Kvarovi na telefonu sa kojima ste se susretali

Evo da cujem vasa iskustva sa telefonima i problemima koje znaju da donesu. Ja sam imao nekoliko.

Prvo Huawei P7 crkao ekran posle 7 dana, uzet nov.
Alcatel Idol 4 crkao gornji zvucnik prvi dan kad sam ga kupio novog naravno. Sta vi imate? :smiley:

  1. Skliznuo nov LG G3 (star 3 dana) drugu i malo se ekran ogulio nista strasno, preko noci se pukotina rasirila i odvojio display od digitizera
  2. Brikovao telefon igrajuci se sa softverom u par navrata haha (namestio sam ga posle :D)
  3. Ispala plastika iz ulaza za punjac pa nije punio telefon
  4. Zaglavio se kamencic na slajdu telefona
  5. Prsla maticna od Note 2
    I jos goooomila drugih problema, nemos ih na prste nabrojati (za neke sam kriv a za neke i nisam)

Razbio se touch nakon 20 ispadanja sa 1m visine. I dalje radi. Najbolji telefon ikada, HTC One m8.

1 Like

Da vidis moj HTC Desire Xā€¦izgleda kao traktor da ga je pregazioā€¦i dalje radi

Ljudi, prestao sam vise da obracam paznju na gramaticke stvari, ali 'ā€˜susrecaliā€™?!!!

Inace me izludjuje touch, koji mora da se menja u kompletu sa displejom.
Zena tek kupila lumiju 820, bio zver u to vreme. Silikonska obloga, folija. Kao nov.
Ispao joj na displej, ode staklo.
Zamena tacno koliko vredi i telefon. Ne isplati se. Moj fon u nekoj preklopnoj futroli, padao 250 puta sa raznih visina al ostao neogreban. Futrola od 500 din.

Imam iPhone, tako da se nisam susretao sa bilo kakvim kvarovima.

2 Likes

@Son_of_a_gun hoces da kazes da se iPhone ne moze pokvariti (puci ekran, touch i sl)?

Prvi put mi ispao nexus 6 iz džepa bez zaŔtita folija futrola itd i odma staklo napuklo,ekran i tač rade ali me nervira pukotina na staklu

Ogroman FAIL proizvodjaca, da ne moze staklo da se zameni zasebno, vec u kompletu sa ekranom?! WTF?!
Ima neka metoda da se fenom razgreva pa se odlepljuje touch od displeja, al ne znam nikog da mu je to uspeloā€¦

Nije to fail proizvodjaca, nego namerno to uradiliā€¦zasto da ti proda staklo od 10$ kad moze komplet za 110. Na nekim telefonima je to moglo da se uradiā€¦reci imao sam Xperiu Arc S, puko ekraā€¦odnesem u servis reko ajde staklo da promenim ne mozeā€¦drugu pukne ekran on imao tad Xperiu Arc odnese kod majstora i mozeā€¦raspitam seā€¦Arc moze Arc S (noviji) ne moze samo staklo da zameni

Kad ti ekran pukne to nije kvar. Kvar je neÅ”to Å”to je uzrokovano loÅ”im proizvodnim procesom, i pokriveno je garancijom proizvođača, pucanje ekrana je nepažljivo rukovanje.

Osim kad pukne sam od sebe kao Kod Note 7ā€¦ :slight_smile:

Ali ne mozes generalizovati. Ti si svojim postom napisao da se samo Androidi kvare a da je iPhone u tom polju superiorniji

Upravo tako.

Isti slucaj. Burazer iz Nemacke mi poslao Xperiu arc S sa slomljenim touch-om. Ekran perfektan.
Da je arc moze samo staklo, ali Arc S, ne moze. Koja prevaraā€¦
Neka ihā€¦Doci ce i ta 2020ā€¦
Mene zivo zanima sta se desi sa fonom posle dugog vremena koriscenja, kada ne drzi baterija?
Kupis novu bateruju - dzaba. Jednostavno je iscrpi za 10 min. Susretali ste se sa tim verovatno?

koji si ti baksuz, ja sam imao 2 godine motorolu xt311, nosio po terenima, radio na plazmi i tek pred kraj je tac poceo da zeza. Sada vec preko godinu dana imam Huawei g620 i radi ekstra :smiley:

Moj Iphone 6 vec dve godine koliko ga imam drzi isto bateriju kao prvog dana. Mislim da je proslo vreme Li-on baterija koje se vremenom trose

Android treba kao i windows, reinstalacija minimum jednom godisnje :smiley: