[MT] Red Dead Redemption 2

Ja sam isto oduševljen, igra ima neki svoj pace, ali ima nevjerovatno mnogo sporednog sadržaja koji nikako ne preskačem. Ustvari, uvijek prvo čistim sporedne misije a glaven samo kad nema ništa drugo. Sad gledam save, na 47,8% sam trenutno.

Jedan kaze na mapama nema apsolutno nista, a drugi da ima neverovatno mnogo sporednog sadrzaja? Ljudi jel ovo neka zajebancija ili sta :smiley:

Imam utisak da ne igrate istu igru :slight_smile:

Bojim se da su se neki previše razmazili nekim modernim tehnikama koje se opet u drugim igrama kritikuju. Igra je perfekcija i jednostavno tog je tipa da mora biti malo sporiji tempo, što kaže gospodin nije ovo neki pubg ili fortnite da se zabaviš pola sata i idemo dalje. Ili neka moderna kampanjica koja je privitak multiplayeru od 6-7 sati.

Ili se ocekuje od sandbox igre da bude nesto drugo

Vidim, u punom zamahu je nepostovanje tudjeg misljenja. Cim nemamo isti ukus, u kosu smo sa Fortnite ekipom. :slight_smile:

Elem, sporednog sadrzaja ima, ali kontam ako su mi glavne misije ovako dosadne, sporedne tek to nece popraviti. Ja sam na cetrvrtini igre, vidjecu da li ce nesto kliknuti kasnije, ali za sada mi se ne cini da hoce.

2 Likes

Ja sam sinoc zavrsio chapter 3 i da chapter 3 je brutalan, po meni kako igra odmice sve je bolje i zanimljivije.

Meni i posle sestog chaptera drzi paznju, tako da sam prezadovoljan igrom

Ja sam poceo 5-ti i za sada sam zadovoljan. Ni jedna stvar mi nije bila pre forsirana ili delovala kao da je na silu ubacena. E sad ima par tih stvari koje nerviraju a to sto nema fast travela do kampa jer u nekim momentima zna da bude bas dosadan, takodje tako neke stvari za Honor koje su vezane (upucas likove koji su te napali i ti dobijes minus honor plus svedoka i jos te panduri jure). Prica je ok odradjena, ali da budemo realni nije neki sada bum i novitet mada sta drugo ocekivati od vesterna.

Tako da oni sto ljudi sto cudi, sto zena itd itd.

Jedan od trofeja u RDR2 se zove ‘Endless Summer’ a zadnji chapter u Bully igri se zove ‘Endless Summer’, Bully 2 soon? :face_with_raised_eyebrow::joy:

Na 1% sam igre tako da ne znam sta da ocekujem na dalje, tek sam krenuo da je igram, ali ono sto mi se svidja i sto mislim da cu stalno koristiti je to, sto je moguce igrati u first place-u.
Sutra planiram da se razbijem od igranja tako da sutra pisem kompletan utisak

Završih upravo, majko mila kakva igretina… Suzu sam pustio na kraju.

5 Likes

U ja zavrsih upravo. Sama prica i 6 chaptera su mi skorz ok. Dok epilog me je toliko smorio da sam hteo da ga skoro batalim. Ima 3-4 postene misije sve ovo ostalo… utvari videcete i sami.

1 Like

Mogao je Rockstar da otkupi za soundtrack, totalno mi se uklapa u vibe.

1 Like

Mislim da sam donekle odgonetnuo moj otpor prema ovoj igri, kao I sadrzaju.

Elem, vrlo rijetko se bakcem sa sporednim sadrzajem u igrama otvorenog svijeta, te ako nema jaci narativni razlog, ove misije preskacem. Primjer dobrih side misija koje sam zavrsavao mogao bi naci u Witcher 3, dok za lose sporedne misije mogu uperiti prstom na bilo koji Ubi igru.

Posto sam vidio da igra traje 40+ sati, odlucio sam da radim samo glavne misije, tj samo misije koje su oznacene na mapi, te da se ne angazujem oko sporednog sadrzaja (lov, ribolov, I slicne stvari).
E upravo ovde lezi tajna mog nezadovoljstva. Posto misije prate isti model (jahanje sa ekspozicijom do misije, kratka misija, jahanje nazad), moje igranje izgleda ovako: jasem 3-4 minute do mjesta gdje je misija, 2 minuta traje napucavanje ili neki zadatak koji je potrebno obaviti, te 3-4 minute jahanje nazad. Posto odmah idem na sledecu misiju, opet krece jahanje, misija, jahanje.
Dakle, puno filler sadrzaja unutar samih glavnih misija, te su same misije veoma restriktivno I zahtjevaju odredjeni niz radnji koje se moraju obaviti.
Suma summarum, sve sto radim u igri je strogo skriptovano, jahanje do misije, sama misija, povratak nazad. Tamo gdje igra vjerovatno sija I daje slobodu je sadrzaj sa kojim ne zelim da imam interakciju.

Kupio sam nalog gdje ne mogu da idem online dok ne predjem igru, I to je jedini razlog zasto vu je sada zavrsiti. Ko zna, za par godina mi mozda bolje klikne, sada nije my cup of tea.

4 Likes

Kako je lep osecaj kad citas sta je neko drugi napisao a pogadja u sustinu onoga sto i sam mislis! :smiley:

Sve vreme samo klimam glavom i mislim ‘e bas to!’ Savrseno si sumirao moj otpor prema Rockstar igrama, s tim sto je prethodni RDR jedini njihov naslov koji me drzao, zbog price i atmosfere.

Slicno kao i za Kojimu, ne razumem zasto im publika i recenzenti gledaju kroz prste za tako restriktivan dizajn. U GTA5 me taj isti loop, duga voznja – strogi skript – duga voznja, izludjivao. A ko sto kazes, bice da se sloboda i fleksibilnost tih neverovatnih svetova zapravo nalazi izvan glavnih misija.

Al meni to stvaranje haosa (il, aj da kazem, sopstvene zabave) u simulaciji nikad nije bilo zabavno duze od deset minuta. Nisam ciljna publika.

Verovatno me iz slicnih razloga ni Minecraft ama bas uopste ne zanima.

3 Likes

Slazem se sa svima, jahanje zamara, jednostavno nema te slobode u igri koja je potrebna, ne moze se bas porediti sa GTA V @n00dle, tamo ima vise slobode u svakom pogledu, voznje i nema toliko kao sto ovde ima jahanja.
Meni je glavni problem to sto nisu ubacili fast travel, pa ovi koji hoce da preskoce jahanje jednostavno to i urade, ali kapiram da bi onda igra trajala svega par sati.

E vidis ja sam se bas posvetio igri te radim i sve sporedne misije,pomalo i pecam,lovim i sve ostalo,a opet nekako nisam zadovoljan sa igrom do maksimuma,nema taj neki epic momenat ili barem ja nisam osetio nista do sada(oko 50% zavrseno)…Za sada dobra igra i nista vise od toga,a inace volim GTA serijal,

Kazu da je prica jedna od najboljih u istoriji gejminga. Videcemo

Definitivno je tako, ja sam presao i kraj je brutalan.

Ja sam ocekivao da ce cela igra biti takva a ne samo kraj,al ajde ce vidimo…