KODI - multimedijalna platforma za filmove, serije, muziku, emulatore i pitaj boga šta još...

Jos jedno podsecanje zasto mrzim windows platformu… Instalirao juce kodi na pc-u, prvo trazi sp1, ja updatujem, posle jos neke drajvere i prodje sve ukupno sat i po vremena dok odradih, kada hocu da ga startujem, prilikom ulaska samo izbaci kodi has stopper working i to je to… Pokusao nekoliko solucija sa neta, ali nista ne pomaze… Jel ima neko slicnu situaciju?

Instaliraj linux

Ostroga mi, malo mi fali, samo mi je potreban win zbog obrade fotografija…

Ja sam se sinoc na ios-u zezao sat vrijemena podesavajucu, i posle sat vrijemena sam uspeo da sve sredim, jedino mi titlovi.com nisu radili pa sam ubacio drugi sajt za titlove sad mi je sve ok.

:smiley: Pa da vidis sta je patnja… Posle toga ce ti WIN izlgedati kao sala.
Ali poslusaj civeka.
To je kao kada Muja nosi dva broja manje cipele da mu bude lepo kada se izuje.
Tako ces i ti odahnuti kada se skines sa linuxa :smiley:

Titlovi.net i meni ne radi na android box-u. Pa mi je glavni opensubtitles za prevode…

1 Like

Raspberry Pi3 - 30 eura

Ubacis Kodi, zabodes HDMI, jos ti Pi cita i daljinski i bog da te vidi

Hahahahhahaa,nema optimalnog rešenja bez osx na mac mašini a ostalo sve je stvar ukusa i poznavanje osnovnog rada na računaru.Ja koristim preko 10godina sve aktuelne sisteme ali najmanje problema ima osx pa linux pa windows a ti ako nisi iz te branše onda osx i mac i uživaj outofbox

1 Like

Sta drugo koristis za titlove?

@fostes

Napisah gore izgleda ne pazis na casu :sunglasses: Opensubtitles.

1 Like

Kada je Goku pazio na bilo sta osim ako nije fight sa nekim ko je jaci od njega. :smiley:

1 Like

Opensubtitles, potrebna je samo registracija na sajtu posle se ulogujes u kodiju i uzivas. Meni radi odlicno.

Imam sva tri sistema. Nije slucajno sto je linux na 1.5%

Koje su mane OSX u odnosu na Windows?

macandpc

4 Likes

He-he, exactly :joy:

Ljudi,ja ne shvatam jednu stvar…
Imaš net… Poskidaj epizode/filmove koje želiš i gledaj KAD HOĆEŠ! Kakav kodi/noddy , čemu to…

Tako sam pre i radio a sada mi je to muka raditi, dok skinem film pa ga obradim za tv pa prekopiram prodje me zelja za filmom dok ovako pustim program nadjem sta da gledam sve na dohvat ruke. :slight_smile:
Ja nekad pred spavanje gledam par filmova na tel, lakse mi ovako neko da ga skidam i prebacujem na tel.

3 Likes

Pa u pravu si ,ali…
Recimo da sam se ulenjio od kad sam instalirao kodi na tv-u…jedino ako hocu bas neki snimak ludilo da gledam na tv (pre neki dan skinuo i gledao Lucy 4k hdr od 30gb) onda skinem film na usb pa bodem u tv…
ovako samo upalim tv,otvorim kodi i gledam film ili seriju koju zelim…kodi bas i nema filmove visoke rezolucije…

Nema filmove visoke rezolucije ali ima sta? Instant play?
Moj Vuk,dete od 9 god zna da mi poskida epizode i sredi titlove… Moj lg tada bio veoma jak model…Ploču imao kao i skuplji modeli,al ga ogranicili namerno,da ne radi usb,da bi ti kupio nov model. Ja malo net,service meny,otkljucam usb… Ustvari moj tv preko “usb service only” pušta sve ! I tako gledam sa usb,ne treba mi set top box,cak ni kablovska… Kvalitet slike vrh!