[MT] Red Dead Redemption 2

Developer: Rockstar Studios
Izdavač: Rockstar Games
Platforme: PS4, PS4 Pro, Xbox One (S), Xbox One X
Engine: RAGE
Datum izlaska: 26. Oktobar 2018. (global)
Zanr: Akciona avantura (Single-Player i Multiplayer)

Red Dead Redemption 2 je nastavak popularne akcione avanture iz treceg lica, smestene na “Divljem zapadu”. Igra je razvijana od strane Rockstar Studios-a, a bice izdata od strane Rockstar Games. Igra je u ovom momentu najavljena i izlazi samo za konzole trenutne generacije (PS4 i Xbox One). Sadrzace i Single i Multiplayer deo, samo sto multiplayer deo nece biti dostupan na dan izlaska vec cemo morati da sacekamo nekih mesec dana.

Sto se tice same igra dozivela je neke promene tako u ovom delu smo u kozi Arthur Morgan-a, clana Dutch Van der Linde bande. Vreme desavanja igre je 1899, tako da je smestena 12 godina pre radnje iz prvog dela.

Kao i u prvom delu igra poseduje “Honor” sistem, koji sluzi da odredi kako ce se NPC-jevi ponasati prema vama zavisno od vasih odluka i stvari koje uradite. Tako npr. u slucaju da ste prljavi ljudi ce se sklanjati od vas, ukoliko ste se pobili u salonu ljudi ce o tome pricati sutra i ishod ce biti kod nekih pozitivan kod nekih negativan, te vam moze biti zabranjeno da ponovo udjete u salon i da vas serif juri.

U samom igri postoji brdo stvari koje pred misija igraci mogu da rade, te tako ce igraci morati da idu u lov da bi prehranili bandu, nadogradnja oruzja je veoma detaljna te tako mogu mnogo sitnice da se menjaju kao npr meterijal od ko ce taj deo biti i slicno.
Pored toga igra ce imati i kao neke dinamicke misije ili evente gde ce te moci da ili budete dobri ili losi te samim tim ce i neke stvari da se menjaju u daljoj igri.

Igra izlazi 26. Oktobra 2018. godine, dok ce multiplayer biti dostupan tek u Novembru za pocetak kao beta verzija.

                                                     Uredio: Ja (MitraljezaC)
                                               Izvor: Wikipedia i par stranih sajtova
14 Likes
Mapa SPOILER

https://i.imgur.com/OBrV4gu.jpg

GAMEPLAY LEAK

https://my.mixtape.moe/pcszbl.mp4

2 Likes

Najava za RDR 2 na RTS u jutarnjem. :joy:
Solidno uradise.

2 Likes

Gledam i neverujem :joy:. Stvarno nisam ocekivao tako nesto od RTS-a.

1 Like

Ah, jos danas. Sutra cemo videti koliko su dugo Rockstar zaposleni ostajali prekovremeno. Ne znam iskreno zasto je Rockstar zakljucao embargo na opise. Siguran sam da im pravi vise stete nego koristi. Ili imaju vec gazilion preordera i potukli su sve rekorde pa mora nesto da ostane i za GTA 6.

1 Like

Taj embargo je uvek po meni loš znak…

Lose i Rockstar ne idu zajedno osim kad su protagonisti u pitanju :smiley:

krenule desetke

Gamespot 9

3 Likes

Metacritic 97 :open_mouth:

2 Likes

Red Dead Redemption 2 DF Analysis

  • XBX runs in native 4K
  • PS4 Pro 1920 x 2160
  • XBX best performance with a few drops in towns
  • PS4 Pro next best thing with solid framerate in wilderness but again dropping some frames in towns.
  • PS4/XB One have better overall performance than RDR1 had in 360/ps3 hardware. There are drops even to the low-mid 20s at some points though.
  • Visual parity in terms of rendering for all versions. (same assets/foliage etc)
  • PS4 1080p
  • XB One 864p
  • No evidence of dynamic resolution in any of the versions tested.
  • DF consider the game a stunning achievement regardless and believe the XBX X version is the best and by a considerable margin.
1 Like

Jesam li ja jedini kome ova igra uopste ne privlaci paznju :thinking:

Igra je majstorski odradjena, od rockstara se manje ne ocekuje, ali kao i sve rpg igre (osim witcher 3 kojeg sam presao) zaobilazim je

Graficki je bog otac. Nikad nisam igrao ni jednu rockstar igru jer su mi bezveze. Izgleda da je situacija ista i sa ovom. Tematika mi uopste ne lezi.

Prvi RDR je jedina Rockstar igra koju sam odigrao do kraja. Ova me nekako manje privlaci, al krajolici su toliko lepi da me kopka samo zbog ideje jahanja kroz nepreglednu prirodu.

Then again, i Spajdermena i novi AssCreed sam takodje propustio, tako da ocigledno osecam zasicenje trd-prson, open-world, mega-igretinama.

1 Like

Xbox One X verzija je ubedljivo najbolja:

2 Likes

I najstabilniji framerate od svih verzija, što je bitnije za gameplay od manjka piksela.

3 Likes

Pa X i Pro trebaju da najbolje i rade i najbolje izgledaju a ne da izgledaju par piksela bolje. Inace igra radi odlicno i na vanila PS i Xboxu.

Naravno, to stoji. Isto tako neki broj hard core gamera će uzeti X da bi igrao najbolju RDR2 verziju.

1 Like

Nije mi jasno zasto barem One X nema podrsku za 1080p 60fps

Verovatno zbog multiplayera, da ovi sa X nemaju prednost u odnosu na OG i S vlasnike. A opet, mogli su samo za kampanju to da urade. Možda ubace u narednom periodu neki patch.

1 Like

5 Likes