MT: Gears of War 4

Konačno sam sinoć završio kampanju i sad nisam siguran da li je trajala poduže ili prekratko. Na momente mi je kroz igru bilo u glavi “kada će ovo da se završi” a na momente “woooow, daj još daj još”. Sve u svemu, igra je vrlo vrlo dobra ali sam nekako očekivao više. Nije mi problem gejmplej, to su Gearsi na koje smo nakvikli, tu nema šta da se priča, samo je osećaj da kad se jednom nađete u borbi, svi zauzmu svoje zaklone i onda se prepucavate (što je bilo ok 2006, deset godina kasnije bi to valjalo malo razmrdati). Jedino je na vama da preuzmete inicijativu i budete kreativni dok AI stoji u mestu ili se kreće po ustaljenoj putanji. Verovatno posle Doom-a sve izgleda previše statički i sporo.

Grafika je kroz celu igru odlična, posebno pejzaži i nebo, kao i vremenske neprilike koje daju dodatnu dinamiku. Mada, i dalje mi nije jasno zašto insistiraju na large scale okruženjima i nivoima kada se sama igra odvija u zatvorenom prostoru ili manjim arenama. Nekako se čini da su resurse mogli bolje upotrebiti na detalje, efekte, animacije i fiziku.

I dolazimo do priče. Nije da očekujem od Gears of War ne znam kakvu posebnu naraciju i zaplet, ali ovo u četvorci je super meh. Osmislili su neku grandioznu priču kako bi glavne junake učinili bitnim. Zaista bih više voleo da se cela igra svodi na avanturu troje klinaca sa sela koji su se upetljali u nešto veliko ali to još ne znaju i polako otkrivaju šta se zaista događa. Ovako, bu, posle pet minuta First minister ili šta već im se direktno obraća. Više volim male priče i junake koji su deo nečeg većeg.

Videćemo šta nam donose u Gears 5, ali mislim da su slabo izgradili momentum za ono gde nas priča vodi. Ali, kao što rekoh, u Gearsima je priča ionako u petom planu, pa se ne brinem zato da će GeoW 5 biti još lepša i veća igra na Scorpiu.

3 Likes

Tek sad sam procitao ovaj upis, i ne bih se slozio sa tim da su slabo izgradili momentum. za gears 5. Kraj igre je po meni fatastican, sjajan zaplet i plot twist, krajnje neocekivan. Ne znam da li si shvatio kraj igre i ono sto se desilo, da ne spojlujem sad ljudima ovde…
Ono sto se meni nije svidelo su likovi. Skroz su mi bezveze, osim mozda JD-a, i oskara koji nije tu 80% igre… Kate i Del su mi kao 2 klinca koji se igraju rata i tu su samo sa bi bili tu. Nisu ni blizu jaki, ma ni priblizno kao sto su Marcus, Anya, Hoffman, Dizzy, Cole Train baby :smiley: i da ne nabrajam dalje vise…

Evo i 2 klipa iz gearsa mojih od skoro, cisto mozda nekog trgne da nam se prikljuci :slight_smile:
Prvi je pomalo blamaza koliko sam jurio lika al sam ga uhvatio na kraju, a drugi je solidan klip

2 Likes

mene mrzi da se cimam sa klipovima, zato evo jedne slike :smiley:

Downs nije kad te ubiju nego ti kad down-ujes protivnika. Bema botova

1 Like

Ludnica, klanica, zovi kako hoces… Povreneno moze toliko ubistava, u glavnom je 25-30… Sotka za blizinu, a za daljinu hammer :smiley:

1 Like

Zahvaljujem @xX8Lampard8Xx -du sto mi je svojim novim komentarom otkrio @robotnjik -ov proslomesecni, odlican post o svojim iskustvima!

Nekada davno je delovalo nemoguce da ce novi Gears izaci, a da ga ja necu momentalno odigrati. Ili da, cak, necu imati niti posebnu zelju da ga odigram.

Pre Metrikove serije auto-golova, bio sam ubedjen da ce novi Gears na sledecoj generaciji xboxa automatski biti must-buy hardvera.

A vidi me sad. O Halou 5 i Gearsima znam samo iz trece ruke. Kako se vremena menjaju.

Level up faster across all Versus playlists - including Social - and all Horde Playlists. Feel like playing Horde with friends on a map of your choice? Double XP also applies to Horde Private Play as well!

CHARACTERS
Collect three different Luchador Oscar variants themed to different points in a Luchador’s career. Each career progression variant also increases in rarity - look out for the legendary Champion variant wearing a Gears branded championship belt!

Evo jedan rutinski quinn :smiley:.
https://m.youtube.com/watch?v=VZE6DSyxj3g

2 Likes

Koliko li su ovi popizdeli… Ja sam juce imao 16:0 i lik me ubije na glupost :expressionless::sweat::cry::cry::cry::sob::sob::sob:

Hahah, ja moram opet da instaliram igru, nego mi zauzima hebenih 100giga nemam mesta za ostalo, a gomilu igara treba da predjem…

Uff, dobar. Ojadi ih samo tako. Ah taj Gnasher gameplay… :heart:

1 Like

Na sledeci ring nece doci sa istim entuzijazmom hahaha.

Treba da se okupimo malo za horde :smiley:

1 Like



Bilo je krvavo :smiley:

2 Likes

Mislim da se pridruzujem kad X uzmem… Bar neko vrijeme :smile:

2 Likes

Sledece nedelje stize Sezona 2, donosi gomilu poboljsanja kao i dosta dugo trazene novine:


Sezona 2 je lepo pocela :smiley:

1 Like

Ono kada me malo kenja :smiley:

3 Likes

Jedina igra za kojom zalim sto sam presao na mracnu stranu :smiley:

PC ?

Moze i to.