Kupovina igara preko interneta

Ja sam narucivao nekoliko dukserica sa zavvi a jel su bukvalno dzabe stizale su kao i igrice posle nekih destak dana paket je normalno veci ali ga cak nisu ni otvarali nijednom. Sa carinom ti je kockanje. Zavisi kako su raspolozeni ali i gde zivis. Uzgred duksevi su ekstra. :slight_smile:

Evo za ljubitelje filmova jedna simpaticna ponuda sa Zaavia, ja porucih, ispadne 600 i neki dinar po filmu

Doomsday Collection Blu-ray | Zavvi.com

Super, lepo je cuti da su iskustva pozitivna sa garderobom. S obzirom da amazon ne salje garderobu za Srbiju, na zavvi-ju, koliko god da je izbor suzen, ima svasta da se nadje i to po fenomenalnim cenama pogotovo kad su na akciji, i naravno 10% popusta… ispadne i do 60-70% jeftinije nego kod nas!
Nista, sada jos samo da posalju, a onda iscekivanje sta ce se desiti sa carinom :wink:

E,ljudi, ima li ko iskustava sa narudzbom vise stvari odjednom? Planiram da narucim 4 komada iste igre (za mene i 3 ortaka) e,sad, da ne prave neki problem na carini sto na istu adresu ide 4 komada!? I da li postoji neka mogucnost da posaljem kao gift, tako mi ne bi islo sve na istu adresu,samim tim su manje sanse da nesto smaraju…
Takodje,planiram od Zavvi-a da narucim posto su dosta jeftiniji, a koliko vidim dobra su iskustva sa njima?

Ne, nemas problema i 100 kom da narucis, do pre 2 godine otprilike sam prodavao igre. Svaka igra ili bilo sta drugo poruceno se salje zasebno u kutijici i jako je mala verovatnoca da uopste bilo ko zapazi da ide vise paketa na istu adresu, posto ih hrpa svakodnevno stize :slight_smile:

Kao sto ti je Kosta rekao mozes slobodno naruciti jer salju zasebno.Ali ako hoces ipak biti sigurniji sto se granice tice onda radje naruci dve danas dve sutra.Mozes naruciti kao gift ali u tom slucaju su ti puno vece sanse da te carine,bar u mojim slucajevima,jer cim nema cene im je valjda vise sumljivo.

 Sto se zavvi-a tice preporucio bi ti kao kolegi da sto manje uzimas od njih jer su najsporiji,ja sam od tamo narucivao samo ako nebi drugde nasao ili ako bi bili bas u pola jeftiniji,najgore je to kod zavvi-a sto salju robu sa nekih divljih otoka i ne vozi Royal Mail nego imaju neke svoje leve XY kurire koji im voze.Govorim ti to iz osobnog iskustva,takodjer sam jedno vreme prodavao igre iz vana.

Preporucio bi ti da se drzis sto se UK tice ovih troje:

Base-a:Buy DVDs, Music CDs, Books, Video Games and Memory at discounted prices
Game:GAME.co.uk - Buy video games, consoles and accessories with free UK delivery - GAME.co.uk - GAME.co.uk
Gamestation:Gamestation.co.uk

Nisam znao za ovaj Gamestation sajt, tnx za info :smiley:

Jesi li narucivao mozda kojim slucajem od njih ove preowned igre, kapiram da su sve te polovne ok ocuvane, nego me zanima da li salju takve igre i koliki im je shipping?

Ja vecinu stvari za sebe narucujem sa Shoptoa i Zaavia, samo kad sa Zaavia narucujem bilo sta u vrednosti vecoj od deset funti, opalim mu onu Giftwrap opciju da ne bih popio carinu, to mu dodje oko 2 f dodatno.

Hvala na brzom i opsirnom odgovoru. Ali mi izadje bas dosta jeftinije od Zavvi-a… Tipa na 4 kom jedan mi dodje dzabe u odnosu na ostale sajtove, tako da mozda tih 3-4 dana cekanja vise i nije tako strasno za tako finu ustedu…
Sve opcije cu uzeti u obzir pa vam javljam sta sam odlucio…

Narucio sam par puta igre su stvarno maximalno ocuvana,tako rec kao i nove:).
Salju da,sve isto kao i ove nove,shipping ti je 2,95 funte

Eh, taman sam se ponadao za gamestation i da se registrujem vidim nema Srbije :confused:

Posalji im poruku, moguce je da im se izgube pojedine zemlje sa vremena na vreme, znam da se to redovno desava sa Zaaviem i Hutom, izgubi se sa liste ponudjenih zemalja 90% zemalja. Posaljes im querry, pa poprave ili ti daju link preko koga se uspesno registrujes. Moguce je da to slucaj ovde, a ako ne prodje to, onda izaberes Sloveniju a ukucas sve podatke za Srbiju sa adresom, postanskim brojem i slicno, meni je tako sve regularno stizalo, a ako ti se kojim slucajem zagubi, imas naravno onu varijantu za prijavu i povracaj novca.

Koliko su me samo iscimali sa tim gubljenjem zemalja. :slight_smile:

Posle nekoliko dana odgovorili su mi na mail, evo šta piše:

Hello Nikola,

Thank you for your email.

Unfortunately we do not deliver to this country at this time.

We are always endeavouring to expand our delivery options and add new countries when ever possible. For full information on the countries we do deliver to please visit our help section here.

I apologise for any disappointment.

If you have any further queries please don’t hesitate to contact us.

Regards,

Alexa T

Gamestation

U prevodu, ne šalju u Srbiju.

Nikako da nadjem nacin da nabavim Final Fantasy XI. Jedino ga ima na ebay-u i Amazone-u, a oni ili ne posluju ili ne salju igre u ovu nasu banana drzavu. Imate li neko resenje za moj problem? :frowning:

Probaj da napravis paypal samo sa Slovenijom kao drzavom i onda kupi preko e bay-a, samo moras sa prodavcem da se dogovoris oko slanja u Srbiju.

Hteo sam da pazarim jedan gamepad sa ShopTo, ali me interesuje da li će me oderati ovi manijaci na pošti carine u Novom Sadu?
Znam da igre ne carine, ali ovo je ipak u pitanju hardver, pa bolje da pitam upućene.

nikada se ne zna sa njima, u starim postovima su pisali da u Novom sadu ne udaraju carinu. Evo jedno normalno pitanje, pogledaj cenu gamepada za xbox NPR dodaj Postarinu, i pogledaj da kupis od XBR shopa, dodjes na isto?

Nisam siguran da ShopTo šalje robu u Srbiju…

Od kad ti je ta vest da ne šalju? Ja sam poslednji put uzeo Black Ops u martu ili aprilu, ali ne znam kakva je sada situacija.

Sećam se da je bio problem sa karticama tj da ih treba 3d verifikovati ili tako nešto a sve kartice iz Srbije (koliko mi se čini) nemaju tu verifikaciju. Da se ispravim, nije problem u tome da šalju u Srbiju nego što se sa karticama iz Srbije ne može na ShopTo pazariti kako treba.