{MT} FIFA 19

Jos uvek se smejem na ove prostacke fore. Zna se ko igra fifu a ko pes. Mada znam da istina boli i ne mozete da prihvatite da pes ima bolji gameplay. Uvek sam govorio i kazem opet, pes gameplay a fifa sve ostalo. To su cinjenice.

2 Likes

Prostacke fore?! Dete drago…
Pa ja sam prvi pisao o tome da bih voleo da PES bude bolji od Fife, jer bi tako gurali jedno drugo da budu sve bolji i bolji, a ne da Fifa vec 2 godine ne izbacuje bolju Fifu u odnosu na prethodnu godinu.
Moze im se, kad je PES cisto sranje od igre.

Ovde jedino ko nesto ne moze nesto prihvatiti, to si ti. Ja bih iskreno voleo da je PES bolji i igrao bih ga. Medjutim, posle 10ak, 15ak utakmica koje sam odigrao, nije ni blizu…

Kakav crni gameplay?! Niti imaju gradjenje, niti se moze protivnik vuci za dres, niti rani centarsut. Kifla udarac je ocajno uradjen. A pored svega ovoga, a ima jos tu dosta toga, licence su u k…

Ma necu vise trositi reci. Igraj sta ti je bolje. Ali onda udji nekada u igraonicu i vidi ko igra PES a ko Fifu. Sve ce ti biti jasno.

P.S. pre 6,7 godina, u igraonicama je bila retkost videti da se igra Fifa. Sada je Fifa postala cak i dominantnija. To dovoljno govori :slight_smile:

3 Likes

Fifa ubija, toliko je realno uradjena da je sramota porediti sa pesom, gde je igra postala krajnje plasticna i arkadna.
Poenta je ubaciti nesto apstraktno u igru, a fifa je to postigla kroz duel igru, povlacenje za dres, ssjajnim novim skilovima, active touch sistemom, ma sjajno su odradili celu fifu 19, predobra je.
Cak su 3 moja druga koja su pre igrala pes presla na fifu kad su videli koliko je brutalno odradjena, da ne spominjem to sto su omogucili citko i statiaticki precizno cuvanje podataka ko je koga dobio i koliko puta, kao razne vrste kick off meceva…

1 Like

PES igraju oldskul igraci zarobljeni u proslosti koji su odavno batalili ozbiljno igranje fudbala.

Samo cekam da Konami baci peskir, izgubili su i Champions League licencu sa kojom nista pametno nisu uradili.

Gameplay u Fifi je mozda tradicionalno i najlosija stavka u odnosu na prezentaciju, ali je Ultimate Team predobar.

5 Likes

Da se razumemo. Ja pes ne igram ozbiljno vec igram sa drustvom ili protiv kompa. Fifi sam davao sansu svaki put, ali mi je samo ostavila los utisak. Sto se tice ozbiljnijeg igranja ne znam kako je.

Mislim da je jasno kao dan da za igranje sa drustvom PES nema konkurenciju ali je generalno Fifa bolja igra. PES ima bolji, zabavniji i nekako fudbalskiji gameplay ali je u ostalim stvarima Fifa otisla toliko daleko da to vise nije ni za poredjenje. Najmanji problem su licence koje se srede za 5 minuta ali ostalo…

1 Like

Kako fudbalskiji gameplay kad u pesu mozes dosta stvari da radis iz nekih nerezonskih situacija, recimo kad centriras nije bitan polozaj tela, isto kad sutiras, da ne pricam o jacini suta, kao da ispaljuje iz topa…

Nisam bas siguran o cemu pricas jer naravno da u PES-u postoji los i dobar centarsut, koji zavisi od polozaja tala, a sto se tice suta ne uspaljuje uvek kao iz topa jer to zavisi koliko si napunio i da li si stistuo dugme za plasiranje. Za jedno tridesetak meceva u Fifi primetne su nerezonske situaciju ali da li ih ima vise ili manje nego u PESu stvarno nisam merio. Koliko vidim u Fifi je nesto slabija reakcija igraca u defanzivi sto omogucava tika taka igru, a uklizavanja su tako mlitava da mlitavija ne mogu biti. Msm definitivno trazi privikavanje pa se ogradjujem u tom smislu :slight_smile:

Jeste tacno vala, obe igrice su vrljave na svoj nacin…Ali svakako da se moze uzivati u obe

Naravno da moze pogotovo sto je sema kontrola potpuno ista :slight_smile:

Ono sto je sigurno PES nije mnogo losiji od Fife, kao sto Vukan kaze, jer da jeste ne bi dobijao slicne ocene kao Fifa. Svi recezenti naglasavaju odlican gameplay…

Tano u potpunosti.

Samo nek smanje dozivljaj pojedini i bice sve ok.

2 Likes

Juce sam otvorio packove i nisam dobio nista posebno. Nekih 20,000 coinsa vredno sve ukupno.
Evo mog tima trenutno, spreman za WL :slight_smile:

1 Like

@dejan-k
Dobar tim, ja juce odlucih da se “kockam” i za 100k otvorim one promo packove, ne dobijem nista…sada se sa nekom slabasnom ekipom provlacim kroz wl, 4 pobede u 9 tekmi za sad, kakva je ekipa nije lose :blush:

Uf steta, ja nikad ne uzimam packove za coinse. Ali dobro, skor je dobar :slight_smile: Dok je oko 50% dobro je :slight_smile: Ja sam poceo sa sve pobede pa cemo videti kako ce dalje ici :slight_smile:

1 Like

Sad sam u sliveru 2, ostalo jos 15 utakmica…napad na elitu

Cekaj, znas da ima 30 utakmica? Ti si izgleda sve pobedio :grin:

Ne bre, ostalo jos 15 tekmi da se odigra a sad sam silver 2, na svake dve pobede se pomeram, nisi nesto dobro izracunao, 50% mi je ucinak
15 utakmica 8 pobeda to mi je trenutno skor ja mislim

Mislio sam da je silver 2 vise pobeda…u svakom slucaju srecno :slight_smile:

1 Like

Hvala, takodje :grin:

1 Like