Kupovina igara preko interneta

Nema na instantu xbox igara ako se ne varam

cdkeys?

Vau, sto nema ovako nesto za PS4

Kakav je base? koliko im treba da posalju, tj za koliko stize kod nas?

Gledam Final Fantasy XII steelbook edition kosta 27 eura.

Za igre su brzi, mada najviše zavisi odakle ti šalju. Nešto mi stiglo za 5 dana, a nešto za mesec, mada je to već retko.

Base-u sve igre im stizu prvo u UK pa kasnije nakon nekih mesec dana i u Svicu - CH. Salju iz UK i iz CH, dole ispod cene uvek pise da li se salje iz UK ili CH…Ja sam najvise od njih cakao 7 radnih dana, ali to su bas retki slucajevi, inace iz CH mi je znalo stici i za 3 dana, narucim u ponedeljak uvece, posalju u utorak i u petak je vec kod mene, ma da neka normala sa Base-a je 5 dana - radnih dana,

EDIT:

Inace 30 dana nisam nikada cekao iz niti jedne trgovine u UK, najvise sam cekao iz Kanade oko 20 dana, tacnije iz Kine sam cekao 30-40 dana, a kada su UK gaming trgovine u pitanju, nikada vise od 7 radnih dana(ako ne racunam Zavvi), Zavvi je tu najsporiji, pa nije im za djabe postarina besplatna :slight_smile: , a i problem je sto imaju skladiste - salju sa nekih otoka, zato se i ceka najduze, u mom slucaju nekih 10-ak dana.

Za takvu cenu vredi sacekati i mesec dana

Je l’ je neko naručiovao nešto sa američkog Amazona? Koliko košta poštarina ako je paket ispod 50$ i ne carini se?

Ja sam narucivao - tacnije narucujem sa EU Amazona, nadju se takodjer jeftine fizicke igre za XO/PS4.
A sa US Amazona nisam nikada narucivao fizicke igre, niti predmete, samo digitalne igre, inace US Amazon mi sluzi samo za kupnju gift card kodova za PS4 / XO.
Cini mi se da ne salju fizicke igre i stvari sa US Amazona ovde kod nas,ali nisam 100% siguran, uglavnom kada stavim u kosaru mi uvek odbije, izbaci not shipped…knjige salju, to znam(bar su pre…) .

Ja sam uzimao sa nemackog Amazona neku knjigu koja je bila na sale-u za nekih 15-ak eura, Originalna cena oko 25 mozda… I dalje mi pukli carinu.

Znam da nije US Amazon, ali opet cisto govorim da pravilo od ispod 50$ i ne vazi kod nas.

Isto sam uzimao sluske prosle godina za Black Friday preko Gearbest-a za nekih 23e ( originalna cena je oko 40 mozda ), i dalje pukli carinu i jos pritom se paket zaustavio nekih 15-ak dana kod nas na carini, cekao sam do Januara da mi stigne paket, koji sam uzeo krajem Novembra.

Izgleda da ih zabole bas za to pravilo i treskaju poreze samo tako. Sve igre kupujem digitalno upravo zbog toga.

Ma to sve- na carini, ovisi o cariniku da prostis kako im se digne…moze te zezati za 20e a moze te pustiti sa vrednosti od 100+ evra…sve ovisi kakve je volje, dal mu se taj dan radi ili spava…Nedavno, tacnije sad pre neki dan radnog kolegu zezali za neki obicni adapter iz Kine, morao vaditi sve zive potvrde, od dakle je kupio, koliko je platio, prvo morao traziti potrvdu iz Kine, izvadio pa im nije valjalo, trebale su im jos neke potvrde ali ne sada iz Kine nego iz Nemacke, za 30-ak evra, tek kada je sve to skupio mu poslali proizvod…

Zasto ne kupujes kodove na G2A? Mnogo su jeftiniji

1 Like

Nisam primetio da je nesto mnogo jeftinije na G2A, max 3-4$, za tih ajde stavimo i da je 5$ mi se nekako neda ajmo reci “riskirati” - zezati, ne znam kako da ti objasnim, ali najveci razlog zasto bas Amazon je taj jer znam da Amazon ima sa Sony-jem ugovor, zato nekako radje uzmem od tamo…

EDIT: Veruj mi cekam dan da Sony stavi opciju da se mogu i zemlje na vec napravljenom nalogu menjati, ma da znam da to verovatno necu docekati, ali uvek se nadam, kao MS ima tu opciju valda ce i $ony :)…U tom slucaju bi promenio odma glavni nalog koji mi je US, na moju pravu adresu i vojla…sve legala…

1 Like

70$ za 100$ gift card ne velika razlika :smiley:

1 Like

Ovo nisam znao :wink: , ako je tako to se isplati, to je 30%…Ne gledam tamo ponude, ako da to je onda bas retko, tacnije bacim oko ako neko ovako stavi link :slight_smile: , zato mi je verovatno i promaklo…Ako je tako 70$ za 100$, to se itekako onda isplati za npr. 210$ dobijes 300$, skoro 100$ za djabe…100$ to su skoro 2 nove igre…to bi “zgrabio”(kupio) pa makar bilo i skroz na “crnjaka”…

Sad vidim da je bas poskupeo…90$…prr nedelju dana sam nasao za 72-3

Jel kupovao neko nešto skoro sa base.com? Merkam Doom, ali kada ubacim igru u korpu, i nakon što mi je navedena adresa slanja, ne vidim da se odbija VAT. Jel to ukinuta opcija za non-EU države da im se odbija VAT?

Preko 30-40€ skida ispod ne, mislim da je ta caka.

Ne vidim da je na base.com jeftinije drasticno da bi bilo vredno cekanje od desetak dana. Ili cesto imaju dobre akcije?

Jeftinije je na shop to sve,ali stranica je uzas hah