MT: Gears of War 4

Eto i mene veceras cim se vratim iz firme, taman ce skinuti do tada :stuck_out_tongue:

Igram i ja!

Ninja, na kom tv-u igras?

Kako kad. Konzola mi je spojena na Samsung TV/Monitor od 22" (koristim ga za PC) i na LG TV od 50".

Koji je tv? 4k, hdr…? Ima li koristi recimo obicna xbone konzola na 4k tv? Ili je prikaz isti, mozda i losiji nego na full hd tv-u…?

Ma običan FullHD TV.
Ne opterećujem se ja sa tim 4K/HDR zajebancijama…

2 Likes

The Coalition has pushed a new server-side update live for Gears of War 4 that makes changes to credits earned.
“After monitoring our data and hearing your feedback, it was clear the calculations that determine the rate at which Credits are earned were under our own expectations – and yours,” the developer writes. “Our Player Progression team have been working hard to address this as quickly as possible in order to improve the experience of acquiring Gear Packs. As of now, a new server-side update to Credits is deployed in Gears of War 4.
“The goal of these new changes is to provide a more consistent reward per match for our players, and bring the time required to earn Gear Packs – including the customization focused Elite Pack – closer to our expectations.”

The update decreases the cost of an Elite Pack from 4000 credits to 3500 credits and increases the bonus credits awarded at the end of a match.
The developer notes that there is currently a bug that shows zero credits earned at the end of the matc

Eh, na kraju smo morali da kupimo za 48e preko singapurskog MS store-a, toliko o jeftinim PC nvidia kodovima. :unamused:

Mogao si sa kupis jeftin kod… $20 :stuck_out_tongue:

@padawan bori se sa hajpom ko ja :wink: igracu ga kasnije :smile:

Kazes “smo”, znaci dao si za igru 24e :slight_smile: , a igra kosta 60e, de ces jeftinije na day one, od 24e, odlicno si prosao ne zezaj :slight_smile: .

Imas na Base-u fizicku kopiju 46e, jos odbijes VAT(porez za drzave van EU)) 20% i izadje te 37e, evo link:

http://www.base.com/buy/product/gears-of-war-4-xbox-one/dgc-gow4x1.htm

Završih juče kampanju i moram reći da je po meni ovo najbolja igra na Xbox One konzoli.
Od grafike, do priče, sve je apsolutni vrh.
Nije ni čudo što IGN po drugi put u dva različita review-a upoređuje igru sa poslednjim delom Star Wars franšize, jer je ovo zaista jedan nastavak vredan i dostojan imena Gears of War, baš kao i poslednji film “from a galaxy far, far away”.
Ono što me je najviše oduševilo jeste grafika, svaka čast Coalition timu koji je zaista uspeo čuda da odradi. Odrazi su predivni, teksture takođe, sviđa mi se što tako velika i zahtevna igra nema texture pop-in, barem ja primetio nisam. Ispolirana do maksimuma, usavršena. Boje žive i osvetljenje odlično, a kontam da su tako zatvorili usta svima onima koji su kukali nakon onog reveal-a na E3 sajmu tvrdeći da će igra biti previše mračna jer “konzola ne može grafiku da prikaže, previše je slaba”. Nema štucanja i jedini framerate pad doživeo sam samo u jednom cutscene-u sa mnogo vode, što mi se isto dogodilo skoro kada sam prelazio Uncharted 4 na PS4 konzoli. Voda i konzole se očito i dalje ne podnose. Waterproof consoles confirmed!

Priča je odlična, dobro skrojena i po meni veoma dobro povezana sa prethodnim delovima. Tim je bio svestan da će svaki pokušaj odstupanja naići na velike osude, kao što je to očito bio slučaj za mnoge fanove Halo serijala. Uglavnom, poslovca kaže “like father, like son”, te ne treba nikoga da čudi što je JD tako umešan sa Lancer-om :slight_smile:
Neprijatelji dobro osmišljeni, napredovanje grafike očito sa sobom nosi i napredovanje computing moći konzola, što me nervira jer određeni neprijatelji postaju isuviše dobri, tipa Juvies, koji skakuću i metke izbegavaju veoma spretno. Osim toga, saborci JD-evi igraju svoju igru, dobro su uštimovani i vickasti, mada zameram što nijedan lik nije malo više nalik onim starim, iz prethodnih delova. Nekako sam navikao na Baird-a ciničnog, Cole-a mašinovođu i Marcus-a koji se samo dere, a ova nova postava je baš nekako detinjasta, nova generacija, uljudna i isuviše bleda, po mom skromnom mišljenju. To je jedina zamerka sa moje strane. Takođe, ne mogu da skontam kako se moj tim tako loše ponaša u igri, znači kao da je napravljeno tako. Neprijatelj me saseče, saborac pored mene i ne podiže me, ne radi revive. Mnogo su neprecizni u poređenju sa neprijateljima, a i činilo mi se da im treba mnogo više metaka da ubiju neprijatelja nego meni, ili obrnuto, nego što je potrebno neprijateljima da ubiju mene ili moje saborce. Možda je sve to deo podešavanja, jer sam igrao na Hardcore modu.

Ne želim ništa da spoil-ujem previše, ali od mene čista desetka.
Juče sam po prvi put prešao kampanju i jedva čekam da igru ponovo zaigram nakon vikenda, a i ekipa bi mogla malo da se organizuje za te horde, da doživim i to čudo.

6 Likes

Prava steta sto skoro niko ovo nece igrati na HDR televozoru. Bar ne jos uvek.

Inace, ja na zalost nisam imao puno vremena za igranje, ali me je pocetak ostavio potpuno ravnodusnim. Odmah te bace u vatru protiv gomile lokusta, uz puno vikanja i kontrolisanja tureta, gameplay je “more of the same”, ali bez mracnog gritty kolorita iz prvog dela koji je ostavio daleko veci utisak na mene kada je tek izasla 360 konzola. Ali svestan sam da je ovo tek prolog, odnosno secanje na dan kada su Lokusti izvrsili invaziju i da prava prica tek pocinje nakon Microsoft Studios logoa, pa se nadam boljem.

Biće dosta tureta, ako na to misliš. Nisu hteli da menjaju opšte poznatu formulu Gears-a, nisu hteli da prave sad neku “drugu” igru. Ne očekuj neku drastičan promenu gameplay-a. Po meni, to je dobro. Ne bi bilo fer da sada Gears-i odjednom mogu da skaču i trče po zidovima, ipak nose metalne oklope od po nekoliko desetina kilograma. Što se kolorita tiče, ja sam isto bio ravnodušan dok nisam zašao dublje u igru, ali to ćeš već videti i sam, neću čak ni okvirno predele da ti opisujem :slight_smile:

A što se tiče HDR-a, bole me brige najiskrenije :laughing: , isuviše je to skupo za mene, jer bi mi trebala i konzola i TV. Ali kontam na šta misliš, sigurno je igra još lepša na u tom režimu prikaza slike.

Predeli su lepi za sada. One planine i nebo izgledaju fantasticno, kao i nivo sa olujom. Next Gen osvetljenje je na drugom nivou u odnosu na Xbox 360. Ali mislim da gresis za HDR. Svi koji su videli, pali su na dupe. Bas bih voleo samo da prikacim na HDR TV i vidim to “cudo”. Imam osecaj da bi pao impulse buy. :smiley:

Tureti su mi uvek bili najdosadniji deo u Gearsima. Osim onaj deo, bese u prvom delu, kada iz vozila u pokretu pucas u sentinele. Ako je tako nesto brzo i dinamicno moze da prodje.

Ja sam izlečen od implusne kupovine onog dana kada sam dobio dete :laughing:

Ali se definitivno slažem sa tobom, HDR bi definitivno bio predivan dodatak ionako lepoj igri, po meni.

1 Like

Igra lepse izgleda nocu, nego na dnevnom osvetljenu u prvom Act-u. A grafika ima taj “umetnicka slika” vajb, slicno kao u Witcheru 3.

Evo nekoliko screenova:

5 Likes

Meni ove oluje oduzimaju dah.

2 Likes

Koliko je dugacka kampanja? Pretpostavljam 8-9h kao svi Gearsi?
Nisam stigao od BF1 ea access da igram kampanju. Prelazim je danas/sutra. Pa od sledece nedelje zajedno horde/pvp i bf1 u utorak izlazi…

Jel imas Uncharted 4? Ako da, onda mozemo negde kasnije da se dogovorimo da razmenimo konzole na nedelju dana…