Mortal Shell - Official Announcement Trailer

Da da, Tenchu stealth assassin’s, obuka u selu :grin:
Uglavnom 3 deo, Wrath of Heaven svrstavam u top 5 video igara ikada :grin:
Ako voliš odigrati stare naslove sa fantastičnom pričom, muzikom, zastarelim gameplay i grafikom probaj odigrati sve preporuke :grin:

Meni ovo super leglo. Dizajn neprijatelja mnogo bolji nego u souls igrama. To za animacije, to sam bukvalno ja govorio za svaki souls nastavak i generalno igre njihovog kova. Copy paste 4 animacije pa ljudi padaju u nesvest na njihove igre. Takođe sam odigrao sve njihovo osim Sekira i nisam još prešao Demons Souls. S obzirom kolicni studio je radio ovo, odradili su odličan posao i igra je upeglanija od 60% današnjih AAA naslova ako ćemo iskreno, na koje ljudi daju 70-100 dolara :joy: Plus su dali ekspanziju free prvih 15 dana da se ubaci u library. Igra ni nije namenjena da bude preterano teška ili šta god, ovo je više za nekog ko voli souls igre, ali se ne pronalazi u njihovoj težini. I takođe je kul što svaki item prvo moraš da iskoristiš da bi znao za šta služi i za svaki sledeći put kada se koristi, dobija se veći info o tome šta ustvari radi. Mislim da će biti i nastavka tako da meni lepo. :blush:

1 Like

Nemoj se zaletati i pecati jer izjava da je igra laka dolazi od nekoga ko ubija bossove u returnalu iz prve. Ako Mario kaze da je laka onda moze :joy:

@padawan izvini :joy::joy::joy:

2 Likes

:joy: Ne kažem da je laka, ali nije teška kao dark souls i sl. Igra više oprašta definitivno. :smiley:

Dizajn je veoma diskutabilan posto ima veliku dozu subjektivnog osecaja. Meni nisu nista bolje dizajnirani protivnici (svih 10 koliko ima Mortal Shell) od From dizajna. Cak su mi ovde vise “generic” nego u souls igrama.

A za animacije se ne slazem, svako oruzje u souls igrama ima svoju posebnu animaciju. Neke poput parry/roll moraju ostati prepoznatljivi ipak su zastitni znak serijala. Tako da je malo komicno reci da 4 animacije copy/paste-uju kroz igre.

Ok, za dizajn jeste subjektivno i to je moje lično mišljenje jer mi sve ima mračniji ton od souls igara (osim bloodborne-a), a za animacije ja lično nisam primetio nešto mnogo osim backstab, parry, i nekoliko varijacija mlaćenja levom i desnom rukom. I smetalo mi je u Souls-u što igru završim sa malo manje od stotinu itema u inventaru koje nisam ni pipnuo. Opisi su toliko konfuzni da 80% itema ja ne znam ni šta su niti čemu služe. Tako da koristim samo preostalih 20% za šta sam siguran šta rade (ako i toliko) ili moram da gledam na netu da vidim o čemu se radi.
Daleko od toga da je ijedna od ovih igara loša samo očigledno ima ljudi kojima ne prija težina u souls igrama, a privlačna im je (ili nemaju vremena kao pre) i onda imaju Mortal Shell. Takođe ima i igra Lords of The Fallen koja mi je odlična i lepo izgleda. Ali s obzirom kako su fino odradili Mortal Shell sa kapacitetom ljudi, ne mogu nikako da kažem da je igra loša jer se oseti da su je s ljubavlju pravili (kao i većina indie studia) i igra ne košta po punoj ceni već je bila 30 dolara na izlasku. Sve je ovo subjektivno svakako, i moje i tvoje mišljenje pa ko želi nek proba i neka sam proceni. :slight_smile: Svakako je igra free sada.

Da ne trosim reci. :rofl: Ima ih jos, ali je i ovo dovoljno.

Item description u Souls igrama cesto ne sluzi da opise item od glave do pete vec da ti da mali deo lore-a. To je oduvek tako bilo, to sto ne koristis vecinu itema i mogu da razumem. Zavisi kako igras i shodno tome ces i koristiti iteme u igri. Ali ne koristiti neke je kiks jer tako sebi otezasvas igru. Vecina itema ima namenu, nisu beskorisni, na tebi je da implementiras to na najbolji moguci nacin.

Ovo cu se praviti da nisam cuo tj procitao. :rofl:

Šta fali Lords of the Fallen :joy::joy: Meni bila cool :joy: Kao neki teži Diablo u trećem licu. Ja sam sve Souls delove prelazio sa knight klasom i gruvao im snagu i agility uglavnom. Tek kad sam sve prešao, skontao sam šta ustvari znači onaj poise i čemu služi :joy: Kod mene samo oldschool ništa mađije, samo sklekovi i mač u prsa. :joy:

Iskreno, ne znam odakle da pocnem a da ne bude Fabrizio post. Toliko stvari ne valja da je manja lista sta je zaista dobro uradjeno u prvom AAA Soulslike naslovu. :rofl: Mozda nekom drugom prilikom se bacim u piskaranje.

Pih, sad otkrivam da ps+ verzija igre ne podrazumeva next-gen apgrejd. Znači ništa od bolje rezolucije ili 60fps. :confused:

Razočaran sam. Kad su već ušli u ps+ ponudu, zar to ne znači da su već dobili pare i da igru već mogu svi da igraju – čemu onda ovo kažnjavanje ps5 igrača?

Deluje mi bespotrebno. Na kraju neću ni probati igru.

1 Like

Lepo sam ja rekao da su slepci ovi iz sony-a

Nisi nista izgubio. :rofl:

1 Like