Nintendo Switch

Mogu da se slozim da je PC gaming na ovim prostorima uvek bio dominantan, ali low budget. Razlog tome je sto se konzole posmatraju kao igracke, a PC moze da prodje kod mame i tate. Kad odrastes dovoljno da priustis sebi prakticno sta hoces od gaming dzidza bidza, vecina prekine sa gamingom. Ali ako se vrate starom hobiju vece su sanse da ce uzeti konzolu, jer pomalo pate zbog toga sto ih nisu nikada imali i u tim godinama pocnes jako da cenis jednostavnost. Nintendo je totalna egzotika, uvek se vise igrao tetris za poneti nego gameboy, sega mega umesto snes-a, malo su se raspomamili za mlacenjem motion kontrolerima, ali slozili smo se svi da je vecini ljudi Wii sluzio kao ikebana nakon sto se malo poigraju deca. Steta za Wii U jer je konzola fenomenalna. Pisao sam dosta o tome, sreca u nesreci je emulator koji dosta dobro danas radi, ali nije to to…

1 Like

Mislim da ljudi motion kontrole posmatraju kroz igre gde one nisu sjajno izvedene. Skoro sam polemisao sa likom i on kaze ne zelim motion jer kad igram necu da se vrtim u krug. Totalno pogresno razmisljanje jer ne da nema vrtenja nego jedva da cete primetiti da neko igra sa takvim kontrolama. Splatoon je klasican primer perfektno izvedenih motion kontrola, medjutim ako bi nisanili iskljucivosa motion vi biste bili lak plen, pogotovo u rank modovima i to ni jedan ozbiljan Splatoon 2 igrac ne radi. Najbolja je kombinacija klasicnih i motion kontrola gde biste desni analog koristili za brzi okret i grubo ciljanje po horizontali, a motion za vertikalno i za ono fino ciljanje gde blagim pokretom pomeranjem controllera protivniku zadate zavrsni udarac. Potreban je odredjeni period navikavanja ali kad ih savladate smoricete se od same pomisli igranja bez motion kontrola. Steta sto sve igre uz klasicnu nemaju i takave kontrole pa ko voli nek izvoli.

Mislim na Wii nuncake. Svidja mi se kako su izveli u Galaxy-ju, ali meni su npr uzasne u Zeldi, a one sportske mahalice nema smisla ni komentarisati. Gimmick koji je bio i prosao, kao i ritmicke igre npr.

Nisam neki fan ni skidajucih dzojkona, ceo koncept izgleda blago uvrnuto i jedva upotrebljivo za multiplejer zbog izuzetno zbijenih tastera. Ali generalno gledano izuzetno cenim inovativnost Nintenda. Wii U tablet mi sjajno lezi u ruci. Da li si znao da dzojped ima ugradjenu detekciju duvanja?! Sluzi za sada u samo jednoj igri koju sam video, za pomeranje ventilatora na platformi. Najbolja igracka koju sam kupio za 170e.

Dobro dosao na forum Oblak. Nadam se da ces se zadrzati ovde, Toliko postova i rasprave a opet razumno i bez vredjanja. Svaka cast i tebi i Davidu. Popih kafu na poslu uz inteligntnu raspravu.

Izneli ste super argumente i jedan i drugi. Al kao sto moj drug Pleja rece stvar je ukusa a o ukusima ne vredi raspravljati.

Evo moj primer : Dok sam bio mladji samo piraterija PS2 pa Xbox 360 RGh i PC -naravno. Pljuvao i osudjivao placanje igara . A sad par godina kasnije,samo online i samo legala. Mrzi me da skidam torente. Ljudi se menjaju. Sve je to normalno.

U sustini svi smo mi gameri i deca u dusi. Da je srece da imamo vise firmi u gamingu pa da na sceni imamo i Atari,Comodore i jos neke konzole sa jakim hardverom pored ovih. Onda bi sve te firme bile prisiljene da saradjuju jedni sa drugim zbog trzista a ne da ratuju. Bile bi kao proizvodjaci telefona "skoro"svi na jednom OS. i igre koje moze da igras na bilo kojoj konzoli. Gde bi se takmicili kako da nam daju sto bolji servis i po boljoj ceni.

3 Likes

Meni je Amiga 500 i dalje all time najomljenji gaming uredjaj. Ali na zalost, nema toliko prostora za raznovrstan hardver. Pitanje je koliko ce uopste hardver kao baza opstati, u svetlu opsteg prelaska na striming. Danas su sve neki servisi, paketi i pretplate. Sa gigabitnim internetom koj ce postati standard sledecih 10-20 godina, dosta toga ce se promeniti…

1 Like

Kad smo već kod WiiU, koliko on uopšte košta kod nas sada? Sad ste me zagrejali, igrao bih Wind Waker,Splatoon, Mario Kart, Botw…
Ali opet razmisljam ne bih mogao da osigram odyssey. :thinking:

edit: pretpostavljam da mi emulator na pc ne bi radio, pc mi je prastar, iz 2009.
4gb ram
amd phenom II 1055t 2.8ghz x6
ati radeon hd 5670 1 gb

Oko 200 je bio prosle godne, skocila mu je malo cena od kada je Nintendo prekinuo proizvodnju, a piraterija postala super user friendly. Ne bih dao preko toga, vidim da se prodaju i za 250, ali malo prati kupujem prodajem oglase, nadje se sigurno i za manje. Ako nadjes beli, bilo bi cool. :slight_smile: Interna memorija ti ne treba… Prebacujes igre na SD karticu a odatle na eksterni HDD.

Licno ne bih takao emulator stapom, pogotovu sa tom konfiuracjom, a baza igara je dovoljno velika i kvalitetna da uz jedan eksterni hard disk opravda kupovinu Wi U konzole. Veruj mi, mnogo gubis time sto ne bi imao tablet… To vise prosto nije to… Wii U je apsolutno fantasticna i genijalna sprava, toliko je lagan da ga mozes i spakovati i poneti u rancu, i igrati negde na odmoru sa tableta, ne treba ti ni TV uopste.

Kao neko ko ima 900 sati na Swithu(600sati Splatoon 2, 150 Mario Kart 8 Delux), mogu da potvrdim da je i te kako moguce online igranje sa joy-conima, naravno ni blizu udobno kao sa Xbox 360 controllerom. Trenutno cekam poruceni retro FN30 pro, a posle njega cu kupiti Swith pro controller za vrhunsku udobnost, jbg kad sam u zivotu kupio stotine dzojstika kupicu i ove Switch zajebancije. Joyconi ce sluziti iskljucivo za handheld upotrebu. Kontam da kad nabavim PS4 da cu istog momenta kupiti dodatni ds4 za igranje pes-a sa ortacima.
Ima Switch mana, daleko vise od konkurencije ali da se sad vratim godinu dana unazad kupio bih ga bez sekunde razmisljanja, a onomad sam se debelo zamislio da li da ga kupim :slight_smile:
U svetu Switch je popularan jer tamo razlika od pedesetak eura ne znaci nista i ko uopste mari za 10 eura skuplji controller, za dodatnu micro sd, cenu igara i tako to…, kupe sta im se svidja i teraj dalje. Ja nemam novce ali volim gaming i uvek sam spreman na mesecni izdatak od 20-30 eura sve dok potpuno ne izgubim kontrolu, sto se nadam se nece desiti :grin:

3 Likes

Jedan mali info izgleda da Diablo 3 definitivno stize na Switch, a poznati prorok Marcus Sellers predvideo dolazak Fortnitea u avgusti ili septembru. Inace ko nije upoznat to je covek koji je predvideo/pogodio dolazak Dark Soulsa i koji tvrdi da sledeci CoD stize na Switch :slight_smile:

Pa ti si taj ludak (u pozitivnom smislu) na kog smo mi naleteli na Switchu :joy: Frapirali smo se kada smo videli koliko si sati proveo na Switchu… Svaka cast :slight_smile:

Aj da pojasnim malo tu satnicu :slight_smile:
Switc sam kupio 2 meseca posle launch sto znaci da ga imam 10 meseci i kuci skoro svaki dan igram oko 2 sata, plus sto imam blejacki posao pa i tamo mogu da pocepam jednu Switch bateriju. Na Switchu mozes da vidis friend aktivnosti i od cetrdesetak ljudi skoro da ne postoji niko ko nema min 300 sati na Splatoonu 2, a nije mali broj koji su vec presisali 1000 sati, ni Mario Kart 8 Delux ne zaostaje puno, Zelda standardno 100/200 sati. Splatoon 2 ko vidi prvi put pomisli to je naivna igra, a kakvi te tamo jebaci keve sacekaju mislim da to nema nigde. Vidio sam da neki forumasi kace slike Battlefielda gde prave pokolj ali za ono sto se desava u Splatoonu 2 e to je umetnost ubijanja :slight_smile:
Sa svakom klasom oruzja gameplay se menja iz korena, a svaki sub i special weapons ubija na drugaciji nacin :slight_smile:

Vidim neki lik iz subotice prodaje za 340e sa Splatoon 2, ali nije mi se nesto svideo na Wii U, a i pre bih uzeo sa Rabbids, Oddysey ili cak i Zeldom… Verujem da kidaju online, ali mi je ceo fazon sa pljuckanjem farbe nekako off, isto kao i u Paper Mariu Color Splash.

Strasan propust napravljen je oko Fife. Mislim nije tu Nintendo kriv ali i jeste jer su mogli da insistiraju u ugovoru sa EA, da Fifa bude po sadrzaju ako vec ne moze po engineu identicna sa verzijama za PS4 i Xbox.

Moj savet ti je ako vec planiras Switch zajedno sa igrom(igra dolazi digitalno) bolje gledaj da to bude Splatoon 2 i Mario Kart 8 Deluxa jer ces na njima provesti najvise sati i postedeces sebe cestog menjanje ketridza. Ove druge igre bolje kupi u fizickom izdanju zbog bespotrebnog zauzimanja male momorije. Kao kod svake igre naravno da postoji mogucnost da ti se Splatoon 2 ne svidi, pogotovo ako si singleplayer orijentisan, znam dva lika koji su je prodali/menjali za nesto drugo. Sto se tice Fife zakleti PES igrac nije kompetentan da komentarise Switch verziju igre :grin:

Ovaj Splatoon sam tek sad video. Ovo izgleda toliko dobro da sam odusevljen igrom. Ceo taj fazon sa akcentom na bojenje mi se jako svidja.

Ko zeli da sazna apsolutno sve informacije o ovoj igri neka poseti stranicu Splatoon 2 Inkipedia. Weapons(main,sub,special), stages, Salmon Run, gear, abilities itd itd :slight_smile:

Ja sam pripalio Splatoon, odigrao par meceva, I vidim da to nije to.
Uz sve navedeno, pecurke na Switch konzoli su mi veoma nezgodne za precizno nisanjenje, dok mi motion nisanjenje nije zanimljivo.

Zanimljiv koncept guraju, svaka igra ima svoj smek, te im je art direction 90% zaduzen za izgled igre, za preostalih 10% je zaduzen relativno slab Tegra SOC.

Nintendo je napravio veliki iskorak sa ovom konzolom, ocito su pogodili sta trziste zeli sa hibridom prenosne I kucne konzole.
Napravili su I napredak u smislu podrske third party developera, iako je ovde slucaj dobre podrske indie developera. Tu podrsku je svojevremeno imala I Vita.
Malo su popustili I cjenama igara, bar kada su u pitanju third party igre, sto je ogroman iskorak za N. Vidicemo sta buducnost nosi za njih, iako mislim da ce se prodaja konzole zaustaviti kada tehnologija pokaze zastarjelost.

Jbg da bi uvideo koliko je Splatoon zanimljiva, zabavna, inovativna i igra sa izuzetno kompleksnom mehanikom par partija je najbleze receno mizeran broj, to isto vazi za motion kontrole. Opet sve je to individualno…
India igre su procvetale na Switchu i nije redak slucaj da imaju najbolju prodaju na Switchu a ne zaboravi da Diablo3, Dark Souls, Doom, Wolfenstein, Skyrim SE, Payday…nisu india vec cistokrvne aaa igre. Ubedjen sa da je to samo pocetak, da velike najave tek predstoje, da su devovi cekali da vide kako ce proci konzola, a sad kad je jasno kao dan da je to vise nego uspesna ostaje jedan jedini problem u vidu snage konzole. Cinjanica je da ce sve aaa igre biti manje ili vise ustinute po pitanju grafike i performansi…
PS Vitu sam imao i igranje pojedinih ,velikih’’ igara je blagi uzas, prakticno neigrivo ili na granici igrivosti.

Presao sam Borderlands 2 na Viti. Ako to nije patnja, ne znam sta jeste.

5 Likes

Video na youtube i rekao nah ipak cu da zauzmem memoriju sa nekom igrom sa PSP-a, recimo PATAPON. Kakav je ono masterpiece.

Ja se mislio oko nove godine da uzmem Switch, onda videh koliko kosta, nothankyou.jpg

Nekako zamisljam da bih ga uglavnom koristio za ove indie igre, tipa Stardew Valley, Steamworld Dig, Celeste itd… prakticno igre koje sam dao lidiji da igra na ps4. Pa mi sad switch ni ne treba.

Probao sam Doom na pet minuta, em mi se pechurkice nisu svidele, em mi nekako bilo bedno da na onakvom ekranchicu igram onakvu igretinu. Neke igre prosto zasluzuju 1080p+.