{MT} Battlefield 5

Juče palo igranje u squad-u nekih 3h i bilo je odlično. Izdominirali smo mape i za celo veče mislim da nismo ni jednju izgubili partiju. Ako grešim neka me @Shamso69 ispravi :slight_smile:
Čak sam završio i chalenge iz tides of war za drugu nedelju, sada imam i varioc šlem (izgleda kao maska za varenje :smiley: ). Zbog ovog završavanja sam skočio sa LVL 35 na LVL 39, tako da je ostalo još samo malo do max LVL.

Od svih partija juče samo je jedna bila nategnuta, odnosno dobili smo je sa 5:0, a razlog je bio čuvena nebuloza da krećemo sa svim zauzetim pozicijama, a protivnici imaju 200 ticket-a više. Ostale partije je bilo prilično opušteno, neke su bile i sa 250-300 razlike. Posebno poslednja koju sam odigrao, kakav je to bedak bio. Na kraju je skor bio oko 300 razlike u našu koristi, a ja jurio poslednji challenge za Gewehr 1-5, ostalo mi je samo da ubijem u jednoj partiji 20 neprijatelja i završen challenge, tj. maksimalno unapredjena puška i dobija se skroz zlatni skin za nju. Mnogo lepo izgleda i ovako poluzlatna, ali nije isto kao i kada je u potpunosti. Nažalost nisam uspeo da uradim do kraja challenge, jer sam imao 19 ubistava sa puškom, eksploziv i pištolj se ne računa. Izbaksuzirali me moji saigrači :smiley:

Izmenili su i TTK (time to kill) sa novim update-om, sada treba malo više metaka da bi se neko ubio. Nije strašno, ali je primetno. Recimo da treba sada 20% više damage da se uradi. Mislim da je najviše štete pretrpela assault i support klasa. Medic je postao dosta upotrebljiviji, jer sada može da izdrži više metaka, a pošto je namenjen za close combat, ovo je sada velika prednost. Nažalost sa ovim snajper postaje još više naporan, jer sada treba barem još jedan metak da bi se ubili na većim razdaljinama, a to znači praktično sigurnu smrt, ako vas ugleda dok pokušavate da ga ubijete sa 4-5 metaka. Sve u svemu, možda je malo balansiranija postala igra, videćemo kako će se stvari odvijati ubuduće. Meni odgovara, jer sam takodje i na poslednjem challengu za assault klasu, tako da je i ona maksimalno upgrade-ovana, pa se nameće logična stvar da se krene na sledeću, odnosno na medic, a sa ovim to postaje zadovoljstvo :slight_smile:

1 Like

Sve si lepo naveo, sinoc je bila ludnica.
Ali jedna stvar me brine, za poslednji zlatni deo M1A1 ima previse lud i tezak zasatak, naime, treba ubiti u jednom zivotu 10 protivnika headshotom ili u celoj rundi 20 protivnika headshotom, mislim da je to, realno, previse.

Mora da se koristi M1A1, jedino mogu da stavim neki zum, al opet nije to to.
Bice pakleno

To mi je nešto jako čudno, nisam naleto da se traži 20 headshot-a. Pogledaj da nije 20 ubistava u partiji.
A za zoom stavi snajpersku optiku, meni puno pomaže na pušci. Bez nje bi headshot bio mnogo teži.
Kad već to pomenuh, juče sam dva puta uradio 3 head shot kill-a u jednom životu. Čak sam uspeo i da napravim double headshot, to je poslastica, poredali se u niz na C tački one nove velike mape :slight_smile:

Meni nekako sve manje leži B5.
A skontao sam i šta je po sredi.
PROKLETI WW II . Eto, baš to mi smeta.
Zašto mora biti neki istorijski period pa da se napravi igra brani/napadaj zastavice?
Daj bre lepo oružja iz Bad Company 2 i da nas Bog vidi.
E i da, uklet bio onaj ko je smislio da se u ovakvim igrama može LEĆI. Ubija svaku draž kada te posle 200 metara trčanja dočeka klinja, koji je legao ispod tenka, i puć puć gotov si! Nabije mi nervozu jedna partija da mi se više uopšte ne igra.

Zato je squad neprevazidjen za ovakav tip igara. Ima komunikacije, pa uvek neko javi gde se nalazi neprijatelj, a usput ako se desi da te neko na ovakav način ubije, odmah te vrate u život.
Šteta što nas nema više sa foruma, jer juče je bilo igrača za preko jednog squad-a, ali ne puna dva. Komunikacija teče izmedju oba i svi čujemo svakoga, tako da kada bi se uklopila dva squad-a, to bi bila totalna ludnica, mislim da bi protivnička ekipa bila na veoma velikim mukama iako niko od nas nije profi igrač.

Mi redovno 2 tima imamo kad igramo bf5 na xbox-u

2 Likes

Jako lepo. Šteta što nismo svi na istoj platformi, pa da imamo svih 32 igrača na jednoj strani. To bi bila ludnica.
Meni je recimo ovo nedostajalo na BF1, jer se u kasnijem periodu prilično sve osulo po pitanju poznatih igrača u mom okruženju, ali zato BF5 mi deluje da će se zadržati dosta duže.

Pa gde trcis toliko? Ovo je ipak malo i takticka igra, a ne jurnjava i pucnjava.
Sto kaze Zoorule, squad je u ovoj igri prava stvar i dobitna kombinacija…
Ja ipak mislim da bi jako glupo bilo da nema opcija da se legne…
A sto se tice istorijskog perioda, samo zamisli da nije taj istorijski period i igraj :slight_smile:

Dobar je ww2 samo su preterali sa vegetacijom,dobro se kamufliraju dok leže pa je zato dosta teško nego inače u FPS igrama

Imam jos jednu ekipu koja igra BF5. Valjda im se klan zove SRB. Ako ste za, mogu vas povezati sa njima, pa da mozda i citava ekipa buda od nasih ljudi. Verujem da bi to bas mocno bilo. Ja vam se pridruzujem posle praznika :slight_smile:

Ja sam Zokija ubacio u onu grupu sto si mi ti dao :grinning:

Ubacio je Aleksandar veceras jos jednog momka, a on je u toj grupi. Pohvalio sam vas uspeh od sinoc. Oni kazu da nisu bas tako dobri, mada ja verujem da uz pravog vodju tima, da se to moze itekako promeniti.

Reci mi, na koji fazon igrate? Meni je kul kad se ljudi dogovore u squadu ko ce koju zastavu (ako mogu tako nazvati) da cuva. I onda moj squad cuva samo taj deo, dok ostali cuvaju druge. Smatram da je to dobitna kombinacija i da se tako moze pobediti. Po 7 vojnika na 4 lokacije i samo da miruju i cekaju napad protivnika. Treba tu malo strpljenja, ali siguran sam da se tako moze resiti partija. Koliko puta sam znao sam upasti na neku lokaciju i osvojiti zastavicu…
To je nesto sto sam primetio kao propust squadova. Niko ne cuva zastavu i svi jurisaju ka osvajanju ostalih. I kad drze vecinu, oni hoce jos i jos.
Zar nije bolje da dzis vecinu i cekas protivnika da ocajnicki ulece u zamku i da ga napunis olovom?! Neko bi rekao da je to štekerski, ali ja sve te igre dozivljavam kao “pravi” zivot. Ne volim da jurcam i divljam. Unesem se u igru i svaki zivot posmatram kao jedini.
U COD WW2 smo na taj nacin znali da postignemo vrhunske rezultate i time da otklonimo neuspehe ostatka ekipe koja samo jurca i gine i sto je najbitnije pobedimo.
Ja vam se pridruzujem odmah posle praznika i jedva cekam :slight_smile:

Samo mi reci kakvu taktiku igrate? Jeste li strpljivi igraci ili divljaneri? :slight_smile:

1 Like

Samo šetnja do zastava bez štekanja

1 Like

@von_Brcoos nismo divljaneri bas :joy:
Pa pazi znamo u nekim trenicima da ostanemo da odbranimo zastavicu, ali desi se da jednostavno u okviru celog naseg tima, dosta igraca bude na toj zastavici, i onda nema poentu braniti zastavicu sa 15 igraca.
Onda idemo na sledecu crvenu zastavicu, naravno.
Nekako napravimo balans izmedju toga sto si ti naveo :grinning:

Evo primera od juče, skoro celu partiju na Narvik mapi smo šetali i držali pozicije A, C, E. Tako da je protivnička ekipa samo plakala.
Za celo veče igranja nismo ni jednu partiju izgubili, a bilo ih je dosta sa 240 ili više ticket-a u našu korist.

Moram da se pohvalim, odradio sam komplet assault klasu, odnosno sve što ima od challenge-a za nju :slight_smile: tako da sada sledi prelazak na medic-a.

1 Like

Dobar je Medic pogotovo Sten puška

Igram ovo i konstantno se pitam zašto F2P igra košta 60$…

pa ti nemoj da je igraš :slight_smile:
simple as that.

Uzmem još acivmenata i nikada više ne upalim :smiley: Posle će da vidimo BF6