Nintendo Switch

Shvatam sta kazes i sasvim moguce da si u pravu…

Argumentovao bih da si naveo samo 5-6 izdatih igara za 12+ meseci tokom kojih je Switch dostupan.Pa cak i tako, nikog ne zanimaju sve te igre da ih uzme. Aj da kazemo da za prosecnog igraca to izadje na oko 3 igre za preko godinu dana.

To mi je bila poenta – za razliku od prethodnih generacija gde cesto nista drugo ne bi bilo da se igra (seti se kako je Wii svima sedeo u plakaru posle 3 meseca), nintendo se najzad dosetio da agresivno izdaje kvalitetne indie i remaster igre, i tako popuni rupe u kalendaru.

Na to sam mislio kad kazem da su indie igre dobrim delom zasluzne za relevantnost Switcha.

Subjektivno, od first-party igara koje si naveo mene sem Zelde nista drugo ne interesuje. Al me zato gomila mid-size igara poput Steamworld Dig 2 itekako zanima. Deluje mi da su takve igre ko stvorene za Switch.

1 Like

Pa dobro ne ide da ti nabrajam ovde sve igre, napisao sam ti ukratko bez zelje da ti pisem romane. Ima tu jos ekskluziva i third party igara poput Doom, Payday 2, Fifa, NBA2K, L.A Niore…Imas pun popis igara na Wiki pa ako te zanima pogledaj. Svakako da i indie naslovi imaju udela, ja ih takodje posedujem, ali sam apsulutno siguran da ljudi ne kupuju Switch zbog takvih igara. Oni koji su imali Wii U, a takvih je jako malo, mozda nemaju jos razlog da kupe Switch ali ja sve te portove dozivljam kao nove igre. Mislim da je ovo razumna ponuda igara za prvu godinu, cak bih rekao da je vrhunska za sve one koji nisu imali Wii U, a da se ne lazemo nije Nintendo toliko mocna kompanija pa da izbaci 100 vrhunskih ekskluziva godisnje.

1 Like

Zato su tu indiji da popune rupe sto kaze Noodle.

Da sam ja Nintendo, uz ovu multiplejer pretplatu koju planiraju da uvedu (btw, kad krece naplata? neces jos dugo moci da igras Splatoon 2 multiplejer besplatno!) uradio bih isto kao i Sony i MS i dodao i neke indie igre. Takodje, agresivnije promocije i popusti su must u danasnje vreme…

Ne kod Nintenda

1 Like

Procitah nesto da onaj kao upgrade switcha koji je najavljen nije nista drugo nego sitna revizija hardvera, uplasili su se piraterije pa da je sprece na novom modelu.

Nintendo se verovatno podjednako plasi piraterije kao i popusta u svom eshopu tako da se nadam da ce ih skroz piratizovati xD.

1 Like

Ja se nadam da ce PS4 uskoro totalno razbucati. Kes spreman samo cekam zavrsni udarac. Sto se tice Switcha to dolazi u obzir samo ako cu i dalje moci da igram online, u protivnom neka hvala. Kod Switcha igram aktivno par online igara dok me kod Plejke samo single igre zanimaju, a ima ih mnogo pa ce mi piraterija dosta novaca ustedeti :slight_smile:
Switch online predplata ce biti ispod 20 eura, tako da ne ocekujte velike poklone ali sam misljanja da ce pored nes i snes igara ukljuciti jos neke igre. Kad usluga krene videmo sta nas ceka…Nemojte Nintendo da pljujete zbog predplate jer svi znamo ko je to uveo na konzole i na koga su se ugledali :slight_smile:

Multiplejer paywall je krenuo od Microsofta ali danas vec mozemo da kazemo da i MS i Sony daju dobru vrednost u okviru Live/Plus paketa a Nintendo je poslednji uskocio u voz i ne moze da se ponasa kao da je 2007 godina i da niko nije cuo za multiplejer. Kada vec uvode paywall, moraju da se prilagode trendovima.

Kod mene je obrnuto, piraterija za Swtch, zbog vsokih cena i nedostatka razmene, a bez multiplejera na PS4 ne bih mogao, i to samo zbog Fife.

Ne znam koliko si obavesten ali igranje originala na PS4 ne mora uopste da te mnogo kosta uz razmenu naloga… Ne stedis uopste dosta novca sa piraterjom, zato ovoliko i cekamo jer je danas u moru servisa i multplejer igara piraterija manje vise besmislena stvar. Pogledaj samo sta dobijas sa game passom za Xbox…

1 Like

Svi se nadaju da ce ps4 uskoro biti skroz piratizovan jer su ekskluzive manje vise sve singleplayer.

Ja nisam kupio nalog 2 meseca…samo menjam…vise ne znam sta cu od naloga :joy:

O tome ti pricam. :smiley: 16 slotova tj naloga je malo…

Padawan aj prvo da usluga krene pa da onda pljujemo? Za sad je cena vise nego ok, a ako mene pitas ja bih najvise voleo da se nisu ugledali na druge. Pirati ce Switch svakako razvaliti ali ako mi ne omoguce online igranja nista od te ljubavi. Svaka Nintendo igrama mi se isplatila i za mene one vrede svaki euro :slight_smile:
Splatoon 2 igram 600+ sati, Mario Kart 8 Delux 150, Zeldu 150…Sve cu ih igrati min jos toliko sati, plus sto sve mogu da ih prodam za malo manje para nego sto sam ih platio.

1 Like

Kako to mozes igrati 600h? Zanimljivo deluje jako…ali 100+h zanimljivo i ne bas

Ne znam sta bih ti rekao ali svi koji vole online ta igra je prava poslastica, neverovatna je inovativna i zabavna igra. Imam cetrdesetak Switch prijatelja i polovina ih ima min 500+ sati, a ima ih i sa 1500 :slight_smile:
Singleplayer je najslabija tacka, coop Salmon Run je brutalan, a osnova je multi sa dvadesetak mapa, 4 moda, gomilom oruzja i odece na koji se navuces cas posla i tesko da ces prestati da ga igras sve dok imas Switch

1 Like

Metro Kingdom (New Donk City) je briljantan i kako igra odmice izranja intoksikujuci osecaj besmrtnog klasika kao sa 3D Worldom i Galaxy-ima. Deo u fabrici je i umereno tezak (izginuh jedno 15 puta sigurno), a u segmetu kada se pokrene party i igra predje u uvrnuti 2D mod koji je omaz Donkey Kongu, uz corny dzez muziku festivala, shvatis koja je to rapsodija kreativnosti u sprezi sa nimalo naivnom Tegra tehnogijom. Sledeci kingdom - Mario u kupacim gacama. Kostimiranje i possesovanje je super fora. Nintendo sa svakim novom Mario igrom, genijalnoscu Dzordana koji ubaci 65 poena na utakmici, pridodaje elemente koji se uklapaju toliko prirodno da se pitas zasto oduvek nisu postojali. Svaki od milion cool detalja u Metro gradu je mali rollercoaster koji te istovremeno transportuje nazad u detinjstvo i inspirise na misao koliko daleko su video igre dosle i gde tek mogu da stignu jednog dana, i koliko su zapravo druge igre manje kreativne.

Nakon jedne takve sesije, juce zamalo da ostavim kisobran u tramvaju. Neke devojcice me podsetile. Kakav istovremeno tuzan prizor sada vec sredovecnog pogubljenog momka za njih dve, a sa druge strane dokazuje da video igre transcendiraju godine i realan svet, koji ostaje iza nas bas kao i taj kisobran u tramvaju, da izvinete na nespretnoj alegoriji.

2 Likes

Zasto se zovu Nindies? Zasto nisu Sonindies, ili Xindies? Sve su to iste igre za gomilu platformi…

Na Swithu se najbolje prodaju :slight_smile:

Stvarno? To bi bilo dosta cudno s obzirom na to da ima najmanje rasprodaja. U svakom slucaju naziv je cringey.

1 Like

Ja sam Fast RMX, Rocket League i NBA Playgrounds kupio na popustu. Trenutno cekam popust za Celeste i Shovel Knight, a procitao sam da ce uskoro biti popusti za neke aaa igre. Samo strpljenje :slight_smile: