Metro Exodus

Sta je GI? :frowning:

Bas sam ispao iz fazona…

Malo sam guglao i GI je skracenica za Global Illumination sto je alternativni naziv za Raytracing. A i Djole posle objasnjava…

I koja je razlika izmedju obicnog i raytracing moda u igri? Jel se bas primeti razlika i jel opravdava investiticiju u 2080?

edit: aha evo… nesto mi se cini da osvetljenje nije moralo da bude ovako flat i u obicnom modu.

Sve se to mnogo bolje vidi na ovom DF klipu, specificno pokriva GI negde na pola videa:

Iskreno ne verujem da igra lose izgleda bez globalne iluminacije, al bilo bi lepo uzivo videti realtime mekano osvetljenje koje se odbilo o okolne povrsine.

2 Likes

Je li moguće da su izbacili AS Val pušku iz Exodusa? Bila je zaštitni znak oba Metroa…

Inače još nisam počeo da igram, čekam nestrpljivo da počnem.

Jel ima neko fantoma da proda? Ili pozajmi da predjem uz moju neku skromnu nadoknadu? :joy:

Sve mislim da je to neki marketinski potez da se preseli narod na RTX iako radi na GTX skoro pa 90% sam siguran da je to nesto u drajveru.

Uzeh sinoc igru, pa evo da odgovorim sam sebi –

Koliko vidim, ako nemas neku rtx enabled karticu, uopste ne postoji opcija da se ukljuci… eh.

Sto se moje masine tice, sistem je sve automatski namestio na ultra, uz par iskljucenih opcija, poput hairworksa (koje sam ja, naravno, odmah ukljucio).

Pokrenuo sam igru bukvalno na 3 minuta pa nisam bogznasta jos video. Lepo izgleda, al nisam pao na dupe. Iskreno, slutim da bi me RE2 remaster lakse vizuelno impresionirao na prvu loptu. Al za to se ceka neki popust.

Sto ne instaliras ko i svi ostali Codex verziju?

Ne verujem da je Kanada mnogo restriktivna po pitanju torenata…

Eh, sem skupocenih programa koji mi trebaju za posao, postao sam potpuno legit. Jednostavno mi se ne rizikuje.

Na temu torenata, hrvatski kolega koji je ovde skoro dosao je vec dobio pismo upozorenja jer je skidao neke filmove. Tako da ne znam.

Drugi kolega ima vpn, koji njemu izgleda resava stvari.

Al kad se podvuce crta, ko sto smo onomad pricali u drugoj temi, raditi sve legalno ima svoju draz. Kao na primer sto ne moras da se bakces krekovima, trojancima, itd. U danasnje vreme igre su ipak pristupacnije no ikad. Stalno budu neki popusti, samo covek treba malo strpljiv da bude.

1 Like

Pustio sam je pre 10min na gtx1060 full hd ultra i popalio sta ostalo, radi tecno barem ovi 2-5min sto sam igrao, ovo sto sam video bez RTX je brutalno dobro.
Koliko sam procitao canada je malo vise stroga za pirateriju, tako da ono sto @n00dle kaze kada imas licence za neke programe prosto se odviknes od toga.

1 Like

Ovde je sama igra bonus :grin:

The first of these two expansions is titled “ The Two Colonels ” and is due to release in summer 2019, while the second, titled “ Sam’s Story ” will arrive in early 2020.

Information about both expansions can be found below, but there are spoilers for players who have not yet completed the game.

The Two Colonels follows the story of Colonel Khlebnikov as he makes his way home to his son, Krill, for New Year’s Eve. However, things are not easy, as the slime has further consumed the tunnels, mutant attack are on the rise, and the “green stuff” that protects citizens from radiation is running low.

Next up is “ Sam’s Story ,” which puts players in control of Sam, a US marine at the Moscow embassy before the bombs were dropped who hopes to return home and find his family. Players will explore a new survival level based on Vladivostok as they search for a way back to the U.S.A.

The Two Colonels and Sam’s Story will be available as free downloads for owners of the expansion pass, or as standalone purchases for every else.

Odlican je exodus, igram ga ovih dana. Pravim pauzu 5 dana zbog obaveza i onda ga zavrsavam, pa cu napisati utiske. Ali ono sto je sigurno je da sam bas odusevljen za sada, nadmasili su mi ocekivanja.

Od danas i na Game Pass :hugs:
Ko bi rekao…

1 Like

Od juče*

Danas,juče ipak pozitivno iznenadjenje…

Nije bio u uobicajenom mestu u game pass, ali si mogao da ga skines i sa store.

Kako misliš ?

Kada udjes u game pass nije bilo igre, ali ako odes u store i ukucas ili pronadjes metro exodus mogao si da ga skines besplatno. Pisalo je da je u game passu