Najbolje što ste odigrali i zašto!

Ovako,imam xbox 2-3 meseca…zasad igre koje su me odusevile su:

Fable 2:
Savrsenstvo od igre…fin gameplay,SAVRSENA prica(cak i razmisljam da napravim dnd kampanju po prici:)),mislim da dugo niko nece moci da nadmasi ovu igru sto se tice “roleplay-a”:slight_smile:

Portal:
Kratka igra,ali preterano zabavna i dobra…nikad nisam igrao nijednu igru slicnu njoj…and it was F**** fun:)

Fallout&Oblivion:
Recicu samo jedno:
Bethesda je Bethesda:D

Halo 3:
Jedan od retkih fps-ova koje mogu da igram 24sati bez prestanka i da se ne smorim:)

Lost Odissey:
Epic prica,Epic Igra:)

mislim da je dosta preporuka za sad:)

U mojih top 10 nekako se mora naći mesta i za Darksiders.
Ne mogu se oteti utisku da igra dooosta podseća na Legacy Of Kain:muscle: serijal, što je po meni samo plus. Ono što sam zamerao Kain-u, dobio sam u Darksiders-u.
Šta mi se sve sviđa, hm, hm…grafika k’o “nacrtana”, predimenzionirana oružja i boss-ovi, zvuk koji sjajno prati akciju, ili pak “pešačke” deonice, gameplay koji se polako razvija, sjajne zagonetke i začkoljice…

Ne znam za vas ostale, ali meni je baš legla!:tap:

Gears of war 2
Dead Space
Resident Evil 5
Assassin Creed 2
Gta 4
ne znam kako da objasnim zasto su mi najbolje ali jednostavno te 4 igre su mi pruzile nekako najvise zadovoljstva dok sam ih igrao

**Crysis ** zato sto je mnoogo dobar imas razne moci i nano-odelo mozes da modifikujes puske “na licu mesta” nemoras da ides u neki upgrade shop itd
Call of Duty World at War zato sto si jednom puskom mogo ljudima otkinuti glavu
Assassins Creed i I i II deo pa zato sto mi se dopada ono macevanje iidr
GTA IV pa zato sto imas dosta dobar open-world
Call of Duty Modern Warfare2 isto mnogo dobra pucacina najvise mi se dopala sto je imala moderne puske
i Battlefield Bad company 1 i 2 oba dela zato sto je prica i likovi mnoogo smesni
imam jos ali trenutno su jednine koje mogu da se setim :slight_smile:

Duke nukem 3D.
Najbolja igra na svetu.
Igrao sam toliko igara. Ali ova mi je prva igra i najbolje uradjena u toku tog vremena.

Naravno ima dosta favorita, ipak, kroz nijanse, najbolje igre (kao što reče neko igre u kojima se najviše uživalo) su:

  1. Halflife 2. Neprikosnoveni kralj. Igra koju sam prekucao desetak puta i svaki put bih mogao krenuti odmah ispočetka. Tito svih igara, igre kroz istoriju se dele na eru pre i eru posle HF serijala.

  2. Gears of War 2. Divno je kad shvatiš da te i posle 20 godina igračkog staža neka igra može ostaviti otvorenih usta. Da postoji samo ova igra razvijena za XBOX, ja bih ga opet kupio.

  3. GTA Vice City. Igrao sam sve GTA naslove, nekako mi ovaj ima savršen balans kompleksnosti i igrivosti. Da ne spominjem uvek savršen soundtrack i upečatljivu atmosferu Miamija u svom najboljem izdanju s početka osamdesetih. Ko je gledao američke filmove iz tog doba zna o čemu pričam.

  4. COD 2. U to vreme, shooter koji je pomerio granice. Za mnoge je dial-up net bio standard, pa smo single player šutali po kućama, a za multiplayer ostavljali bogatstva u igraonicama. Činjenica da se i danas posle pet godina aktivno vrti na hiljadama servera je realan pokazatelj snage ove igre.

5-10) Bez nekog reda, igre koje ravnopravno dele peto mesto: NFS Underground (najzabavnija trka ikad), Suffering (svi horori posle ovog su uspavanke za malu decu), Max Payne (ko je rekao bullet time?), DOOM 3 (Dead Space je samo loša kopija), Resident Evil (otac ili bliži rođak nekih 50 kasnijih video igara i barem dvostruko toliko filmova) i PES serijal (da je Ajnštajn danas živ, jedan od postulata teorije relativnosti bi bio: “Klasifikacija nastavaka PES-a po kvalitetu je relativan pojam”. Nema dva čoveka na planeti koji će se po tom pitanju složiti…)

Pih, ne ostade mesta za Bioshock. Ni za Driver. A Mortal Combat 3? …

Gde si ti bio svo ovo vreme? S’ vremena na vreme po neki komentar, onako na kašikicu…Daj bre, aktiviraj se… Milina čitati 'vake postove!

Nema se vremena brate, puno naslova za odigrati, žena zvoca, đelje oklagiju… :smiley:

Hi5 za ovo :smiley:

Ne po redosledu vaznosti:

  1. Batman: Arkham Asylum - Kao lik koji je zaludjen superherojima, i Betmenom, ova igra mi je na neku ruku promenila zivot. Bila je, i dalje jeste perfektna. Zato mozete i zamisliti kolicinu hype-a koji gajim za drugi deo.

  2. Assassin’s Creed 2 - Manje vise isto kao i za Arkham Asylum. Jedna fenomenalna igra, koja mi je zaintrigirala mastu na mnogo nacina. Italija je skinuta perfektno, ima toliko teorija zavere, bazilika, znamenitosti… Zato i idem u Italiju sad u Aprilu, da upotpunim dozivljaj.

  3. Call of Duty: Modern Warfare 2 - U zivotu sam igrao mnostvo FPS igara, ali ova je prva koju sam do kraja presao, i pritom nezamislivo uzivao. Toliko drame, izgleda kao pravo ratiste.

  4. Street Fighter IV - Kao mali sam, sa nekih 6-7 godina isao sa bratom u Budvu, i tamo su, na nekih 50m od plaze bili automati. Ja i brat smo po ceo dan visili i igrali jednu “neimenovanu tabacinu”. Od tada se jedino secam zelenog lika sa crvenom kosom. Kasnije, neke 4 godine kasnije na ekskurziji sam ponovo susreo istu igru, video naziv, zaboravio, ali mi je opet u secanju ostao isti zeleni lik. Kad sam video da je ta igra zapravo SFIV, morao sam je nabaviti, sto i jesam. Nesto najbolje u vidu tabacine sto sam ikada igrao. Jedva cekam Super Street Fighter IV.

Ovo su cetiri igre koje su mi na neku ruku promenile zivot. Da pisem sta je drugo od toga bilo fenomenalno, ova lista bi bila mnogo, mnogo duza. Ovo je samo osnovno.

Xbox360 sam kupio zbog igre Gears Of War1 i 2,medjutim ispostavilo se da je alan wake ta igra zbog koje sm kupio xbox360 :slight_smile:
Odigrao sam dosta igara ali najdraza mi je alan wake(dok neizadje nesto bolje)

kako si ti sve lepo sročio ne moram ja ali pridružujem se utisku…

Red Dead Redemption - _igra ima sve elemente koji su potrebni tom zanru. Veliki teren za istrazivanje, dugotrajne misije, dobro animirani i teksturisani likovi i okolina. Jednom recju - ovako se Wild West trebao zavrsiti.
_**
Assassin’s Creed II - **_Brojna poboljsanja u odnosu na prvi deo, dobra prica, raznovrsnost misija, velicina i broj gradova, animacije, kako-tamo teksturisani likovi i lepo izrenderovana okolina. Za ovo je vredelo dati pare. Plus, ima lake achievmente :smiley:

**Splinter Cell Conviction **- Nije bila zabavna na Expert tezini, ali sam je ipak presao. Nivoi nisu nesto preterano dugacki, po velicini, ali zato je radnja prosirena da ne bude dosadno. Umesto da bude opcija stealth samo, sada moze da se bira - gun blazing ili sunjanje, a sta ce uraditi u kojoj sobi je do izbora igraca. Vecina prostorija se moze procistiti na vise nacina.

**Alan Wake **- Nije igra tipa save-the-world sto mi se svidja, i likovi su realisticniji po ponasanju, a kako-tako po animacijama i teksturama. Grafika je mogla bolje_, ali siguran sam da ona nije bila prva ideja Remediju. Gejmplej je stvarno dobar, i dajem pohvalu. Ima neke najobicnije sitnice - pokretanje generatora, odvrtanje osiguraca, otkljucavanje, itd. Borba sa mracnim silama Takena je stvarno uzbudljiva, posebno kada ih je mnogo, pa jos neke velike rmpalije pa brzo trazim izlaz - kao kad malo dete gleda horor film :smiley:

Mass Effect 2 - dugacka i razradjena prica, sa vise izbora koji uticu na dalji tok igre. Gejmplej je poboljsanji iz prvog dela, sa doradjenim cover sistemom. Misije su dugacke, pune akcije, a kada akcija prestane, sledi prica - jedno bez drugoga, u ovoj igri ne bi imalo smisla.

Igre koje bih uvek rado presao :slight_smile:

1.Call of Juarez : Bound in blood - jednostavno previse volim western igre i retko koje propustam steta sto ih nema puno
2.Max Payne - jedna od prvih igrica koje sam odigrao i odusevio me je physics u igrici (imajuci obzira da je mnogo stara igrica physics pokidava) i bullet time ofc
3.Fallout 3 - definitivno previse dobra igrica , toliko izbora koji uticu na igru, zamerka mnogo lagova (cudo je niko nije pomenuo…)
4.Resident evil 1,2,3 - opsednut sam zombijima tako da ovo je za mene vrh
5.Warcraft 3 - i dan danas igram brda mapa i ofc dota :stuck_out_tongue:
6.Metro 2033 - ostavila me je bez daha igrica,mnogo realno,cimanje oko gas maski,sat,cudovista sve to (ni ovo niko nije pomenuo :X)

Toliko od mene igrice nemaju nikakav redosled,mozda sam nesto i zaboravio

E ja gledam ovde,i mislim da sam rekao vec koje igre su mi bile naj zabavnije (tj. igre koje sam najbolje odigrao).
Znaci dugo sam razmisljao,koja je to bila igra (ili igre) koja me je bas ono najvise zabavila,i dodje do samo 3.

  1. BARDS TALE (Ovo sam pozajmio od druga za PS2,nikad nisam cuo za igru ali on mi kaze da je dobar RPG,uzivao sam skoro svaki sekund igre,bas mi se svidela interakcija glavnog lika i sarkastican humor koja je igra imala od pocetka do kraja,stvarno je bilo super i zabavno)

  2. HALO (Da naravno moja omiljena igra,osecaj koji je Halo (prvi deo) ostavio u meni od pocetka do kraja i dan danas se nije ponovio,znaci Halo 2,3,ODST,wars ni jedna od njih nije uspela da stvori utisak i uzivanje kao prvi deo,danas naravno igra izlgeda dosadno i ima mnogo boljih ali 2003 to je za mene bila najbolja FPS igra koju sam ikad igrao)

  3. Contra (Tesko da ste svi culi za ovu igru,ali ovo vam je znaci u osamdesetima bila jedna od najpopularnijih igra,ja nisam bio tada ziv ali kad sam imao 10 godina to je bila jedna od prvih igra koju sam igrao na NES=nintendo entertainment system,Igra je imala znaci SVE-vrlo zabavnu i “zaraznu” muziku,opciju za igranje u dvoje(sto je i znacilo mnogo vise zabave) jako zanosan i “zarazan” Gameplay,do dan danas Contra mi je jedna od omiljenih igara koju sam igrao)

Tako da ovo su znaci jedine 3 igre koje su kod mene uspele da stvore veliko uzivanje i potrebu za ponovno igranje. Na zalost od tih 3 igra samo sam igrao Halo u poslednjih 2 ili 3 godine. Bards tale sam izgubio a NES mi se nalazi negde na Tavanu i nisam ga video godinama… :frowning:

God of war svi delovi , narocito bi izdvojio keca koji je maestralna igra (bila za svoje doba)
Evo mozda malo glupe igre za primer ali tako je dobra da je moram staviti na listu :slight_smile: Puma street soccer, najbolji fudbal za drustvo!Znaci ovo preporucujem svima koji zele da se podcete old scol igara da obavezno probaju!
Tu su naravno resident serijali.
Gta sam jedino 4deo presao pa cu staviti na cetvrto mesto gta3, zato sto je ta igra prva revolucionarna gta igra koja je donela open world u 3D po prvi put,mada je i stari gta koji se gledao odgore bio 2d ali gled kamere je sasvim drugaciji u 3 delu koji se onda pojavio!
Inace nisam neki ljubitelj gta serijala ali cu staviti 3 deo na listu zbog revolucioje u serijalu i uopsteno zbog uticaja kasnije na dalji razvoj drugih igara!

Jaooo Rock’n’Roll Racing, danima nisam spavao od igranja toga :smiley:
Isto tako, ne znam da li se neko seća PC igre Death Rally? Neopisivo dobro za taj period :smiley:

Ne znam jel mogu da se spominju i PC igre al ću ih ipak staviti. Evo moje liste:

  1. MASS EFFECT 2 - Kao što je neko pre mene napisao za Bioware, stvarno su majstori za pravljenje kvalitetnih igara (doduše malo sam se skenjao kad sam video da ih je kupio EA), ali sam odigrao sve što su radili do sada i stvarno ne mogu da se setim neke druge igre koja me je toliko držala kao ova, čak sam capturovao jedno 100 giga gameplay-a za neki trailer contest na Bioware forumima, ušao sam u finale i ovih dana bi trebalo da odluče pobednika. :[:[ Znači, priča, gameplay, cover sistem,:heart::heart::heart::heart: MIRANDA :heart::heart::heart::heart: Posle toga sam se navukao na seriju Chuck gde ta ribica glumi. Inače ko voli SF romane, tip koji je pisao priču za Mass Effect serijal je izbacio i 2-3 Mass Effect romana, koji se bave pričom pre prvog dela, kako je ustvari Saren zajebao Andersona i smestio mu da ne može da bude Spectre (za one koji poznaju likove)

  2. BALDUR’S GATE serijal - Ovu igru sam prešao mali milion puta, toliko mi je bila dobra priča i gameplay da sam je odigrao sa svakom kombinacijom rasa/klasa (naravno tad sam imao vremena na pretek), a dodatni motiv za igranje mi je bila zaraza sa Pen and Paper RPG-ovima koje sam tad i igrao i držao sesije drugarima :slight_smile: GO FOR THE EYES BOO!!!

  3. CLIVE BARKER’S UNDYING - Neko pre mene spomenu Suffering, igra jeste jeziva ali jedina prava horor igra za mene je ova. Igra je jako dugačka što i volim, ne mogu sad tačno da se setim ali znam da sam je prangijao danima bez prestanka (primera radi novi Splinter Cell sam prešao za svega 6 sati, obrisao sam to đubre od igre i prokleo usranog Tom Clancy-ja). Što se Undying-a tiče, atmosfera je brutalno jeziva, sećam se da sam bio naježen 70% igre dok sam je igrao…

  4. GEARS OF WAR 1&2 - Prva igra koju sam odigrao na XBOXU (doduše prvi deo sam prešao na PC-u pre toga). Neverovatno zarazan chainsaw kill, perfektan cover sistem, super likovi, priča, akcija, ma sve bre, ne mogu da dočekam treći deo… Ovih dana nosim vektor logo igre jednom prijatelju da mi odštampa na majicu pa da je sa ponosom nosim :rock::rock:

  5. FREESPACE 1&2 - Već sam bio spomenuo ovu igru na nekom drugom topicu, al ajd opet ću. Jedna od poslednjih igara svog žanra, klasičan space shooter sa neverovatno dobrom pričom za to vreme, grafika je bila neverovatno dobra za 1999. godinu, znam da sam tad imao dve grafičke kartice samo zbog ove igre (2d i Voodoo 2 nakačen kao 3d). Nelinearne misije, gomila medalja, gomila brodova, oružja. Nedugo zatim, Volition (firma koja je bila developer igre) je propao i ljudi su ceo engine stavili na sajt kao open source da community može da ga prerađuje i pravi kampanje. Godinu dana kasnije, Microsoft Games je izbacio Starlancer-a koji je bio pljunuti Freespace 2 po priči, nakon toga je žanr nažalost zamro ali sam pre mesec dana našao prerađen engine i s obzirom da su to radili amateri, ali strastveni, veoma lepo izgleda…

To je otprilike neki TOP 5, mogu još samo da spomenem FIFA10 koju sam posle 7 godina igranja PES-a napokon probao na preporuku ljudi sa ovog foruma i mogu reći da je odličan fudbal, samo još da se naviknem na XBOX gamepad, tu su još i Heroes of Might and Magic 1, 2 i 3 (4 i 5 su krš), Fallout 1, 2 i Fallout Tactics (ne znam zašto ali me F3 uopšte nije privukao), Knights of the Old Republic 1 i 2, Half-Life 1 i 2 sa svim dodacima, Jedi Knight serijal, Resident Evil 1, 2 i 3 (4 i 5 sam prešao radi reda ali nisu nešto), GTA Vice City, Need for Speed Porsche Unleashed (jedini pravi NFS), Batman Arkham Asylym, Max Payne i naravno moram spomenuti Warcraft 3 i World of Warcraft jer sam se stvarno zabavljao sa ekipom u raidovima… :smiley:

Ajd toliko od mene, odo da igram Alan Wake :bandit::bandit:

Onimusha svi nastavci ove igre su me odusevili, posebno 3 dio, gdje igrate sa Jean Renom. Zahvaljujuci ovoj igri, zavolio sam Pariz :smiley: PSUJEM CAPCOMMMMMMM, jer nema nastavaka :smiley:
Resident Evil od 1 - 3, racunajuci i 0. Cetvorka i petica su akcione igre koje su izgubile orginalnost RE serijala.
Silent Hill igra koja je ostala orginalna do samog kraja. Pljujem gamespot sto joj je dao onako malu ocijenu (homecoming)
Alone in the dark: the new nightmare Vjerovali ili ne, ovu sam igru presao sa pokojnom Bakom :smiley: Igra je fenomenalna :stuck_out_tongue:
Gear of war 1 & 2 najbolja igra ovog zanra ikad napravljena!
Batman: Arkham Asylum ovu igru smatram filmom. Prica ove igre, me drzala 24 h budnim :smiley:
GTA od 3 do posljednjeg kao sto je neko u prethodnim postovima napisao, Vice City je najorginalnija. Miami je toliko priblizen, da sam uzivao u svakoj misiji.
Metal Gear Solid samo cu reci, zivio Hideo Kojima i svi njegovi saradnici :wink: Najvise mi se svidja Sneak Eater. Igra u kojoj je djungla ozivjela :smiley: Ocekujem vise informacija na E3 povodom MGS: Rising
Dino Crisis umalo da zaboravim jednu od najboljih igara tog vremena. Presao sam 1 i 2 dio - EPIC. Psujem Capcom sto ne izbacuje nastavke!!!
Splinter Cell igra koja je premasila sve igre stealth zanra. Posebno Conviction, gdje je ubaceno malo vise akcije.
Alan Wake fenomenalna igra. Isto misljenje kao i za Batman. Ova igra je film!!!
DarkSiders igra koja je ostavila trag na meni. Dok sam je prelazio, izgubio sam 10 % svog socijalnog zivota :smiley: Ocekujem nastavak!!!
To je to od mene zasad. Morao sam se prikljucit komentarisanju, jer je thread fenomenalan :wink:

Red Dead Redemption - Jeste da je igra još “nova” ali mene je, kao sandbox fana, naprosto oduševila. Ti krajolici, prerije, gradovi i sela izgledaju predivno. Igra nudi široku paletu zabave. Likovi i priča igre jednostavno je u svakom slučaju ovaj put savršena. Srce mi se rasplakalo kad je John Marston ležao u lokvi krvi pred tridesetak egzekutora. Nastaviti dalje igrati s Jack Marstonom nije niti približno kao sa njehovim ocem. Ova igra je za mene najbolja.

Grand Theft Auto (San Andreas / IV) - GTA San Andras je napravio jedan veliki iskorak u svijetu video igra. Sjećam se još tih mnogobrojnih mogućnosti: možeš jesti, plivati, voziti avion, biciklo, odlasci u teretanu, tetoviranje i reperski način života. Mnoštvo likova u igri i nihove životne priče su me totalno zarobile u svoj svijet. Dugo sam San Andreas igrao poslje preslaska story misija. Nisam imao Xbox 360 tako da sam novi GTA morao čekati da konačno dođe na PC. U GTA IV sama pomisao da je Niko Belić čovjek sa naši prostora (Srbija) govori više od bilo čega. Ona već milion puta izlizana priča “Odlazak u Ameriku i ostvarenje životnog sna” u ovoj igri je bila toliko zanimljiva da ja jednostavno nisam imao potrebu za hranom, pićem i snom nekih par dana. Rockstar zna svoj posao, letvicu je podigao mnogo visoko ima mjesta za napredak i vjerujem da će novi GTA ma kojeg naziva bio postati najbolja igra.

Test Drive Unlimited - I meni je čudno da ovu igru stavljam na listu meni najbolji igara ali zasluženo je. Po meni i danas igra posjeduje najbolji pogled iz vozačke perspektive. Otvoren put, zavidan broj automobila i solidna grafika mene su zarobili 5 - 6 mjeseci ispred monitora. Ne smijem ni pomisliti kakav će biti nastavak ove predivne igre. Do sad viđeni screenshotovi i traileri mnogo obećavaju. Uvjeren sam da će nadmašiti prvijenac.

Tu još bi spomenuo PES serijal dok nisam imao X360 i predivnu FIFA 10.

Ne znam zasto niko nije pomenuo dragon age,ja sam i njega i nastavak presao pet puta i stvarno je epik a i uzeo sam 1045 game points-a(no life).Da li je iko igrao igru Z od bitmap brothers-a igra je mnogo matora steta sto nije odradjen neki remake,bila je ispred svog vremena.