Nintendo Switch hacked

Kada bi se mogli igrat pirati, i kada bi cijena pala za ispod 200e, mozda bih razmatrao kupovinu.

Hackovan da , kernel exploit nadjen pokenuli sve sto su hteli zahvaljujuci GPU od nvidia-ije koji je lepo dokumentovala i javno objavila za programere a ovi Japanci uzeli GPU taj isti i ubacili u konzolu :-D. Svakako rekli su da nece javno objaviti ceo postupak, neki alati su vec javno dostupni a i ceo proces sa 34c3 kako su izveli tako da ce nesto biti. Moracu da razocaram tako je bilo i pre kada su hackovali ps4 pa nisu objavili…

1 Like
2 Likes

Znaci, uskoro…

Spring 2018 or there around

Odlicna konzola, ali malo mi je nezamislivo da i dalje drzi cenu od oko 320-380e…mogu progudati kada dodje do hakovanja, ali sada kada su i igre po 60$…no way

1 Like

Ako je hakuju ovo mi postaje zanimljivo. Da kupim da se igram sa decom.

Realno konzola sa takvim specs ne vredi preko 180e.
Ja joj predvidjam dosta kratak vek trajanja, ovo je shype zbog: Pokemona, Maria i Zelde.
90posto ljudi kupuje konzolu samo zbog tih naslova.

Ma konzola je golo g. Iz mog ugla. Ali sto kazes dao bih plafon oko 200e za nju i to samo ako je razbiju pa moze piraterija. Da se igram sa sinom malo. Taman za njega su te igrice.

4 Likes

Drzao sam je malo u ruci za novu godinu i isprobao par igara – ne bih rekao da vredi koliko traze. Ekran je malchice mali, dzojkoni shkripe i mrduckaju se pomalo u svojim lezistima. Da ne pricamo o trajanju baterije i problemima s bluetooth konekcijom/dockom. Nema premium feel.

I moj je neki osecaj da je 200e plafon.

2 Likes

Jel se isplati sada preci sa Wii U na Switch?
Mislim na kvalitet konzole i igre kakve su?
Znam i sam da su igre papreno skupe, i dok ne izadje neki hack nista

Upravo dok ne izadje hack nista. Ti sada imas bese opciju i za pirate i za WII pirate. Ja bih tu konzolu cuvao, makar da mi stoji u kutiji.

Iskreno, switch kupovati u ovom trenutku je malo prerano. Broj igara za tu konzolu je relativno mali, a u odnosu na Wii U, razlikuje se u Splatoon 2 i Mario Odissey, a da vredi pomena. Ostatak igara je zaista zanemarljiv i nedovoljno zanimljiv. Ko hoće Zelda BOTW da odigra, jednostavnije je uzeti hack-ovan Wii U za 200 EUR i preći igru, pa prodati za iste pare, nego uzimati sada Switch za 400 EUR sa Zeldom i upitnom prodajom kasnije za te pare.

Suviše skupa zanimacija za ono što pruža u ovom trenutku. Ako je do kraja hack-uju, biće zanimljiva kada joj još padne cena.

Upravi tako, za Wii U sam odradio hack i ubacio oko 25 igara. Za Wii nisam jos jer nemam Wii Remote, u pravu si jos da nadjem kutiju i da ostavim za sebe posto je komplet u veoma dobrom stanju.

1 Like

Kupis i nucake i sve
Ima i na WII obicnom dosta kvalitetnih igara za preci

1 Like

Ne bi valjalo da je hakuju jos bar dve godine. Ako je sada provale, proci ce kao I Wii U, bez podrske third party developera, I samo sa ekskluzivnim Nintendo igrama. A na Wii U smo vidjeli kako izgleda kako izgleda takva konzola.

Wii je odmah bio probijen, I imao je najgore rezultate u prodaji softvera na platformi. Samo su se prodavale konzole, dok je procenat igraca koji kupuju igre bio mizeran.

Čim je linux uspješno pokrenut samo je pitanje dana i njihove znatiželje da provale sistem totalno.Mislim da bi imalo prodaju jer uporedi 3ds npr iako je rano bio probijen opet se prodavale igre i mislim da tu nema pravila a konzola se prodaje odlično do sada

Mislim da je prodaja softvera na Wii-u zakazala zbog nedostatka 3rd party podrske, kao i slabog hardvera koga je vadio motion gimmick. Ljudi su igrali igre kupljene u bandlovima, a verovatno je mali procenat njih piratizovao konzolu, jer to zahteva tehnicka znanja koji casual Wii korisnik po definiciji nije mogao da ima.

Wii U zivi u drugacijem svetu, prakticno nema konkurenciju u svojoj hibridnoj kategoriji. Mislim da bi hakovanje pomoglo prodaji same konzole u zemljama treceg sveta, dok u Japanu i USA, tradicionalnim Nintendo target trzistima, ne verujem da ce imati ikakvog uticaja…

Da se vratim na 3ds, on nije odmah hakovan. Firmware 4.5 je bio neophodan za pokretanje hacka dugo vremena, a gotovo niko nije imao konzolu sa tim fw. Uz to, bila je potrebna piprilicno skupa gateway kartica. Moze se reci da je hacking scena 3ds-a I ps3 bas dosta slicna prvih par godina.
Sa kasnijim verzijama 3ds-a nadjeno je milion exploita, I tek tada je procvjetala piraterija.
Krpi Nintendo, ali dzaba.
Inace, ne bi me iznenadilo da hakuju Switch ubrzo. Prvo sto je poznata arhitektura, drugo sto Nintendo tradicionalno kuburi sa hakovanjem svojih konzola.