Koji mobilni da kupim?

Koristim korejca vec dva dana i kao i svako znatizeljno dete svasta isprobavam i cackam,a on mi vraca stabilnim radom,i stvara osecaj kao da u ruci drzim fon iz premium klase.Baterija je 2460 maH,i cak sam je 4 puta punio za dva dana,toliko o tome koliko ga crpim.

Sto se mene tice neka mi izgura 2 gdine kao ova prva dva dana i istetoviracu na podlaktici Life s Good :slight_smile:

Ja furam LG G Pro skoro mesec dana i samo jedno mogu reći, kakav bre S4, One, p***e materine xperia Z :slight_smile:

Verovali ili ne tek sam juce prvi put uzeo u ruku SGS4. Svi ste ga verovatno vec detaljno ispitali.
Ali ja dugo tako neko djubre nisam video pa LG, HTC i tek Apple su za njega preozbiljni telefoni. Ono izgleda kao kinesko djubre, drugar ima Huawei od 200e i zavrsna obrada je po meni duplo bolja. Meni bi bilo glupo da se pogledam u ogledalo i da kazem i sebi i drugima da sam to platio 500+ e
Samsung je najbolji pokazatelj da su ljudi ovce i da dobra reklama moze da proda i prosecan i cak ocajan proizvod po premium ceni.

A da nisi ti mozda uzeo kinesku repliku? Za S4 ne mogu da kazem da sam ga probao, samo sam video specifikacije na papiru, ali kako me sluzi S2 tesko mi je da poverujem u los kvalitet dok ga ne budem uzeo u ruke.

Specifikacije su dobre, ali samo kućište je najgori plastikaner.

@aLx
Znam razlike u tim kineskim kopijama i originalu. Jedini je problem sto taj original izgleda ocajno kao da je kineska kopija. Ja sam bio zatecen. Sve sam se nadao da je kopija ali je ipak original. Sto kaze Nikola kuciste je sramno najgori plastika. S3 mi izgleda dosta bolje i S2 je u svoje vreme bio dostojan predstavnik samsunga. Prosto ne mogu da verujem da to neko i plati. Huawei ima bolju izradu.

Svi Samsung smartphone-u su plastikaneri najobicniji. Ko je drzao nekad u ruci HTC znace o cemu pricam. U odnosu na HTC Samsung telefoni su igracke.

Juce mi stigla nova Nokia Lumia 920…pazi kad sam uzeo u ruke to je bila ljubav na prvi pogled (i dodir) :smiley:

Tek kad uzmes ovakav tel u ruke shvatis da su Samsung plasticne igracke, ovako bre imas osecaj da drzis dobar telefon u rukama. Telefon je dosta tezak ali industrijski nacin zavrsne obrade stvarno odise kvalitetom. Jos sam uzeo crnu mat boju, onako pravu musku :smiley:

Sto se tice WIndows Phone 8 operativnog sistema, on radi besprekorno, nemoguce ja da nesto zakoci ili “stucne” sve tece kao podmazano. Meni se uvek svidjao ovaj njihov metro dizajn i interfejs je veoma jednostavan ali vise nego moderan. Koristio sam pre Androd i on je po meni u redu, ali da bi on radio kako treba moras da imas minimum QuadCore procesor, nista manje :smiley:
Kamera je odlicna, Nokia je dodala gomilu nekih ekskluzivnih aplikacija za kameru, kao i za mape i navigaciju tako da je i to jedan veliki plus.

Sve u svemu, za sada sam odusevljen.

Pre ovoga sam koristio HTC One X i taj tel je sasvim ok, a takodje vise puta sam imao u rukama S3 ili S4 ali sad mi se cini da prvi put u rukama drzim premium telefon!!!

Nazalost, sad ce verovatno slediti gomila sitnih razocarenja windows softverom i aplikacijama.

Ja bih rado uzeo win tel. Napisi posle nekog vremena imas li zamerki? I ja sam cuo da je malo slabija podrska za wp ali mi recite koji su to da kazem znacajniji programi kojih nema? igrice me ne zanimaju.

Ne radi se samo o tome kojih nema, a ima ih dosta, nego o tome da su i one koje imaju - napisane traljavo. Tek da se kaze da ima. Evo ti primer, skajp radi ocajno. Neprihvatljivo. A ako tako radi skajp, zamisli kako rade ostale. MS je zbrzao developere, namamio ih nekim nagradama na konkursima… samo da ima nesto na papiru. U Windows storu imas i gomilu sitnih aplikacija koje ne rade ono sto bi trebalo. Vremenske prognoze se ne apdejtuju na desktopu. Merac baterije u procentima, cas pokazuje dobro cas ne. iOS je zakon jer uslovljava developere odredjenim nivoom kvaliteta. Ne moze svasta da prodje. A i kupuju ljudi, ozbiljan je posao. Android market se poboljsava, dok je Windows apsolutna katastrofa.

U bre… Bas sam se nadao da je stanje bolje. Kada skype ne radi a to je njihovo sta dalje da trazim. Pa dobro mislim da ima potencijal ali ne jos…

Evo ja vec malo vise od mesec dana koristim Gamsung Galaxy Trend S7560. Srednja klasa telefona, poprilicno jeftin ako se ne kupuje preko telenora, vipa i slicnih (ali sam ga ja ipak uzoe tako jer me izadje jeftinije mesecno). Telefon je sasvim stabilan, dovoljno jak za moje potrebe i sasvim me fino sluzi. Jedino sto me zivcira jeste sto se ne mogu aplikacije prebaciti na sd (dok je samsung s4 dobio update koji mu to dozvoljava).

A brate dragi ove Xperie ion… Kad je malo hladnije, ugasi se sam… Znači, bukvalno, 50% baterije preko noći, u jutro ugašen… Bem mu miša, ko da se prehladi :smiley: Al’ je otporan fizički, maximalno. To mu je jedina vrlina…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Skupi jos malo pa uzmi S3, moja preporuka, koristim trenutno S3 4G LTE , Engleski model sa quad core procesorom, 2gb ram memorije i LTE podrskom koja ce kod nas za jedno 20 godina :smiley: ,telefon je grom samo ga retko ima kod nas. Koristio sam i HTC i LG i SONY ,problem je bio u tome sto kasnije nisam mogao da ga prodam ni pola od onoga koliko sam ga kupio. A da ne pricam o tome koliko vremena sam potrosio na postavljanje oglasa i tome slicno, Moj prethodni S2 sam prodao za 5 dana pa toliko o tome… iPhone nisam koristio mada sam imao prilike da probam , stojim iza toga da je odlican telefon ali je previse mali za moje potrebe… Iako smatram da je LG bolji telefon od Samsunga, ako kasnije planiras da menjas telefon samo SAMSUNG…Ako planiras da ga cuvas dugo dugo onda LG, xperia ima problema sa softverom htc sa kamerom.

Vec sam unapred znao da aplikaciju nisu dobro odradjene na Windowsu, gledao sam rating i kritike. Meni za sad Facebook i Skype rade dobro, a to mi je mnogo bitno. Viber je odradjen lose, jer nemaju neke stvari sto ima na Androidu, Online status, Seen za poruke, ali i ovako moze da se koristi.
Sto se tice mene ja ne koristim toliko mnogo aplikacija tako da samo ove osnovne rade dobro i ja cu biti zadovoljan.

Ima tu i aplikacija koje su bas dobre, na primem Bing Weather i Bing News mi se svidjaju i rade odlicno. Pre-instalirani Internet Explorer radi besprekorno, mnogo bolje nego pretrazivac koji sam ima na HTC-u.

Mislim da su najbolji deo ekskluzivne Nokia aplikacije, jer one su odradjene kvalitetno i radi bez ikakvih problema.

PS
Jos jedna bitna stvar, koja se cesto zaboravlja, a to je razgovori preko ovog telefona su tako cisti i glasni da ne verujem.

Pa ja rekoh da oni nemaju nikakvu podrsku sto se aplikacija tice, al vidim da mi niko ne veruje.

Ma verujem ti ja nije problem. Ali posto sam to mislio za drugi tel.(prvi ostaje iphone) hteo sam da zamenim bangavi android. Kolega moj ima HTC wp i odlicno mu radi dosta je stabilan i on je prezadovoljen. Ako se i odlucim za wp mislim da bih ipak jurio Nokia neki. Pogotovo sada kada ih je kupio MS i svi kazu da ima dobre programcice u startu.

To jez opste poznata cinjenica da Windows Store nema toliko kvalitetnih i toliki broj aplikacija kao iOS i Android. Bitno je da napreduju, i ako prodaje bude isla kako treba, sto veci broj korisnika veca ce biti zainteresovanost developera za razvoj dobrih aplikacija.

Ako se odlucis da uzmes WP, bolje uzmi Nokiu, kvalitet izrade je daleko bolji od HTC-a, a i imaje te njihove eksluzivne aplikacije o kojima sam pisao gore. Mada sam koristio i HTC 8X i telefon je sasvim ok. Dosta je laksi i tanji od Nokie ako ti je to bitno.

Jel neko video cenu iphona 5c mislim katastrofa skoro 700 evra kod nas pa šta im je tu po nižoj ceni ,a tek boja napred je uvek crn a samo zadnja strana telefona može da bude plava ,žuta, zelena…