Nintendo Switch

Kako mislis nema online zajednicu? Splatoon 2 se prodao u preko 5 miliona, Mario Kart 8 Delux u preko 8, Arms u oko 2 miliona, serviri su puno, nema cekanja ako na takve stvari mislis. Za sad sve online Switch igre koje sam ja probao rade besprekorno, a za Splatoon 2 imamo cak i domacu Discord gripu za igranje :slight_smile:
Ajmo malo strpljenja i realnosti jer je Switch tek godinu dana na trzistu i ocekivati da ima isti broj igraca i online igara je potpuno odsustvo zdravog razuma :slight_smile:
Videcemo kako ce se odvijati prodaja Switcha u buducnosti koja je za sada sjajna, verovatno negde izmedju 17-18 miliona u prvoj godini…

Online zajednicu na ovim prostorima. PS4 ima neuporedivo najveću, xbox u poređenju sa tim dosta manju, switch skoro nikakvu.

Ok, novija je konzola, ali kada se poredi sa ps4 dosta je slabo i nema šanse da dostigne taj nivo. Community je ovde jednostavno slab. I za xbox je slabije, za switch pogotovo.

1 Like

Slazem se sa tobom pogotovo ako Switch posmatras kroz ovaj nas region, a cak i ovde je sve vise i vise Switch vlasnika. To ti kazem iz iskustva jer sam licno ja organizovao jednu Discord grupu gde bi se okupili igraci iz naseg govornog podrucja. Cak da te ozbiljnije zajednice na ovim prostorima nikad ne bude ne vidim neki problem u tome jer mozes online igrati i bez toga, serveri su puni sto je najvaznije u celoj prici. Verujem da ce u narednim goidinama Prekidac dobiti jos mnogo online igara, eto vec se prica da sledeci CoD stize na Switch, da ce Metroid Prime 4 imati online komponentu, Fortnite glasine itd. Vec imamo NBA, Fifu, Doom i jos neke multiplatform igre sa multiplayerom. Uvek ce on kaskati za konkurencijom, jbg i vrapci na grani znaju da Nintendo najvise paznje posvecuje singl igrama, da najvise ljudi kupuje Nintendo konzole zbog takvih igara ali ono sto je pohvalno da se trude i na tom polju pa tako imamo Splatoon 2, Mario Kart 8, Super Smash Bros koji imaju ogremne online zajednice kakve cak ni Sony nema(mislim na ekskluzivne igre), ima Xbox one sa Halo5 i Gears of War 4…

Ne samo po pitanju online multiplayer zajednice (što sony zapravo i nema kada su u pitanju ekskluzive), nego jednostavno i razmena/prodaja/kupovina polovnih igara i naloga, što je meni i najveći draw in što se tiče kupovine ps4. I sam xbox je dosta slab po tom pitanju, share naloga skoro i da ne postoji, a market za polovne igre je isto spor.

Koliko vidim i switch je u istoj situaciji, čak možda i malo goroj od xboxa po tom pitanju. Bilo kakva vrsta share koliko sam shvatio ne postoji, a samim tim da konzola i nije toliko popularna ovde dovodi do toga da nema neke veće potražnje i tržišta za polovne igre. Što opet kažem, i xbox ima sličan “problem” ali opet u manjoj meri nego switch.

1 Like

Share ne postoji, eshop igre su uzasno skupe i generalno sve to sto si rekao je tako ali ono sto ja pokusavam da kazem da nije sve tako crno kao sto neki pokusavaju da predstave. Recimo memorija Switcha je sramno mala ali nekom magijom ja na njemu imam 6 fizickih najpopurarnih Nintendo igara, i jos toliko digitalnih india naslova, a sve to mi nije zauzelo ni 5gb memorije. Setimo se situacije sa prvim PS4 konzolama gde su ljudi vec u prvoj godini imali problema sa hdd jer im tamo i fizicka izdanja igara zauzimaju po 50 gb. Problem kod Switcha nastaje jer se neki zbog cene ketridza odlucuju za one manje od 8gb, a igra im je recimo teska 16gb. Ko hoce da prodje jeftino morace da proda igru po prelasku, a ko hoce kolekciju nema sta skupo ce ga to kostati ali ako mu je za utehu uglavnom su sve Nintendo igre vrh vrhova :slight_smile:

Ja sam neko ko se oduvek lozio na Gran turismo, na Forzu motosport, na Colin McRae reli na trke u kojima mogu sto vise da se uzivim a ti mi pricas o mario kartu, vec sam ti rekao da me tako nesto ne interesuje. Ima klonova mario karta ne zna im se broj, takve igre su me davno smorile jos na ps1.

Mnogo mi je to detinjasto kapiras ne kazem da nekom starijem to ne moze da se svidi ali ja sigurno nisam jedan od njih pogotovu kad su trke u pitanju. To je svakako 4-5 igara koje se pominju za switch a sigurno ne bih zbog njih kupio najslabiju a poprilicno skupu konzolu. Sve ostale third party igre izlaze za switch i mnogo manjem broju i sve su osakacene sto graficki sto po funkcijama i sve to samo zato da bi mogao da je iznesem napolje. Ne zanima me 1 % da kozolu iznosim napolje za mene je igranje sedim u fotelji i uzivam. U Beogradu stvarno ne vidim gde bi ja to mogao da idem napolju i da igram nesto a da ne izadjem u park i sedim i hvalim se nekome sto mogu da igram doom ispred zgrade… Samo ne znam sta mi to u zivotu znaci.

2 Likes

tenor%20(10)

2 Likes

Dobro necemo sad raspravljati o ukusu :slight_smile:
Ja Switch ne nosim u park ali ga nosim kod sestrica, kod drugara, svaki dan na posao i na jos neka mesta ali aj da ne duzim oko toga. Ti ne volis Nintendo igre i izlisno je da ja tebi pricam sta je zelda kad si je ti video samo na slikama, dok je struka koja se sigurno mnogo vise razume u gaming rekla svoje. Ja cu kupiti PS4 konzolu samo kad mi Sony obezbedi da cu moci da se igram bilo gde, a do tad ona me apsolutno ne zanima. Za graficke zajebancije tu mi je nabudzeni pc :wink:

1 Like

Struka je rekla svoje au lice sta vise reci, vidi se da si bas pravi nintendo fanboji… Time zavrsavam diskusiju sa tobom. Ej struka je rekla xD, pritom ne znas ni ko sam ja ni cime sa bavim ali bitno da je struka rekla.

Struka je da nintendove igre dobijaju 3 4 ocene vise nego sto zasluzuju ali kapiram da je zato jer ih uvek testiraju nintendo fanbojevi, i klinci nalozeni na metacritiku. Kad te mama vozi u skolu pa da imas nesto da igras ako ti je skola daleko e za to je ta konzola xD i na velikom odmoru.

A stav odricem se ps4 ili xboxa jer ne mogu da ga igram u pokretu au xD, bukvalno ko si ti xD. Cemu tolika potreba da se igre igraju van kuce ili sta vec. Ne radi se u opste u broju piksela u mom slucaju, radi se o tome da nikad ne bih izabrao nesto dosta hardevrski slabije da bi zauzvrat dobio to da igram napolju. Gaming i mobile gaming meni nisu dve iste stvari.Ovaj drugi mi je za to neke surove casual igre u suprotnom bi se neki esport turniri igrali na switchu dok recimo cistis sneg ispred zgrade xD.

1 Like

Ok ja sam Nintendo fanboj, a ti si Nintendo hater. Slazes se sa tim?
Vreme je da zatvorimo polemiku ali samo jos da dodam da me mama nije vodila ni u prvi razred, a kamoli u neke ozbiljnije skole, plus ja kad sam bio srednja skola mobilni telefoni su se tek pojavili pa ti sad proceni koliko ja imam godina. Ni na jednom domacem forumu nisam cio da je bilo ko mladji od 20 godina kupio Prekidac, a ti sto imas neke Nintendo predrasude to je tvoj problem :slight_smile:
Uzivaj u teksturama i broju piksela i budi ponosan sto imas najacu konzolu a trzistu :slight_smile:

Nije, nisu u pokretu znaci ne igras nista xD. Zato recimo nabavis ovakav jedan biser i big da te vidi. Posle te u kosmaru proganja xD.

A kakve veze ima da li je telefon, tablet, konzola ili pc ako je to i dalje platforma na kojoj se igraju igre? PC je mnogima prvi izbor platforme za gaming, pogotovo u ovom siromasnom regionu gde je konzola sanak pusti za 99% igraca :slight_smile:
Edit: Za Kirby Star Alies u ovom trenutku ne znamo da li ce biti biser poput 2d Maria i 2d Donkeya ali nije iskljucena mogucnost da to bude jedan od boljih platformera ove godine :slight_smile:
Jos nesto da dodam, jako je ruzno potcenjivati Kirby-a koji pripada zanru platformera koji je dao neke od najboljih igara svih vremena. Ok dosli ste u posed jakih konzola i sta sad vi ste neki profi gejmeri, a mi amateri. Kupi cu i ja plejku 4 samo cekam da je hakeri skroz razvale jer trenutno nisam u situaciji da kupujem igre za vise platformi…

Drug jel imash switch?

Ako mene pitas naravno da imam :slight_smile:

Pa stisni ga, ugasi se malo, prokuvacesh :joy:

3 Likes

Da sigurno cu prokuvati od lupanja po tastaturi :slight_smile:

Prodje i zvanicno godinu dana od predstavljanja Switcha.

2 Likes

@Oblakoder Dobrodošao na forum druže, pažljivo sam čitao tvoje upise u vezi Nintenda i njihovih igara… Što se mene tiče uneo si svežinu u forum na kom se ništa ne dešava mesecima i koji je za mene a i veći deo starih članova polu-mrtav.
Vidim da si veliki Nintendo fan što veoma pozdravljam, malo je takvih ovde kod nas.
Jel si imao WiiU ili GameCube? Jel si igrao Wind Waker? Kako ti se čini nova Zelda u odnosu na Wind Waker?
Još jednom, piši o nintendu slobodno, ima ko će da čita i da uživa u tome.

A kome se ne svidja nek zaobidje(Davide ovde mislim na tebe prvenstveno, upali ste u vatru neku bezveze, “iznapadali” čoveka koji jednostavno piše o igrama i konzoli koju voli, ne dirajući pritom druge konzole, žanrove… Naravno da review za nintendo igre neće raditi neko ko ih ne voli. To je kao kada bi ja radio review za dark souls, bloodborne, demon souls, madden, nba, trka a da nije forza serijal… automatski bi 4 ocene niže od mene dobili).

1 Like

Htedoh da te podrzim u koprcanju i zastitnoj ulozi prema Nintendo Switchu, ali ovo ne mogu nikako da svarim. Ovo je cista nebuloza…
PC gameing je meni licno preskup. Da bih imao PC koji moze da pokrene sve sto moze i PS4, treba mi pozamasna suma novca. Sto se igara tice, ti je razmenaigara, a i mnogi sajtovi gde mozes kupiti polovnu igru, pa je kasnije prodati za minimalno nizu cenu…

Taj PC gameing nikako ne mogu da svarim… Kako je to nekome bolje i kako nekome moze PC gameing imati smek?! Da nosim kuciste do druga da bacimo koju Fife i lesimo Diablo do zore?! Nema sanse… Zivele konzole :slight_smile:

P.S. smatram da je Switch vrlo zanimljiva konzola, ali brate, malo su preterali sa cenom…

Nisam imao Game Cube, a ni Wii U ali sam igrao neke igre preko emulatora, jbg konzola je u startu pukla i nisam hteo da kupujem nesto sto moze ostati bez podrske, kao PS Vita koju sam kupio i razocarao se odnosom Suny-a prema njoj. Posto sam proglasen velikim Nintendo fanom kao takav nisam kompetentan da pricam Zeldi :). Wind Waker jesam igrao i bez obzira sto se radi o odlicnoj igri rekao bih da je Zelda BotW totalno druga dimenzija, igra koju svako ko istinski voli igre mora da odigra, pogotovo stariji gejmeri koji su odrasli uz kvalitetne singleplayer igre. Jednostavno nisam dovoljno nacitan da radim reviewe, a sve sto bih rekao o Zeldi ne moze da stane u nekoliko recenica, 200 sati nezaboravne zabave zasluzuju mnogo vise od toga…
Ne vredjam druge igrace i igre drugih platformi jer cu svakako nabaviti PS4( u sali rekao da necu dok ne naprave hibrid konzolu) ali sam se dotakao nekih igara cisto radi poredjenja. Nema potrebe da me branite jer samo razmenjujemo misljenja, niko me ne napada i ne vredja. Sve pet osecam se kao kod kuce :grin:
@von_Brcoos Slazem se da su konzole daleko bolje resenje za gaming ali danas svaka kuca ima pc, a nije svima bitno da igraju na ultra detaljima. Znam mnogo ljudi koji se igraju na kompu od 300-400 eura, igraju wot i slicne besplatne igre uz opste prisutnu pirateriju singleplayer igara. Da se ne vracam na pricu kako te ljudi gledaju kao da su umno porecen sto si platio video igru :slight_smile:
Verovatno su dugo na gaming forumima, druzis se sa konzolasima i izgubio si pravu sliku o broju pc i konzolaskih igraca na ovim prostorima. Ja zivim u opstini Surcin i od mnogo ljudi koji igraju igre ne znam nikog ko ima PS4, Xbox One i Switch konzolu. Imam samo jednog kolegu sa posla koji poseduje PS4 :slight_smile:

1 Like