MUST TUTORIJAL: NTFS podrška za eksterne hardiskove na PS3

NTFS podrška za eksterne hardiskove na PS3

MultiMan ima mogućnost da poveže NTFS particije, ali može da se koristi samo da prebacite fajlove na interni HDD. Glavna svrha je ako imate eksterni HDD u NTFS formatune želite da menjate format jer imate mnogo MKV filova, ISO fajlova čiji format prelazi 4GB e pa ima rešenja.

NTFS particija se može koristiti za pustanje .mkv dajlova vecih od 4gb .Kada startujemo multiman za puštanje filmova on koristi 2GB internu particiju /dev_hdd1/, ako ste se pitali cemu služi I videli je u mmOS.

Da bi ste omogucili NTFS da multiman vidi potrebno je napraviti config file USB.cfg - novije verzije multiman same prepoznaju, ukratko biće objašnjeno kako to možete uraditi sami

Potrebni su vam programi:

Korak 1. Povežite USB uredjaj na raćunar
Korak 2. Startujte aplikaciju USBview
Korak 3. Select Pronadjite vas USB storage po PID (Product ID) and VID (Vendor ID).


Korak 4. Otvorite USB.CFG fajl ili ga napravite sa tekst editorom primer sadržaja fajla je sledeci
(0x0480:0xa001:1)
Korak 5. Zamenite sa vašim
VendorID : ProductID : broj particije na disku
hexadecimal vrednosti moraju biti male.

0x0480:0xA001:1 = ne
0x0480:0xa001:1 = da

Korak 6. Snimite fajl u multi man USERID folder, preko mmOS imate crnu ikonicu I otvoriće se direktorijum /dev_hdd0/game/BLES80608/USRDIR/

Korak 8. Povežite HDD na PS3

Korak 9. SA R1 prebacite se na multiman meni I izaberite “PFS Driver” meni da promenitena NTFS ili na FAT32.

**Pažnja: **NTFS driver nije komaptibilan sa svim uredjajima (HDD) ako nece resetujte konzolu I pokusajte opet. NA trenutnim novim verzijama sam prepoznaje ali neke neće pa možete pokusati ručnim podešavanjem konfiguracije USB.cfg

Limitacije:
• Koristi se za diskove do 2TB.
• ne možete povezati sve particije, samo aktivne particije se mogu povezati
• može se koristiti samo za kopiranje podataka na interni

Izgled učitane NTFS particije

Kako Povezati NTFS particiju

mmOS direktorijum gde se smešta USB.cfg

sve je ovo super ali meni onda kopira sporije nego usb 1.1. tako da ja se drzim splitter metode

Za kopiranje se nisam setio ali glavno sam ucitao NTFS particiju i sadrzaj iz 100pokusaja i od 4 hdd samo jedan radio znaci da im driver nije ok. Jos nisam probao da li moze mount iso od bd igre to ne znam ni da li radi posto znam da filmove moze da ucita sa iso dumpa-a.

Poslato sa tastatrue koja pravi greske!

Ne moze nista samo da se kopira. A i to radi jako lose. Sve u svemu za sada beskorisna opcija

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Hmm… Znaci, ipak je FTP zakon? :slight_smile:

moze se reci tako :slight_smile:

ili eksterni plus splitter

Drugari ,da li imate iskistva sa E3 ODE Pro cipom, zanima me kako da stavim novi eksterni HDD (2TB Toshiba Canvio usb 3.0) i ostavim ga na NTFS-u?
Sony nece da mi vidi NTFS nakon formatiranja a pre toga ga je video bez problema…ne mogu da resim nikako, bijem glavu po netu danima
Sve sam uradio sta mogu ali jednostavno PS3 ga ne vidi.

Uz Sony sam dobio 320GB eksterni HDD koji radi bez problema na NTFS-u ali kada hocu drugi da stavim onda nastaje probkem da ga jednostavno ne vidi.
Testirao sam na Toshiba 2TB Canvio USB3.0 i na WD Passport 500GB USB2.0
Cak sam pokushao i da kopiram sve sistemske fajlove koji treba da budu na hardu sa onog od 320GB koji sam dobio medjutim nista…kao da ih ne vidi…imam osecaj da mi fali neki fajl da bi Sony jednostavno video…:frowning:
Pomagajte ljudi molim vas, napisao bih odvojeni thread za ovo ali nemam 50 odgovora jos uvek pa ne mogu da okacim
Pozz i hvala unapred

Jel ima neko ideju kako da nadjem tacan PID i VID za moj externi HDD na Windows XP?
U onom tab-u Details nemam onu opciju Parent, a nesto najpribliznije sto sam uspeo da vidim je ovo:

USBSTOR\DISK&VEN_SEAGATE&PROD_BACKUP+__BK&REV_A905\NA76JMM4&0