{MT} Spider-Man

Pa ova igra je bolja od svake igre u Arkham serijalu, ne govorim tek tako, presao sam citav Arkham serijal i gotivim ga ali ova je igra bolja od svake u Arkham serijalu realno gledajuci.

Ne može biti bolja od Betmena, ako imaŔ samo xbox :joy::joy::joy:

3 Likes

Ma gde moze da bude bolje kada moram celu igru da gledam u spajdermenaā€¦to je vec dovoljno da je nikada ne odigram.

A batmana jediino mogu da svarim kao superheroja, mada on i nije super heroj.

Pa uopste ne gledas samo u Spider Mana, necu da spoilam ostalima ali ti pogledaj na youtube pa ces vidjetiā€¦

Nisam pogledao ni review za tu igru a ne klipove na youtubeu bukvalno me zanima koliko i minecraft, iako postujem rad insomniaca.

Pa dobro svako ima svoj ukus.

Meni je Arkham serijal profi zato sto je mracniji, a i negativci su mi full, Deathstroke, Red Hood, Scarecrow itd. Meni je tu sve perfektno. Ali igrace se i Spider-man svakako cim budem u prilici.

Ima igara iz Batman serijala koje su znacajno bolje ocenjene od pauka ali kao sto kazes sve je to stvar ukusa. Tebi se svidja pauk, nekom se svidja slepi mis itdā€¦

Ma da samo gledaj ocene, nemoj igrati ni pauka ni betmena :joy:

1 Like

Igrao sam slepog misa ali nisam peveliki ljubitet saketanja, iako volim akcione avanture :grin:

Sto se tice ocena Metacritic je svakako bolje merilo nego nasa misljenja koja su uglavnom fanbijevska

Jes da nema preterane veze sa samim gameplay-om ali cega sve ljudi nece da se sete. :smile:

1 Like

Ovaj ko je to napravio ocigledno je propustio pocetke 3D revolucije :smiley:

1 Like

presao sam onaj famozni deo koji smo videli kao prvi trejler za igru. i ne mogu da se otmem utisku da oni QTE u ovom delu su bili plan, pa su ih iskasapili ljudi da ce igra biti heavy QTE pa su batalili, jer stvarno ta deonica izgleda kao da joj uopste nije mesto u igri. Ne znam kako je do kraja, ali pre tog dela ako ima 5 puta da pritisnes neko dugme na vreme, to je to. BTW u opcijama ima da se stiklira da ti automatski predje QTE ako to zelis.

1 Like

Da, verovatno si u pravuā€¦ I dobro je Å”to su odustali od forsiranja QTE, malo smo izgubili na sinematičnosti i spekaklu ali to bi im sigurno srozalo ocenu za desetak podeoka. Moguće i da su ga napravili ciljano za E3.

A znaci na kraju nema 10 QTE po minutu kao u onom traileru, to je vec malo bolje, ono je odvratno izgledalo.

Ma kakvi, kazem ako je bilo pet puta dobro je.

Zakopan spiderman topic, poslednja vest od pre 3 dana. Mislim da ovo samo po sebi govori dosta i o samoj igri, koja tesko da pomera standarde na nacin koji od Sony ekskluziva to ocekujemo. Juce sam igrao nekoliko sati, stigao negde posle mislije sa MJ u muzeju, i evo nekih utisaka:

Grafika je izuzetna, ali nije groundbreaking kao Horizon i God of War. Svakako da ne igram kako Sony zapoveda (4K HDR), ali mogu da poredim na mom TV-u pod istim uslovima. Grad je detaljan, FoV obora s nogu kada se uspentrate na empajer stejt bilding (da, pokusao sam da dodjem i do kockastih boat-people :D), iza svake prozorske refleksije renderovani su 3D enterijeri koji su cesto copy-paste, ali svejedno je impresivno dokle smo dogurali u open world igrama. Lip sync bi mogao da bude ubedljiviji, dok 3D modeli deluju bezivotno i plasticno. Sony nas je razmazio i navikli smo na veci nivo detalja u cut scenama.

Gameplay mi je hit & miss. Borba ume da bude interesantna i izazovna, sto je najbitnije. Nacini za eliminaciju protivnika su brojni i zabavni, mozda su previse prepisivali od svima znanog superheroja iz DC univerzuma, ali to nikako nije lose za do sada mahom prosecne superherojske igre. S druge strane nisam fan mini-igara i sakupljanja stvarcica koji se guraju u prvih sat vremena igre, umesto da vas igra uvlaci u dramu i pricu. Eh da, ima i pentranja kroz ventilacione otvore. Ovo je ipak samo mali problem sa pacingom igre, koji mozda na kraju i nece da bude presudan za celokupni utisak.

Prica me za sada ostavlja ravnodusnim. Debeli tajkun nije dovoljno zastrasujuci antagonista, a naracija nije toliko dobra i organska kao u Uncharted serijalu.

1 Like
  1. debeli tajkun nije glavni negativac.
  2. fajt je slow u pocetku, otkljucaj skilove i onda ces videt da fajt prerasta u pravo malo remek delo i par puta ces pomisliti, damn kako sam badass. Doduse evo ja sam na 70% game progress i ako se zaletim bez puno razmisljanja, dobijem po tamburi samo tako. A igram na normal.
  3. Furaju ti sve collectible-s u toku igre. Ima ih ukupno 358 i svi su vidljivi na mapi te ti ne treba guide.
  4. Igra jeste dobra ali ne pomera granice vidjenog, samo je sve zategnuto i dobro.
  5. Prica je dobra i treba malo vremena da se zahukta. Minus mi je samo sto ne poznajem Spidermana i ceo njegov lore, pa ne mogu da uzivam kao sto sam uzivao u betmenu gde otprilike znam maltene sve i jednog popularnog villaina.
  6. Boss fajtovi su jedni od najboljih koje sam video u poslednjih par godina u ovom zanru.

Ko je u infamous serijalu voleo da skuplja sve, ovde ce uzivati.

2 Likes

Sta je taj QTE o kome pricate?
Nikako da pohvatam

Quick time event
Ono kad u igri imas na primer scenu kada moras da klikces kvadratic brzo da bi povukao konopac :slight_smile: