Nece da rade igre

Puno sam citao po forumu ali nisam nasao nista slicno onom sto se meni dogadja.
Pozajmio sam nekoliko diskova sa igrama koje uredno rade na nekoj drugoj konzoli, medjutom kod mene te diskove prepozna kao dvd disk!!!
Probao sam da na komp prebacim ISO fajl i da ga sa XBC ektrakujem. Od tri diska samo je jedna igra proradila. Druga se vidi u FSD ali nece da radi tj pokrene se i bude neki Fatal crash… dok treca se ni ne pojavi u FSD.

Sva tri diska su na isti nacin ekstrakovana. Sta moze da bude problem?

Tvoj dvd citac nije flesovan jer verovatno ne moze da se flesuje jer imas noviji slim, to je i normalno na pise play dvd samo. Dalje ovo drugo moras da ispratis lepo tutorijal za prebacivanje igara jer sa sigurnoscu od milion posto znam da mora sve da radi ako lepo pratis… A trece sablon za postavljanje pitanja da ispratis i lepo napises sta imas, opet ne zelim da nagadjam vec da vidim sa cime imam posla

Sent from my HTC One X using Tapatalk

DASH: 2.0.16537.0
KONZOLA: Slim, vrsta ploce nemam pojma
FSD VERZIJA: 3.0 rev 775
EXTRACT IGRE: Xbox Backup Creator poslednje koristen ali ni ISO2GOD nije pomogao
INTERNA MEMORIJA KONZOLE: DA valjda
VELICINA HARD DISKA: 250GB
TIP HARD DISKA: Interni
OPIS PROBLEMA: Pozajmio sam nekoliko diskova sa igrama koje uredno rade na nekoj drugoj konzoli, medjutom kod mene te diskove prepozna kao dvd disk!!! Ovo sam ostavio jer je bitno da je igra ispravna.
Probao sam da na komp prebacim ISO fajl i da ga sa XBC ektrakujem. Od tri diska samo je jedna igra proradila. Druga se vidi u FSD ali nece da radi tj pokrene se i bude neki Fatal crash… dok treca se ni ne pojavi u FSD.

Sva tri diska su na isti nacin ekstrakovana. Sta moze da bude problem?

  • kao sto sam ti vec rekao sa diska nece da radi jer imas verovatno DVD na slimu koji ne moze da se flesuje da bi citao pirate sa diskova

  • Izvini a gde je bio ISO file pre toga? Kada ga ti prebacujes na komp pa ga extractujes? Konzola ne pusta ISO fajlove

  • Gresis u koracima, digni Scan Depth u Settings - Content settings pa scan settings pa manage game paths, scan depth stavi na 6 jer extactujes u previse foldera pa FSD ne moze da vidi igru, odradi to pa pokreni scan lepo, i vidi da li je folder gde si je ubacio na listi za skeniranje

  • Fatal crash se javalja na novijim igrama iz nekog razloga, resenje nema jer random je, nekima radi nekima ne

Pravila su prosta za RGH i JTAG igre tj iso fajlovi se raspakuju sa XBC ILI ISO2GOD, moras da napises i koje ti igre prave problem. Iso fajlovi rade samo na psp-u i velicina fajlova je manja od 4gb da su veci/e igre sigurno bi se raspakivao iso.

Svaku igru ubacujes u folder koji je ubacen u FSD gde da trazi tj content menagment.

Mora da ti bude upaljeno auto i pri resetu fsd on ce potraziti igre ili manuelno i kada ubacis igru u folder onda moras da uradis start scan u opcijama FSD-a. Sve zavisi sta ti je u opcijama i kako i ko je dirao, podesavao i slicno.

Uvek mozes preko free stylemanager-a da otvoris folder igre nadjes default.xex i pokrenes i hola igra se startuje. Ova metoda je lek za brzo testiranje i startovanje.

Imas tutorijal za raspakivanje igara i ubacivanje na konzolu isprati ga i ne zuri, prosto je a preskocis i ne shvatis trivijalnu stvar bice ne radi a ne vidis gde gresis.

Za greške kriviti Tapatalk 2

ISO je bio na dvd-u :slight_smile: Salim se, sa Magic Disc-om sam napravio ISO jer ni XBC ni ISO2God nije nista video u DVD citacu sto bi im odgovaralo. Drugi razlog sto sam napravio kopiju sadrzaja je, da bi vratio diskove.

Sto se tice koraka, podeseno mi je da igre trazi u Game i u Content folderu a dubina mu je bila 3. Podesio sam sada na 9, pa sada prebacujem igre ponovo. Javim kasnije kako ce da prodje.

E sad, igra koja nece da radi je Michael Jackson koja nije bas nova a na njoj mi izbacuje fatal crash :frowning: Trazio sam da mi ubace tu igru kada sam kupovao konzolu i ta nije htela da radi. Nisam se puno nervirao jer imam prijatelja od koga sam uzeo disk koji je provereno radio kod njega na konzoli. I od onda krecu moje muke…
Da li ima veze kako se zove folder? ISO2God mi je napravio neki folder koji se zove 55530851. Da li da prebacim samo taj folder ili moze da bude promenjen naziv, ili moze da se nalazi u nekom drugom folderu npr “Michael”?

imam jos jedno pitanje. Posto prebacujem igre sa kompa na konzolu bezicno, to ume da potraje. Resio sam da probam sa USB flash diskom i formatirao jedan od 8GB u FAT32, prebacio igru a konzola kaze da na flashu nema nista!!! Napravi mi se i neki fajl test.tmp koji pored sadrzaja koji sam na flash snimio vidim kada ponovo zakacim na komp. znam da su dva razlicita pitanja, ali mozda mi se negde zagubi neki paket na wireless-u pa zato neradi te mi ostaje jedino da na ovaj nacin prebacujem igre

Iso2god igru prebaci u god format a to sto vidis ti je media ID od te igre mozes da nazoves folder kako hoces ako citas igru iz fsd a ako citas iz standardnog dasa u content/000.000 ide pravi naziv foldera, preskoci ovo za sada.

Kada ubacis USB sa igrama moras da dodas putanju igara od USB-a tj foldera gde su te igre, nece da prepozna ako nije povezano u content menagment u FSD-u. Fsd radi po principu loadera koji ima definisane putanje gde su igre to je u content menagment u opcijama, i on skenira te foldere i ubacuje u bazu igara i … Zbog ovog proncipa loadera kao igre koji je delom u memoriji nije cudno sto nove igre izazivaju nasumicno i slucajno izazvan fatal crash.

Za greške kriviti Tapatalk 2

@ M007P
Hvala na onom *.xex. To mi puno znaci :emoticon-0100-smile
Dovoljno se dobro razumem u Win OS pa sam mislio da cu lako savladati i ovo, ali mi ovo na XBOX-u zapravo deluje kao spansko selo. Ukapirao sam da je FSD launcher koji preuzima ulogu od originalnog MS-ovog jer nece na LIVE da se kaci bez pitanja i preskace ostale sitne zezalice koje u MS-u smisljaju. E sad, ja nisam dodavao putanju na USB jer necu da igram sa USB-a igricu, nego bi samo da prebacim na hdd. A u File manager-u ili kao se vec zove u FSD mi ne vidi nikakav sadrzaj na flashu?!?!

znam da je sigurno neka bezvezarija ali je ja sada ne vidim i sve mi je novo i nepoznato pa vas zato sada davim. Ustvari, ne bi ja vas davio nego mi klinac sedi za vratom danima kada ce da mu proradi igrica pa ste mi vi sa foruma svetlo na kraju tunela :slight_smile:

ISO2God u kombinaciji sa povecanom dubinom skeniranja je dovelo do toga da Michael Jackson RADI, hvala momci. Probacu i ostale koje nisu radile sutra, pa javljam

hmmmm ako si 100% formatirao na FAT32 FSD mora da vidi flesku i file manageru uvek… jedino ako fleska nije dobra

XBC vidi narezane diskove, samo sto moras da imas rezac za to koji reze XGD3 da bi je ujedno lepo i procitao ako se radi o XGD3 igrama, najbolje sa njime odradis BACKUP da ti on napravi ISO file pa ga posle raspakujes… e sad ima i finta ako ti pokusavas da od lose narezane igre napravis iso logicno je da nece da radi, npr od truncate narezanog diska dobijes mucak kada pravis ISO jer fali 3% diska a u tih 3% ne mora da bude sam zastita koju disk ima mogu biti i fajlovi koji su za pokretanje igre bitni

procitaj tutorijal za prebacivanje igara, resice ti muku 100% posto vidim da te to buni

http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/3552-tutorijal-jtag-rgh-instalacija-igara-na-hdd-xbla-igre-dlc-evi-samo-za-jtag-rgh.html

haaa jel ti lepo kazem da moras da dignes scan depth jer ti ne cita lepo putanje, kada radis sa iso2god on napravi brdo pod foldera i tu se vecina korisnika zezne… jer im ostane manji scan depth a ISO2GOD zahteva scan depth 4 minimalno ako nemas jos neki folder pre toga u kome pakujes tu igru…

Jedan deo gradiva savladan cista petica :slight_smile:
Mozes i iso2god da startujes direktno iz filemanagera. Iso 2god pravi 2 foldera media ID i 0000…01 + ti pravis jedan folder to uvek bude 3 akonima disc 2 to je 4 i to je minimum scan depth ili dubina pretrage za igrama u tom folderu 4- ide do 4 pod foldera kada trazi startne formate.

Samo polako i analiziraj kako se prebacije i sta se uradi, posle toga ce biti a zasto sam ja pravio temu i zurio sa prebacivanjem igara :wink:

Za greške kriviti Tapatalk 2

au, M007P, 5:05!!! jesi li to ranoranioc ilil se do tada igra xbox :slight_smile:

da se pohvalim jos malo, Diablo III proradio iz prve :slight_smile: sad i klinac i zena imaju cime da se igraju.
Ostaje mi da docekam da dodjem na red i da isprobam prebacivanje sa USB flashom…

Dobro je :), morao sam ranije da ustanem isao sam na put, ranije se ustane da se sve postigne :slight_smile:

Za greške kriviti Tapatalk 2

Da ne otvaram novu temu - imam igru Michael Jackson The Experience za JTAG, otpakovani su fajlovi u folderu, igra iskopirana u Games na konzoli i prijavljuje mi fatal crash. Dubina skeniranja foldera je 9, u čemu može da bude problem?

U lošem grebu sa diska. Skini sa drugog sajta.

Veruješ li da sam skinuo sa nekoliko izvora i to ISO i otpakovao sa XGD3 ISO Extractor Tool ali isto… :frowning_face: