Koji mobilni da kupim?

Ne bih se slozio da su oba zajedno jeftinija. Nemoj ipak da gledas cene ovde. Ajmo realno. Pasce i 5s na oko 500-600e a ta dva telefona svu vec bajata vest.

Iphone 5S
650$ +tax =16GB
750$ +tax=32gb
HTC one
600$+tax, nema slusalice +40$
Ovo je jeftiniji model.

Sve su cene u americi otkljucani i ono sto si napisao nema veze sa vezom, to sto u srbiji prodaju po ceni da debili placaju to je druga stvar…

@ M007P
To sam ja pokusao da mu kazem. Sve je to isto. I nikako ne stoji da je iPhone preskup. On je jednostavno istog cenovnog ranga kao i svi ostali premium telefoni. Cak i jeftiniji nekad. To je samo nas problem sto se ovde uvek nadju ludaci koji su spremni da daju 1000+e za ip pa posle ispade da je preskup i da ga nose budale.

Koliko znam u srbiji ili bih nema ovlaštenog zastupnika jabuke i ovdje se uvijek plaća preko cijene iphone a to je sasvim druga priča amerika jer je što se tiče tehnike jeftinija u odnosu na zapadnu evropu

Послато са GT-B5330 користећи Тапаталк 4

iphone 5S(nemacka)
700e=16gb
800e=32gb
HTC(britanija)
490 funti 32GB

to nije neka dupla cena o kojoj ti pricas.

Izvrsi proveru cena preko googla sledeci put. :wink:

Ja sam samo rekao na balkanu da se ta dva kupe za cijenu preplaćenog 5s a google je naš prijatelj :wink: Moja izjava je bila više upućena za one koji su sprepni preplatiti 5s da bi dokazali da imaju novac

Послато са GT-B5330 користећи Тапаталк 4

Pa bojim se da takvi ljudi ne funkcionisu forumima ili barem nisu aktivni, vecinom su ljudi koji se trude da nadju po razumnoj i normalnoj ceni, e sada mamina i tatina deca njih ne racunam- napaljeni klinac sto drzi daljinac…

One koje sam ja upoznao ili znam da bi toliko dali za bilo koji tel. Jedva da znaju da instaliraju Viber na pamtnom telefonu. Uglavnom muku muce i sa facebook aplikacijom na telefonu. Tako da takvih 101% nemas niti na ovom niti bilo kom drugom forumu.

Objasnio je @M007P ono što sam mislio

Послато са GT-B5330 користећи Тапаталк 4

Svecano obecavam, kad se budem toliko obogatio da mi ne bude nista 1000e za novi iphone, posecivacu i dalje forum. Srecni? :smiley:

Sto se tice toga da je USA jeftinija, jeste ali ne toliko kao sto se misli jer su cene u EU prikazane sa porezom, dok je u USA bez, pa na to dodajes porez koji je u svakoj drzavi drugaciji. Dodje na slican iznos.

Meni 5S ide na wishlist, u svakom slucaju, smorili me ovi androidi.

I meni ide na wishlist, ali kad bih mogao da ga nadjem za 300 eura, mada ima boga, uskoro jedan dobar ortak ide u Austriju da pazari, pa bih mogao da dobijem nesto ispid ruke :smiley:

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Uzmi peticu koja ce sigurno tad biti za takvu neku cifru. :slight_smile: Nije uopste toliko velik update.

Sent using Tapatalk

Imam jedno ne mnogo pametno pitanje :slight_smile:

Drugar mi je u Amerikama i treba u oktobru da se vrne nazad, pa može da mi uzme iphone 5s (onaj od 650$). E sad mene zanima jel’ taj iphone simfree (jer na apple store site-u piše da ima nekak’e veze sa t-mobile mrežom) i da li imam neke vajde od te garancije koju će on dobiti od njih?

Čekaj malo zar ti nisi pazario skoro onaj LG top model otkud ta sad nagla želja za iphone 5s .
Nekako mi se čini da svi okoreli androidaši potajno žele da se dokopaju iphona i da vrebaju bilo kakvu povoljnu priliku da ga kupe.

Koliko znam, to bi trebao da bude model u slobodnoj ponudi, posto je preko AT&T puno povoljniji. A za garanciju mislim da ti vazi i u EU, ali samo u zemljama koje imaju ovlastene Apple prodavnice. Ali bolje sacekaj da se javi neko ko je imao konkretno iskustvo sa ovakvom nabavkom

Jesam, imam ga i dalje i prezadovoljan sam s njim (LG G Pro je u pitanju). Nego jednostavno imam one-in-a-time varijantu/ponudu da mogu da ga nabavim po ceni u USA, na kraju krajeva, ako mi se ne svidi uvek ga mogu prodati i to za lepe novce :slight_smile:

Nalateo sam na ovaj Q&A na njihovom site-u:

If I buy an unlocked iPhone in Miami ,when i’m on holiday for the next 2 weeks, can i use it in my home country (Belgium)?
Yes, assuming you are able to get a Nano-SIM card when in Belgium. It really depends on your carrier, check with them to see if they have them.

Mob ti je za 650+TAX simfree nemoj da brines samo malo bolje pogledaj sta pise. Preko operatera je znatno povoljnije.
@padawan
Veruj mi da je i kada dodas tax dosta sve jeftinije nego bilo gde u EU. Ja sam dovukao brdo tehnike iz us.
Prvo taksa je obicno barem gde sam ja bio oko 8-10% i onda je opet 702 usd sto mu dodje 540E opet manje.
A drugo i najvaznije tax se ne placa za kupovinu preko interneta! Ja i kada sam bio tamo kupovao sam preko neta pa cekao da mi stigne na kucu. Sve je znatno povoljnije. Zeznuo sam se kada sam uzeo apple TV u Best Buy-u gde sam ga platio oko 110 a na netu da ga porucis 99usd.

702$ mu dođe oko 518€, al’ dobro :stuck_out_tongue: :slight_smile: Razumemo se. Onda bi mi bila najbolja varijanta da ga kupi preko neta. On treba sredinom oktobra da se vrati, nadam se da će biti dovoljno vremena/prostora da se odradi pazar…

@eufrat Citao sam da u Americi ne postoji simfree varijatna, bice je tek za neka 2 meseca. Do tada mozes da kupis telefon uz koji dobijes T-mobile karticu i u USA mozes da koristis samo nju, sto se tice toga da je doneses u Srbiju mogao bi da koristis karticu nasih operatera ali telefon bi ti idalje bio zakljucan na T-Mobile. Potrazi na Google iPhone 5S simfree/T-mobile 650$

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

A u Kanadi?

Sent from my LG-E988 using Tapatalk 4