Najbolje što ste odigrali i zašto!

Ajmo nekim NEredom:
**
Batman: Arkham Asylum** - Igra me je odusevila iako nisam paljevina na te super junake. Lepo izbalansirana i zanimljiva igra. Dobra akcija ali ne prebrza jer ja ipak volim da ponekad zastanem i osmislim plan napada :slight_smile: Lepa grafika, Joker-ovi komentari i svi main likovi Batman-a na okupu. Sta ce te vishe.

Resident Evil 5 - Iako mekana (u odnosu na sve svoje prethodnike) ipak samo ime je bilo dovoljno da me natera da pocnem da igram a onda me je igra, vremenom, i dobila. Akcija akcija akcija. Od Pocetka do kraja.

Alan Wake - Atmosfera, prica… Stiven King… treba li jos nesto da kazem.

Gears of War 1 i 2 - Akcija, zanimljiva prica, cover sistem, trece lice, co-op sistem i sam setting u koji je igra smestena.

Dead Space - Igra koju sam mnogo puta zapocinjao i nikad zavrsavao (na PC-u) ali sinoc sam je konacno zavrsio na XBox-u. Atmosfera, grafika, zvuk i prica… blaga jeza koja me prozima dok cujem skripu metala koja nestaje negde daleko na kraju hodnika… priguseno svetlo. I dok se vrata otvaraju pitam se sta me ceka iza njih. Napeto drzeci kontroler… ulazim polako u sledecu prostoriju. Prst je vec na pola LT-a na pad-u. Stasis skoro pri kraju… nema nikog… VRISAK negde u daljini. Oprezno se priblizavam sledecim vratima. Preborjavam med pekove u inventaru. Rilodujem svako oruzije. Pritiskam A na pedu i vrata se otvaraju…

A tamo… Pamela :smiley:

On topic:

takodje neredom :smiley:

1: Fable II (simpaticna prica, sa zaista lepom grafikom i teksturama. Likovi su dosta dobro osmisljeni, mnostvo mogucnosti, izbora, open world, znate ono : kuca, pos’o kuca, zena deca :D… Gejmplej odlican, tabanje uz magije savrseno… jedna od boljih igara za xbox360)

2:Mass Effect 1 i 2 (dok sam keca presao nesto ofrlje, jer tada sam tek kupio xbox pa neshto nisam ni tumarao za achievementima, tako da mi igra nije ostala u narocitom secanju. Samo se secam sex scene posle spasavanja one “kapetanice”, il sta je vec, iz sigurne smrti. ALi inace prvi deo, kao i drugi krasili su mnostvo elemenata koji nikad nisu bili vidjeni u nekoj drugoj igri na taj nacin. Mogucnost odluke, koja ce uticati na dalji tok igre, a posle i na drugi deo (mass effect 2). Kada je stigao drugi deo ja sam se odushevio. Grafika jos bolja, gejmplej poboljsan taman onoliko da uzivas u igri, prica, likovi, cut-scene, opet mogucnost izbora… Mnogo, mnogo toga. Samo mi nije jasno sta ce biti u 3. delu posto sam u drugom spavao sa ja mislim svima sa kime se moze spavati :smiley: Dobice covek sidu…)

3: Gears Of War 1 i 2: Chelicni je uglavnom dao osnove kojih bi se pridrzavao… Doduse drugi deo je mogao biti malo bolji…

4: Call Of Duty 1 i 2: Kec savrsen… Jednostavno nikada nisam igrao bolju shooter(a igrao sam ih dosta) koji me je odusevio grafikom, adrenalinskim scenama, iznenadnim promenama gejmpleja(akcija, juris, a onda odjednom Cernobilj, sunjanje…) Dvojka je takodje bila odlicna ali mnogo mnogo mnogo mnogo kratka kampanja… Multiplejer ne mogu da igram iz straha

5: HAWK- Obozavam avione… Dodushe malo trom gejmplej… Cista arkadna voznja, bez trunke simulacije, pa tako i tezhine…

6: Naravno, za kraj najbolja od svih: [size=20]Red Dead Redemption[/size] Sta reci? Ocekivao sam nesto nalik rodjaka Nika belica u proslosti a dobio jednu fantasticnu pricu, koja me je odusevila i rastuzila u isto vreme… Grafika, raznoliki gejmplej, open-world, mini-games, likovi, prica, PRICAAA, sporedni elementi poput lova, trazenja blaga, skupljanje herbarijuma :D… Jednostavno jedna kompletna igra koju sam chekao od kada je najavljena…
I ona je bez premca PRVO mesto od svih igara koje sam odigrao…

Assassin’s Creed 1 i 2
Mass Effect 1 i 2
Dragon Age Origins
Metro 2033
Crysis
Gears of War 1,2

jednostavno obozavam ove igre , imaju zanimljivu pricu , dobar gameplay , ME i DAO veliki + za charr creation

za multiplayer naravno CoD MW 2

Posto sam jos ‘zelena’ u svetu van PC igranja navescu utiske o svemu sto sam do sad igrala i verovatno zaci malo u offtopic :slight_smile:

  1. Portal+BioShock. Nisam igrala jos na xboxu ali je pure awesomeness koji se ne zaboravlja :slight_smile: Preci cu sigurno opet, na konzoli (+ nastavke).
  2. Resident Evil 5 - naravno igrala sam prethodnike na PCu + ne smeta mi smer u kom igra ide pocevsi od 4. dela (koji je bio ok ali nista vise). Petica mi se mnogo svidela upravo zbog coopa i beskrajno je zabavna na taj nacin. Nemam ni jednu zamerku (osim sto crnci dodge-uju metke kao Neo licno cisto da bi igra ovako ili onako postigla da u glavne boss fajtove udjes s minimumom municije). Inace nije dobra kao 2) ali zabava zbog coopa je neprevazidjena.
  3. Alan Wake - za sad omiljeni single player, jeste da nacin na koji se pojavljuju neprijatelji i same borbe postanu ‘matore’ posle nekog vremena ali prica i gameplay mi to skroz nadoknadjuju (nisam Kingov fan btw).
  4. Halo 3 - naravno sjajna igra ali mi je uzasno nepregledna u split screen varijanti. Imam Braviu od 40" i mora da se sedi bukvalno na metar od nje, na 32" je maltene neigriva. Ne vidim ni u cemu je tolika fama, jeste zabavna i lepo izgleda ali totalno linearna, predvidiva, prosto nije za moj ukus. Navodim je cisto jer zasluzuje da se pomene jer se vecini jako dopadne.
  5. Afro Samurai - hm definitivno najmanje omiljena i pomalo razocaravajuca jer nisam ocekivala da bude jedna od onih ‘drndaj sta stignes, komboi se sami nizu, posle 10-1000 sekundi svi ce biti mrtvi a ti ces vec naveliko hrkati’ igara :smiley: Kome to ne smeta bice mu prelepa igra.
  6. ne bih pominjala nikako u pozitivnom svetlu, prosto je poslednja igra koju sam skinula u nadi da ce liciti na nekakav prenadr*ani zenski Fable meets Diablo (zakljucak donet krajnje naivno na osnovu 10ak sekundi youtube gameplay-a) :smiley: To bi bila famozna Bayonetta. Posle intro-a kakav samo Japanci mogu da smisle je odletela u zabaceni deo vitrine ali se povremeno pokazuje drustvu koje nije svesno koliki besmisao postoji u svetu igara :smiley:

Da xbox dolazi s misem na listi bi bili i Borderlands, Metro 2033, L4D1&2, COD WAW…

najbolje igre koje sam igrao i presao na xbox 360 su:
1.assasins creed 2( doba humanizma i renesanse )
2.red dead redemption (dobra prica i po malo tuzna)
3.brutal legend (savrsena ispoj brutalnostsi i zabave tenzije koje sve izpraca rock muzika)
4.fifa world cup 2010(najbolja fudbalska simulacija IKAD)
5.gears of war 2 (meni se licno nije svideo ali svi imaju razlicit ukus)

Kako volim kada devojka ovako lepo pise o igrama. Dobrodosla nam na forum. Mnogo lepog igranja :wink:

Ee sad ja :smiley:
Ja mnogo volim rockstars igre :
od Gta : 3 je bio vrh za 99 ili 00 ne secam se tacno , Vice City po prvi put motori , imali ste 2 vrste aviona i helikoptere ! Sad bas da ne pricam o IV tu se sve zna
bully scholarship edition : Veoma dobra ideja ali svi pricaju da je ova igra za decu :frowning:
I za kraj moja omiljena : Midnight club La odlicna ideja , grafika , tuning , free roam , dosta automobila , I cak trke u auto (ako izgubite gubite auto , ako pobedite osvojili se auto za dz )
uhh za malo da zaboravim Red Dead Redemption - svi znate o cemu je rec :smiley:

GTA je izasao 2001 ps2 \2002 za pc :wink:

najbolje sto sam odigrao na xbox-u…hmm

  • red dead redemtion
  • darksiders
  • gta4
  • batman aa
  • metro 2033

verujem da ce se lista dosta izmenjati za par meseci :slight_smile:

1.Kingdom hearts 1!!! I dan danas posle 8 godina kada upalim stari ps2(made in Japan stari gejmeri znaju:-)) uvodna tema me odusevljava,a grafika na kraju KH2 i dan danas prestavlja za mene merilo dobro ukomponovanih tekstura doduse u cinema.

2.Alan Wake, kao da sam upao u omiljenu seriju i igram glavnog lika, kako je to samo cool:-o

3.THENCU 3 WRATH OF HAVEN, nisam dzabe napisao velikim slovima, ko je odigrao pre mlogo mlogo godina zna o cemu pricam, sam kraj igre open the right eye, samo reci WOOW!!! Najbolji kraj jedne igre IKADA, zadnju misiju sam presao jedno 10tak puta minimum.

4.Lomim se izmedju Mass Effect i God of war(jeste nekoliko milenijuma razlike, ali nema veze:-)), iako nisam odigrao gow 3(JOS…), tako da cu za sada da dam 4 mesto fransizi mass effect, imas svoj brod posadu, postajes glavni baja u svemiru, upoznajes druge cool svetove i likove, jedino me nervira sto su sve civilizacije napredne,bilo bi cool da su ubacili neku kampanju, kao nazadna civilicacija, ali imaju drevno oruzije koje ti treba, kao pri kraju drugog dela, samo sa likovima, a ne samo voznja tamo vamo pa malo mozgalica ubace tu itd.

  1. God of war 1,2. do sada najbolja izvedba grcke mitologije…

6.Mortal Kombat 3, svi oni povezani subzero XX A C Y NAZAD Y nemogu da verujem da se jos secam:-) Cabal:-) Lepa vremena!

7.Dinosaurs and Cadillac, jednostavno arcade u punom pravom smislu! Mustafa! Koga zanima neka skine m.a.m.e 32 emulator igru ima na netu. Cisto uzivanje za stare, a i nove gejmere:-) Stvarno steta sto neurade ovu igru za new generaciju konzola.

8.Red death redemption, iako ima mesta za poboljsanja, kamera mi je suvise daleko za tako lepe i velike pejzaze, hocu sve da vidim izbliza!

9.COD MW2, penjanje i skakanje po planini na pocetku do sada nevidjeno iskustvo. Da cujem ko se nije strecnuo da ce pasti dole kada je igrao 1 put:-) Samo time su me kupili za moj top ten.

10.Ovo je verovatno najteza odluka izbaciti toliko dobrih naslova. Deseto mesto dajem fransizi Assassin creed, odlicna grafika, dosta brzo se vezes za junaka price, zanimljiv dijalog, samo nevidim na horizontu razvoj price posto se ide na glavnog lika, znaci u buducnost, gde ce padati kada izvede onaj skok sa zgrada!? U kontenjer!?

To je od mene za sada. Bar dok neuzmem jos ps3. Cim dodje hack do nas. Onda nova lista, a mozda i ne:-)

da krenem i ja.

  1. Alan wake - krenuo sam skoro da ga igram i igra mi je bas cool (H)
  2. ac serial - iako nisam presao 1 i 2[koju sam stigao tamo pred kraj dok mi ga moj debilni drug nenamerno obrisao] jako svidja.AC B sam presao i bas je ok i prica a i sve ostalo
    3.unchared - igram keca trenutno,igra je jebeno dobra!Avantura,prica,prelepo okruzenje…
    4.killzone2 - prejaka pucacina,mng. mi se dopala iako e igra starija predobra je.Btw nikako da se nakanim da skinem trojku XD

bice update uskoro,u poslu sam trenutno …

  1. Assassin’s Creed seriaj: Zbog svega, pocevsi od price pa do gameplay-a.
  2. Mass Effect 2 : -||-
    3.GTA serijal: Vau, sta reci o tom serijalu, brutalnost, nasilje, voznja, ama bas sve.
    4.Far Cry 1: Jedna od prvih FPS igara koje sam igrao, i ostala mi je u najlepsem secanju.
    5.Quake 4: Prva horor igra koju sam ikada igrao ( nije bas pravi horor ali sam se usrao kad sam je igrao).
  3. Land of the dead: Ovo je prva igra koju sam igrao sam igrao kada sam prvi put uzeo nov pc (sad je stari, ali u to vreme je bio nov.)
  4. Crash Bandicoot, Spyro, Action Man, Tom i Dzeri, Power Rangers i jos mnoge druge PS1 igre: To mi je prva konzola koju i dan danas imam i igram i na njoj sam se prvi put susreo sa virtuelnim svetom tj. gaming-om.
  5. F.E.A.R. 1: Kada se setim kada mi je drug dao ovu igru jos davne 2006 i ja krenuo da je igram i samo sam istrcao iz sobe koliko sam se uplasio, odma sam je obrisao i cak sam imao i kosmare od te igre, a keva mi je lepa rekal nemoj da je igras a ja bio uporan, tek sam ponovo uzeo da je igram pre nekoliko meseci i presao sam je, ovaj put bez straha. xDDD
  6. Crysis 1: Graficko cudo, samo cu to reci.
  7. Call of Duty 4,2: Dva najbolja FPS-a u istoriji video igara, po mom misljenju.

‘‘Alan Wake - Nije igra tipa save-the-world sto mi se svidja, i likovi su realisticniji po ponasanju, a kako-tako po animacijama i teksturama. Grafika je mogla bolje, ali siguran sam da ona nije bila prva ideja Remediju. Gejmplej je stvarno dobar, i dajem pohvalu. Ima neke najobicnije sitnice - pokretanje generatora, odvrtanje osiguraca, otkljucavanje, itd. Borba sa mracnim silama Takena je stvarno uzbudljiva, posebno kada ih je mnogo, pa jos neke velike rmpalije pa brzo trazim izlaz - kao kad malo dete gleda horor film’’
Mislim da je ovo jedna od najlepsih ako ne i najlepsa grafika sto se tice exkluziva za Xbox…:)…ko zna na kom si ti CRT-u igrao.:stuck_out_tongue:

resident evil 5+ oba dlc-a !!! igra je iz marta 09. i još uvek mogu da je igram,priča je u duhu RE-a,co-op play je neprevaziđen,bolji co-op play nisam igaro,grafika je najblaže rečeno filmska,sve u svemu igrica je i danas bez konkurencije !!! :beer:

  1. Midnight Club : La jednostavno odlicna . Rockstar je uradio odlican posao . Nadam se da ce biti neki nastavak . Ovo je jedina igra koja je sacuvala pravi osecaj street racing ( mozda je to uradio i juiced ) . Kod midnight volim sto na izlazi cesto kao nfs .

Mass Effect i Mass Effect 2

Igre sa odlicnim raspletom,epskim misijama,jedna od najboljih triologija(iako se zeljno iscekuje trojka) koje sam igrao.

Half-Life i Half-Life 2

Kec mi je omiljena igra,uvek mi je instaliran,ali dvojka je najbolja igra prosle decenije,ja se jos cudim kako su 2004. mogli da naprave onakvu igru.

Fallout 3

Jedna od najboljih prica,koja me je odmah po “rodjenju” uvukla,maestralno iskustvo od pocetka do kraja.
**
Assassin’s Creed kec,dvojka i brotherhood**

Ocigledno je da me privlace igre sa odlicnim zapletom,jer je to i ovde slucaj.Osecaj kada se sunjate i jednog po jednog cuvara sa neke kuce ubijate je neverovatan.

COD: MW

Prava adrenalinska injekcija,jedna od najboljih FPS igara koje sam igrao.

Portal 2

Jednostavno neverovatna igra,odlicna glasovna glupa puna humora,u mojih Top 10,ako ne i Top 5 igara svih vremena

GTA: IV

I za kraj ne moze se bez GTA,razmisljao sam se izmedju VC i IV ali sam se odlucio na cetvorku zbog Nika.Odlicni likovi i veoma dobra prica,uz kilo zabave nakon zavrsetka igre.

Igre nisu poredjane ni po kakvom redu

Deaus Ex: Savrsen gameplay dizajn, gloomy Cyber punk atmosfera, intrigantna NWO pricica koja se ne stidi da zapravo i upotrebi NWO teorije i najgenijalniji “morality choice” kraj.

System Shock 2: Igra koja sa svojom grafikom od pre Hrista i danas moze da najezi i probudi adrenalin. Prosto receno, SS2 je survival horror kakav bi i Bog zapovedio da se napravi. Freeroam istrazivanje, zalihe i municija “na kasicicu”, ubistvena tezina, klaustrofobija, charachter building koji dozvoljava da se igra predje na vise nacina… Sve u svemu - quintessencial survival horror.

Vampire:The Masquerade - Bloodlines: Igra sa vampirskom tematikom odradjenom kako treba, i 3d RPG odradjen kako treba. Kada vidim na sta sve danas lupaju nalepnicu “RPG”, dodje mi da zaplacem.

Silent Hill 2 : Atmosfera, zvuk, prica… Po meni, SH 2 je vrhunac Japanskog horor pripovedanja. Tesko je opisati, jedino se moze preporuciti.

Kotor 2: Igru presao bukvalno 10 puta. Kris Avelon je uspeo da iz pripovedacku limunadu koja je Star Wars izgine na nivo Gorskog Vijenca. :smiley: Dobro, nije bas na nivou Gorskog Vijenca ali je prica isla mnogo dublje, za razliku od pausalnog crno/belo pristupa iz Kotora 1 i SW fikcije uopste.

Nier: Nier sam skoro presao, i to je prvi naslov koji sam odigrao na Xbox 360. Igra me je odusevila. Tesko je reci zasto. Prica, likovi, artstyle, soundtrack - sve pomalo. Igra je na zapadu veoma lose prosla, (ali polako postaje cult classic), dok je u Japanu bila iznenadnjenje godine i prodala brdo kutija. One kojima se svideo, da obradujem - bice i nastavak.
Ne bih mogao da ga preporucim opstoj igrackoj populaciji posto je igra graficki i produkciono veoma siromasna, a i sama prica je nekonvencionalna kako po sadrzaju tako i po nacinu na koji je ispricana. Dakle, vi koji igrate igre tako sto brojite poligone na ekranu, kao i osobe koje misle da je Mass Effect 2 vrhunac pripovedanja- slobodno zaobidjite Nier.

Pozdrav svima, novajlija sam na forumu i od skora ponosni vlasnik Xbox360, pa da iskoristim priliku da osvjezim temu. Prvi put posjedujem konzolu, iako se na PC-u aktivno igram vise od 10 godina, posebno u MP svijetu.

Za sada odigrao:

  1. AC2 i odusevio se, pricom, igrivoscu, grafikom, italijanskim akcentima i svime sto je prati.
  2. Prince of Persia:SoT, takodjer odusevljen igrivoscu, grafikom, malo manje pricom ali sve u svemu vrijedilo odigrati
  3. Dragon Age 2, jako interesantan gameplay, super grafika, ali su me za sada odbili precesti dijalozi koji mi na trenutke razbiju onaj nalet andrenalina u borbama, tako da ce sacekati bolja vremena.
  4. Trenutno sam u Arkham Asylum-u, kao Batman ne kao zatvorenik :slight_smile: i odusevljen sam igrom
  5. Napravljen spisak iz ovog topica pa cemo vidjeti sta dalje poslije Batman-a :slight_smile:

Sto se tice PC-a, od SP igara definitivno na mjestu broj jedan MDK koji je u svoje vrijeme bio fenomen i obeljezio je moj pocetak igranja na PC-u…drzao me zakovanog za stolicu, ponekad se i svjetlo palilo da bi noge manje klecale :). Prica, muzika, atmosfera, mozganje i borbe…savrseno ukomponovano u savrsenu igru.

Od ostalih, uglavnom FPS-ovi i uglavnom multiplayer nakon singleplayera, MoH, MoH Spearhead, MoH:AA, CoD serijal sve do MW-a, s tim da sam igrajuci online CoD i CoD2 ostavio nekoliko godina zivota, cijeli BF serijal, Team Fortress i naravno nezaobilazni Borderlands u CoOp-u.

Nakon puno godina, zahvaljujuci Xboxu vracam se malo SP igrama i propustenim igrama a koliko vidim po ovom topicu puno toga me ceka :).

Pozdrav, [SoB]Jimmy.

Mene je odusevio Darksiders (pogotovo onaj deo u pustinji sa onim gigantskim crvom), Castlevania (iskreno sve pogotovo kad sam video kraj, mada sam nekako u sebi pretpostavio da ce onako zavrsiti), NFS hot pursuit (smorili me svi NFS od prvog hot pursuita do zadnjeg). To bi bilo za xbox 360. Sto se tice ostali prvo svaka Zelda je meni vrh (ko nije igrao od pocetka nece shvatiti), remake resident evil za gamecube (nju sam slucajno kupio na buvljaku i toliko sam se odusevio da sam posle par dana kupio RE 4), donkey kong country za SNES, i na kraju Uncharted 1 i 2 (uplatio preorder za 3 deo, savrsentsvo, sa ovim me je sony kupio da pazarim sve njegove buduce konzole).
ps. umalo da zaboravim crash bandicoot 1 za psx i panzer dragoon 2 za saturn

Nevolite bas previse arkade izgleda. :slight_smile: Ono sto mi pada napamet trenutno od xboxa, i sto me se dojmilo sto zbog igrivosti, price, kvalitete i grafike je: Braid, Limbo, Alan Wake… Ima ih jos, al ove su mi nekako posebne.

Ono sto bi volio vidjet na xboxu… Neznam kolko vas je culo za igru, pokupila je vrhunske ocjene → Amnesia - The Dark Descent. Nevidjeno dobra atmosfera i napetost u igri.

Fahrenheit/Indigo Prophecy - sjajno izvodjenje, prica, gameplay kao Heavy Rain
Warcraft3 - sjajna atmosfera, igrivost, kampanja, multi
Thief The Dark Project - sjajna ideja za ono vreme + neverovatna horor atmosfera
Max Payne 2 - odlicna prica, radnja napucavanje
Hitman 2 - takodje odlicna ideja, prica, zahteva kreativnost i razmisljanje
Civilizacija - sta reci
HALO - odlicna atmosfera, napucavanje