Najbolja marka monitora?

Koja marka monitora je najbolja za uzeti, a da je Full HD

Širok je pojam najbolja marka… Najpre moraš reći do kog iznosa juriš monitor i za šta ćeš ga koristiti, pa ti onda neko može preporučiti… Nema više kao nekada aiwa (japan kao sinonim kvaliteta) i to je to… u zavisnosti od potreba svaka robna marka danas može biti lider u nekom segmentu…

1 Like

Znas kako, uzeo bih do nekih 150 e, da moze da sluzi i za gejming kao i za ostalo

Koliko inca juris? Koliko Hz osvezavanja? IPS, TN ili VA?

Ne bi bilo lose do 22, 23 inca, hz moze i 75, ali ako ima neki od 144 , naravno IPS, ako imas nekog iskustva koji bi tvoj izbor bio?

Moj ti je savet da ustedis jos 120e i uzmes asus vg279q 27inca kao ja koji ima Optronix IPS displej i 144hz i podrzava i Freesync i Gsync odlican panel kojem je jedina mana gustina piksela, mislim da se isplati poprilicno nego da uzmes neki 75hz 22inca monitor za te pare, naravno ako si ogranicen na 150e sig moze da se nadje neki dobar monitor manjih dimenzija i sa sporijim osvezavanjem

A sig sam da do 270e ima jos opcija, sto ips sto tn panela od 27inca

1 Like

Puno hvala, videcu na netu sta jos kazu, posto sad jurim da uzmem neki :DD

Za ovu cenu koju traziš, mozda da pogledaš nešto ovako:

https://gigatron.rs/monitori/acer-led-238"-vg240y-fullhd-umqv0ee001-261387

1 Like

Ja imam iskustva samo sa ovim jer ga posedujem trenutno, prezadovoljan sam sa njim jeste malo skuplji ali eto sluzi mi i za pc i za konzole a i podrzavace 120hz na next gen konzolama
Ovo sto je nikola okacio je skroz ok ponuda, deluje super a i prebacio si 60hz
Jedino u sta ne verujem je 1ms odziva tj mislim da ce biti mnogo ghostinga, racunaj na nekih 4ms odziva realno mozda i 5

1 Like