Nintendo Switch

Izasla je 2012 za Windows i macOS, 2013 za Xbox360 i PS3, 2014 za PS4 i Xbox One, a ako uopste izadje za Switch ne vidim razlog zasto bi to bilo kome smetalo. Cini mi se da Diablo nije nikad bio na Nintendovim konzolama, neka me neko ispravi ako gresim, pa je verovatno procena da bi se igra jako dobro prodala…

1 Like

Diablo na nintendovom tabletu od 400 evra da se ljudi igraju dok setaju psa… Gaming je definitivno otisao dodjavola, neko bi rekao blasfemija xD.

Nemoj tako plitko posmatrati stvari jer pod broj jedan taj tablet kosta 300 eura, a pod broj dva poseduje nekoliko igara koje su vec svrstane medju najbolje igre svih vremena. Gaming nije otisao u tuki sa Switchom nego bas suprotno sa konzolama koje su napucane teraflopsima pa se sad svi utrkuju da naprave sto lepsu grafiku, a zanemaruju kvalitet same igre, naravno cast izuzecima. Kad kupis Switch igru ti prakticno dobijas dve verzije igre kucnu i prenosivu dok to sa drugim konzolama nije moguce. Niko tebe ne tera da se igras dok setas psa jer Switch poseduje i dock, tj tv mod :slight_smile:

Najbolje igre svih vremena sigurno nisu igre sa switcha koje su namenje deci do 12 godina sto po dizajnu sto po izazovu jer se mogu preci zatvorenih ociju. Ne dobijas dve verzije igre vec jednu i to do bola preplacenu koju mozes da igras kuci na tvu u osrednjoj grafici ili portable u nesto losijoj grafici. Za portable konzolu super, ali kakav bre portable i gaming zaboga, te dve stvari ne treba izgovarati u jednoj recenici.To mi je kao kad mi neko kaze ja sam gamer igram se na telefonu…

1 Like

Sve je to stvar ukusa, a zapravo medju 20 miliona Switch vlasnika mislim da ni 10% nisu deca do 12 godina. Sto se tice grafike Nintendo pravi takve igre da budu privlacne svim generacijama, podjednako ih vole deca, a i mi sa oko tridesetak godina. Tezina sve zavisi od igre do igre, a ja licno izazov vidim samo u online igrama jer igre tipa Uncharted 4, The Last of Us, Rise of Tomb Raider, Metro Last Light…svakako prelazim sa pola gasa aj bas da ne kazem da ih prelazim pijan jednom rukom :slight_smile:
Najveci izazov mi je upravo u Nintendo igrama, pogotovo u 2d platformerima tipa Donkey Kong i Super Mario dok mi je samo prva polovina Zelde bila izazovno, a kasnije kad nabudzis Linka igra postaje dosta laksa. Odyssey jeste lak ali samo ako ga igras kao onaj recezent iz Play Zinea ali ako hoces da vidis celu igru, tj da otkljucas sve kindome ima opasno da se namucis da bi nasao izazovnije mesece.
Opet ti kazem cena igara na launchu je prakticno ista za sve platforme sto po meni nije realno je sa Switch igrom dobijas dve verzije kucnu i prenosivu da ne pominjem sto Doom i druge igre mozes igrati sa motion kontrolama koje su kod Switcha perfektno izvedene. Grafika je slabija jer je konzola hibrid i prosto nije moguce da bude iste snage kao konkurentske konzole ali se zato na tim konzolama ne mozes igrati dok setas psa.
Zeldu BotW, Odyssey i Mario Kart 8 Delux nisam ja svrstao u najbolje igre svih vremena, tu ako te nesto nije jasno baci pogled na prosecnu Metacritic ocenu i sve ce ti se samo kasti :slight_smile:

1 Like

Nista mi se nece samo kasti jer je metacritik pun fanbojeva a nintendovi su najverniji. Za svaku nintendo igru svi glasaju i shitstormuju ako nije po njihovom jer glume neke nezne pahuljice gaminga kije niko ne razume i samo oni vide svu tu lepotu nintendo igara.

Sve te igre su suvi prisek a pogotovu mario, igra ne zasluzuje ni 5 od 10 a ne te fake ocene koje dobija. Porediti uncharted 4 na najvecoj tezini i mario je svakako smesno da ne kazem nesto drugo. Doom sa motion kontrolama?? Lol zasto bi iko to igrao…

Pored svih verzija nabviti switch verziju zasto, da bi sta igrao napolju ili igrao jer ti se vise dopada osakacena verzija? Koja pritom kosta 60 evra dok je na ostalim mestima ta igra po 15…

Najveci izazov u nintendo igrama… Boze
Igre su za decu i ljude zeljne nostalgije vrte tri serijala bukvalno 20 godina. I nista se ne menja uvek sve isto. Ljudi i dalje igraju mario kart bez komentara takvu igru sam prerastao sa tipa 10 godina zasto bih opet igrao sve to identicna samo u nesto boljoj grafici,koja pritom kao i sve nintendovo izgleda kao da gledam animirani film.

Dovoljno je samo reci da je nintendov “pro” kontroler skuplji za 10 evra od konkurecije, iz samo nintendu poznatih razloga i to se bukvakno za sve prenosi. Daj najmanje ali zato naplati najvise xD.

Znaci ocene Nintendo igara su teorija zavere? Svi gaming sajtovi su potplaceni od strane Nintenda? Zasto onda Arms, Xenoblade Chronicles 2, a pogotovo Splatoon 2 nemaju ocenu 95+? Objektivno Splatoon 2 zasluzuje barem 90. Donkey Kong Country: Tropical Freeze ima prosecnu ocenu 83, a jedan je od boljih platformera u zadnjih 5 godina. Pa zasto ih Nintendo nije potplatio? :slight_smile:
Ok razumem te, tebi se ne Svidja Switch, ne svidjaju ti se Nintendo ali razumi i ti da se to svidja ljudima, da mnogima znaci ta portabilnost, da nismo svi optereceni teksturama, pikselima i drugim stvarima koje tebe jako opterecuju.
Kako mislis ne menjaju nista? Pa imaju 2 nova ip Arms i Splatoon, a Zelda i 3D Mario dozivele ogromne promene, Kad tvorci Final Fantasia kazu da ce buduce igre raditi po uzoru na Zeldu onda je jasno koliko je ta igra revolucionarna i kvalitetna. Nintendo pokriva sve zanrove i cak da ni jedna multiplatform igra ne dodje na Switch ima da se naigras, a to se nece desiti jer se sad svi utrkuju da izbace igru za Switch. Trebalo je malo vremena da vide kako ce se prodavati Switch, a sad kad je postala najbrze prodavana konzola svih vremena ima mnogo vise da bude multiplatform igara nego sto je to slucaj bio sa Wii U.
Sto se tice pro controllera pa samo zbog tih sjajnih motion kontrola vredi min 10 eura vise :wink:

Sve to sto ti govoris samo govori o tome dokle je gaming dogurao… Da jedan tablet sa motion kontrolama i decijim crtacima od igara bude najprodavaniji… Mada realno i 3ds je najprodavanija konzola kao i wii prvi, a realno sve su to bile gimick gluposti, pre svega wii, ali dobro ljudi se loze na to sta sad da se radi.

Gaming na mobilnim telefonima dozivljava ogromni bum i sve to ide u tom nekom pravcu ali opet zasto bih se obazirao na to. To sto je nesto trenutno popularno uopste ne znaci da je dobro najcesce je suprotno.

Gaming sajtovi ne moraju da budu placeni ali ne zele da se zamera armiji zombi fanova koji prate sve sto je trenutno kul i u trendu,a trenutno je kul imati switch.

Ja taj tablet uopste ne priznajem kao konzolu dozivljavam ga kao i gaming na mobilnim telefonima i to je to. Za neke surove casual ljude koji traze razbibrigu dok vrse veliku nuzdu ili sta vec ne za gamere.

I da motion kontrole su bas zesce glup gimick za decu a stvarno ne poznajem stariju osobu koja se na to lozi.Za pare tog krs kontrolera mogu da nabavim elite kontroler za xbox one hahah ironija. Ali dobro ljudi ce se uvek lepiti za precenjene gluposti nintenda.

Sve to govori da si ti jedan tezak Nintendo hater koji mrzi nesto samo zato sto mi se ne svidja koncept ili mozda ima neke druge razloge za hejt. Moras da shvatis da si moje i tvoje misljenje potpuno nebitna stvar i sve dok Nintendo bude prodava 10 miliona Odysseya za mesec dana oni ce takve igre forsirati. Naravno nece ni cenu spustiti jer ko je lud da spusti cenu ako se nesto prodaje kao ludo. Najprostije receno zakon ponude i potraznje.
Ne zele da se zameraju Nintendu ali su ipak dali niske ocene za pojedine izuzetno kvalitetne Nintendo igre :slight_smile:
Jednog dana ako probas Splatoon 2 skontaces sta znace motion kontrole kad su perfektno izvedene i pozeleces da tako nesto postane standard na svim konzolama. Razumem ja da je igranje sa auto aim mnogo lakse ali gde je tu zadovoljstvo kad neko drugi nisani umesto tebe?
Jos jedno pitanje ako su Nintendo fanovi toliko verni zasto su iskulirali Wii U i zasto ga nisu kupili zbog ljubavi prema Nintendu? Ima ih toliko puno pa zasto se onda Wii U nije prodao u 100 miliona, a ne samo u razocaravajucih 13.5 miliona?

Ne znam koji auto aim ja to ne koristim, motion kontrole nikada nece postati bilo kakav standard u bilo cemu iole ozbiljnom. To ce ostati u nintendovim decijim zanimacijama jer za bilo sta ozbiljnije nije.

Priznajem samo pc, ps i xbox, a ti predlozi za novi halo ili counter strike go neki mod sa motion kontrolama jer smo zadnjih 20 godina bili budale pa smo ziveli bez njih…

Motion kontrole tableti kao satro gaming konzole, mobilni gaming skakutanje ispred ekrana i ostali gimici kapiram da se svidjaju deci i nekim surovim casual gamerima kojih je ogroman broj otuda i popularnost tih gluposti.

Samo molim vas te gluposti zadrzite za sebe a nas koji igramo na misu i tastaturi ili regularnom kontroleru ostavite na miru.

Kako to ne priznajes Nintendo, a glavni si na Nintendo podforumu? :slight_smile:

Pa kad nema ko drugi xD, salim se nisam uopste glavni samo me iritira gomila stvari koja okruzuje nintendo ne vezano samo za switch.

Priznajem onaj stari nintendo dok nije izasao wii, ovo nadalje su mi gimick gluposti za decu.

Zabavno je čitati vas dvojicu…
Naravno da niko nece ubediti nikoga ni u šta…ali je zabavno.
Jedino sto bi’ ovde dodao je da bi’ ja vrlo rado posedovao SVE konzole.
Mada ionako će sve uskoro postati streaming i “iznajmljivanje” aplikacije. Pa ko šta voli.
‘Hardverske’ konzole će biti stvar prošlosti.
Kao sto nam je do skoro bilo nezamislivo da igramo na konzoli bez diska, a vidi gde smo sad…

1 Like

Uskoro ce i hardverski ljudi biti stvar proslosti svi cemo ziveti u cloudu.

1 Like

“Svi će da poginemo u vodu!”

Fun fact:
On je “oblakoder”, živećemo u cloudu, ti živiš u oblakoderu, a ja imam komšiju Peru.

Ćuti, ne pljuj switch, sad će cfw pa ćemo svi da ga igramo. I zato:
step0002
:slight_smile: :slight_smile:

3 Likes

Hahah sta vredi cfw kad je sama konzola preskupa, za te pare mogu ps4 pro da kupim ffs xD.

Ma nek uziva ko u cemu hoce na bih ni ja bacio switch da ga sad imam ovde svakako, ali nema stvarno razloga za toliko dizanje u nebesa to je u najmanju ruku ne opravdano.

Sa tvoje tačke gledišta: da. :slight_smile:

Nintendo ima te svoje specifične igre. Nekom se dopadaju ,nekom ne, i to je to. Kad mogu telefoni da kostaju po soma evra, sto ne bi i tablet sa pečurkicama 349? :slight_smile: :slight_smile:
I pro ne možeš da poneseš da igraš u tramvaju :slight_smile:

U tramvaju jedva mogu i da izvadim telefon iz dzepa i otkucam poruku od guzve a ne da prelazim neku igru xD, jos bus plus kad naidje e onda tek se pali hard mod, mozda pod tim smatraju da su igre za switch teske? :smile:

1 Like

Hahaha!
Jbg,izađeš gore na početnu tramvaja pa “uhvatiš mesto”. I još jedna prednost: kada te bus plus-ovci ugledaju sa switch-om u rukama…
06
i samo produže dalje :slight_smile: :slight_smile:

2 Likes