Nintendo Switch

Cjena ce odrediti uspjeh konzole. Wii U je ogroman fail, jos nije imao price cut. 3ds je bio veliki fail dok nisu korigovali cjenu, i odjednom se pocela konzola prodavati. Tako da, nadam se da ce ponuditi uredjaj po razumnoj cjeni, posebno ako znamo da nije ni izbliza skupa u izradi kao ps4/xbone

Edit: sad rszmisljam, ako bi bila 200-250e uzeo bih je odmah po izlasku. I onda se sjetim Nintendove politike da nikad ne spustaju cjenu igara i da su konstantno 60$… Welp, bice polovnjak sa par igara.

Konstantno 60$ a onda im se desi nagli drop na 0$. :smiley:

Switch je portable hibrid i ne treba ga posmatrati kao stonu konzolu niti porediti sa njima. Nintendo je, prakticno, ostao usamljen u portabilnoj areni, protiv najezde sve mocnijih mobilnih telefona.

Sve preko 300e je previse, cak i ako posmatramo kao 2-in-1 konzolu. Wii U bandlovi se jos drze na tom nivou, a i igre nisu jeftine, ako izuzmemo nekoliko starudija i kolekciju kojima je Nintendo trajno smanjio cenu.

Prognoziram naravno neuspeh ali necu vise lamentirati za propustenom VR prilikom. Ljudi vole hajp i nove igracke, ali pitanje je ima li Nintendo ovde proizvod koji moze da privuce neke nove klince, navucene na CoD, Dotu, LoL i Fifu. Bakino unuce bice strasno razocarano ako umesto PS4 Pro dobije Switch. Spravica je interesantna i inovativna, ali istovremeno i konzervativna jer Nintendo pati za vremenima kada je dominirao sa Gameboy-jem. Ograniceni su fizickim medijumom u digitalnoj buducnosti. Ne zanima ih VR i 4K. Oni prave konzolu koju zele da ljudi zele. Mobilnom arenom sada caruje free to play. Niko nece hteti da nosi sa sobom dodatne gedzete velicine omanjeg televizora sa 60$ kertridzima. E da, i ime je jos gluplje nego Wii U.

Ja sam odusevljen celim konceptom.
Kladim se na raspon cene 300-350usd/euro.
Mislim da je to sasvim ok cena za ovaj uredjaj.
Pa za ajmo ovako, koji telefon i sa kolikim ekranom ili tablet mozete d akupite za te pare?
Za 350e nema nista. A ovo je ludilo sta sve dobijas i ide uz ovo.
Ne igram te igre koje Nitendo pruza pa mi nije sa te strane zanimljivo toliko. Ali da igram ne bih razmisljao duze od 5min oko kupovine ovoga.

Moram se sloziti sa Padawan-om. sve sto je naveo je identicno sa mojim misljenjem. Bojim se da su zakasnili sa ovakvim proizvodom i slicnih ima prlicno na trzistu. Nije mi jasno kako nisu videli da svaki proizvod koji je bio slicno koncipiran, da je doziveo neuspeh. Nvidia Shield recimo - nema ga na kartama, a ovo je prakticno identicna stvar. Dodatno me brine rezolucija na ekranu, ono sto vidim je verovatno 8" ekran i neverujem da ima 1080P na sebi. Najverovatnije je 720P ili nesto malo preko oko 900P. Sta ce biti ako to prebace na TV i ne bude pun HD.

Imao sam PS Vita i stvar koja me je najvise odbila i zbog cega sam je prodao je bio mali ekran, zaista ne mogu da se ozbiljnije igram na malom ekranu. zasta ne vidim sebe kako igram neku hardcore igru na 8". Smatram to bogohuljenjem u najgorem mogucem obliku :slight_smile: Na elikom ekranu, opet ima problem, jer sve te hardoce igre sigurno daleko lepse i bolje rade na PS4, smisla koristiti NS po meni nema. Ako izuzmemo hardcore igre i ostavimo casual varijantu, onda nema mnogo razlike od telefona i krece vrtenje u krug, barem sa moje strane. Izuzetak mogu biti Mario, Zelda i slicne igre kojih se nadam da ce biti puno, jer to jedino moze da izvuce stvar i omoguci konzoli da zazivi.

Uh, koliko god voleo Nintendo i zaista zelim da im uspe, imam toliko premisljanja oko ove konzolice, da vise naginju na propustiti nego kupiti. WiiU sam imao i odigrao samo 6-7 igara na njemu. Odnosno sve sto je valjalo, nazalost puna istina vezana za tu konzolu, a bojim se da ce se istorija ponoviti. Na pocetku, super najave, puno igara najavljenih/putenih i odna nista jako dugo vremena.

Do marta 2017 se ce biti mnogo vidljivije. Video sam da izlazi novi Mario, deluje kao mix Mario 64 i novijih igara, sto me raduje, plus nova Zelda, samo da se ne zaustave na tome.

1 Like

Sam si rekao, zbog igara. Ovu konzolu ce prodavati igre.

2 Likes

Uvek mi padne na pamet kako nije prihvatljivo dati 300-350-400 eura za konzolu.

Ali 700 za flagship telefone nikakav problem. :grinning_face_with_smiling_eyes:
But hey, mozes da zoves

3 Likes

4 Likes

Pa to sam gore napisao. Za 350e nema bas neki top telefon i svi hoce onaj od 600-700e.
Vecina ih menja na 2god.
A onda kuknjava ako konzola koja ima veci ekran, mnogo jaci hardver, odlicnu zabavu i traje sigurno barem 4god. kazemo e mnogo je 350-400e :slight_smile:

Bilo bi lepo da je to tako jednostavno, ali nije.

Telefone mozes uzeti za mnogo manje uz ugovornu obavezu, konzolu ne mozes. Telefon ti sluzi za jos 100 drugih stvari, konzola samo za igranje. Pritom, ne kupuju svi za 700e, neki uzmu i za 150, danas mozes vrhunski telefon uzeti za malo novca.

340-400e je samo pocetak. Cena za 10 konzolnih igara je 600e. Cena za 10 igara za telefon je 0e.

Dalje, koliko konzola vec imas? Sta ako ti je Switch treca, cetvrta konzola? Da li ti je tako nesto zaista potrebno? Da li ces se odreci drugih konzola zarad Switcha? Koliko vas sa foruma cete izabrati Nintendo-only path? A niko zivi nema potrebu za vise od jednog ultimativnog telefona.

Itd, itd.

4 Likes

Potpisujem.

https://www.mts.rs/privatni/box/uredjaji/konzole/detaljnije/104447/ps4-500gb-d-chassis-black-eas

Znam da ne misliš na ovo, but close enough :smiley:

Što se tiče tog upoređivanja mobile i drugih igara, pa šta ako su besplatne ako nemaju šta da ti pruže? Kraj? Nope. Napredak? Da, do sledećeg Paywalla.

Zatim, nisu sve igre po 60e, za Handheld su po ~40e. Novi Pokemoni, SMT4 Apocalypse, 7th Dragon III, itd.

Takođe, kao i na PSN i Live, svake nedelje ili dve imaju akcije za digitalne igre, većina koje su mene interesovale su bile po 9.99.

I dalje ne znamo koje će biti cene igara, verovatno nećemo do kraja ove ili početka sledeće, ali mislim da će biti kao za Handheld igre.

Ja ovo gledam kao gamer, ne kao neki Average Joe, mada se većina ovoga može saznati sa 5 minuta istraživanja.

2 Likes

Evo i zena i ja nosimo po 2 telefona. jbg… Privatne + sluzbene…
Sto se tice konzola, veliko je trziste i samo raste. Mislim da ima mesta za sve.
Npr. Kupio si konzolu xbox i presao sve sto hoces i sto te zanima i onda je batalis, das, prodas…
Onda ides na drugu konzolu.
Ali ajde da kazemo najbitniju od svih stvari.
Ni jedna od tih konzola i igara o kojima pricamo nije predvidjena za bedu i sirotinju gde i mi spadamo.
Vec je to ispricana prica. Mojih 50e je kao ameru, englezu, svabi 300-500e mislite o tome!
Tako da mislim da ima mesta za ovu konzolu i ljubitelje igara koje ona pruza.

Voleo bi da znam da li će raditi u istoj rezoluciji u “tablet” modu i prikačen na big screen tv…

Nema razloga zasto ne bi bila ista. Displeji za tablete nisu skupi. Eto moj telefon ima 1440p rezoluciju a ekran mu kosta 90e sa sve digitajzerom…a nisam video da switch ima touch screen

Može se desiti da će igre imati handheld i tv mod, gde bi HD teksture bile na HDD od docka, da bi se uštedelo na prostoru kad je igra u handheld modu.

Nintendo je u pitanju, 99% će imati touch screen. I nije faktor samo cena ekrana i kako bi igre funkcionisale u handheld modu. Biće interesantno videti šta su smislili.

“Strucnjaci” kazu da touch funkcionalnost nisu htijeli da pokazu da bi se sto vise odaljili od Wii U gamepada, da ne bi slucajno neko povezao ove dve konzole. A ludilo bi bilo staviti prenosnu konzolu sa tablet form factorom bez touch funkcionalnosti

Mislim da bi ekran za handheld mod,u slucaju da bude full hd (ili ne daj boze 2.5 k),uz prilicno jak harver i velicinu displeja sagoreo bateriju za nekih 2 sata max.
A mozda cemo i dock nositi sa sobom,koji ce ustvari biti i power bank :slight_smile:
Inace prosto mi je nezamislivo da bilo koji prenosni displej nije touch,ali videcemo…
Impresionira me cinjenica da su baterije za mobilne uredjaje,sa ovim stepenom tehnoloskog napretka covecanstva,tako smesno slabe.
Godinama vec pricam da ce kompanija,koja napravi big leap jump u tehnologiji baterija,zaraditi milijarde.
To znaju sigurno i vodece glave raznih instituta i kompanija,mnogi i rade na tome,ali baterije i dalje…užas. Sada napravio hotspot,sin koristi net na lapu a ja na fonu…a baterija curi li curi…Ljudi sa telefonima od 750e “kampuju” pored utičnice za struju…
Kako ce samo takve scene biti smesne uskoro…E sad…da li ce “uskoro” biti za 2 ili 20 god…videcemo. (Ko bude ziv,naravno :slight_smile:
(Izvinjavam se na predugackom postu)

I kako sam se smorio što mi je trebalo toliko vremena da shvatim da je logo za Switch dizajniran da podseća na Yin Yang…

2 Likes

Pa da. Potpuna harmonija.
Nekako me podseća na toster :slight_smile: