Lawbreakers

Jel neko probao ili planira da proba novo cedo Klifi B-a? Izgleda dobro i lici na Quake i UT zbog brzine i vertikalnosti. Nije bas sjajno prosao kod kritike, nazivaju ga Overwatch klonom i verovatno je previse hardcore, ali godina u kojoj PUBG postane senzacija a Lawbreakers flopuje je bas losa godina. Mozda je greska bila da ne ukljuce deathmatch i prelazak na pay-to-play model umesto obecanog free to play, ali mi je zao sto je propustena prilika da se ozive arena shooteri, Quake Champions isto tako ne mirise da ce postati uspeh.

Meni izgleda nekako generički i previÅ”e hard-core/old school za moj ukus. U Overwatchu mi viÅ”e odgovara ritam i brzina igre, raznolikost likova i stilova igranja. Lawbreakers je samo veÅ”tina dok se u OW može ā€œprovućiā€ i neko ko nije toliko dobar.
ZaŔto je popularnost PUBG loŔa stvar? Ja jedva čekam da ga probam kada stigne na konzole.

Zato sto je oldskul dobar i nepravedno zapostavljen. Danas je sve nekako sporo, mlako i svodi se na otkljucavanje perkova i nagradjivanje vremena provedenog umesto vestine. Da se razumemo, nisam ja igrao ni LB ni PUBG, ali mi ova druga izgleda kao spor i dosadan military shooter kakvih smo videli x puta u poslednjih deset godina, jedno od onih cuda koje su internet i jutjuberi, ā€œinfluenceriā€ ucinili popularnim.

Slutim da je ovo glavni problem ā€“ ne to sto je hardkor, nego sto izgleda tako dosadno. Koju god sliku iz igre sam video, ni najmanje me nije privukla. Blizzard nam vec godinama demonstrira koliko je karakter vazan kod igara (overwatch vrhunac ove filozofije), a Cliffy B napravi kardinalnu gresku da solidan gameplay obuce u najdosadniju oblandu ikad - sf tryhardovi cija lica zaboravim dok okrenem stranicu.

Mislim da ljudi ne stignu ni da probaju igru i otkriju dal im lezi, kad ih ne zainteresuje to begin with. Takodje mislim da mu overwatch uopste nije posebno konkurencija, sasvim su dovoljno razliciti.

Uzgred, novi quake ima isti problem, totalno je bezlican. Ni gram harizme.

A PUBG je dovoljno da odgledas par klipova iz igre i da ti bude iz aviona jasno sto je toliko popularan. Bio sam skeptican, kakva je sad ovo glupost, al vrlo brzo sam shvatio otkud toliki interes. Igra je prakticno generator urnebesnih anegdota, a nacina za igranje ima toliko da svako nadje neki svoj stil.

Da se razumemo, ja ga nikad necu igrati (ok, nikad ne reci nikad), al potpuno je zasluzen uspeh.

1 Like

Pored toga, tu su joÅ” i pokojni Battleborn, zatim Paragon koji je joÅ” u beti (valjda), kao i free Paladins, donekle i Gigantic, sve hero shooters. Od svih njih Overwatch ima zapravo zanimljiv lore/univerzum, da ne pričamo o animiranim filmovima i stripovima koji pokrivaju likove, do toga da ima regularnost updatea. A Cliffy je pred izlazak Lawbreakersa rekao kako je u pitanju IP vredan milijardu dolara. ViÅ”e nego pretenciozno. A i fokus zbog PUBG polako pomera prema Battle royale žanru i toliko hero shootera će vremenom imati sve manje publike.

Blizzard je uradio fantastican posao ali to ne znaci da svaki shooter mora da bude na isti kalup. Da li se secamo i jednog karaktera iz Unreal Tournamenta? Samo cistokrve akcije, naratora, oruzja i poneke mape.

Znaci zato je PUBG zanimljiv klincima. :confused:

Ne isti kalup, ali da ponudi barem drugačiji ili zanimljiviji vizuelni stil. A eto PUBG nema niÅ”ta od toga, izgleda skrnavo do prosečno uglavnom, ali ima fenomenalan gameplay. Imam osećaj da je sa Lawbreakers veći problem nesretan tajming i očigledna tvrdoglavost da posle komercijalnog neuspeha naslova pređu na F2P model nego da nastave da guraju dalje, kao popraviće se.

U ovom trenutku igra je prakticno mrtva sa 500 aktivnih igraca u jednom trenutku (podatak koji je Shane izneo u podcastu). Kada propustis pocetni momentum posle mozes da se slikas, multiplayer shooteri su surov biznis, izlaze uskoro novi CoD, Star Wars, Battlefield, Destiny je izasao pre par danaā€¦

Zbog toga je joÅ” čudnije Å”to ne pređu na F2Pā€¦

I svi (manje-vise) pokusavaju da out-overwatchuju overwatch, znaci u startu su izgubili. Nije overwatch alfa i omega online shootera, ima mesta za druge, samo moraju da ponude nesto drugacije (ovde mislim najvise na mind-share). Lawbreakers je po gameplayu dovoljno razlicit, al sta vredi kad mu je harizma ravna nuli.

Da budem iskren, malo mi cudno da je Cliff napravio tako pocetnicku gresku, posle Gearsa koji su bili onako upecatljivi. Nisu morali da ti se svidjaju, al one gromadne siluete si mogao da prepoznas na kilometar. A kad kazes lawbreakers, sta ili ko ti pada na pamet? Namrstena lica? Futuristicki oklopi? Neko tu mozda i leti nekako? Papazjanija.

@padawan PUBG je bre zanimljiv svima, prestani da ga pljujes bez pravog razloga. Kad bi nasao par ljudi s kojim da igras, i ti bi nam ovde pricao lude price, garant. :smiley:

1 Like

Suvise je rano, pretpostavljam. Cak i neuspesne igre prelaze na f2p tek nakon pola godine, godinu dana.

UT 1 je 1999 godina, pa posle idu 2003, 2004 i mislim da je zadnji izasao 2007. A danasnje MP igre, nemaju ni 5% mapa koje je imao UT 2003 recimoā€¦ :smiley: UT jeste bio genericki, ali u vrenenu kada je UT izasao, nije bilo drugacijih igaraā€¦ A sto se tice oruzja iz UT-a, bolje onda otvori temu o UT-u :smiley: