MT: Titanfall 2

Heh, na vrhu te tek ceka iznenadjenje. :slight_smile:

Ako ikad dodjem do vrha, toliko sam se iznervirao da me sama pomisao na taj deo drzi vec 3 dana toliko nisam igrao…

Mene je taj nivo odusevio, konceptualno. Tu sam prvi put stvarno osetio tu fascinaciju kvalitetom kampanje o kojoj su drugi onoliko pricali.

Takodje, ne smatram sebe posebno dobrim igrachem, al nije mi jasno sta se tu toliko muchite. :smiley:

EDIT:

Jes ti salis da oni jos uvek koriste tu prastaru surovu konvenciju?!

Uglavnom ne, moram da priznam. Odavno je usvojen koncept checkpointa. Ali su oni postavljeni dovoljno daleko, i dovoljno su teske deonice, da pozelis da razbijes dzojped. Po meni pogadjaju savrsen balans izmedju nagrade i frustracije.

Meni nije bilo bas jasno kuda da idem. Ceo nivo je dosta otvoren sa platformama koje se sklapaju i krecu svuda oko tebe. A onda sam se jedno 15-tak puta zaleteo u provaliju. No nije ni izbliza ovome o cemu Lark prica. Izgleda mi kao da pokusava da skoci negde gde nije ni predvidjeno.

Kako znas da si dobar igrac – the floor is lava:

Inace taj counter sa strane puske pokazuje koliko je vec ljudi njome sredio. Znaci 587 and counting.

1 Like

E, a sta je bunny hop?

Meni se ova “skokovitost” bas svidja jer me na momente podsecs malo i na Quake.

Bunny Hop ti je kretanje skakanjem…samo ime kaze kao zec. Bunny Hop ti ima smisla samo u kanterima. Ako se pravilno odradi, sa svakim skokom ces sve vise skociti i brze se kretati. Potrebno je takodje skakati sa tockicem na misu. Dosta komplikovano da se pravilno izvede. Otkud bunny hop sad? :laughing:

Jel ti ja pricam danima da je ovo za tebe? Mesavina skakutanja i hipfire-a pravi totalni Quake ugodjaj. :smiley:
Tojest, ako ti nisu beznadezno zardjali refleksi…

Elem, ‘bunny hop’ je tehnicki bag u source igrama, koji je respawn namerno ostavio u Titanfallu. Pa ko oce da bude pro, nauci.

Fora je sledeca –

  1. Zatrcis se ili krenes trcanje po zidu
  2. Skocis u vazduh
  3. Pritisnes ‘crouch’ dok si u vazduhu
  4. Istog sekunda kad ti noge dotaknu tlo, pritisnes skok
  5. repeat 3.

Rezultat je da se kreces dvostruko brze. Znas da pravilno radis bunny hop ako ti animacija drzanja puske ostane nagnuta u stranu. Ako se ispravi, to znaci da si prekasno skocio.

E sad, na mouse+keyboard je to relativno lako. Na kontroleru je problematicnije jer moras da skines palac sa pechurkice da bi pritiskao A pa B svaki sekund. Zato imas u opcijama druge rasporede tastera. Za bunny hop je tzv. ‘bumper jumper’, ili mozda jos bolje ‘evolved’ setap. Tu je skok stavljen na L1, a crouch na R3.

U teoriji to znaci da uopste ne gubis preciznost jer ti palac ostaje na sticku. U praksi umesto da meleejujem protivnike, ja cucnem ispred njih. Dok mi muscle memory ne nauci da se reprogramira, ili dok ne odustanem…

EDIT: Onaj momak FrothyOmen sto sam ga pomenuo ranije dominira na pc-u. S tim skakutanjem i masinski preciznim ciljanjem je ko bog smrti – jezdi kroz mapu, jedva dotice tlo, krece se triput brze nego ostali i kao da unapred oseca gde ce protivnici da budu. Cesto cimne mishem i bude mu neko na nishanu, a da ja uopste nisam provalio kako je znao da ce neko tu da bude, a kamoli da ih odma nacilja.

1 Like

hm, nesto slicno je bilo i u Quake engine-u, samo bez cucnja.

Ovo me malo frustrira. Zasto bih sebe ogranicio na dzojped kad znam da ima nesot mnogo ubojitije.

Sta te sprecava da uzmes za pc? Ionako sad svugde kosta kesicu kikirikija…

Ono kofol sve “staro”, jedva uprati što vole mladi, žena & djeca & obaveze, a u stvarnosti veći manijaci i pro igrači od omladine :smile:

Da da @n00dle, na tebe mislim hahahah

Svaka čast. Uživam čitat tvoje postove…

1 Like

Jasno, razmotricu i tu opciju. Mada, 30 i kusur e nije bas kikiriki. Mozda u Kanadi. :smiley:

Privlace me sada sve tri verzije. PS4 zbog najboljeg kvaliteta slike, PC zbog najboljih kontrola a XO jer je Deki vec kupio na svom nalogu. :smiley:

Ma igraj samo tu gde prelazis kampanju. Nećemo ni ti ni ja postati Frothy, ma koliko vežbali… Ne juri za starom slavom! :smiley:

Ako oćeš inspiraciju, ima virtuoza i na kontroleru - neki gamesager. Ali meni je teško da ga gledam i slušam, prevelika generacijska razlika.

Ja ću još malo pokušavati da naučim skakutanje na kontroleru, ali nije to neki prioritet. Već samo to što je pomeren skok na L1 je velika stvar, na to sam se skoro navikao. Problem mi pravi melee, jer sam navikao da je R3 udarac.

Vidiš da već skakutanje sa zida na zid omogućava neverovatnu mobilnost. To ćeš uz ‘bumper jumper’ moći sigurno, bez da ti nišanjenje degradira.

Uf, presao sam kampanju, mislim da sam istrosio 80% baterija u poslednjoj cetvrtini, imam utisak da se cela kuca tresla od vibracija!

1 Like

Jesi zadovoljan sa zavrsetkom igre? Prvenstveno sa nivoom sa time mehanikom i onim jednim kultnim khm khm…?

Zavrsetak je spektakularan, iako malo predvidljiv. Time mehanika je toliko dobra da mi je skoro zao sto je tako malo iskoriscena, prakticno samo u onom nivou u napustenom facility-ju. Svega ima, ali na kasicicu. Meni taman, treba zavrsavati i druge igre.

Meni su od Titan Assaulta (vau!), preko skakanja po letelicama u vazduhu (auh!) pa do auto-aim pistolja (umrite zlikovci!) i najzad BT-eve plemenite zrtve (smrc!) emocije bile na totalnom rolerkosteru. Jedan momenat adrenalin, drugi momenat euforija, treci momenat suze. Kakva voznja…

Ljudi, pa vi prosto placete za novim CoD-om (a i on za vama), ali uopste niste toga svjesni! Smorio sam vas vise sa ovim “promovisanjem” ali zao mi da slusam kako pisete o nekim emocijama i prici u TF-u a sve to je IW odradio na mnogo kvalitetan nacin (da ne kazem kvalitetniji). I kampanja je duza, i ima mnogo vise emotivnih momenata (koliko god to cudno zvucalo, ali stvarno jeste tako jer su ove godine promijenili pristup prici), ima i side misije koje su prilicno dobre i sve to je upakovano u neprekidnu cjelinu koja nema loading screenove.

Come on, pa bruka da smo ga samo nas dvoje ili troje sa foruma odigrali. Ne bih pisao ovoliko o njemu da nije dobar, prosto mi je nevjerovatno kako ga ljudi eskiviraju a nisu svjesni sta propustaju!
Ako vam se svidio Interstellar, ne znam sta cekate onda (ok, mozda snizenje, ali evo ima i toga sada)

1 Like

Ja rekoh prvi da mi COD ove godine djeluje x puta privlačnije od B1. Al’ nema svak’ isti ukus, jbg… Sci-Fi je Sci-Fi i tacka.

Kad nadjem disk ili nalog za iznajmljivanje, tada cu ga odigrati. Drugacije njet

1 Like