LITE TUTORIAL: Kreiranje DAHSBOARD UPDATE-a vase RGH/JTAG konzole (auzirian 15.01.2014)

LITE TUTORIJAL kreiranje NAND-a za azuriranje vase RGH konzole

Da bi ste azurirali dashboard vase RGH konzole morate napraviti NAND sa nekim od programa za ovu svrhu, nije moguce koristiti update sa diska ili internet jer samim instaliranjem oficijalnog update gubite RGH na vasoj konzoli . Iako je blokirano pokretanje $Systemupdate I XBOX live-a korisnici uvek nadju nacin da skinu protekciju i iskljuce dashlauncher patcheve I pokrenu LIVE ili update sa diska. Stoga skrecem paznju da pre nego sto menjaju nesto neka se konsultuju u temi.

BITNO: Nista sto nije receno ne dirajte, ako ste nesigurni oko necega pitajte bice vam odgovoreno!

Za pravljenje I azuriranje konzole potrebno je uraditi I skinuti sledece fajlove:

[LIST=1]

  • Posedovati NANDdump.bin ili kako god se zvao dump ili kopija vaseg softwera sa konzole I CPUkey obicno u fajlu CPUkey.txt korisnici mogu dobiti od onoga ko je radio RGH, ili ga skinuti (dumpovati) sa konzole sa programom Simple NAND flasher na KRAJU TUTORIJALA!

  • Skinuti program J-Runner v0.2(uradite update J-runnera-a iz opcija) slika je tu da predoci samo glavna polja za pravljenja nanda) J-Runner v3 (5) Core Pack

  • Program za Fleshovanje NAND-a Simple NAND flasher MEGA ili raditi sa Tutorijal: Update dashboard-a RGH/JTAG konzole sa RAWFLASH-om XELL

  • Flash formatiran na FAT32
    [/LIST]

Slika 1: Izgled J-Runner-a

Potrebno je uraditi sledece partite “Slika 1” I idite po koracima:
KORAK 1: U polje obelezeno sa 1. Ubacite vas fajl ”nanddump1.bin”(ovo je primer fajl moze imati I druga imena: nanddump.bin, nand1.bin, nandflash.bin dokle god je od vase konzole nema sta da brinete)

KORAK 2: U polje **2. **CPU key mozete rucno ili ako je cpukey.txt pored kopije nanda J-runner ce sam ucitati I verifikovati NAND.

KORAK 3: U polje 3. Padajucu listu skinite poslednju verziju dashboard kada kliknete na padajuci meni imacete “ADD DASH”I tu chekirajte poslednju verziju dashboard I skinite. Kada je skinete izaberete je da pise ako gore “16203” ovo je uslovno I ne treba shvatati zdravo za gotovo jer moze postajati I novija verzija mozemo I nju mozemo izabrati I J-runner ce napraviti hackovani dashboard.

medju korak je izabrati tj cekirati “*dashlauncher Patchesovo je bitno jer cemo ovime omoguciti ako na konzoli postoji FSD I launch.ini sa prekonfigurisanim podesavanjima da se automacki ucita FSD!
**
BITNO: Ko ima RGH 2 i obican chip nema R-JTAG chip neka desno izabere RGH 2, novi J-runner automatski prebacuje na JTAG sve kompatibilne dashboarde za RGH 2 Obratite paznju. OVO JE NOVO SA NOVIM VERZIJAMA J-Runnera od izlaska R-JTAG chipa
!

KORAK 4: Kliknite na Create image J-runner ce izlistati nesto I napisace da je fajl uspesno napravljen.

KORAK 5: Kliknite na “Show working folder” otvorice se mesto sa hard diska gde je zakuvani fajl “updfalsh.bin” ovaj fajl I fajl “**_CPUKEY.txt” _**kopirati na root od USB memorije.


Kada smo dobili zakuvane fajlove koje smo prebacili na USB memoriju zajedno sa programom Simple NAND Flasher 1.3 BETA (default.xex fajl na root-koreni direktorijum USB-a) ide pisanje NAND-a **_“SLIKA 2”

_**

Slika 2: Pisanje NAND-a
Posto smo se uverili da na root od USB Flash-a imamo sledece fajlove:

  • Cpukey.txt

  • Updflash.bin

  • Dafaul.xex (simple Nand Flasher 1.3 BETA)

Potrebno je uraditi samo jedan korak Pritisnite “A” na vasem joypadu zatim pritisnite **“START”, **kada pocne process pisanja nista ne dirajte, konzola ce se restartovati posto zavrsi. Kada ste sve ovo uradili kako treba konzola ce ucitati **FSD ili standardni Dashboard **zavisno od potreba korisnika.

BITNO: Ako ne znate sta radite mozete pritisnuti “B” ovim ce se prvod dumpovati NAND pa posle toga ce upisati "updflash.bin" ovo je preporucljivo. OVO JE SAFE FLASH!


[SIZE=3]Dumpovanja flash-a vase konzole ako ne posedujete CPU key [SIZE=3]i[/SIZE] NAND dump fajla.[/SIZE]

**SLIKA 2: **dumpovanje nanda u slucaju da nemate

KORAK 1: Pritisnete “X” na vasem joypadu, zatim ova slika je uslovna za neke konzole pokazuje druge vrednost Dump-a NPR ovo ja Jasper 512MB , postoje verzije sa 256mb izbacice isto.

KORAK 2: Pritisnete “A”u ovom slucaju tj uvek nije potrebno raditi FULL dump nego samo sistemski deo a to je 64MB za JASPER 256mb/512mb, druge konzole ce listati drugacije nemorate se brinuti.

_Napomena _: Debele i slim sa hard diskom velicina dump-a je 16mb, slim revizije Corona sa 4GB imaju 48mb dump I sam program ovo prepoznaje tako da nemojte se zbuniti

ZA AVATER-e I KINECT da bi radio na RGH konzoli pogledajte ukratko tutorijal http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/4437-avatar-i-kinect-update-ako-vam-je-zasivljen-avatar.html

Detaljni tutorijal za azuriranje DASHBOARDA http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/7774-ultimate-tutorial-update-osnovnog-dashboarda-na-rgh-konzoli-2-0-16203-update-up-to-date-06-04-2013-a.html
Mozete koristiti sta vam vise odgovara za specificne nedoumice pitajte!

Specijalno se zahvaljujem svim korisnicima sa foruma posebno GOLD Member koji su zasluzni za ovaj tutorijal, ovo je uproscena LITE verzija I po meni ne bi bilo dobro ici krace od ovoga!

Za kraj cu dodati Tri puta merite i jednom secite :wink:

Svaka čast… Izgleda da ipak može jednostavnije :smiley: :thumbup:

Sent From My Xperia ion, Using Tapatalk 2

Hvala trudio sam se da implemetiram ideju USER MANUAL :slight_smile:

za pravopisne greške kriviti Tapatalk 2

Kada ubacim nand u crnom prozoru ispod mi ispisuje ovo :The remote server returned an error: (404) Not Found. Uradim sve sto je prikazano i kad odem na Create Image kaze: Ini’s are missing. Mala pomoc?

ako hoces da radis update a ne znas kako bolje i nemoj, jer ces u suprotnom da brickujes konzolu, ako radis ovo zbog GTA V onda lepo uzmi samo izbrisi $SystemUpdate folder kada odradis extractovanje i igras na bilo kom dashu, kao sto i pise u temi za instaliranje GTA V na rgh vec… poslusaj savet bice ti mnogo lakse

E hvala ti ko bratu. Pratim tu temu ceo dan al’ ne procitah tu foru nigde. Odustajem od updateovanja definitvno.

Prilikom kreiranja Image fajla J-Runner mi izbacuje sledecu gresku:

xeBuild v1.07.632


base path changed to C:\Users\home\Desktop\J-Runner v02 Beta (288) Core Pack\xeBuild
---- { Image Build Mode } ----
building glitch image

******* ERROR: could not open ‘xeBuild\16537_glitch.ini’

xeBuild Finished. Have a nice day.

Failed

Sta nije u redu?

ne radi bre update, brisi onaj folder i igraj GTA V znamo da to svi hocete, problem je sto treba da se procita ceo tutorijal koji objasnjava kako da prvo skinete fajlove i sve http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/7774-ultimate-tutorial-update-osnovnog-dashboarda-na-rgh-konzoli-2-0-16203-update-up-to-date-06-04-2013-a.html

dakle ko hoce da igra GTA V evo sta da procita http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-pitanja/8830-instaliranje-gta-v-na-rgh-jtag.html

hvala lepo i prijatno :smiley:

Ma pratio sam i ta dva tutorijala, ali kod mene sve neki gremlini :smiley:
I ovaj sam pratio, on je po meni ubedljivo najjednostavniji, ali iz nekog razloga mi laptop ne vidi xbox u mrezi, a juce mi je pao sistem na desktopu (bas dok sam ekstraktovao GTA) na kome je ConX bio lepo podesen, pa na kraju ni sa njim nisam uspeo da odradim update Dashboarda.

Idi update jrunner-a, ovaj bug sam video na windowsu xp nije imao sve fajlove! Uradi update jrunner-a :wink: dodaj taj dashboard na listi sa ADD sacekaj da skine.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Imam 7icu, 64bit. Nova verzija jrunner-a nema opciju glitch, pa zato nisam smeo da koristim zato sto je u onom opsirnijem tutorijalu studiovpc rekao da obavezno moramo to da selektujemo

Ima samo je ispretumbano, koja ti konzola slim/phat, koji RGH1 ili RGH 2? Glitch je RGH sada zavisno od verzije dasha koja je bila u trenutku modovanja ubacivanje RGH- reset glitch hack to je glitch :wink:

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

mirko RGH1 je jasper ja sam mu radio konzolu bio je covek kod mene licno

Ja ne bacam pasulj ko mu je radio nego ga pitam :slight_smile: lepo sam mu skrenuo paznju sta da gleda i sta je sta. A ti kada vec kada znas ko je napravi mu nand i posalj :stuck_out_tongue:

30i nand pravim danas :slight_smile:

STRIDER javi mi se na mail da ti okoncam muke vise, ne znam zasto nisi odmah

Evo preveo sam mini tutorijal za auto update pa neka rade sami, peace a cake :slight_smile:

http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/8839-tutorijal-automatsko-azuriranje-dashboarda-na-rgh-jtag-konzolama.html

Nisam ni znao da postoji RGH1 i RGH2 :slight_smile:

Pa da te ne mucim, hteo sam sam, zaglavio do 7 jutros i na kraju nisam uspeo :smiley:
Javljam ti se na pm

Tutorijal je updatovan na poslednju verziju J-runnera 0.3 beta 4 sve sto je potrebno da azurirate verziju koju skinete ili imate na vasem racunaru. Bitnih razlika u pravljenju NAND-a NEMA, ono sto ne znate sta je ne dirajte.

Poslednja verzija dashboarda za koju se moze praviti NAND za RGH i JTAG konzole je 2.0.16537 nemojte traziti 2.0.16547 nema i nije potreban!
**
SVE ŠTO RADITE RADITE NA SOPSTVENU ODGOVORNOST, Sve može da se sredi kod RGH :)**

Prvo, ne mogu da pronadjem “dashlauncher paches” i da ga cekiram. Drugo, kad probam i bez toga i kliknem Create Image ispisuje mi “ini’s are missing.”. Sta je problem?

Gore desno iznad RGH pise dashlaunch, kliknes na ime i imas da cekiras.

cekaj da se azuzrira J-runner tj fale neki programovi fajlovi, imas i update pa uradi.

Dopuna:

tutorijal je bio za stariju verziju J-runner-a oni su dashlaunch patcheve prebacili na TAB na kraju, pre je bilo na HOME screen kada se otvori i vidi se za cekiranje

Izvinjavam se zbog propusta