Nintendo Switch

Igras njihove ekskluzive…njihove igre su ‘zaostale’ graficki…ali njihovom voljom. Ne ocekujes valjda super maria da igras sa grafikom jz Witchera? Za njih je 720p i vise nego dovoljno

@pleja
Nisam bas siguran da ce dock raditi takav upscale sa 720P na 1080P, deluje mi nerealno, gde si nasao taj podatak. To moze da bude prilican pomak unapred i mozda presudno za neke ljude prilikom kupovine. Mada graficki se nece nista dobiti, ako je samo cist upscale bez omeksavanja ivica. Zaista me interesuje sta su smislili.

@Marko96
Sve to stoji, njihove ekskluzive su uvek bile najbolje sto konzole mogu da izvuku, sa tako slabim hardware-om. Ali zaista ne zelim da kupujem ponovo Nintendo zbog par igara. Nikada nisam ocekivao da Mario ima grafiku kao Witcher, ali barem da ne bude iz prosle decenije :slight_smile:

Bojim se samo da tako slabasan hardware (Tegra) moze da izvuce bilo sta slozeno u 720P. Mislim da na realisticnost grafike moze da se zaboravi. Doduse ovo je veliki korak unapred ako se samo gleda na DS ili 3DS, ciji je ova konzola direktni naslednik po mom misljenju. Jer ako je ekran 6.2", onda to nikako nije dobro. Meni je to suvise malo. Imam telefon 5.5" sa 8-core procesorom (kostao je 170 EUR) i zaista mi ovo dodje kao tatalno razocaranje gledajuci takvo poredjenje, suvise je mala razlika u ekranu, a cela konzola za nosenje mi deluje nezgrapno za nosenje. Da je veci ekran i jaca konzola, pa da i prihvatim mucenje sa nosenjem, jer ima neki plus u vecem ekranu i snazi.

Na isti nacin sam mogao i da nosim tablet ili telefon sa dodatnim kontrolerom sa strane, ima opcija i radi odlicno. Pogledajte Ipega 9023 ili neki slican. Po snazi i onome sto dolazi od igara, zaista neznam sta reci. Nisu mi jasni u Nintendu. Ovo mi deluje kao konzola koja ce biti prodavana samo Nintendo fan klubu i u Japanu.

Ako je razbiju brzo, sto je vrlo moguce jer je Tegra cip u pitanju i verovatno neki vid iteracije android sistema na konzoli, mozda se nesto i izmeni na bolje sto se tice prodaje same konzole. Uveren sam da ce baza biti kao za shield sa nekim modifikacijama.

Dodatno sam uveren da sve sto bude radjeno za 3rd party naslove ce biti portovano na IOS i Android. Tako da se plasim za buducnost same konzole. Voleo bi da gresim, ali mi ne deluje tako.

Ma ja tako ponekad napisem neko svoje predvidjanje koje se u najvecem broju slucajeva pokaze kao tacno.
Totalno mi je nelogicno da su predvideli da igre rade u istoj rezoluciji na 6.2" ekranu kao i na 50" tv-u. Bio bio to opak fail.Inace,one slide kontrole koje se kace na switch kada ga poneses sa sobom,super stvar.
Mogao bi i neki proizvodjac mob tel da napravi to za neki buduci model.
Jer touch kontrole na mob tel su me uvek odbijale da bilo sta odigram na androidu.
Postoje ti externi kontroleri al sve mi je to nekako nezgrapno…

A mogao je i Nintendo da stavi Android i SIM karticu. Kad ne mozes da ih pobedis vec na drugi nacin. A generalno rezolucija nije problem za prenosnu konzolu. Imace recimo veci ppi nego Vita. Ja sam juce igrao (i konacno zavrsio) Super Mario Galaxy 2, rezolucija mi zaista nije smetala, a imajuci u vidu snagu Tegra cipa trade off za veu rezoluciju ne bi bio bas mnogo smislen, svaki atom snage ce im biti potreban za polygon count. Mislim pojma nemam, sa ovom 4K manijom ispostavilo se kao da je reozolucija mnogo bitnija nego sto smo mislili pa trziste mozda lose reaguje - al za sada i 720p i 16gb kertrici zvuce pristojno. Ja switch vidim vise kao naslednika 3DS-a.

720p za ovu veličino je dovoljno. Gleda se odnos performansi/cene/trošenja baterije, i za ovu veličinu ti i ne treba više od 720p. Zatim, na Viti je rezolucija 576p koliko se sećam, i kada su igre pravljene u toj rezoluciji, igre izgledaju fenomenalno, kada su napravljene u manjoj izgleda užasno i bolno za gledanje. 720p naspram 240p, koliko je imao 3DS je fenomenalno.

Da je rezolucija 1080p, onda bi baterija kraće trajala, ekran bi više koštao i cena konzole bi otišla naviše.

A dock sigurno ima hardver kojim povećava rezoluciju i dodaje moć konzoli, za naprednije efekte, veću rezoluciju, itd.

Sve je to mozda i ok ali za neku cenu od 200-250$,kazem ovo jer mnogi od vas su nagadjali i ocekivali cenu oko 300-350$ koja po meni nema smisla u odnosu na ps4 pro i nadolazeci skorpio(za koji takodje mnogi od vas vide neku cenu od 400$ koja je kao ok a sve ostalo je previse)…nema mi to bas nekog smisla koliko god da je nintendo drugaciji od ostalih…

A kakve veze ima to što izlaze Pro ili Scorpio sa ovom konzolom? Pa šta ako oni izlaze, ovo nije napravljeno da se direktno takmiči sa njima, što je odmah vidljivo. A ja očekjem cenu do 300$, verovatnije bliže 250$. Videćemo u Januaru kako stoji stanje.

300e ce kostati ko i Wii U. I nece nikada padati ispod 200-250e, u prvih dve-tri godine. Posle toga ce cena rasti do kraja univerzuma.

Nek im je sa srecom :grin:

Pa, Wii U ti nije baš merodavan. Konzola se očajno prodavala, videli su da ne mogu ništa, pa nisu smanjivali cenu, da bi makar nešto novca povratili. Bolje uporedi Switch sa 3DS, gde je cena padala više puta.

Previse vi to idete dole sa cenom…Trenutna cena Nintendo Switch konzole je 410e ili 350£ na Base-u.

Ja sam rekao gore u posu 350£

1 Like

Ma, i oni to nagađaju koliko će biti cena. Neki retailer je stavio cenu PS4 Slim na 600e pre nego što je bio otkriven. Ovde kažu 410e, negde 350gbp, nigde nećeš naći pravu cenu pre Januara.

Nema tu nagadjanja…drugo da je to cena sa ebay-a…, jos je Base i medju najeftinijim Gaming trgovinama u Evropi.

To su placeholder cjene.

Wanna bet? :slight_smile: Uvek stave veće cene nego što očekuju, lakše je da jave korisnicima da su naveli veću cenu od očekivane no obrnuto.

Novembar je…konzola izlazi za 3 meseca…vec se radi shipping around the globe…to se sigurno ne radi 3 dana pred izlazak konzole…cena ce biti oko 350gbp…secem levo j@je ako ne bude :laughing:

Tu se radi o za*ebu, kao prvo Base nije smeo(tacnije to ne znamo) staviti cenu ali se ociti zajbao, kao i par drugih trgovina kada se radilo o drugim konzolama. Ko god je sada narucio po toj ceni po toj ceni ce mu i naplatiti, barem sto se mog osobnog iskustva sa Base-om tice, a kupujem tamo godinama. Pa nije Base “China Shop” pa ajde da stavimo kolko nam se moze… kao "ko jbe Nintendo i njihov Switch" WTF. Nisu sigurno stavili cenu ovako napamet, koliko oni misle…izletilo im nisu jedini.

Videćemo relativno skoro. Ali je poznato da Nintendo ima strog NDA, tako da sumnjam da je ovima izletela prava cena, pogotovu takva kakva je. I dalje mislim da je placeholder, ali videćemo. Biće interesantno pred konferenciju :smiley:

A Base jeste menjao cene, barem meni, kad sam radio preorder, naniže, tako da nije kao da to nisu nikad radili.

Dobro menjali su i meni, tacnije nisu oni nego ja. Morao sam na novo napraviti narudzbu, otkazati staru i naruciti novu. A koliko puta sam se zeznuo tako , narucim po jednoj ceni, a u medjuvremenu spuste cenu ja niti ne vidim(ne gledam) i naplate po prvoj-vecoj ceni koja mi stoji pod preorder.