NBA mudrolije

Au, kakav trejd Siksersa!
Ako se ovo uklopi i uigra kako treba, bice nezaustavljivi…

Jos ako na buyout marketu uzmu Wesley Matthews-a, eto njima odlicne ekipe. Iako nesto mislim da je ovaj Butler kancer svake ekipe u kojoj igra.

Noćas luda kuća. Trejdova na sve strane. Videću u toku dana da sumiram sve pa ću postaviti ovde. Ako neko stigne pre mene - slobodno samo.

Ja sam mislio napraviti neki recap, ali toliko je trejdova prstalo da je to bilo nevjerovatno. Na kraju, kada se zbroje svi pikovi I igraci koji su trejdovani, 14% Lige je pomjereno.

Zach Randolph

Dallas Mavericks received forward Zach Randolph from Sacramento Kings.

Harrison Barnes

Sacramento Kings received forward Harrison Barnes from Dallas Mavericks.

Markieff Morris

New Orleans Pelicans received forward Markieff Morris from Washington Wizards.

Wesley Johnson

Washington Wizards received forward Wesley Johnson from New Orleans Pelicans.

Marquese Chriss

Cleveland Cavaliers received forward Marquese Chriss from Houston Rockets.

Brandon Knight

Cleveland Cavaliers received guard Brandon Knight from Houston Rockets.

Wade Baldwin IV

Houston Rockets received guard Wade Baldwin IV from Cleveland Cavaliers.

Nik Stauskas

Houston Rockets received guard Nik Stauskas from Cleveland Cavaliers.

Iman Shumpert

Houston Rockets received guard Iman Shumpert from Sacramento Kings.

Alec Burks

Sacramento Kings received guard Alec Burks from Cleveland Cavaliers.

Skal Labissiere

Portland Trail Blazers received center Skal Labissiere from Sacramento Kings.

Caleb Swanigan

Sacramento Kings received forward Caleb Swanigan from Portland Trail Blazers.

JaMychal Green

LA Clippers received forward JaMychal Green from Memphis Grizzlies.

Garrett Temple

LA Clippers received guard Garrett Temple from Memphis Grizzlies.

Avery Bradley

Memphis Grizzlies received guard Avery Bradley from LA Clippers.

Markelle Fultz

Orlando Magic received guard Markelle Fultz from Philadelphia 76ers.

Jonathon Simmons

Philadelphia 76ers received guard Jonathon Simmons from Orlando Magic.

Jason Smith

New Orleans Pelicans received forward Jason Smith from Milwaukee Bucks.

Stanley Johnson

New Orleans Pelicans received forward Stanley Johnson from Detroit Pistons.

Nikola Mirotic

Milwaukee Bucks received forward Nikola Mirotic from New Orleans Pelicans.

Thon Maker

Detroit Pistons received forward Thon Maker from Milwaukee Bucks.

Greg Monroe

Brooklyn Nets received forward Greg Monroe from Toronto Raptors.

undefined undefined

Shelvin Mack

Atlanta Hawks received guard Shelvin Mack from Memphis Grizzlies.

Tyler Dorsey

Memphis Grizzlies received guard Tyler Dorsey from Atlanta Hawks.

Ivica Zubac

LA Clippers received center Ivica Zubac from Los Angeles Lakers.

Michael Beasley

LA Clippers received forward Michael Beasley from Los Angeles Lakers.

Mike Muscala

Los Angeles Lakers received forward Mike Muscala from LA Clippers.

Marc Gasol

Toronto Raptors received center Marc Gasol from Memphis Grizzlies.

Delon Wright

Memphis Grizzlies received guard Delon Wright from Toronto Raptors.

Jonas Valanciunas

Memphis Grizzlies received center Jonas Valanciunas from Toronto Raptors.

CJ Miles

Memphis Grizzlies received guard CJ Miles from Toronto Raptors.

Jabari Bird

Atlanta Hawks received guard Jabari Bird from Boston Celtics.

James Ennis III

Philadelphia 76ers received forward James Ennis III from Houston Rockets.

Wade Baldwin IV

Indiana Pacers received guard Wade Baldwin IV from Houston Rockets.

Nik Stauskas

Indiana Pacers received guard Nik Stauskas from Houston Rockets.

Salah Mejri

Dallas Mavericks waived center Salah Mejri.

Ike Anigbogu

Indiana Pacers waived center Ike Anigbogu.

Enes Kanter

New York Knicks waived forward Enes Kanter.

Wesley Matthews

New York Knicks waived guard Wesley Matthews.

Wayne Ellington

Phoenix Suns waived guard Wayne Ellington.

Ben McLemore

Sacramento Kings waived guard Ben McLemore.

Landry Shamet

LA Clippers received guard Landry Shamet from Philadelphia 76ers.

Mike Muscala

LA Clippers received forward Mike Muscala from Philadelphia 76ers.

Wilson Chandler

LA Clippers received forward Wilson Chandler from Philadelphia 76ers.

Boban Marjanovic

Philadelphia 76ers received center Boban Marjanovic from LA Clippers.

Mike Scott

Philadelphia 76ers received forward Mike Scott from LA Clippers.

Tobias Harris

Philadelphia 76ers received forward Tobias Harris from LA Clippers.

Reggie Bullock

Los Angeles Lakers received forward Reggie Bullock from Detroit Pistons.

Svi Mykhailiuk

Detroit Pistons received forward Svi Mykhailiuk from Los Angeles Lakers.

Malachi Richardson

Philadelphia 76ers received guard Malachi Richardson from Toronto Raptors.

Ryan Anderson

Miami Heat received forward Ryan Anderson from Phoenix Suns.

Tyler Johnson

Phoenix Suns received guard Tyler Johnson from Miami Heat.

Wayne Ellington

Phoenix Suns received guard Wayne Ellington from Miami Heat.

Otto Porter Jr.

Chicago Bulls received forward Otto Porter Jr. from Washington Wizards.

Bobby Portis

Washington Wizards received forward Bobby Portis from Chicago Bulls.

Jabari Parker

Washington Wizards received forward Jabari Parker from Chicago Bulls.

Mitchell Creek

Brooklyn Nets signed guard Mitchell Creek to a 10-Day Contract.

Wade Baldwin IV

Cleveland Cavaliers received guard Wade Baldwin IV from Portland Trail Blazers.

Nik Stauskas

Cleveland Cavaliers received guard Nik Stauskas from Portland Trail Blazers.

Rodney Hood

Portland Trail Blazers received forward Rodney Hood from Cleveland Cavaliers.

Bruno Caboclo

Memphis Grizzlies signed forward Bruno Caboclo to a 10-Day Contract.

Timothe Luwawu-Cabarrot

Chicago Bulls received guard Timothe Luwawu-Cabarrot from Oklahoma City Thunder.

Carmelo Anthony

Chicago Bulls waived forward Carmelo Anthony.

Ray Spalding

Dallas Mavericks waived forward Ray Spalding.

John Jenkins

Washington Wizards signed guard John Jenkins to a 10-Day Contract.

Kristaps Porzingis

Dallas Mavericks received forward Kristaps Porzingis from New York Knicks.

Trey Burke

Dallas Mavericks received guard Trey Burke from New York Knicks.

Tim Hardaway Jr.

Dallas Mavericks received guard Tim Hardaway Jr. from New York Knicks.

Courtney Lee

Dallas Mavericks received guard Courtney Lee from New York Knicks.

Dennis Smith Jr.

New York Knicks received guard Dennis Smith Jr. from Dallas Mavericks.

Wesley Matthews

New York Knicks received guard Wesley Matthews from Dallas Mavericks.

DeAndre Jordan

New York Knicks received center DeAndre Jordan from Dallas Mavericks.

Isaiah Canaan

6 Likes

Auuu kakva utakmica Bruklina i Klivlenda…
U Bruklinu su svi koji su igrali, osim Eda Dejvisa bili dvocifreni. Rasel opet odigrao jako dobru utakmicu, ali neverovatni Heris je iz 12 suteva dao 25 poena. U dve utakmice sutirao je 11/13 za 3. Veceras 9/12 iz igre. Sa druge strana, porazeni Klivlend je imao cak 4. iskljucena igraca zbog faulova (od 10 koliko ih je izaslo na teren).
Klarskon je odigrao odlicnu utakmicu i postigao rekord karijere sa 42 poena. Malo se vise ispucavao, ali ko ce u Klivlendu, ako nece on…

Na kraju, zavrseno je pobedom Bruklina 148:139 i to posle tri produzetka, sto se retko vidja :slight_smile:

Denver, kuci, na poluvremenu se muci sa Kingsima. Debitovao je i Ajzea, ali za 7 minuta svega dve asistencije i 0/2 iz igre. Bojim se da mu nece dati dovoljno prilike…
Barton nikako da pronadje formu posle povrede, ocajan sut iz igre. Citao sam da fanovi traze da ga se rese, kao i Milsapa (koji je veceras igra dobru utakmicu).

Bjelica odlican veceras, bar do poluvremena… Dok Bogi, nekako standardan, ali sa ne tako sjajnim procentima u zadnje vreme…

Nesto gluplje od ovog All-Stara odavno nisam gledao…
Koliko sebicnosti u igri bez odbrane. Zgadili su mi se Harden, Janis i Rasel. Kakvi prokletnici, jedva dodaju loptu nekome, samo da oni daju poene. Neki uzmu 20+ suteva, neko ni 5…
Sa druge strane, toliko je dosadno i lose, da bih radije isao gledati Klivlend vs. Niksi (gde je karta bila cini mi se 4e). Ovo mu dodje kao 3-p takmicenje… Zatrce se i odmah palijaju za 3. Preko 60% su bili sutevi za 3…:expressionless:
Ovo je valjda utakmica atraktivnih poteza, za publiku?! Ja u ovome apsolutno nista atraktivno i zanimljivo ne vidim… Nimalo nekog zara i zelje za pobedom.
Jasno mi je da se ovde ne igra odbrana, ali se ovde ne igra ni napad :expressionless:
Bas me razocaralo na sta ovo lici…

Sa druge strane, ova fora sa timovima je takodje preglupa. Razumem da je razlika velika izmedju Istoka i Zapada, ali opet, ovim se dodatno gubi taj zar i borba izmedju dve strane…

Znam samo da vise nikada necu ostati budan da gledam ovaj debilni cirkus…

Edit: Koliko je samo ovaj NBA pun lazi. Lazni osmesi, lazna veselja i lazna prijateljstva…
Ovo iskaknje na terene kad neko da trojku ili zakuca mi je zesce preseravanje. Kao da se takmice koji ce se vise izglupirati i istaknuti. Slave pogodjenu trojku, kao da sutiraju vezanih ociju i zakucavanje kao da imaju 160cm… Bolidi :expressionless:

1 Like

Ol Star je postao kerov qrac jos tamo negde 2005/2006 i odavno izgubio smisao, a tek ovo ukidanje Istoka i Zapada i da kapiteni biraju ekipe je tek totalno sranje , ono na skali od 1 do 10, nula , totalni promasaj, valjda ce ukinuti to sranje.

I bio si u pravu!
Sinoc bas dobre utakmice… Doduse izdrzao sam samo prve dve. Bas mi drago sto je Brooklyn pobedio!

Inace imao sam tu srecu da ih uzivo gledam pre par meseci. Sta reci, jedno prelepo zivotno iskustvo. :slightly_smiling_face:

1 Like

Nisam ispratio, tek sad vidim rezultate , definitivno iznenadjenja porazi Toronta i Filadelfija kod kuce , inace Bobi Marjanovic odlican 13 poena, 4 skoka i 3 asistencije za 15 minuta.
Sto se tice Denvera uprkos novom tripl-dablu Jokica poraz na startu, sto po meni nije iznenadjenje jer ipak zna se da Denveru fali iskustva u ovakvim utakmicama, da su mlad tim i da u svom rosteru maltene nemaju ni jednog malo iskusnijeg igraca osim eventualno Pol Milsapa, takodje Denver ima i malo tanku klupu za plej of, osim eventualno Trej Lajls i Ernangomez ne vidim ko bi tu mogao nesto znacajnije da doprinese, eventualno Malik Bizli mada generalno dosta je to tanko kad poredis sa klupom nekih drugih timova, a opet sa druge strane ako iko ima iskustva kao ekipa i ako zna kako se igra plej of zna San Antonio i Greg Popovic.

1 Like

ZAPAD:

(1) Golden State - LA Clippers (8)
Serija sa generalno najmanje neizvesnosti, iako Clippersi igraju sezonu iz snova pogotovo imajući u vidu da su usred sezone ostali bez Harrisa GSW je ipak druga dimenzija u odnosu na njih.
4-0 GSW.

(2) Denver - San Antonio (7)
Ako smo za prethodnu seriju rekli da je serija sa najmanje neizvesnosti, onda je ovo verovatno serija sa najviše.
Iskustvo protiv mladosti, a moje mišljenje je da će ova serija ići u sedam utakmice gde ipak dajemo malu prednost Nuggetsima zbog domaćeg terena i generalno šire rotacije.
4-3 Denver.

(3) Portland - OKC (6)
Da je Nurkić tu ova serija bi bila mnogo neizvesnija, na to se dodala i ova skorašnja povreda CJ-a, mada će on igrati… Ovako nije to to, čak imajući u vidu da Oklahoma ume da zabrlja u ovom delu sezone (čitaj Westbrook) ipak bi ovo Oklahoma trebala da reši jednim brejkom u prve dve utakmice i dobije ovu seriju.
4-2 Oklahoma.

(4) Houston - Utah (5)
Houston je mogao da bude drugi, izgubio nemoguće protiv Oklahome i sada će težim putem do krajnjeg cilja. Iako je Utah godinu dana iskusnija, bolja odbrambena ekipa, pogotovo imajući u vidu da je Houston tokom offseasona ostao bez Mbah a Moutea i Arize, ipak su Rocketsi stepenik iznad i ovo bi trebalo da dobiju jednim brejkom u Solt Lake Cityju, baš kao i Oklahoma.
4-2 Houston.

ISTOK:

Na istoku je više neizvesnosti u smislu ko će u veliko finale, međutim malo šta je neizvesno u prvoj rundi ovog dela SAD.

(1) Milwaukee - Detroit (8)
Milwaukee je ekipa koja je sazrela u svakom smislu ove godine, dok je Detroit kao i poslednjih nekoliko godina - uvek tu negde oko Play-Offa, eventualno prva runda i kući. Ovde Bucksi ne bi trebalo da imaju nikakvih problema.
4-1 za Buckse.

(2) Toronto - Orlando (7)
Orlando je upao u PO posle 7 godina, pre svega zahvaljujući Vučeviću, koji je imao dobranu pomoć u vidu Aarona Gordona, Fourniera i Rossa. Međutim to ne deluje ni blizu dovoljno da se ugroze Raptorsi koji su tokom sezone pridodali i Gasola ekipi te imaju 10 igrača koji mogu da odgovore ovom izazovu koji donosi Play-Off.
Zbog šire rotacije i generalno boljih igrača prognoza je ista kao za prvi meč.
4-1 Raptors.

(3) Philadelphia - Brooklyn (6)
Ja sam mišljenja da će možda ova serija biti i najneizvesnija. Mislim da se većina vas neće složiti oko prve rečenice, ali Netsi su generalno ekipa koja može svakom da naudi. Phila ima najbolju petorku posle GSW-ove, ali za PO im je ipak potrebna i klupa, koju oni gotovo da nemaju. Ako D-Lo bude u svom modu, očekujem gustu i neizvesnu seriju koja će ipak pripasti 76ersima.
4-2 Sixers.

(4) Boston - Indinana (5)
Boston je ove sezone malo podbacio, međutim mišljenja sam da im Indiana ipak ne može nauditi puno bez Victora Oladipa. Na stranu to što su dobri timski i što igraju izvrsnu odbranu, u ovakvim utakmicama ipak treba lider, neko ko će povući ekipu. U njihovom prošlom susretu Boston je zaustavio njihovog glavnog igrača nakon Oladipa - Bojana Bogdanovića koji je šutirao 1/8 iz igre za 25 minuta provedenih na parketu. Ako Boston uspe da njega ukroti onda ne bi trebali imati nikakvih problema sa Pacersima.
4-1 Celtics.

tekst preuzet sa FB i poprilično se slažem sa gore napisanim, osim što sam mišljenja da će Denver dobiti seriju sa 4:2 i da će Oklahoma ipak igrati 7 utakmica.

4 Likes

Uh ne znam , iskreno ja mislim da ce San Antonio izbaciti Denver, a to sto si rekao da Denver ima siru rotaciju od San Antonija je prosto netacno, San Antonio ima dosta duzu klupu i siru rotaciju, sad istina da Sparsi nisu tako mocni kao sa Parkerom, Djinobilijem i Dankanom sto su bili ali realno i sad imaju jednu solidnu ekipu i poredeci ih sa Denverom, generalno ako izuzmemo Jokica i eventualno Dzamala Mareja , pa realno igraci kao sto su Peti Mils, Lamarkus Oldzridz, DeRozan, Marko Belineli,Rudi Gej, Davis Bertans, Montejunas su izmislili kosarku naspram igraca kojima Denver raspolaze, narocito igraca sa klupe.

Takodje mislim da bi Juta mogla da napravi ozbiljan problem Hjustonu, Juta ima maltene 10 do 12 vrhunskih igraca pribliznog kvaliteta, deluju nekako vise kao tim, kompaktnije i mislim da ukoliko Harden bude igrao kao u regularnom delu sezone i ukoliko bude trosio po 30,40 lopti po mecu da Hjuston nema nikakve sanse u plej ofu.

Inace Klipersi su iznenadjenje ove sezone , mislim da bi mogli da nanesu odredjenu stetu Voriorsima, realno imaju Gala koji je medju top 3,4 niskih krila u ligi i zaista ima odlicnu sezonu iza sebe, tu je i Lou Vilijams fantasticni kosgeter i dosta potcenjen igrac, Montrezl Herel je isto tu iskocio iz drugog plana , on je maltene prototip modernog igraca, Patrik Beverli odlican defanzivac i “all round” igrac , takodje tu je i mladi Kanadjanin Gligous Aleksander jedan od top rukija ove sezone, Ivica Zubac postaje sve bolji i konstantniji i odlicno koristi svaku priliku, a ima tu i na klupi jos par sasvim solidnih igraca kao Geret Templ, Vilson Cendler, Dzamihal Grin, tako da Klipersi imaju i vise nego solidnu ekipu.

Sto se tice Istoka da , mislim da bi Toronto, Filadelfija i Milvoki trebalo da prodju dok Boston : Indiana bi moglo da bude cupavo, Indiana ima ove sezone zaista fenomenalnog Bojana Bogdanovica koji ove sezone igra na ol-star nivou i definitivno mislim da vise njemu vise pristaje ta palica lidera tima nego Oladipu (Bogdanovic je ipak vec iskusan, zreo igrac, timski igrac dok mi je Oladipo vise street-ball tip igraca), mada imaju oni jos igraca tu su Majls Tarner, Tadeus Jang,Sabonis Junior, Kori Dzozef, Vesli Metjuz, Dag Mekdermot, Daren Kolison, Tajrik Evans, TJ Lif, tako da ne primecuje se mnogo izostanak Oladipa, pa cak i sve da se vrati sad pitanje je koliko bi se zapravo uklopio u postojecu koncepciju i koliko bi im zapravo pomogao a koliko odmogao.
Tako da generalno to bi mogla da bude interesantna serija, mozda cak ode i u 7. utakmicu.

1 Like

Brate mili ovakve analize nemaju ni na NBA forumu. NBA republika? :smiley:

Haha , a sta je NBA republika , to neki sajt , forum ?
Iskreno nikad cuo.

Jedini kosarkaski portal za koji ja znam (ne idem na njihov forum) je onaj mvp.rs.

Ma to je novo ime za nas forum :upside_down_face:

Prognoza sa početka plej ofa polako bledi. Portland je izbacio Oklahumu, mada sam ja tu prognozirao sedam utakmica i prolaz OT.
Sa druge strane, 4:2 za Denver se večeras smeši… Na istoku, manje više sve očekivano, i sa zadovoljstvom ću pratiti seriju Toronto - Filadelfija.
Fila mi je, dolaskom Tobija Herisa i Bobija, postala skroz simpatična ekipa, pa sam visok plasman prognozirao još pre dva meseca, ali Toronto ima neverovatan tim i biće čupovo baš baš. Sve manje od 6 utakmica i biću razočaran.

Fila mi je definitivno simpaticna od samog pocetka restauracije ekipe , posebno mi se Ben Simons svidja kao igrac, zaista izvanredan igrac u svim segmentima (osim u sutu za 3) , dosta podseca na Medzika Dzonsona po stilu igre, zapravo podseca donekle i na Lebrona samo sto nije sivonja kao Lebron i ne siluje toliko igru kao ono nesto drz-nedaj sve na silu vec sve radi mnogo lakse i elegantnije , ima tu neku lakocu i eleganciju u igri kakvu Lebron nema.
Sto se tice Toronta i oni su mi simpaticna ekipa skroz ali mislim da im fali jedan malo bolji plejmejker da bi bili sampionska ekipa , tipa Stiv Nes, Dzejson Kid, Toni Parker, Goran Dragic ili tako neko tog tipa, mislim Kajl Lauri je i vise nego solidan igrac ali mislim da nije bas taj kalibar (moguce i da gresim, ko zna)
Inace na Istoku MIlvoki isto bas brutalno deluje , Antetokumpo, Brogdon, Midlton, Mirotic, Pau Gasol, Iljasova, Bledso, Dzordz Hil, Bruk Lopez, Toni Snel…cak mozda deluju i za nijansu kompaktnije i ozbiljnije od ostalih, realno Milvoki nikad nije bio ni priblizno ovako jak, cak ni onda pocetkom 2000-ih kada su tamo igrali Rej Alen, Sem Kasel i ostali i kada su ist bili u vrhu istocne konferencije.

Sto se tice Zapada , pa ono manje-vise kao sto sam i predvideo , mozda malo neocekivano Portland lako izbacio Oklahomu, posebno bez Nurkica koji je jako bitan u oba reketa ali generalno Oklahoma definitivno nije ekipa za velika dela , to je manje-vise privatna prcija Rasela Vestbruka koja mu sluzi da on tu pumpa neku licnu statistiku i nabija sebi cenu, a od ove sezone imaju jos jednog takvog igraca za koga vazi to isto Pola Dzordza a to ni jedan tim 2 takva igraca ne moze da istrpi.

Inace Hjuston izbacio Jutu, moram da priznam da sam ocekivao jaci otpor Jute i neizvesniju seriju, mada generalno 2 utakmice su bas glupo izgubili i sami se ujebali , Hjuston im se nudio, definitivno su imali svoje sanse koje nisu iskoristili , kao recimo sinoc kada je rezultat bio egal ili kada su vodili 2 razlike u poslednjih minut 2 , posle 3,4 dobre odbrane 3,4 napada zaredom nisu realizovali , pravili neke pocetnicke greske sto je nedopustivo u takvom jednom momentu na jednoj takvoj utakmici.

Inace San Antonio i Denver ocekivano igraju jednu uzbudljivu i zanimljivu seriju i po meni ocekivano Klipersi pruzaju dobar otpor Golden Stejtu, Galinari, Montrezl Herel i Lou Vilijams udarna trojka zaista odlicno igra cele sezone , mada sinoc je i Patrik Beverli odigrao odlicnu “all round” partiju sa 17 poena, 14 skokova i 5 asistencija, ruki Gligous Aleksander , mladi Kanadjanin isto je manje-vise konstantan tokom citave sezone, Ivica Zubac isto odlicno koristi priliku koju je dobio.

NBA navodno od sledece sezone na Arena Sport kanalima.

Pu jezik pregrizao xD.