{MT} PlayerUnknown's Battlegrounds

Nadam se da ću večeras uspeti da nađem vremena, pa da i ja probam malo.
Da li ima neki tutorijal, ili uopšte nema potrebe za istim?

U prvih 24h prodato 500K+ kopija igre. Mislim da je juče neko pomenuo da je leaderboard trenutno na 700K+. Nisam siguran da li leaderboards na Xboxu rade samo po regionima ili ima opcija i za total. To ću proveriti kasnije ali u slučaju da su samo regioni u pitanju, onda je ovo North America statistika, što bi značilo da je globalni broj prodaje nešto veći. Vikend tek dolazi, kada će većina ljudi zapravo igrati, pa će biti zanimljivo tada videti koja brojka je u pitanju.

I moglo se ocekivati da se vec toliko proda a i taj broj ce samo rasti, ubjedljivo najbolja battle royale igra.

1 Like

Yup. Mislim da bi ljudi trebalo prvo da je probaju i onda vide da su tehničke boljke i bugovi sporedna stvar. Ne kažem da nisu bitni, daleko bilo.

1 Like

Alex i ja danas… :sunglasses:

4 Likes

Svaka čast! Mene samo rokaju zasad :slight_smile:.

To bi znacio suicid. 99 treba da razduzi kasiku da bi bio naj dasa.
Nikada me nije zanimalo gledanje drugih kako igraju, ali kada sam pogledao prvi mec PUBG bio sam bas odusevljen. Cesto upalim neki mec da gledam, ne mogu objasniti zasto, ali mi bude poprilicno zanimljivo.

@xX8Lampard8Xx je vežbao godinama u cod-u kampovanje i vidiš kako se isplatilo :joy:

1 Like

U PUBG je sve dozvoljeno da se dobije Chicken Dinner.


Ima tu još puno stvari da se ispolira i dotera, ali se već sada naslućuje ogroman potencijal igre…

5 Likes

Poenta PUBG za razliku od drugih igara nije ubijanje, nego prezivljavanje. Ukupno smo nas dvojica imali 5 killova, sto za ovakvu igru i nije tako loše. Mapa u PUBG je bukvalno kao Beograd, te veličine, ne igra se kao u bf ili codu na malom prostoru. Poenta je da se nismo štekali ni u jednom trenutku…

1 Like

Pa ako imas los loot ne mozes ulaziti u sukobe jer se ne isplati a ako imas jak loot do tebe je kako ces igrati, ovo je vise takticka igra a ne pucacina.

Brendan Greene, čovek koji stoji iza cele igre je rekao na Mixeru:

“This is the start of the road for us. We’re at the start of the Game Preview and if you look at the videos during Pre-Alpha, the game was rough on PC then.
It’s a little rough, right, but we want to work over the next coming months with the community, with Microsoft and really polish it off and really make the game run as smooth as we can across all consoles.”

Ovo se moglo i predpostaviti, ali je uvek lepo čuti potvrdu. Takođe je Greenberg iz MS naveo da će updatei biti na nedeljnom nivou.

1 Like

Dosta AAA igara izlazi nedovršeno sa day one patchevima od nekoliko gb i po nekoliko meseci sa polufunkcionalnim mehanikama pa se ljudi nešto ne žale da treba da budu f2p. Po ovome Just Cause 3 bi trebalo da se daje za free.

Igra je u Game Previewu i jasno je šta to znači. Ark je svojevremeno bio u gorem stanju kada se pojavio u Game Previewu programu i nisu se ljudi bunili. Takođe gomila ljudi po forumima igra PUBG i iako su svesni tehničkih nedostataka, gameplay i zabava je ono što ih vraća nazad.

Na kraju krajeva tu refund opcija pa kome se ne sviđa dobiće pare nazad. Najviše se bune ljudi koji igru nisu probali ili ne nameravaju uopšte da je igraju.

2 Likes

Buni se 10-20 igraca haha, vidim milioni je igraju i nista im ne fali, pogotovo na PCu gdje je izbacen test server koji radi perfektno.

1 Like

Pubg sasvim solidno radi na xboxu a to bi znao da si probao ima dropova kada skaces iz aviona i nekad u gustim sukobima ali igrivo je i igra ima weekly patcheve ako se ne varam. I ogromna je zabava kad igras squad pa cak i duo.

1 Like

Imas onaj crtani fortnite pa pici do mile volje. :smiley:

Nisam ni rekao da je losa ali ne moze ni da se mjeri sa Pubgom. Vjerovatno znas i sam. :slight_smile:

Nisam ni mislio na PC verziju uopšte nego na Ark na konzolama je radio očajno (i dalje ne radi optimalno posle toliko vremena). Ark je na kozolama u prvoj nedelji igralo milion igrača i nije bio ustanak da igra bude f2p ili je smeće jer joj je fps kao slideshow.

Just Cause 3 sa druge strane do danas se nije popravio na konzolama a igra je koštala 60$ pa je prošlo bez galame da mora biti f2p. Da ne spominjeno No Mans Sky i 60$ za veliki mućak koji je ispao od igre.

2 Likes

Da, dobar deal. Uz konzolu se dobija i Game Pass za 1 mesec i 14 dana Xbox Live Golda. Odličan start za svakog ko pazari X.