NBA mudrolije

Kakva rafalna paljba Thompsona protiv Lakersa 17/20 iz igre 10/11 za 3 i 44 poena ukupno…

Sinoć sam gledao gostovanje Sakramenta u Bruklinu…
Ne znam…taj Sakramento, strašno čudna ekipa. Nekako kao i Minesota prethodnih godina.
Talentovan tim, ali su fantastični u tome da ukenjaju jednu četvrtinu, ili čak i poluvreme, da ne mogu da se posle iskobeljaju do pobede.
Često su na korak do preokreta, pa omanu, ili pak dobijenu utakmicu gube…šašavi skroz…

Pa dobro to je normalno ipak su mlada ekipa , fali im iskustva, prakticno tu i nema nekih iskusnijih igraca , uglavnom sve klinci , Zek Rendolf bi trebalo da bude vodja tim mladim igracima ali njega iz nekog razloga nema u ekipi cele sezone.

Jokara na all staru!

1 Like

Pa stvarno bio je i red vise , nego steta za Doncica definitivno zaslucuje da se nadje tamo , jes da je tek ruki i da njegovo vreme tek dolazi ali opet…

1 Like

Porzingis zatražio trade i prelazi u Dalas, a NY dobija Dennisa Smitha Jr-a, Wesleya Matthewsa i DeAndrea Jordana!
E i da, Lejkersi ponudili Pelikanima u zamenu za Davisa sledeće:
Lonzo Ball, Brandon Ingram, Kyle Kuzma, Ivica Zubac i izbor prve runde drafta !
Luda kuća…ko će onda ostati u Lejkersima lebtejebo…

NY Kniksi su definitivno najgora organizacija u NBA. Da su trejdovali od Porzingisa kao salary dump razumio bi, ali on je jos uvijek na rookie ugovoru I zaradjuje neku bijedu. Uspjeli su se rjesiti Coutney Lee-a I Tim Hardaway Jr, preuzeli Jordana I Matthewsa koji su na ugovorima koji isticu. Ocito hoce da budu sto losiji ove godinei nadaju se dobrom piku, ali kako je ovo prva godina gdje tri najlosije ekipe imaju iste sanse za prvi pick, vidjecemo kako ce im se isplatiti.

Zion se cini kao siguran pogodak, Barret odmah iza njega, I u zadnje vrijeme je isplivao jedan play o kome svi pricaju. Poslije toga draft je poprilicno los.

Dalas nastavlja tradiciju davanja pick-ova u trejdu, moze se reci da su napravili odlican posao. Matthews poslije povrede nije isti igrac, Jordan je ukrao vise skokova saigracima nego Westbrook, a sada su I podmladili ekipu.

Sto se tice Lakersa I New Orleansa, Davis je trazio trade I za sada je to to. Pelicansi su najavili da ne zure sa trejdom I da ce sve raditi prema svom rasporedu-ovo se ocito odnosi na predstojeci draftt I na Boston. Bostom moze ubjedljivo najvise da ponudi, dok oni hoce da vide I ko ce dobiti prvi pick, pa je moguc trajd I sa tom ekipom. Zbog opskurnog pravila o trejdovima, Boston sada ne moze da ponudi Pelicansima nista dok god imaju Irvinga na rosteru, a njihova ideja je da bas njih dvojicu upare.

LA u ovoj situaciji nema sta puno da trazi, posto paket Ball, Kuzma, Ingram je vec bio na terenu I izgledaju ocajno. Osim toga, svi bi trazili trade dalje iz New Orleansa, tako da moraju da ubace jos nesto ako misle da dobiju AD-a.
Jedini nacin da ga trejduju je ako Rich Paul izadje sa informacijom da sve druge ekipe dzaba trejduju za AD-a, I da ce on potpisati samo za LAL. Ceka se na ovaj potez I da li ce AD da se odluci na ovaj potez. Ako hoce, onda je jasno da postoji dogovor izmedju njega I LAL.

Vremena za trejd imaju jos osam dana, ako se do tada ne finalizira, najvise sanse ima Boston, a onda ekipa koja dobije prvi pick na lutriji.

1 Like

Odlično si ti to sumirao.
Inače, nije tajna da Davis isključivo želi u LAL.
Ukoliko bude trejdovan negde drugde, najavio je da će potpisati ugovor na samo jednu sezonu kako bi u 2020 kao slobodan agent potpisao za, jel, LAL.

A post was merged into an existing topic: Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 5

Dalas fantasticno prosao sa ovim trejdom , u Porzingisu su nasli odlicnu zamenu za Novickog koji je vec na zalasku karijere , Doncic-Porzingis mislim da ce to biti bas mocan tandem za buducnost , mada opet ne znam sta ce im Tim Hardaway Jr. jer on je igrac koji trosi mnogo lopti a pored Doncica nema sanse da ce imati toliko prostora u igri i toliko suteva kao u Nju Jorku (a vrlo moguce da ce ga Dalas proslediti dalje u neku drugu ekipu ) , bolje da im je stigao recimo Kanter nego Tim Hardaway Jr. jer ovako prakticno nemaju neko resenje na poziciji 5 ( Salah Medzri je vise “back up” opcija) a i Kanter je nezadovoljan u Niksima i zeli da ode, li dolazak Porzingisa je svakako odlicna stvar za Dalas.

Njujork Niksi pokazuju jos jednom da nemaju ama bas nikakvu strategiju i viziju za buducnost i da je uprava ekipe nula i da ce ko zna koliko jos godina (mozda i decenija) proci dok Niksi ne budu opet igrali plej of i predstavljali nesto u ligi.

Eventualni trejd Dejvisa u Lejkerse je isto uzas , po meni Lejkersi vise gube od Nju Orleansa , prakticno bez Bola, Ingrama, Kjuzme i Zubca odrekli su se kompletne bidicnosti ekipe za igraca za kojeg je pitanje dal ce neki pomak doneti i za igraca koji nema neku reputaciju timskog igraca i igraca za velika dela , vec pukog nabijaca statistike.
Lejkersi isto potvrdili da su cirkus od ekipe , nemaju nikakav plan, viziju i strategiju , vec samo zele da gomilaju neke zvezde i traze instant resenja , a to nikad ne donosi rezultat.

Siguran sam da je uprava NY Niksa mnogo strucnija od vas i da znaju sta rade…
Vidim da masa pise kako je Dalas pokrao NYK, jer eto, uzeli su Porzingisa.
Porzingis je jedan od igraca kojima oporavak od ove povrede mozda i najgore ide u poslednjih 20 godina. Covek do skoro nije potrcao. Pitanje je kakav ce se vratiti, tako da je to ipak mac sa dve ostrice.
Smit je igrac ogromnog potencijala, tako da Niksi mogu i sa njim, uz Dzordana, kao i pikove koji im predstoje, biti opasna ekipa kroz koju godinu.
Da su trejdovali Porzingisa pre godinu i po dana, pa da se covek i zapita…
Naizgled, jeste Dalas bolje prosao, ali to jos uvek ne mora nista da znaci…
Ipak lajici, poput nas, ne mogu znati bolje nego ljudi koji to rade godinama. Svako zasto ima i svoje zato :slight_smile:

Evo da okrenem, siguran sam da citava NBA javnost zna vise od tebe i svi kazu da je uzasan trejd, tako da ne znam zasto komentarises. Ako ja pisem napamet, ne pise Kevin Windhorst, Bill Simmons, Shams, Harberstoh, ili Becks.
Mi dajemo svoje vidjenje situacije sa ogranicenim informacijama koje imamo, isto kao i ti. Ipak, koncenzus je da su upropastili trade. Jedini nacin da nisu je ako je KP zestoko povredjen (a on daje svoje nalaze na uvid i moze da se stavi veto na trejd), ili imaju dogovor sa dva max igraca da ce da dodju na ljeto. O ovome se diskutuje, a ako se obistini imace poprilicno posla da objasne LIgi i ostalim vlasnicima kako su znali da ce da dobiju dva max igraca kada je direktan kontakt uprava sa igracima drugih ekipa zabranjen.

1 Like

Ja se sa svojim znanjem o NBAu ne dicim niti guram kao pametan i veliki poznavalac i NBA i poslovanja, tako da nema potrebe ni za tvojim “ne znam zasto komentarises”.
NBA gledam i pratim, ali opet se drzim po strani…

Samo sam rekao da se ne treba tek tako bacati u komentarisanje kako je Dalas pokrao NYK, jer je ovo mac sa dve ostrice.
Ko garantuje da ce Porzingis biti na istom nivou? Ko garantuje da Smit nece izrasti u velikog igraca? Smit nema potencijal? Ko ce sada igrati u reketu Dalasa? Mezri i Pauvel ili Kleber?
Ne treba gledati samo jednu stranu medalje…
Ovo moze biti pun pogodak za Dalas (sto je po mom misljenju za nijansu verovatnije), a moze biti i promasaj… Rano je donositi zakljucke, jer Porzingis nece ubrzo zaigrati.
Dalas je ovim trejdom postao mozda i najgora ekipa na poziciji 5, mada su i na poziciji 4 jako slabi.

A pretpostavljam i da znas da bi Porzingis na leto postao slobodan igrac…

Stvar je u tome da tvoj komentar ne pridonosi diskusiji, a istovremeno sve ono sto je do tada napisano redukuje na najnizi nivo.
Ako ces napisati da si siguran da oni bolje znaju jer… pa ponudis kvalitetno vidjenje, onda to nije problem. Ali ako samo iskomentarises da bi lupio kontru, normalno da ce da smeta meni koji sam pokusao da sve stavove obrazlozim.

Slazem se da je prerano znati kakav je ishod trejda, ali ajde da ovako to objasnimo: Dallas se odrekao Jordana i Matthews-a kojima su jedva cekali da vide ledja (preplaceni, na zalasku karijere), i DSJ koji je vec neko vrijeme pokazivao nezadovoljstvo i u svim naprednim statistikama se vidjelo da ekipa daleko losije igra kada je on na terenu sa Doncicem. Dakle, odrekli su se dva ugovora koje su htijeli odavno da dump-uju, i igraca kojeg nisu namjeravali da zadrze na duge staze. Dobili su KP-a koji je i na 70% bolji nego vecina centara u NBA, te uz ovo bice odlican pick’n’roll ili pick’n’pop partner Doncicu.

E sada, ta dva ugovora (Jordan i Mathews) su tzv expirings i NY ih je preuzeo zato sto ce odmah sada da otpusti obojicu, ili im nece produziti ugovor i tako ce osloboditi dva max slota za slobodne agente ovo ljeto. Dallas ovo nije htio da radi zato sto Dallas nikada nije bio primamljiva destinacija za slobodne agente, i znaju da nisu u igri ovo ili sledece ljeto za AD, KD, Irvinga, Leonarda.

Sa druge strane, NYK i dalje misle da su free agent destinacija i da mogu da privuku max igrace. NY je definitivno jedno od najboljih mjesta za superstarove zbog trzista i reklama, ali ni NY ne moze da se ponosi nekim dobrim rekordom potpisivanja velikih zvjezda (Melo je dosao u trejdu sa Denverom). E sada, NY se odrekao Porzingisa kojeg su uvijek mogli upakovati sa dva losa ugovora (kao sto su sada uradili), ali sa mogucnosti da dobiju dobar pick ili da dobiju boljeg igraca od DSJ. Ocito je da hoce da tenkuju pvu sezonu, ali rekoh, ako dovedu dva max igraca ovo ljeto, ceka ih paprena kazna od Lige.

Dodatna nijansa na ovo je sto ce KP da potpise kvalificirajucu ponudu i poslije sledece sezone izlazi na trziste kao neograncieno slobodan igrac, ali Dallas racuna na to da ce uspijeti da ga potpisu, a imace godinu i po dana da ga vrbuju dok bude na njihovom rosteru. Ako vide da ne ide, uvijek ga mogu trejdovati za neki pick i solidnog igraca, do tada ce i Tim Hardaway i Lee biti expirings i imace istu situaciju kao sada.

Edit: nisam pravilno napisao da nista ne zamjeram, samo ocekujem da ako naidkem na suprotan stav, da on bude fino I argumentovan. No hard feelings…

1 Like

To koliko je uprava Njujorka strucna i koliko dobro radi svoj posao se vidi i po rezultatima , vec maltene decenijama su kanta za napucavanje a nista znacajno u ligi nisu pretstavljali jos od kraja proslog veka i onog finala protiv San Antonija 1999. i onog cuvenog finala Istoka protiv Indijane godinu dana kasnije kad su im jos igrali Patrik Juing, Alan Hjuston, Carsl Oukli , Leri Dzonson, Letrel Sprivel , Carli Vord, Kurt Tomas, Denis Skot, Markus Kembi i kompanija , ali od tad su prosle vec gotovo 2 decenije.

Sto se tice Porzingisa igrac je maltene MVP potencijal , sad sto je povredjen i sto nije igrao cele sezone nema nikakve veze , nije on sad igrac od 37,38 godina pa sad pitanje je kakav ce se vratiti nakon oporavka , on je mlad igrac , jos uvek klinac i da ne igra cele sezone nista strasno , uostalom i Majkl Dzordan je pauzirao 2 sezone onda kad su mu ubili oca , pa je hteo da se prebaci na profesionalno igranje bejzbola , iako je tada imao vec 32/33 godine , vratio se i ono najbolje od njega po cemu ga svi pamte je tek usledilo u narednim godinama (mislim one 3 vezane titule u finalima protiv Sijetla i 2 uzastopna finala protiv Jute).
Tako da Dalas postepeno i mudro pravi ekipu za buducnost tu su im sad Doncic i Porzingis (koji bi trebalo da budu udarni tandem u ekipi) , rranije su jos doveli Harisona Barnsa, tu je i sve bolji Dzalen Brunson, Dorian-Fini Smit , Maksi Kleber, Dvajt Pauel , Kostas Atetokumpo (brat od Janisa Atetokumpa koji zasad igra vise u razvojnoj ligi ali dobro) , sad je stigao i Tim Hardavej Dzunior (sad da li ce se zadrzati u Dalasu ili ce ga proslediti daje ostaje da se vidi) , takodje uz jos nekoliko iskusnijih igraca kao Dzej Dzej Barea, Devon Heris, Rajan Brokhof, Salah Medzri …svakako d ce to biti jedna ozbiljna ekipa i u post-Novicki eri i nema sumnje da ce u jednom momentu ponovo napasti titulu.

Derik Rouz? Ni senka se nije vratila…

Ili mozda zbog problema sa kockom? Diskutabilno… Ali totalno nebitno da ga i spominjes, da i ja kocku spominjem. MJ nije bio povredjen.

Spominjes roster, kao da je pun All-Star igraca, a ne nekih za koje mozes cuti samo ako ih procitas na spisku…

Ja Dalas licno gotivim, ali mislim da su ljudi preterali sa reakcijama… Kako vi pisete, covek bi rekao da Dalas uz ove neverovatne igrace sigurno osvaja prsten kroz dve sezone.

@iKaran Inace, jos pre par meseci se spominjalo da hoce da se rese velikih ugovora i da hoce da potpisu dva max ugovora. Siguran sam da si i ti u ovo upucen, tako da na ovaj trejd ne treba gledati uporedjivanjem samo razmenjenih igraca (znam da ti tako i ne gledas, ali vecina ocigledno gleda).
Uz dva max ugovora, ukoliko ih i opravdaju i dva visoka pika, moze NYK da napravi dobru pricu. Siguran sam ta Metjuzu ne ide produzenje ugovora ili da ce ga negde dalje proslediti, a verovatno ce isto i sa Dzordanom biti (jer zajedno uzimaju 41M).
Na kraju, ako se Porzingis vrati kako treba i Smit proigra na nivou svog potencijala, a pritom dovedu dva dobra igraca i uhvate dva visoka pika, obe ekipe mogu biti na dobitku.

Licno, jako gotivim Dalas, zbog Dirka prvenstveno, ali mislim da su ljudi malo prebrzo krenuli da osudjuju NYK i ovaj trejd.
Pitanje je da li bi Porza ostao u NYK…

Sta kazete na ovo?
Po mom misljenju, previse…

U pitanju je trejd u toku sezone, tako da bi I NO poslao isti broj igraca, posto na kraju trejda moraju obe ekipe da imaju 15 igraca na rosteru.

Ne bih rekao da je previse, posto smo vidjeli koji je domet ekipe u ovom sastavu-ispod prosjeka.
NO trazi igraca koji ce da napravi razliku, za sada nijedan od njih nije pokazao da je sposoban za to. Vjerujem da je prevaga zasto su se zainteresovali ugovor Solomon Hilla, iako realno NO dzaba salary cap kad nijedan ozbiljan free agent nece potpisati ugovor za njih.
Ali kako je LA vec sve ovo ponudio, moguce je da ce se u trejd ukljuciti I treca ekipa koja bi dobila npr Lonza (Phoenix), a NO zauzvrat dobija neke pikove I igraca (ali ne pika iz ove godine).

Uglavnom, AD rekao nece u Boston, pozeljne destinacije su NY, LAC, LAL, I Bucksi. Odlicna vjest za Buckse, cak I ako nemaju sanse za njega, puno znaci ako ih spominju u ovoj situaciji.

E sad, NY ocito ne moze da ga dovede, LAC nisu pokazali interesovanje, a Bucksi ne mogu (bar mislim da se ugovori ne bi slagali). Tako da opet ostaje LAL. Zanimljivo u svakom slucaju, ali liga lagano postaje parodija sebe sa ovim udruzivanjem igraca.

1 Like

Ugovor Hilla je 13M, sto LA onemogucuje da dovede jos nekog igraca jakog kalibra, za kog verujem da ce im biti potreban (cini mi se).
Ovde je u trejd ukljuceno 3 mlada igraca koji mogu kroz dve godine da postanu jako dobri.
Ball je mozda prevara drafta, ali i nije bas toliko ocajan koliko ga ljudi pljuju.
Smatram da Bizliju nisu pruzili dovoljno sanse, jer je covek igrao i vise nego korektnu sezonu prosle godine.
Stefenson, koliko je lud i glupira se na terenu, opet zna da pruzi solidnu partiju za jednog rol igraca…
Ne znam koga bi mogli jos mimo Hila i ADa dobiti, ali mi je ovo previse (po mom misljenju).
Imali su Lejkersi i ranije tim pun All-Star igraca pa nisu nista uradilo. Smatram da je ipak potrebno malo uigrati tim, a za to su cist primer GSW (pre KDa), sada Denver, pa i Milvoki i Juta, a verujem da ih se moze izvuci jos kroz istoriju.

U svakom slucaju, mislim da ovo i nije neki potez Lejkersa, ali da je bum, bum je…

1 Like

Drago mi je zbog ovoga :slight_smile: