{MT} Spider-Man

Igram igru vec koji sat i igra mi je odlicno legla pogotovo sto volim Marvel i sve te njihove stvari i utisci su odlicni za sada. Swinging je mnogo dobar ali treba malo vremena da se uhodate i onda ide perfektno, grad je mnogo dobro odradjen i ima mnogo toga po njemu da se skuplja, otkljucava, side misije jos nisam probao pa ne znam kakve su. Story sam malo zagrebao i sve postaje interesantnije. Combat je odlican i na pocetku a jos se mogu otkljucavati razni skillovi pa to i znaci da moze biti samo jos bolji. Grafika je odlicna a igram na slimu, iskljucio sam motion blur i stvarno dobro izgleda. Ko voli da se presvlaci cesto ima bas mnogo suitova za otkljucavanje :joy: Sve u svemu za sada je igra skroz dobra ali ocekujem bas dobar story u nastavku pa da bude odlicno u potpunosti.

2 Likes

Bezveze ali radi :grin: Pogledaj Akirisove slike a vidi moje,sada mi je igra mnogo bolja kada sam odigrao nekoliko sati.Borbe su dobre,sumanuto brzo kretanje kroz @Oblakoder-e :grin: je fenomenalno uradjeno,prica takodje zanimljiva,sve je ipak na svom mestu kako i dolikuje jednoj sony ekskluzivi :grin:

1 Like

Čitam postove sa nevericom, ali pretpostavljam da na vanila PS4 dosta loÅ”ije izgleda igra.
Igram na PRO sa uključenim HDR-om u 4K i grafički igra izgleda fantastično. Ono proseravanje sa downgrade-om grafike nema osnovu i samo je bilo puŔteno od strane nekog jadnika koji je frustriran i željan da pljuje po sony eksluzivama. DoŔao sam do onog dela (King Pin Hideout) i nema ni D od downgrade-a na njemu, niti na nekom drugom delu. Ako ovako izgleda downgrade, onda neka svaka igra bude downgrade-ovana.

Å to se tiče same igre, ja sam prilično lepo iznenadjen. Samo kretanje uz koriŔćenje mreže kroz grad je tako lepo napravljeno da se ima filmski osećaj i nisam ni jednog trenutka osetio da je neÅ”to loÅ”e napravljeno, čak Å”ta viÅ”e naboli su fantastično spiderman osećaj iz filmova. Borba je posebno dobro uradjena. Ukrali su sve Å”to je bilo moguće od Batman i LOTR igara, prepakovali za lika koji je veoma agilan i dobili smo borbu, koja je definitivno sada domaći zadatak za sve developere koji budu pravili igre ovakvog tipa. Ima toliko kombinacija i načina da se protivnici obore na spektakularan način, da je pravo zadovoljstvo ekperimentisati i joÅ” kad taj eksperiment uspe i dobijeÅ” ono Å”to si namerio da uradiÅ”, samo kažeÅ” na kraju vaaaauuuuu. Može da se igra i stealth pristup napadima (slično kao u Batman igrama), skidaÅ” jednog po jednog protivnika uz pomoć kretanja i gadget-a.

Za 3 sata igre, praktično sam otvorio komplet mapu grada i moram priznati da mi je ovo za sada jedan od dva minusa koja moram pripisati igri. Iskreno mi deluje da je mapa grada mala, posebno ako ostane samo na uskom centu, odnosno na Menhetnu. Drugi minus ide na mini igre vezane za poboljÅ”anja, mogli su da smisle neÅ”to pametnije od pukog PIPES-a (ko da smo retardirani da sklapamo cevčice). Znam da je igra pravljena tako da može svako da je igra, ali ovo je već preterivanje. Lego igre imaju daleko lepÅ”e i komplikovanije zagonetke.

Ono čega sam se ja najviÅ”e plaÅ”io da će biti dosadno - sporedne stvari u igri, ispalo je da nisam bio u pravu. Ima sporednih stvari za skupiti i uraditi, ali su one jako lepo uklopljene i nisu napadne, tako da ko voli može da skuplja, svaka stvar ima propratni komentar koji samo poboljÅ”ava atmosferu, tako da je moja preporuka svima, skupljajte sve Å”to možete, trebaće za upgrade, a uz to daje lepu dodatnu priču. Ako ste gledali snimke sa neta i pozive za pomoć sa policijskog radija, posle koga se igde na jurnjavu po gradu za kolima ili sprečavanje kradja, ovakvih stvari ima samo 5 komada na svakoj oblasti, tako da nije puno, nije napadno i Å”to je najbolje nije dosadno. Tako da se one zavrÅ”e jako brzo.

Posle svega napisanog i odigranih 3-4 sata igre, mogu reći da mi je jasno zaÅ”to igra traje ā€œSAMOā€ 15-20 sati i žao mi je zbog toga. Siguran sam da kada zavrÅ”im, opet će mi se igrati iz početka. Retke su igre koje naprave ovakav osećaj, barem u mom slučaju. Kvalitet same igre je na vrhunskom nivo-u, od same uvodne Å”pice pa na dalje, imao sam osećaj da sam navučen na igru. Isti onaj osećaj kao pri startovanju GOW ili BB igrara kada se krene i osećaÅ” da je sve jednostavno savrÅ”eno uklopljeno i da ćeÅ” dalje sa zadovoljstvom odigrati igru.

4 Likes

E super Zoki, bas mi je trebao ovakav jedan mini-review. Meni licno odgovara 15-20h, odigram i prodam, cak me je i u God of War mrzelo da se mlatim posle sa Valkirama. Taman da zavrsim ovo dok ne izadje nova Fifa koja ce mi potpuno ukrasti zivot do sledece godine.

Isto igram na Pro-u i na HDR telki 4k telki grafika je stvarno cisto savrsenstvo. Izmedju cutscena i gameplaya razlike skoro pa i nema, ali ako cemo realno za svu tu lepotu je zasluzan HDR, kakav crni 4K. Nema nista do PS5 sa pravim 4K igrama, obicna markentinska magla 4K.

Za takvu lepotu od grafike je najvise zasluzan HDR u igri( naravno na 10 bitnim panelima). Iskljuci ga(HDR) hehehe :slight_smile: pa ces videti na sta igra lici(pretpostavljam da znas). Dokaz ti je kada pustis nativni 4K HDR film, tu je stvar obrnutaā€¦4K daje onu lepo(u prvom planu) a ne HDR. To sve govori o 4K(satro) igrama.

1 Like

De si @predator kuco stara :grin:. Gotova sezona?

2 Likes

De si burazeru :beers:, moze se reci da da, jos ovu nedelju i finito, napokonā€¦ :slight_smile:

Ja upravo presao igru i kraj je brutalan, ne zaboravite da odgledate post credit scene na kraju vrlo je bitno.

Kad pre jbt. Znaci sprema se nastavak :smiley:

Otkako sam uzeo igru jedva da sam ugasio Sony :joy:
Da, sprema se nastavak uveliko izgledaā€¦ :smiley:

2 Likes

Sve znam, odavno pričam da je HDR neŔto najbolje Ŕto se desilo gameing industriji u poslednjih par godina. Jednostavno prikaz se toliko izmeni sa uključenil HDR-om da je to prosto čudo.

Moj komentar je bio viŔe vezan za to da igram igru onako kako su je zamislili da bude u full prikazu, a manje vezan za 4K i da nema nikakvog downgrade-a.

1 Like

presao i ja spidera jos juce,i prodao ga za iste pare na razmeni :grin:

1 Like

A bokte Stan Lee poceo da se pojavljuje i u igrama :joy:

Ovo je vec nesto

1 Like

I onda kazu skup gejming na PS4ā€¦ I onda kazu daj piraterijuā€¦ Covek za 0 dinara odigrao igru koja je izasla pre par danaā€¦ To ti ja pricam :slight_smile:

5 Likes

Mene izasla 60, posto sam radio sam sebi share hahaha, kupio nosioca i guesta.

2 Likes

Mene 500 din

3 Likes

Ja sam u plusu 500 din, namestio sam nalog izasao me 3500, namestio fantoma meni i prodao ga za 4000 dan kasnije :joy:

6 Likes

:smiley:

1 Like

To je kao da kazes da je hari poter bolji od gospodara prstenova xD.

1 Like