Konfiguracija do nekih 1000€?

Pozdrav drugari… Iako sam sebi obecao da necu kupovati kompjuter, posto imam neki laptop koji mi je zavrsavao posao kada treba nesto obaviti sa pc-ja, zadnjih dana sve cesce razmisljam o kupovini jedne pristojne pc desktop konfiguracije… najvise za gaming, posto ne obavljam nikakav posao tipa da mi treba pc, iskljucivo za zabavu, multimediju i igre. Ja sam od onih ljudi koji su navikli na igranje tastaturom i misem, i koliko god sam imao dobru volju i zelju da se adaptiram na xbox, nekako nije mi to to. Ne mogu se snaci sa dzojstikom pa to ti je… zanima me da li bi se sa nekih 1000€ (koja stotka gore-dole) mogla napraviti neka konfiguracija da zadovoljava normalne potrebe jednog gamera trenutno. Naravno mislim samo na konfiguraciju bez perifernih uredjaja… sta bi mi preporucili, koje komponente da mogu poceti sa nekim normalnim gamingom, bez nekih ultra podesavanja, znaci da to sve bude solidno? Pogledacu sada na sajtu mediamarkt-a pa cu i ja izbaciti neku konfiguraciju, pa ocekujem vasa misljenja.

https://www.mediamarkt.at/de/product/_hp-gaming-pc-pavilion-690-0957ng-schwarz-7dj95ea-1728665.html?rbtc=now|oow|appshare||p|appshare|
Npr.ovako nesto…

Evo preporuke iz nemačkog gejming časopisa GameStar:

1.000 Euro Gaming-PC: Gaming in WQHD

produbild base 500

Das steckt im 1000-Euro-PC: Der Ryzen 5 3600 (6 x 3,6 GHz) und die Radeon RX 5700 XT bilden das Rückgrat des PCs und schaffen jedes Spiel mit maximalen Details und hohen Bildwiederholraten auch in WQHD. Hier empfehlen wir dank des höheren Budgets eine 1.000 GB SSD. Als Gehäuse verwenden wir beim 1.000-Euro-PC das Pure Base 500 von be quiet. Selbst Cyberpunk 2077 wird diesen PC nicht überfordern.

Geeignet für:
Jedes aktuelle Spiel in Full HD und WQHD
Auflösungen: 2560x1440 mit maximalen Details, Reserven für 3840x2160

E hvala puno… ovo je super… oko ryzena se doduse nesto ne razumem preterano, ali istrazicu malo.