Nintendo Switch

Haha, pleja je shvatio sustinu.

Ja sam negde na pola puta… Umem da budem Nintendo hejter. Slabasan hardver i motion kontroleri idu mi na zivce, ne volim ni Zeldu, ni nedostatak 3rd party-a, ni cinjenicu da Switch kosta kao Pro, sto nije bas opravdano pa sve i da hibridno kuva kafu. Mnogo toga sa danasnjim Nintendom mi deluje off. Kao na primer kertridzi, zaboga.

Samo jedna ispravka, Mario igre pre Oddysey abominacije nisu uopste bile lake, dok je DK darksouls platformskih igara mada mu je Cuphead mozda oteo tu titulu. Dovoljno je reci da sam presao lakse Meat Boy. To doduse jesu izuzeci u Nintendovom portfoliju koji, budimo realni, jeste namenjen mladjim gamerima. Ali, to je ok jer oni to rade sa stilom i na kvalitetan nacin. Svetu je potreban Dizni i Pixar isto kao i Nintendo. Odrasle koji ne vole da gledaju crtane filmove iskreno zalim zbog gubitka duse. Ne mogu to bas da tvrdim za gamere koji ne vole Nintendo - jer ipak su ostali u hobiju koji se generalno smatra juvenalnim - ali shvate poentu koliko su te granice i podele fiktivne, koliko smo zasli izvan istinitosnih kategorija i bulove logike.

3 Likes

Da vidimo i ovaj “Labo thing”. Znam da je nešto u vezi kreiranja/kreativnosti al mrzi me sad da rovarim po netu. Cekam neku recenziju…

Labo su nekakvi kartonski dodaci za switch i od toga pravis igracke. Mozda ima smisla bas za malu decu… Tesko da ce uzdrmati Lego sa ovim.

Odlično! Sada sam dobio ideju za savršen rođendanski poklon ! Za @gospodin_covek - a !

Samo psssst… nemojte da mu kažete…

2 Likes

Aj da krenem redom :slight_smile:
Switch se prodaje po ceni 320/330 eura sto je launch cena koja ce sigurno ici dole, uredjaj je tek godinu dana na trzistu. Naravno ako tu cenu poredimo sa PS4 konzolom, koja je snaznija, to stvarno izgleda puno ali budimo realni to su dve vrste hardwera i jednostavno ne mozemo tako da poredimo cene. Svi znamo da cene mobilnih komponenti nisu uporedivi ni po snazi ni po ceni, evo navescu primer micro sd od 64gb koji kosta skoro kao hdd od 1tb. Mozemo porediti sa telefinima i sa tabletima koji imaju isti tip hardwera i ja vas sad pitam koji markirani uredjaj tog tipa, tog cenovnog ranga, je jaci po cistoj grafickoj snazi od Swicha. Nemoj samo da mi nabrajate kinezare koji mozda na papiru imaju jace komponente ali bi se istopili cim bi pokrenuli igru kao sto je Zelda BotW. Jos jednu stvar uzmite u obzir da je Switch komplikovan uredjaj koji u paketu ima Dock, 2 Joy-Con Strapa, jedan Joy-Con Charging Grip sto sve utice na cenu. Recimo PS Vita je je na launchu imala cenu od 250 eura, nije imala odvojive joycone i dodatne stvari kao Switch, a po snasi u to vreme nije mogla da izgura PS3 igre(mozda samo neke manje zahtevne).
Sto se tice ketridza njihova jedina mana je skuplja izrada, a u svemu ostalom su bolje resenje od diskova koji su osetljivi na grebanje. Ketridze stavis u dzep ,nosih ih gde god pozelis i nema da razmisljas da li ce se izgrebati i slicno .
Naravno Switch ima mnogo mana, a meni najvise bode oci jako los wifi prijemnik, ocajno izveden voice chat i nedostatak cloud saveo sto je stvarno nedopustivo.

1 Like

Evo i ja da se umesam u ovu temu i ako nemam Switch , ali u maju ako bog da bice .

Elem Nintendo je uvek imao dobre igre , da ne nabrajamo naslove jel to moze do sutra , ali sam ja Legend of Zelda fan , tu je Pokemon koji ce mnogi reic decija igra . al to je ne bitno.

Mogu da kazem samo da cu Switch sa ponosom da kupim , kao sto sam si nabavio ovaj mesec Nintendo 3Ds konzolu.

1 Like

Ma te price kako su to decije igre su price za malu decu :slight_smile:
Najbolje da su igre poput Zelde, Metroida, Donkeya, Marija i drugih lake…Na ovoj Zeldi sam se dobro namucio da resim sve Shrine i Divine Beasts i prosto ne mogu da zamislim dete koje ce sve to da resi, a da ne pricam sto te protivnici u prvoj polovini igre ubijaju jednim udarcem. Splatoon 2, Super Smash Bros, Arms i slicne igre necu ni da komentarisem jer su to online orijentisane igre gde odlucuje skil(u Mario Kartu delimicno i sreca).
Zanemari ti te price, kupi Switch ako imas novaca, ja ti 100% tvrdim da se neces pokajati :slight_smile:

1 Like

Znam da se necu pokajati, smao nemogu da veruje mda neko nevoli Nintendo i ja ne volim PS4 pa ga imam

1 Like

Ma nije stvar u ljubavi, ja potpuno razumem ljude koji ne preferiraju Nintendo igre. Zamisli kad bi ja otisao na PS4 podforum i kmecao kako mi se ne svidja ta konzola jer nije hibrid, ne mogu da je nosim sa sobom i igram igre gde god pozelim. Meni se opasno svidja taj koncept, pogotovo kad vec imamo dve napucane konzole, pa ovo je do juce bilo nezamislivo da mozemo igrati portable igre poput Doom, Wolfenstein, Skyrima…itd

Upravo tu dolazimo do sustine svake “rasprave”.

Svaki uređaj je dobar ili los u zavisnosti od toga u kojoj meri ispunjava potrebe određenog korisnika.
Ja volim ps4 jer volim njegove ekskluzive.
Mogu sada nekome da kazem “ps4 je bolja konzola od box-a, gledaj samo u kolikom broju se prodala. Ima mnogo vise ekskluziva,igre su jednostavnije za razmenu,jeftinije, itd…”
Ovo je glupo na vise nivoa.
Prvo taj “sagovornik” mozda jednostavno vise voli xbox-ove igre,dizajn,os,online mp,kontrolere…
Za cenu igara ga zabole jer nije sirotinja kao ja.
Dakle argumenti totalno slabi.
Ista je situacija sa switch-om. Kada sam mnogo vremena provodio u gradskom prevozu ja sam kupio psp. Jako skup bio tada,komentari su bili “Mogao si ps3 za te pare”. Da,mogao sam. Vec sam imao 360 kao “kucnu” konzolu koja je potpuno ispunjavala moje potrebe. Trebalo mi je nesto da ubijem sumorna 3 sata koja svakog dana provedem u prevozu.
Sada slabo koristim gradski prevoz i zaista nemam bas nikakvu potrebu za portabl gamingom. “Da igras dok setas psa”.
To mi zvuci kao “Da igras dok vozis automobil”…
Greska je samo kad ljudi kupuju uređaj a ne koriste nista od njegovog potencijala
(Komp soma e, igra cs:go)
Dakle argumenti tipa “Eeeeej igras Doom i Wolf u pokretu…” GDE?! Da izadjem iz kuce,odem u park na klupu da bi igrao “portabl”.
Dakle svako bira prema svojim potrebama,zeljama i mogucnostima, a nekom reci npr “ha,nemas pojma,pa pogledaj ocene za tu igru” je smesno. Moze igra da dobije 10,ako meni nije legla sta meni to znaci? Nista.
Smatram da bi mi svi rado imali sve gaming uređaje i platforme,al za vecinu nas to je samo san…
Raspisah se bzvz

7 Likes

Upravo to, u pokretu ne igram nista niti provodim neko vreme u prevozu preterano. Kad sam van kuce tada stvarno mogu da izdrzim da ne buljim u ekran sasvim dovoljno gledam kad sam kuci.

Pritom switch ne moze da stane u dzep nego bih morao da furam neki ranac ili torbu i sve to zasto? Da bih eto mogao da igram u pokretu…

1 Like

Otprilike. Drugar mi na dijalizi, ubio bi da moze da igra Switch/Vitu ali je ta 4 sata ogranicen na mobilne igre jednom rukom. I navukao se na mobilne igre. Inace je hardcore za pc i konzole. Nije ni prevoz nesto komforan. Pola vremena stojis, svi idu sa razbijenim ekranima. Nije to metro u Oslu, gde vade laptopove.

Ja sam malo napravio prelaz ka Switchu sa Wii U. Portabilni gaming ima svoju draz, cak i kada je TV slobodan sto je uvek zapravo, vise volim da igram na tabletu. Ali bitno je da budu dobre igre. Vita se kod mene nije nesto primila jer su sve indie i japanstine. Tu je sansa za Switch. Zaista nikada nisi imao ranije pune AAA igre u pokretu.

1 Like

Moj novi life goal (u skladu sa obrazovanjem):
Nocni čuvar/portir.
E onda mi daj switch! :slight_smile:
Ima tu bisera naravno koje bi igrao i na “velikom ekranu” (Bayoneeetaaaa 2 !!! Briga me za gluposti rezolucija/fps) ali mi je to jednostavno u trenutnoj finansijskoj situaciji kao da razmišljam o kupovini poršea. Ili yuga, svejedno :slight_smile:


Torbica?
reebok-motion-muska-torbica-pederusa-sportline_24655658
Praktično i šmekerski.
:slight_smile:

1 Like

Cuvar bi se savrseno uklopio, da nije plate od 15.000 din. Znaci skoro pola plate das za jedan nintendo kertridz…

A da,zaboravio sam da dodam… nocni cuvar u… Monte Karlu :smile:
U Srbiji ne bi od te plate mogao ni deci obuću da priuštim,a ne kertridze :slight_smile:
Switch nema opciju digitalne kupovine igara?

Ima, samo su im igre uvek 60$ i akcije daju izuzetno retko i drze punu cenu igre duze nego bilo gde drugde. Mislim logicno sto je tako ipak su im igre ono lideri u tehnologiji ogromne pare ulozene u proizvodnju najnaprednina grafika… Oh wait… Ipak ne xD

Haha… da.
Pa dobro,njihova politika jbg. Ako im prolazi to, zasto da ne? Da su ponovili fail kao sa wiiU verujem da bi prestali da proizvode hardver, a mislim da niko to ne bi zeleo…

Gospodine kako ne razumes da Sony i Microsoft ekskluzive takodje imaju launchu cenu od 60eura pa ne vidim apsolutni ni jedan razlog da se Nintendo igre prodaju za manje. Tacno je da Nintendo igrama sporo pada cena ali ipak koliko toliko padne, jbg vec sam ti rekao da im se ekskluzive prodaju kao lude pa nemaju potrebe da rezu cene. Ja sam samo Zeldu i Odyssey platio 50, eura dok sam Splaton 2, Mario Kart 8, Arms platio 40-45 eura, a sad Arms mozes naci za 35 eura na kp sto znaci da odredjenim igrama, koje se slabije priodaju, ipak pada cena. Sve te igre po tvojoj logice jesam preplatio ali sve njih mogu prodati u roku od jednog dana za 35-40 eura dok recimo ako sam kupio fizicko izdanje Uncharteda na launchu morao bih da ga platim 50-60 eura, a posle pola godine vredeo bi max 15 eura jer bi se vec tad prodavao nov za 30…Ne sporim ja da igranje na drugim konzolama jeftinije ali da je sve tako crno bas i nije.
Nema razloga da se hvatas za igranje u klozetu jer Switch ima dock i taj koncept igraj gde god pozelis podrazumeva i kucno igranje na televizoru. DS, 3DS, PSP i mnogo druge handheld konzole su se prodale u ogromnim brojkama i sta ces ti reci na to? To su budale koje se igraju u klozetu? :slight_smile:
Citat: Mislim logicno sto je tako ipak su im igre ono lideri u tehnologiji ogromne pare ulozene u proizvodnju najnaprednina grafika.
Na ovo mogu da ti kazem da Nintendo nije lider u grafici jer pravi igre na slabijoj konzoli ali opet sve te igre zbog art style izgledaju prelepo, prosto su pravi raj za oci. Uvek ce mi Mario Kart 8 Delux biti lepsa igra od bilo koje racing igre. Generalno gledano oni ni ne moraju da budu piksel lideri sve dok su lideri kvaliteta igara.

Odgledaj ova dva klipa i shvatices da lepotu i kvalitet igre ne cine pikseli i teksture, moze biti prelepa i bez toga. Po mom objektivnom misljenju najlepsa i najbolja igra svih vremena :slight_smile:
Cak i ako se ne slozis sa mnom skontaces da je to jedna gigantska igra u koju je mnogo truda ulozeno i svakako opravdava svaki euro koji Nintendo trazi za nju :slight_smile:

Ja imam 2ds i pruža mi dovoljno nintendo iskustvo,igram mario kart 7.Igre su realno skupe za switch i nema online zajednicu kao ps ili xbox kod nas.Sinoć sam par sati igao pubg i nisam ni osjetio kako je brzo prošlo a kod nintenda nema tog užitka.