Laptop brightness too low

Imam problem sa laptopom. Imam neki Dell Inspiron 15 sa windows 10 instaliranim na njemu. Sve u svemu, brightness je jako nizak. Poredim ga sa starim laptopom koji imam i on ima skoro pa dublo veci brightness iako je ovde na maximumu. Da li se moze uraditi nesto po tom pitanju? Ovo je idealno za mrak, ali preko dana se mnogo slabije vidi

Vidi da ti nije neki battery saver upaljen. Čačkaj u power options u control panelu, tamo imaš da praviš različite profile potrošnje baterije.

ili ovo sto ti je @nikola rekao, ili pogledaj da li postoji negde function key koji isto menja brightness na tastaturi.

Sve sam sam cackao…i nista od toga…mozda ne to najveci brightness tog laptopa? Mada je kao 60-70% brightnessa prosecnog laptopa

Mozes da pojacas, ako u opcija ne daje jaci efekat na ekranu onda je do ekrana, pretpostavljam da to nije nov laptop kada tako radi.

Vrlo cesto je samo do displeja. Moji su skoro menjali razbijen ekran na laptopu i novi je 50% tamniji. Ako je repariran laptop verovatno je to u pitanju. Ako nije opet verovatno je jeftiniji model.

Nije repariran. Kupljen je nov pre malo manje od godinu dana i koriscen je u prodavnici za trebovanje robe i sl. Sad je to ve automatizovano programom pa samim tim je laptop tamo suvisan pa sam ga kuci doneo. Verovatno je laptop takav, ja sam ga 1. put upalio kuci kad sam ga doneo…nisam ga video novog…sta je tu je…sluzice kolko tolko :smiley:

Inace, ovo je toliko ocigledno da nisam ni napominjao, da li znas gde se nalaze hardverski tasteri za podesavanje osvetljenosti? Svaki laptop ih ima, aktiviraju se obicno kombinacijom funkcijskog tastera i alternativnog tastera koji je uglavnom smesten na neki od F tastera sa nacrtanom ikonicom za svetlo (sunce, itd). Pokusaj preko tastera da odvrnes brigtness na max, mozda je tu ogranicen.

Postoje i neki brightness bagovi i fixevi za Dell

Na to i imam naviku da podesavam, tako da nije to u pitanju…videcu jos da proguglam malo…ako ne…sta sad…it is what it is