[MT] Red Dead Redemption 2

Taj semi realizam smeta u pocetku, ali se covek navikne. Kako ti predstave na pocetku izgleda skandalozno i smarajuce ali u praksi nije tako. Malo malo bacis nesto u kljun, popusis pljugu dve, popijes po jednu i udri. Isto to i sa konjem i to je to. Kamp je konfuzan u pocetku al se posle navuces ko na defragmentaciju na windows 98.

Stoji da ubija u pojam jahanje nazad u kamp.

Btw svaka cast onima koji su “maznuli” konja beloga. Ja padam sa njega non stop, na kraju sam uperio pistolj u njega, spustio pistolj, seo na preorder konja i otisao.

5 Likes

Ko je bre vagao ovog Bassa??? Riba ko prase a 1,8kg ???
I onda kažu mi pecaroši duvamo veličinu i kilazu ribe ???

7 Likes

Ponekad se stvarno smorim kada vidim koliko imam da se cimam do kampa, ali opet uvek se nesto desi do istog. Ili nekome pomognem, pa uzmem kintu ili ulovim zivotinju koju doniram cim udjem u kamp.

Jel DVD.co.uk odbija porez za ovu igru kada se poruci ? :slight_smile: koliko je bese oko 20% kod njih porez ?

1 Like

Auh dosao sam do tutorijala za dvoboje. Pa kakvo je ovo cudo od kontrola I zavrzlama?
Moram priznati da mi sve ove mehanike lagano postaju frustracije vise nego uzivanje I igranje. Cini se da ce RDR da bude ubrzo zanemaren.

Mislim da je kod mene neki bug u pitanju, nije htio da registruje pritisnut R2 do kraja. Uglavnom skip opcija je radila

Bre pojma nemate. Lagano stišćeš RT, i gledaš kad se skala napuni do pola stišćeš do kraja i rešetaš. Izgubio sam samo jedan, onaj prvi koji je objašnjavao šta i kako.

2 Likes

Upravo, pise lijepo ‘Press slowly R2/RT’ i onda lagano… Meni je igra pure fun do sada, uzivam u svakom momentu, Rockstar je tata video game industrije bar po meni. :smiley:

3 Likes

Ja sam na netu teazio kako da udjem u quest log

2 Likes

Nakon nekih desetak sati u igri na kraju sam drugog chaptera, te se povremeno uvede neka nova mehanika, sto znaci da igra jos nije zavrsila sa uvodom.

Sto se tice same igre, osjecanja su mi veoma pomjesana. Cini mi se da svaki put kada nesto “klikne”, pet minuta kasnije ludim zbog neke druge stvari.
Prije svega, ono o cemu se gore pisalo da je problematicno: dugo jahanje do misije sa dva lika koji pricaju I daju uvid u zivote protogonista prije igre. Ok, nije strasno. Problem je sto vecina misija ima odnos 70:30 u korist pricanja. Dakle, dugo jahanje, napravi se lagana priprema za misiju, I onda ista bude gotova kroz tri minute, bez ikakvog zadovoljavajuceg sadrzaja.
Do sada, najbolja misija je bila u startu drugog chaptera kada hocete da zaskocite protivnicku bandu. Ima gameplaya, ima napucavanja (iza covera mind you), te napucavanje traje duze od samog dolaska na lokaciju.

Takodje, napucavanje je izgleda pravljeno sa cover mehanikom na umu, te na konju vas vrlo brzo ubiju.
Pucanje sa konja u trku je uzasno, ali avaj, tako je I u stvarnom zivotu. Realizam, grrrr.

Prica, za sada, nije ni najmanje zanimljiva, tako da se sve svodi na to da vrijeme brzo prolazi dok si sam u preriji, ali ne mogu reci da je to vrijeme dobro popunjeno.
Kako bi rekli IGN recenzenti, siroko kao more, I plitko kao bara (za sada).

Jos nisam stekao utisak da me igra pustila da ja radim sta hocu, pa cemo vidjeti da li ce se misljenje promjeniti kasnije. Ono sto mogu sa sigurnoscu reci je da ako sada predjem igru, necu je igrati naredne dve godine ponovo.

I da, jedva cekam da igra izadje za PC sa full mod podrskom. Za pocetak da fast travel bude dostupan sa bilo kojeg na bilo koje mjesto, I kasnije da konja odveze u West Coast Customs I nabacim opako ozvucenje I slusam rap dok jasem prerijom.
Do tada, stojim iza stava da je igra dosadna.

1 Like

Mozda nekome pomogne :smiley:

1 Like

Ljudi ja sam na pocetku prvog captera, jeste malo dosadnjikavo, previse price-malo akcije, ali okej mi je za sad, nego desilo mi se da nisam uspeo da ubijem one vukove sto me jure dok sam na konju i pitalo me je da resetujem misiju, ja kliknuo to i sad vratilo sve ponovo od pocetka da trazim onog John-a :roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes: je l sam ja nesto preskocio ili sta…

Verovatno bi onda igru skratio za tih 70%…

Nisi jedini :grin:

1 Like

Najgore od svega je sto je sam dijalog uzasno dosadan, na stranu to sto ga ima previse. U GTA su makar duhoviti, problemi protagonista su manje vise savremeni, ovde su zeleli da prikazu autenticni sleng divljeg zapada a njihove teme o lovu, banditskim carkama i prezivljavanju jednostavno smaraju.

Ovde ide jedan spoiler vezan za priču, pa ako ne želite da vam kvarim igru, OPREZ!

U igri se pojavljuje Nikola Tesla, pod drugim imenom, naravno. Nešto Dragić, dal Mirko ili tako nešto, nisam siguran. Uglavnom, veoma sam razočaran načinom prikazivanja tog lika. Ok, bio je ekcentričan, ok, možda i donekle van pameti (jer je bio među najpametnijim ljudima ikad, pa ga nismo razumeli, niti ćemo), ali komentar od njega, tokom gameplay-a “Mi sa Balkana nemamo manire”. Pa čekaj prijatelju malo! Znam da se Rockstar sprda sa svim i svačim, ali imajući u vidu način prikazivanja ljudi sa ovih prostora u GTA IV igri, nekako stičem utisak da se ne radi o sprdnji, već o stavu. Bilo kako bilo, minus od mene zbog toga.

1 Like

Sinoc sam razmisljao koliko igra zapravo ne postuje vrijeme igraca, te ga bas vecinu vremena trosi nemilice. I u GTA serijalu ima dosta putovanja do lokacije misije, ali ovde imamo slobodu da dodjemo do lokacije kako je nama volja, te se dobija iluzija slobode. U RDR na lokaciju se ide u 50% slucajeva sa kompanjonom od kojeg se ne mozemo odvojiti, I put do misije je strogo odredjen.

Mapa je trebala biti 40% manja, posto izmedju lokacija za misije I gradova nema apsolutno nista.
Za sada mi je RDR 1 bolja igra, a GTA5 je svjetlosnu godinu ispred obe.

3 Likes

Pa valjda ima nekih sporednih misija?

Ima. Nadjes covjeka koji, je u nevolji, I zamisli, kad obavis sta treba, trebas ga na konju odvesti u grad.

Meni je igra za sada top, ali premalo sam odigrao da bi neki konkretniji sud doneo.

Ako hocete instant akciju instalirajte fortnite.

8 Likes