Nintendo Switch prodat u 84.5M primeraka, rekordni profit u istoriji kompanije

Pri tome, na konzoli nema velikih 3rd party igara (Call of Duty, GTA, Assassins Creed, itd). Svaka čast Nintendo!

5 Likes

Uskoro će i MH da prebaci 10 miliona. Verovatno 15-20 ukupno.
A mozda i jace kad izadje ekspanzija dogodine

1 Like

Sigurno. Vidim da ljudi kupuju Switch samo zbog te igre.

Da, za sad oko 7 miliona za mesec dana.

1 Like

Pa uboli su segment u kome nemaju konkurenciju. Takodje imaju briljantne first party ekskluzive, uz mogucnost da igras veliki broj manje zahtevnih 3rd party igara u portabilnoj varijanti. Rekordnom profitu je verovatno dosta kumovala i korona. Ali, zbog problema sa driftom, ne mogu bas da kazem bravo majstori.

3 Likes

Kakve god da su, imaju svoju publiku i Nintendo to dobro zna. Skoro sve igre koje su objavili prošle godine su se prodale u više primeraka od The Last of Us II i Ghost of Tsuhima npr.

Pri tome Nintendo igre koštaju mnogo manje da se naprave a vreme razvoja dosta kraće dok ih prodaju za istu cenu kao i ostali izdavači ($60). Da ne pričamo o štancovanju remastera. Ali, to je sve deo igranke koju Nintedno publika zna i očigledno im ne smeta, tako da nemam ja lično šta da se bunim protiv te prakse ako je drugima ok.

Ipak je bitno ovo što je @padawan rekao, Nintendno igre imaju dobar gejmplej a sve ostalo je tu da to začini.

1 Like

Oni su kao Jelena Karleusa. Krs ali iz nekog cudnog razloga raja je voli. :joy:

Zbog čega krš?

Da se ogradim, iz moje perspektive.
Rekao bih da ima bolji izbor igrica na mobilnim telefonima. Danas sve ide na te mobilne platforme.
A Nitendo fura 3 igrice od 1991 i samo menjaju grafiku neato malo.
Zato je po meni krs…

E mozda je tvoje pitanje bilo da li je Jelena Karleusa krs?
Jesi na nju mislio?? :grimacing:

Hahah, ne, na Nintedno lol :slight_smile:.

1 Like

Mogao bih nadugo i nasiroko da pisem o tome zasto Oddysey ne da zasluzuje 97 engo 107, kao i Galaxy i ostale Mario igre… Dobrih platformera ima i dalje ali niko ne moze da potrefi taj gameplay iz starih vremena, osvezen novim mehanikama koje se nekom magijom savrseno uklapaju. Dakle ne radi se o prostim remasterima nego o jednom legacy-ju koji ima savrsen, neprekinut kontinuitet iz 8-bitne ere. Niko to tako kvalitetno ne radi, igranje Oddysey-a je koncentrovani dopamin, nesto najbolje sto video igre mogu da nam pruze, izvan (ili iznad) svakog vremena i tehnoloskog razvoja. Upravo je cela poenta da se vratis 20 godina u proslost, a ipak poseduje neke mogucnosti koja nema ni jedan drugi gedzet - hibridnu arhitekturu, npr (prvobitna verzija).

3 Likes

Uhh, veoma diskutabilno. Ne bih se bas slozio da su Mario Maker, Xenoblade serijal, Bayonetta, Mario Kart, Fire Emblem, Smash precenjeni…jos da je i Octopath ostao eksluziva. Mozda nisu za svakoga ali su odlicne igre i daleko od precenjenih. :smiley:

1 Like

Pa dobro, sustina je ista i u Mansionu i ovde. Kroz svaku Mario igru provejava taj duh proslih vremena, osecaj da igras bezvremeni klasik, magicna jednostavnost uz neprevazidjenu estetiku. Jednostavno ih vise ne prave na takav nacin.

Naravno ako bih bi oprinudjen da biram Sony i MS > od tih par bisera, nema tu spora, ali i njihov pristup ima ogroman znacaj i vrednost u modernom gamingu koji je preopterecen kompleksnim mehanikama.

Upoznat sam sa situacijom. :rofl: Topla preporuka za prvu Xenoblade igru, zaista magican naslov gde imas taj duh epic adventure-a koji krasi jrpg zanr. Uz Personu jedna od najboljih jrpg igara u poslednjih desetak godina. :smiley:

Po meni samo Splatoon je dovoljan razlog da kupim Switch dok sve ostalo dodje kao ogroman bonus, realno da ne koristim online verovatno bih ima 300 sati max…
Glupo zvuci ali samo na Acesu imam vise sati nego sto sam se ukupno igrao na PS4 Prou.

Na motoricima imam vise sati nego na Switchu :grin:

1 Like

Jedno brzo i glupo pitanje - imam veliki problem sa driftom, maltene nista ne mogu vise ni da igram, pretpostavljam da bi kupovina novih dzojkona resila problem? Tj problem nije u samom switchu ili softveru?

Poruci nove palice i jedan alat za zamenu, mislim da sve skupa nece preci deset eura. Dva puta sam menjao nije nikakav problem…

Pa to ce stici za 3 meseca iz kine, a i nisam vican tim zamenama… nego pitanje je dakle da li se drift resava zamenom dzojkona/analoga, dakle odgovor je da se resava, ok :slight_smile:

doduse, skupi su bas za zamenu… 8-9000 din za to sranje, bas je preterano.

mislim da cu odneti u virtual master servis mozda, ionako mi treba i da ga hakuju za nove igre i dignu fw.

Ja bi to rasklopio i probao analoge da očistim contact cleanerom ako opet nebi radilo onda remont

1 Like