Nintendo Switch

Nintendo life, nemam sad vremena da trazim link ali kapiram da oni nisu nintendo hejteri. Bas su pisali razocarano o tome i kako nintendo nista o tome nije rekao na directu, namerno naravno.

To su nagadjanja, kad krene pretplata videcemo sta je istina, a sta nije. Evo ja cu licno da vam javim informacije iz prve ruke.

Ok ako se ispostavi kao tacno predpostavljam da ces imati razloga za osudu takvog poteza?

Nemoj me terati da osudjujem Nintendo :grin:

Meni je sve ovo toliko nebitno i najkrivlje mi je sto je Nintendo uopste podlegao ovakvim stvarima i uveo pretplatu. Switch sam kupio zbog igara i moja ocekivanja su apsolutno ispunjena. Glavna briga mi je da Smash, Bayonetta 3 i Prime 4 budu epic igre :slight_smile:

Zasto ako dobijas vanvremenske NES igre?

Ma razumem i nintendo, kad bi davali AAA naslove ,za 4 meseca bi se potrošili :joy:

2 Likes

To je sjajna stvar ali opet pretplata je nesto negativno sto je uvedeno u gaming industriju. Bolje da su te igre stavili u shop :slight_smile:

Da su kao Sony pravili remake i prodavali za 50 eura :slight_smile:

Pretplata negativna? Pogledaj malo sta nudi Gamepass. A i Plus vise odavno nije negativan. U PS3 eri sam imao cak 2 Plusa, jedan za US i jedan za UK, dok nisu unificirali sadrzaj za PS4. Negativno je samo to, sto se naplacuje multiplejer i cloud save kroz pretplatu.

Zamisli npr da ti kablovski operater naplacuje po kanalu… Ili po emisijama. Pretplate su super stvar samo je potrebno da budu bas jake da bi se isplatile jer uvek imas taj faktor da ti je buduci sadrzaj nepoznanica.

Neka uvedu onda vecu godisnju pretplatu i neka sav sadrzaj daju u sklupu te jedne pretplate. Sta ti znaci sto ce ti za nekoliko godina deliti Spidermana kad si ga vec odigrao? Stvarno je izlisno da za 20 dolara ocekujes tako nesto.

Gomili ljudi jeste relevantno jer ne rade gamesharing (ne znaju ni da postoji), a bukvalno svakog meseca bude ponesto sto makar hocu da probam, kvalitetne indie igre, AAA igre koje nisam gameshare-ovao i slicno. Evo, proslog meseca su dali Mafia 3, nikako nije stigla na red za sharing, a ipak bih odigrao.

Veca cena nema smisla, i cena jedne AAA igre je dosta jer ipak dobijas macku u dzaku.

A vidi to sto je vama presudno i ono zbog cega ste svi razocarani ocigledno nije toliko uticajno na globalnom nivou. Dok vi od toga pravite dramu, da ne kazem katastrofu, Switch se prodaje kao vruce kiflice sa kremom :slight_smile:

Takodje i njegove igre

Ali pitanje je da li ce i pretplata… SX Pro se takodje dobro prodaje.

Uticace i hack ali opet ocigledno je da se Switch brutalno prodaje, a takodje i njegove ogre. Koliko ja znam takvih konzola vise nema, a svakako je ocekivati da par miliona od 20 zavrsi sa SX Pro. Switch se najvise prodao u Japanu i USA pa cisto sumnjam da ce tamo veliki procetat da odradi hack.

Nintendo je velika, i veoma konzervativna kompanija. Poslednja Nintendo konzola koja je bila dominantna na trzistu je SNES, koji je izasao 1990/91. Pojavom Sony Playstation konzole 1994. Nintendo pocinje da gubi korak. 1998. izlazi Sega Dreamcast. Dreamcast donosi nekoliko novina, od kojih su najinteresantnije ugradjen modem, i SegaNet online platforma. Dreamcast je zavrsio kako je zavrsio, medjutim na razvoju Dreamcast konzole, zajedno sa Segom, je ucestvovao i Microsoft. Tehnoligiju osvojenu razvojom Dreamcasta, Microsoft koristi u svojoj konzoli, Xbox, koja izlazli 2001/02.

Po meni, kljucna stvar koja je dala vetar u ledja MS i Soniju, je odustajanje od vezivanja game developera debelim ugovorima. Ta vrsta slobode je obema konzolama donela ogromne biblioteka najrazlicitijih naslova.

Ja sam sve te “vanvremenske” Nintendo naslove igrao kad su izlazili, '80ih. Ne bih ih nazvao vanvremenskim, Na svim NES naslovima se vidi da su ostareli, SNES takodje.

1 Like

Pa ako neko ima raznovrsne ekskluzive to je upravo Nintendo. Sto se tice konzola Nintendo je prosao sjajno sa Wii konzolom i sa handheld konzolama gde nikad nije gubio primat. Pa kad vidis brojke prodaje igara onda je jasno zasto ta kompanija vredi 50 milijardi, vise od kompletnog Sony-a koji pravi sve od igle do lokomotive.

Wii Sports 83 miliona pa ti zamisli kolika je to lova samo na jednoj igri. Ukucaj best selling Wii i 3ds game wiki i ima da se smrznes :slight_smile:

Niko Nintendu ne spori ekskluzive, medjutim sve Nintendo konzole, posle SNES, su bile druge ili trece konzole u domacinstvu. SNES je bio apsolutno prvi, jedini, i najvazniji.

Nintendo nikako ne moze da se vrati na tu poziciju koju je drzao do sredine devedesetih. Da bude glavna “living room” konzola.

I Wii, i DS (sa svim varijacijama) se kupuju kao druga konzola.

Glavni razlog trenunte vrednosti Nintenda je Pokemon Go. (po WSJ), a to su kupili od Niantica.

Da se razumemo, stvarno me ne razumem tvoju potrebu da branis Nintendo po svaku cenu (osim ako ne trolujes, a stvarno se nadam da to nije tacno). Kompanija kao i svaka druga. Nekad su bili vrh, a poslednjih 20ak godina se traze.

Nisi ni svestam koliko ljudi ima kojima je Nintendo prvi sistem ali su svakako PS4 i One u vodjstvu, verovatno u ubedljim vodjstvu. Ja nigde ni ne tvrdim da su oni prvi sistem ali su svakako uvek imali odlicne brojke, ako kiksne kucna tu je portable, i uvek su odlicno zaradjivali. Sto je najvaznije uvek imaju kvalitetne igre.

Pored Switcha valjda svako ima neki solidan komp i prakticno pokrio ozbiljne i neozbiljne igre, kako vi to volite da naglasite :slight_smile:

Evo ja trenutno nemam ni One ni PS4, a opajacu Laru u 144hz samo da pirati odrade svoj posao :slight_smile:

Vec sam kacio ali eto cisto da vidis kako se trenutno prodaje sporedni sistem

NPD Jul 2018.

-Switch : 263k
-PS4: 187k
-XBO: 152k
-3DS: 84k
-Other (NES+SNES Classics etc.): 344k

Koje brojeve kačiš? Prodaju ili isporuku trgovcima. Sve kompanije uglavnom objavljuju ovo drugo. Dalje, porediš prošlomesečnu prodaju sistema koji je izašao prošle godine, sa prodajom sistema koji je izašao pre pet godina.

Ovde govorimo o tome da Nintendo, po kvalitetu usluga, kaska za konkurencijom.

Uporedi brojeve aktivnih online igrača u sve tri platforme, i dobićeš jasniju sliku.

Pa aj kad krene pretplata uporedicemo procenat igraca koji koriste pretplatu pa cemo onda pricati. Koji je procenat kod PS4 i One-a?

Da. S tim što bi jedini pravilan način bio porediti samo unique members (one koji imaju samo jedan sistem). To bi dalo najpravilniju sliku.

Može i sada da se dobije pristojan prikaz. Recimo broj Splatoon 2 igrača online, sa brojem Cod ww2 igrača online.

NBA 2k19 bi bila drugi primer. Online igrači na ps4, x1 i switch.

Napraviti presek ova dva broja, pa to kombinovati sa prodajom.