MT: The Evil Within 2

Developer: Tango Gameworks
Izdavač: Bethesda Softworks
Engine: STEM Engine (modifikovani id Tech 5)
Platforme: PC, PS4 (svi), XBOX One (svi)
Datum izlaska: 13. Oktobar 2017. (global), 19. Oktobar 2017. (japan)
Zanr: Survival horror (Single-Player)

Sistemski zahtevi za PC:

Minimum:

OS: Windows 7/8.1/10 (64-bit versions).
CPU: Intel Core i5-2400/AMD FX-8320 or better.
8 GB RAM, 40GB free HDD space.
GPU: NVIDIA GTX 660 2GB/AMD HD 7970 3GB or better.

Preporuceni:

OS: Windows 7/8.1/10 (64-bit versions).
CPU: Intel Core i7-4770/AMD Ryzen 5 1600X or better.
16 GB RAM, 40GB free HDD space.
GPU: NVIDIA GTX 1060 6GB/AMD RX 480 8GB or better.

The Evil Within 2 je survival horror iz treceg lica, razvijan od strane Tango Gameworks, a bice izdat od strane
Bethesda Softworks.Igra izlazi za trenutnu generaciju konzola i PC.

Sto se tice gameplaya i same igre nece se puno razlikovati od predhodne igre, to je i dalje survival horror iz treceg lica sa zadatkom provuci se i preziveti jeziva stvorenja koja je STEM masina stvorila da nas zaustavi. Kao i u prvom delu igre u ulozi smo detektiva Sebastiana Castellanosa, samo tri godine kasnije. Ovaj put on ulazi u svet nazvan Union, da bi spasio svoju kcerku Lily, za koju je on mislio da je poginula u pozaru. Zanimljiva stvar je ta sto je Union napravila upravo Lily tj, njen um koji je zakacen za STEM masinu.

Igra ce posedovati 3 moda tezine: Casual, Survival i Nightmare. Velicine nivoa ce biti mesane, tacnije imacemo nivoe slicne velicine kao u prvom delu ali ce tu biti i nekih znatno vecih. Pored toga u igri ce postojati i sporedne misije tako da necemo biti ograniceni kretanjem, vec mozemo da se pozabavimo i nekim istrazivanjem okoline.

Za razliku od prve igre ovde ce biti prisutan crafting sistem, preko koga ce moci da se pravi municija ili drugi predmeti. Crafting ce biti dostupan tokom cele igre ali ce pravljenje predmeta na radnim stolovima (workbench) zahtevati manje resurasa. Sistem napredovanja je i dalje tu uz pomoc “zelenog gela” i on ce se odnositi na health, stealth, combat, recovery i athleticism. Uz pomoc raznih stvari prikupljenih ce biti moguce i izvristi odredjene modifikacije naoruzanja.

The Evil Within 2 izlazi 13. Oktobra, globalna verzija i 19. Oktobra verzija za japan pod nazivom PsychoBreak 2 (Jap: Saiko Bureiku 2). Taj 13. Okobar pada na petak tako da mislim da je ovo pravi nalov za “Petak trinaesti”

                                                     Uredio: Ja (MitraljezaC)
                                               Izvor: Wikipedia i par stranih sajtova
8 Likes

Od drugog dela ne ocekujem nista, ali imam neki osecaj da ce ovo biti bolje od prvoga dela, koji je isto bio “igra na svoj nacin”, onako malo uvrnuta, bolesna, sto mi se i svidelo…btw odlicna i zarazna…

Ja horor kao zanr izbegavam u sirokom krugu. Ali prvi deo sam odigrao sa uzivanjem, a talo cu i ovaj drugi nadam se.