XBR Forum XBR Shop Recenzije YouTube XBR Radio

Nintendo Switch hacked

nintendo_switch

Čim je linux uspješno pokrenut samo je pitanje dana i njihove znatiželje da provale sistem totalno.Mislim da bi imalo prodaju jer uporedi 3ds npr iako je rano bio probijen opet se prodavale igre i mislim da tu nema pravila a konzola se prodaje odlično do sada

Mislim da je prodaja softvera na Wii-u zakazala zbog nedostatka 3rd party podrske, kao i slabog hardvera koga je vadio motion gimmick. Ljudi su igrali igre kupljene u bandlovima, a verovatno je mali procenat njih piratizovao konzolu, jer to zahteva tehnicka znanja koji casual Wii korisnik po definiciji nije mogao da ima.

Wii U zivi u drugacijem svetu, prakticno nema konkurenciju u svojoj hibridnoj kategoriji. Mislim da bi hakovanje pomoglo prodaji same konzole u zemljama treceg sveta, dok u Japanu i USA, tradicionalnim Nintendo target trzistima, ne verujem da ce imati ikakvog uticaja…

Da se vratim na 3ds, on nije odmah hakovan. Firmware 4.5 je bio neophodan za pokretanje hacka dugo vremena, a gotovo niko nije imao konzolu sa tim fw. Uz to, bila je potrebna piprilicno skupa gateway kartica. Moze se reci da je hacking scena 3ds-a I ps3 bas dosta slicna prvih par godina.
Sa kasnijim verzijama 3ds-a nadjeno je milion exploita, I tek tada je procvjetala piraterija.
Krpi Nintendo, ali dzaba.
Inace, ne bi me iznenadilo da hakuju Switch ubrzo. Prvo sto je poznata arhitektura, drugo sto Nintendo tradicionalno kuburi sa hakovanjem svojih konzola.