Nintendo Switch

Imam neki osecaj da ce ispuniti sva nasa ocekivanja sto se tice baterije/hdda i sl.

Sto se mene tice najvise ce mi ovisiti kakve ce im biti igre, ako tu podbace, djabe sve.

To je dobro pitanje, očekujem da će biti do 5 sati, možda malo preko ako se koristi u Handheld modu.

Ovo je bolje pitanje. Pretpostavljam da će handheld/tablet deo imati neko interno skladiše i slot za MicroSD karticu. E sad, ne znamo šta tačno dock radi, ali verujem da će i on imati neki HDD, makar podršku za eksterni HDD.

Zainteresovali su me i te kako. Zelda sa kućne konzole ali u pokretu. Ako cena nije prevelika, ne vidim razlog zašto ne bih uzeo :smiley:

Ne verujem da ce specifikacije biti ni blizu onih koje ima Pro. Ne moze u tu kutijicu da se spakuje nikakav ozbiljan hardver. Kontam da ce ih prestici mobilni telefoni vec za godinu-dve.

On the other hand… Skyrim za poneti.

Ako bude kao sto su do sada se objestinile glasine, u pitanju je Nvidia Tegra za procesor i prilicno ogranicena memorija. Igre dolaze na ketridzima, sto se moze videti i na video klipu (aerodrom), nadam se da ipak gresim i da je u pitanju bila SD kartica. Ako tako bude mozda i probiju zastitu za konzolu kao sto su to uradili sa DS. Onda bi to bilo fantasticno. Ako budu ketridzi, onda je to daleko teze izvodljivo, posebno ako ne bude untrasnje memorije u dovoljnoj kolicini.

Posto sam imao Wii, WiiU, ovo mi deluje kao logican nastavak mojih kupovina, ako se pokaze da valja. Bice jos lepse, ako se ispostavi tacno da ce raditi i Andoid igre na njoj. Eto dodatne zabave za male pare.

Imam osecaj da sve ide u tom pravcu. Ipak je konzola hibrid (kuca/prenosna).

Cekam da vidim finalne specifikacije i cenu. Zaista za nesto ovako ne bi smelo da bude cena preko 300 EUR, smatram da je i to mnogo, ali ajde da vidimo.

Ma ja ne verujem da ce biti niti blizu XO i PS4 …kamoli Pro-u…

Izgleda kao zanimljiva konzola zaista. Savrseno odgovara Nintendo tipu igara. Kad bi i Zelda i Mario bile launch igre imali bi pun pogodak.

Zelda je potvrđena kao Launch igra, za Mario kruže glasine da se uveliko radi na njemu, kao i možda neke druge Nintendo igre, najpre Pikmin 4.

Takođe, izgleda da je gaf trenutno down :smiley: Nintendo overload :smiley:

1 Like

To uopste nije plus. Ko jos uopste igra tako ozbiljne igre na autobusu. Skyrim se igra zavaljen u udobnu fotelju, s velikim tv-om, minimum 2 sata bez prekida. Nije slucajno da na telefonima najbolji uspeh imaju relativno jednostavne igre, koje se jednostavno igraju, na male doze.

Mene isto brinu (mislim, bas me briga, al analiziram) snaga hardvera u tako malenom paketu, kao i baterija. Sem ako nisu postigli nekakav breakthrough u tehnologiji, i onda to drzali ko tajnu poslednjih par godina, mislim da ce nas trajanje baterije debelo razocarati.

1 Like

Yup, u pitanju je Tegra.

NVIDIA Technology Powers New Home Gaming System, Nintendo Switch

The first thing to know about the new Nintendo Switch home gaming system: it’s really fun to play. With great graphics, loads of game titles and incredible performance, the Nintendo Switch will provide people with many hours of engaging and interactive gaming entertainment.

But creating a device so fun required some serious engineering. The development encompassed 500 man-years of effort across every facet of creating a new gaming platform: algorithms, computer architecture, system design, system software, APIs, game engines and peripherals. They all had to be rethought and redesigned for Nintendo to deliver the best experience for gamers, whether they’re in the living room or on the move.

A Console Architecture for the Living Room and Beyond

Nintendo Switch is powered by the performance of the custom Tegra processor. The high-efficiency scalable processor includes an NVIDIA GPU based on the same architecture as the world’s top-performing GeForce gaming graphics cards.

The Nintendo Switch’s gaming experience is also supported by fully custom software, including a revamped physics engine, new libraries, advanced game tools and libraries. NVIDIA additionally created new gaming APIs to fully harness this performance. The newest API, NVN, was built specifically to bring lightweight, fast gaming to the masses.

Gameplay is further enhanced by hardware-accelerated video playback and custom software for audio effects and rendering.

We’ve optimized the full suite of hardware and software for gaming and mobile use cases. This includes custom operating system integration with the GPU to increase both performance and efficiency.

NVIDIA gaming technology is integrated into all aspects of the new Nintendo Switch home gaming system, which promises to deliver a great experience to gamers.

The Nintendo Switch will be available in March 2017. More information is available at nintendo.com/switch.

blogs.nvidia.com

Definiši “ozbiljne”. Ali, po nekoj mojoj definiciji, ako mogu ljudi da igraju Monster Hunter, Shin Megami Tensei, Pokemone i slične satima, onda mogu i Skyrim.

Isto ovo, koliko je po tebi dovoljno trajanje baterije? Mislim da je realno 5 sati aktivne igre. Sve preko je plus.

Ja ne mogu ni MH igrat ozbiljnije u pokretu, a ne Skyrim :neutral_face:

Pa, kad Skyrim ne možeš igrati, kako možeš MH? :smiley:

1 Like

Kada cekas red, dok si pljuju sto radi samo jedan salter, ti ces zato sto se pojavio kostur ili vestac :smiley:

Ko kaže da ću? Pfff, nisam lud… Ko što kaže @n00dle, zavalit se u fotelju i laganini.

Ccc, kakvi ste vi to gameri… :smiley: Još mi reci da se moraš uživeti u lika i da ga svaki put imenuješ Lordish :smiley:

Apsolutno ne…

lažem…

I ti ćeš to isto da radiš.

Samo sutra. To je cuko :smile:

Tesco je izbacio cenu Nintendo Switch-a 349.99 GBP, ali je brzo i skinuo. Ako se ja pitam to je previse. 400$/€ je previse za ono sto konzola nudi. E sad da li je ta cena tacna to cemo jos videti, ali verovatno ne uskoro.
Volim sto se fokusiraju na socijalni aspekt gaminga. Nije im cilj da se gamer zabije u 4 zida i da igra nego da to iskustvo podeli sa jos nekim a portabilnost konzole to dozvoljava.
Daleko su inovativniji od svojih konkurenata (ako se MS i Sony mogu nazvati tako), a i od drugih kompanija. Apple, im talking about you. 0.01mm thinner iPhone and wireless headphones is not inovation.
All in all, mislim da je Switch pun pogodak Nintenda i da ce proci odlicno na trzistu jer kroz komentare vidim da su ljudi odusevljeni.

Socijalizacija u današnje vreme podrazumeva buljenje u displej i blejanje na društvenim mrežama,a ne druženje na livadi :sunny: :slight_smile:
U kojoj formi će biti igre?Digital only?
Prokleta cena uvek presudna.
Gledao sam po netu neke custom “kofere”,ljudi budze da im ps4 bude “portabilan” . Sada sa switch to lepo reseno elegantno i smekerski. Al cena… Cena je pokopala i vitu,koja je izuzetna konzola.
Naravno baterija ce biti usko grlo,prognoziram neki power bank u paketu.