NeoGAF ugašen nakon novih optužbi da je vlasnik i glavni admin foruma izvršio nekoliko seksualnih napada

Pod okriljem #metoo kampanje na Tviteru i Fejsbuku kojom se žrtve seksualnog zlostavljanja izjašnjavaju da su bile napadnute osvanula je ovih dana i tužba na račun Evilore-a, vlasnika i glavnog admin NeoGAF foruma da je (ponovo) seksualno napao devojku koja mu za to nija dala pristanak i jasno stavila do znanja da ne želi da ima ništa sa njim.

Vest probija i do mejnstrim medija, ne samo do gejming sajtova. Za slabije upućene NeoGAF je jedna od najvećih gejming zajednica na svetu, gde postuje dosta developera i ljudi iz sveta igara (analitičari, izdavači, novinari) i često je mesto gde se najveće gaming vesti prvo pojave ili leakuju. Nekoliko članova sa XBR su članovi i tamo, uključujući i mene, pa je i zbog toga ova cela stvar vredna praćenja, jer trenutno je NeoGAF oboren i pitanje je da li će uopšte ikada više biti aktivan.

Uglanvom, ovde je Facebook post koji je sve ovo započeo a nekoliko izvora je potvrdilo da je osoba koja je ovo pisala stvarna i verodostojna. Takođe, Evilore je 2012 takođe podigao “zastavicu seksualnog prestupnika” kada je u svom postu o utiscima sa putovanja po Evropi naveo kako su “špankinje lake i nije bilo problem kada ih je hvatao za stražnjicu bez njihove dozvole”.


Kako se ova vest širila, nekoliko članova NeoGAF foruma je pokušalo da postavi teme na forumu sa pitanjem da li je to istina a teme su bile brisane, članovi bannovani. Onda je ModBot ostavio poruke da zvanično obaveštenje od strane Evilora dolazi, ali se to do sada nije desilo i forum je ugašen. Pre toga su skoro svi moderatori iz protesta napustili administraciju.

Veoma problematičan odnos prema optužbi i umesto da se sa istom suoči, vlasnik se odlučio prvo za brisanje tema i napravio Barbara Strejsend efekat a onda se odlučio za potpunu tišinu, što samo može još više da ide u korist optužbama.

1 Like

Isuse Hriste.

Wow. Šta reći? Lik je oduvek lud, videćemo šta će biti na kraju. Ne mogu da zamislim kakav bi bio svet bez gafa.

Cini mi se nekako normalniji…

EDIT:
Btw. Sta sve neki seksualni manijaci u zadnje vreme, oso svet u 3 lepe, ma da toga je bilo od kada je sveta i biti ce…sta reci? LJUDI.

Nakon što su modovi napustili administraciju pojavila se gomila nemoderiranih threadova i stotine postova, te mogu misliti koliki bi posao bio sve to nanovo srediti. Drugo, ime je sada više nego ukaljano, pitanje je ko bi se prihvatio tamo ikakvog posla, čak i da Evilore napusti forum i preda ga ili proda nekome drugom.

A i licemerno je što se predstavljao kao liberal dok je u pozadini sprovodio cenzuru koja bi vodila do propitivanja njegovih seksualnih prestupa. Forum ko forum je bio dobro mesto da se vide vesti i informacije, dobre diskusije, ali ovo je mnogo više iznad svega toga i nedopustivo, posebno što je on povukao celu zajednicu sa sobom.

Ma daj. Bilo je uvek i uvek ce to biti.
Sada je to in, za godinu dana niko se nece secati 90% ovih optuzbi sem mozda Harvijeve.

1 Like

Najgore je banalizovati celu stvar jer je “in”. Da je u pitanju tvoja sestra/devojka da li bi zaboravio za godinu dana?

Ja ne znam u kome paralelnom svetu zive neki. Ja samo iznosim cinjenice.
A devojka i sestre su naucile nesto od mene sto se tice takvih ponuda.

Znači obojica se stavljate na stranu ovih što zlostavljaju i za vas je to normalno ponašanje?

Ljudi ćute iz različitih razloga, ali bolje reći jednom nego to čuvati u sebi. Zato što mnogo ljudi o tome priča sada je zbog toga što vide da nisu sami u tome i da imaju podršku. Zašto njih da prozivamo zbog toga što sada pričaju o tome?

1 Like

Pa šta sad, ne valja kada se o tome govori ne valja kada se o tome priča? Koje je od ta dva? Ja sam za to da se uvek o svemu priča, jer je to najbolji način da se stvari reše ili barem ne guraju pod tepih gde prave još veću gomilu problema.

1 Like

Koliko je sve otislo u nedogled cekam samo kada ce neko sa foruma ovde da izadje u javnost kako je zlostavljan. :joy:
Cudi me da nase starlete nisu jos krenule, kao rekao mi je da je to dobro za moj CV pa sam spavala sa njim.

1 Like

Spavanje sa nekim nije isto što i seksualno uznemiravanje, pa makar bila i starleta. Nečije “zanimanje” nije razlog da tu osobu smatraš manje vrednu ako se ovakve optužbe pojave.

Sta je bre tim zapadnjacima? Jesu i srbi ovakvi? Stalno pitam lidiju, jesu tebe tako po ulici svaki dan zlostavljale budale? Kaze, nisu. Imala je samo jedan neprijatan incident, al to je bilo s nekim random ludakom, ne ovako s ‘normalnim’ individuama koje se razgoropade.

Citam puno o tome ovih dana, toliko tih prica ima od svake zene u komentarima, da mi je muka. Imaju bre ptsd od setnje niz ulicu. Sad samo ne znam jel tako svuda, ili je kod americkih muskaraca taj postotak gmazova iz nekog razloga veci.

I da, naravno da treba zene o tome da vicu svaki dan, nebitno dal se desilo godinama ranije. Ovaj talas ogavnih prica daje hrabrost drugima da podele i svoju muku. Siledzije neizivljene.

. . . . .

Da dodam jos, mislim da bi NeoGAF kao institucija trebalo da opstane. Takve stvari vremenom preuzmu svi, nije vise striktno u posedu kreatora. Evilore moze da se gubi, nek dodju neki normalni.

Ovo je striktno govoreci tacno, ali potpuno razumem sto su cutale. Siguran sam da je i tebi jasno, samo jos treba preko svega da im popujemo. Samo nek pricaju, da udje malo svetla i rastera licemerne nasilnike.

1 Like

Kako su krenuli da prijavljuju ove slučajeve , sve čekam da se oglase moje školske iz 8-og razreda da prijave i one zlostavljanje jer smo se vacarili kao klinci.

Žene su uvek koristile mozak i svoje atribute da dobiju šta hoće. U 90% ovih slučajeva uglavnom je u pitanju interes i lova. Zna se šta je silovanje i zlostavljanje. A ovi fazoni su samo zbog love.

Kako nijedna nije tužila nekog zidara ili baustelca? To sirotinja izgleda nije perverzna?

Beda ili Velika lova kad pokucaju na vrata,ljubav izlazi kroz prozor :wink:

1 Like

Svaki drugi komentar ovde ih nipodastava ko starlete gladne novca ili slave. A njih su zlostavljali ljudi koji su imali direktnog uticaja na njihove karijere. I onda se pitamo sto su cutale.

Trovanje ironijom.

Ljudi necu nikog da prozivam ili vredjam, al vredi razmisliti dal su mozda neki nasi uvrezeni stavovi ipak mizogini u samoj svojoj postavci.

2 Likes

A sta je…

22549585_1986079651633651_3051672477158400433_n

4 Likes

Onda smo cela nacija mizoginicna , mada sumnjam.

Znam dosta normalnih devojaka, koje nisu kuravele, i koje ne rade stvari koje mogu da ih dovedu u tu situaciju,
Znaci izasla sa covekom, pili, dosli kod nje u sobu, njoj se slosilo bacila peglu i otisla da se okupa. Tu je on uskocio, ona rekla WTF bezi odavde. Dobro preterao je, ali koja bi se devojka vratila tako u sobu, a da ne implicira nesto.
A tek ona sranja zbog toga imam stresove i raskinula sa deckom. Ma daj bre, onda skoci sa mosta Nadji neki safespace, smila mi se ova sranja vise. Svako se vredja zbog necega, svako nalazi nesto implicitno sto ne postoji.

Bas sada gledam SouthPark i epizode sa PC principal. I podsetio se kakva se sranja sada guraju na tom kvazimodernom zapadu i NA . Kejtlin Dzener je divna zenska osoba, ne to je spodoba covece koja treba da se skloni sa televizije.
Isto niko kao vise ne sme da napravi neku salu koja je vezana za neku nacionalnu manjinu ili etnicitet jer je pobogu stereotipna.
A da ne kazemo da je najveci blud i nemoral bas u tim zemljama, pogotovo NA gde majke ne mogu da doje decu u javnosti od pedofila i perverznjaka. Gde su sise cenzurisane kao da je na sceni orgija 50 na 50.

3 Likes

giphy-downsized-large

3 Likes

po
Istina je negde između…

1 Like