Koje mobilne imate ili ste imali

Posle skoro mesec dana svakodnevnog koriscenja Note 8 mogu samo da kazem da je telefon neverovatan.

Uporedo ga koristim sa starom Note 2-kom i tek sada vidim koliko “dvojka” matora i koliko ima problema koje nisam ni konstatovao pre.

Osmica poseduje mnogo stvari koje pre nisam ni zeleo da koristim, a eto sad sam se navukao. Kao npr na onaj Samsung Health, a da ne pricam o Bixby-u. Veoma dobra stvar ako ne zelis da trazis i juris stvari po telefonu. Takodje jos jedna dobra stvar je sto sam uzeo novi broj u MTSu sa 102GB neta mesecno tako da vise nigde ne jurim net ili moram da vodim racuna koliko trosim. Bukvalno se bahanalisem.

Jedina mana na koju sam naleteo je praznjenje baterije u Idle modu. I to za 2-3 sata svuce 20-30 posto i ako se ne koristi. Posto ga na poslu na koristim (treba da mi izleti iz ruke/dzepa sa aviona pa sta posle da radim) vec mi stoji spakovan u ormaru, desilo mi se vec par puta za do npr 4 sata popodne ima oko 70% a kad krenem kuci oko 7 je to svukao na 50%. Pokusavao sam da provalim sta to pojede toliko bateriju ali nisam nasao.

Cisto poredjenja radi npr za 50 minuta gledanje serije na njemu svuce oko 2-3% baterije, a u stanju mirovanja za 3 sata svuce 20%.

Sve u svemu zadovoljan sam izborom i nisam pogresio. Verovatno ce pasti zamena ovog za Note 10 kad izadje 2019/20 ali otom potom.

4 Likes

Custom rom
Nema kod androida leba od stock roma

Ja nemam ni približno tih problema da mi u sleepu troši bateriju. Znam da je banalno ali jesi li možda probao device maintenance u settings pa da odes u battery i tamo aplikacije koje ne koristiš staviš u sleep? Tamo bi trebalo i da ti stoji koja od tih aplikacija ti troši koji % baterije po satu. Malo je glupo urađeno jer nije trajno rešenje da samo jednom uradiš, čim ih ponovo pokreneš one budu keširane za brže pokretanje i rade u pozadini.

Da nije samsung i knox u pitanju mogao bi da uradiš root i sa BetterBatteryStats utvrdiš tačno koji proces ima sjeban wakeclock. Ovako ipak se gubi garancija tako da ja se bar nisam još uvek odlučio na taj korak, niti ću u skorijoj budućnosti. Sredili su ovaj experience (nekadašnji touchwiz) do savršenstva, ono minimalno bloatwarea što ima može da se uninstallira ili disableuje bez roota.

Meni npr posle manje od mesec dana prosečan dan normalne upotrebe, pretežno pozivi, whatsapp, viber, twitter i yt maksimalno potroše 30-40%. Ako imam gaming sesije to je već drugo.

Inače ja mojem uzeo ovo i stiglo pre neki dan
https://www.amazon.co.uk/Samsung-Zizo-Protector-Kickstand-Military-Gun-Metal-Gray/dp/B0752GRX6N/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1519770759&sr=8-1&keywords=zizo+bolt+note+8
Military grade drop tested sa visine od 3.6 metra :sunglasses:
Jest da mu znatno poveća težinu i dimenzije ali opet sam miran sa ovakvim nekim heavy duty rešenjem :smiley:

@Marko96 nema sanse custom rom u ovom momentu upravo zbog garancije i ako bi ga verovatno uradio.

@celahudini probao sam svasta nesto i jurio po opcijama sve stoji normalno za programe i potrosnju, a onaj grafikon tacno se vidi u jednom momentu pad.

Sad ga vatam na foru da kad dodjem na posao sibnem max battery save mod i ostavim ga i tako za sada nemam problema. Nema tih padova i nepoznate potrosnje baterije.

E sad ne bih toliko ni brinuo za to da nema onaj bug sa totalnim praznjenjem baterije. Treba da mi isrce tako bateriju da mu ja ona ne mogu nista, a ne volim da se cimam i vucaram po servisima posto i sam znas kakavi su ovi nasi. Uzece mi telefon na mesec dana da bi zamenili glupu bateriju.

Super je to lepo izgleda case ali opet i opste ga ne bih pustao da pada ali ako vec mora nega bude do metra max. A sad zamisli stojim na krilu i radi nesto i on ispadne iz dzepa i sljusne dole pored aviona. Tacno bih skocio za njim :scream::cold_sweat::dizzy_face:

Com ga vratis na stock, oni ne vide dal je rootovan bio ili ne. Tako da sa te strane nemas brige. A zar nike ubacen onaj dozer ili kako li vec na android 6 da ubija bilo kakav background battery usage?

Kod samsunga imas Knox i cim ga rutujes, a to je potrebno custom rom, on promeni oznaku u 0x1 i void-ovana ti je garancija.

Ne znam za to, mozda ima nesto u dubljim podesavanjima. Nisam se toliko igrao da vidim jel ima nesto.

Ovo za idle potrošnju zvuči baš jezivo. To je neki žešći bag ili non stop prebacuje mrežu na sa 3G na LTE zbog lošeg signala.

I meni se to desavalo na s7 edge ali provalio sam da kad iskljucis podatke i wifi nema baterry drain. Ni ja nisam uspeo da provalim koji proces mi potrosi toliko baterije (a iskreno nisam ni pokusavao da zalazim dublje u materiju) mada meni je u 99% slucajeva telefon na punjacu noću tako da me ne dotiče to praznjenje.

Nista to ne valja. Idle ti je i u toku dana, kada ne radis nista na telefonu.

Moguce da je to 3G i LTE. Nema veze samo moram da pazim na bateriju kad izlazim iz kuce i to je to.

Super stvar je Super Charger tako da oko 60% digne za sat vremena pa i da nije full baterija veoma brzo pre izlaska ce se napuniti.

Tako nekako mu dodje. Mada sam ja sa predhodnim telefonom stekao rutinu da ga svaki dan dopunim pa jedino ako nisam kuci 2 ili vise dana a nemam punjac ili power bank moze da naletim na problem sa praznom baterijom.

1 Like

Nisu baterije krive. krive su budalastine koje imamo na telefonima. Evo drugar ima iphone 6. tri godine. on u pola dva na poslu mora da dopuni telefon jer ce mu umreti za dvadeset minuta.

Uzeo je osmicu. uradio factory reset na sestici. ubacio broj i muziku i koristi ga kao ipod. evo peti dan baterija na 50 %.

Pa da, krive su nase “pametne” mreze i jos pametniji softver…

Odavno sam utvrdio kada izvadis SIM karticu da baterija prakticno traje beskonacno :smiley:

2 Likes

Najveca fora jeste sto u telefonu ima broja i ima neta. ali nema vibera facebooka instagrama snapchata i ostalih baljezgarija. Klot aplikacije koje ima iphone i muzika.

Od tih dodatnih “baljezgarija” imam samo viber i whatsapp ostalo sve otvaram direkt preko browsera. Mnogo manje neta potrosim tako.

E da jos jednu stvar koju sam zaboravio, a odusevljen sam sa njom su trusted places. Konktetno kad telefon skapira koji ti je Home WiFi (posle 5-10 dana koriscenja) automatski se telefon podesi da cim ga vidi nakaci se na njega i ako je WiFi na fonu ugasen. I kad se diskonektuje posle 5-10 minuta se automatski ugasi.

Odlicna opcija da ne moras stalno da palis i gasis WiFi. Ovako samo uzmem fon i zapalim u grad, a fon sam ugasi WiFi da ne trosi bateriju.

do ovog dela kontam, to je novo ? :smiley:

Opcija se zove Adaptive Wi-Fi gde WiFi pamti mreze koje se cesto koriste i automatski se konektuje na njih i ako je WiFi ugasen isto tako kad izadjes iz range-a tog WiFi-ja posle par minuta WiFi se automatski gasi.

Effortlessly conserve mobile data and battery life with adaptive Wi-Fi control. It remembers where you’ve previously connected to Wi-Fi and turns on to instantly connect when you’re in range. And when you leave the service range, Wi-Fi shuts off to keep your battery from draining.

cool fora…

Hmm…kako prepozna da je wifi tu? Ili bude ukljucen da ne znas, ili koristi gps lokaciju? Koja opet trosi bateriju

WiFi je 100% ugasen. Dok mi je lokacija stalno ON tako da mozda koristi nju.Nisam toliko doboko zalazio kako radi i sta radi. Samo znam da ne palim niti gasim vise WiFi.