Nintendo Switch

The Way remastered - kakvo otkriće, kakva igra. Od prvog momenta jednostavno uvuče u priču i SF okruženje.
Atmosfera je odlična i tmurna, propraćena sjajnom SF muzičkom podlogom. Igra odiše tako jakim "Another World " vibe-om, da jednostavno se ne možete ostati ravnodušni. Toliko godina sam tražio nešto što je barem približno AW ili Flashback-u i napokon sam našao :slight_smile:

Imam to preko PS+, a imam i AW i Flashback na Switch-u :slight_smile:
Stvar je u tome što sam obe igre završio na Amigi 500 davnih dana i ostale u tako lepom sećanju.
Od tada tragam za nečim što bi moglo da podseti atmosferom i kvalitetom na te igre.

Ovo je nešto najpribližnije, a deluje u prvih 1-2h da je pravi naslednik.

SX OS izašla je verzija 2.0 upakovana sa EmuNAND-om :smiley:
Dodatno su postavili stealth mode, tako da se sada može pustiti Wi-Fi bez bojazni da će se dobiti ban od Nintendo-a. Ako se sve ispravno protumači, ovo znači da smo dobili utimativni hack za Switch, koji ujedno može da radi i online, plus puna podrška za 6.0 firmware.

1 Like

2.0 ne radi savrseno. NBA 2k19, i jos neke igre se zakoce na ucitavanju. Problem je LayerFS. Za sada je 1.9 bolja opcija.

Iskreno nisam primetio probleme. Meni stoji 2.0 i radi odlično.
Doduše nisam probao NBA2K19, tako da ne mogu tvrditi za tu igru, ali Mario Party novi, Megaman 11, Mario Odyssey, Captain Toad, Mr. Shifty, Golf Story, Dead Cell, The Way, Salt & Sanctuary… sve živo što sam probao u zadnjih 4-5 dana je radilo odlično.

Možda je do image, koji si skinuo. Ja skidam igre sa torrentleech-a, tamo se samo kače provere stvari i nikada nisam imao problem ni sa jednom igrom.

Inače otkrio sam još jednu savršenu namenu za Switch. Draga me povela u kupovinu za vikend, a ja organski ne podnosim prodavnice, unervozim se za 10 minuta i izgrizao bi sve oko sebe. Čak i kada kupujem odeću to je utrčim ,vidim i kupim. Ovoga puta smo otišli u Indjiju, ja seo lepo ko čovek na klupu, upalio switch i skoro 3h se izigrao ko čovek, dok je draga ispregledavala sve butike :slight_smile:

1 Like

@mvasic zaboravih da pitam, na kojem si firmware-u? Ja nisam uradio upgrade na 6.0, već sam ostao na 5.1. Možda je tu razlika u stabilnosti.

Isto 5.1

Dosta ljudi se zalilo na isti problem. Kad sam se vratio na 1.9 sve je proradilo kako treba.

Znači mene zaobišlo :slight_smile:
Srećom menjanje verzije je samo stvar kopiranja jednog fajla, tako da nije strašno, čak se i vratiti nazad na nižu verziju.
Ja sam na kraju izbrisao EMUnand, online neću igrati, neći ni pokušavati, a za sve ostalo mi ni ne treba. Tako da neke koristi za mene nema, a samo mi zauzima memoriju.

Jedna preporuka za sve - ko voli pixel igre i golf, neka proba Golf Story, navlakuša najgore moguće vrste :slight_smile:

1 Like

2.0.1 sredio problem

Lepo lepo, ja nisam stigao ni da pogledam opis nove verzije, manjak vremena.
Probaću da za vikend postavim.

Da li si našao neki bezbolan način za update igara.
U početku sam se trudio da skinem noviju verziju cele igre, ali sam kasnije i to batalio, samo ako ima uz DLC da se instalira, onda se skine.
Pretpostavljam da postoji neki DNS za piratski prilaz svemu, ali nema se vremena tragati i postavljati isti.
Ako imaš nešto iz glave javi, da probam.

Ja obicno sacekam da izadje update .nsp. Imam utisak da oficijelni updates za Switch izlaze dosta sporije.

Istina, retke su igre koje dobiju update uopšte.
Malo me smara da kada startujem igru izbaci poruku da postoji update i da li želim da uradim update.
Zato sam pitao.

Probao sam Dark Souls na switch-u i kao obično sa DS, opet se navukao. Igra radi sjajno i pravo je zadovoljstvo igrati je u hand held modu. Nisam očekivao da će biti toliko igrivo, ali je ispalo fantastično. Prošao sam prva dva boss-a i overio vatricu posle mosta gde zmaj zasedne na izlazu. Sve to za nekih 2h igranja :slight_smile:

Verujem da u dock modu igra isto izgleda super i da radi isto tako glatko, samo to nisam stigao da probam. Meni je bila velika želja da probam neki suols on the go i ostvarila se :slight_smile:

Takodje sam probao Yoku´s Island Express - jako lepa logička platforma sa primesama flipera. Čudno zvuči ali je tako lepo napravljeno i uklopljeno sve, da je pravo zadovoljstvo igrati igru. Topla preporuka, pogledajte review:

I još jedna nova i isto vredi probati - Starlink Battle for Atlas. Nije tako teško kako se priča, ja sam prvog boss-a ošurio prilično lako i brzo. Stvar je samo kombinovati oružije, koje se vrlo lako menja i u toku same bitke.

Kući je prava bitka sa decom ko će prvi do konzole :smiley:

3 Likes
1 Like

Izašao Diablo 3 za switch. Skinuo, ali se plašim i da probam da instaliram, znam šta će biti - zbogom živote.

Možda se i zeznem pa instaliram, kada završim sa Hollow Knight. Napokon sam otključao ucrtavanje mapa i pinovanje kako bog zapoveda, tako da je igra dobila sasvim novu dimenziju i više nema tumaranja u magli i osećaja da sam blago pogubljen, sada znam tačno gde sam i pravo je uživanje. Mislim da bi bilo daleko bolje da su opciju dali od samog starta, ali ni ovako nije strašno.

Najepše od svega - otkorvenje je došlo prilikom borbe sa boss-ovima, umesto besumučnog jurenja i bežanja, ovde se treba samo malo skoncentrisati i pratiti šemu kretanja, kada se jednom shvati kako se ponašaju protivnici, postaju veoma laki za prelazak. Recimo tip sa početka igre sa toljagom kojom stalno lupa, mislio sam da je namešten tako da nema prolaska dok se ne uradi neki bolji upgrade (slično mini boss u Dark Souls-u), ali nije tako. Sačekaš da lupi toljagom par puta, pustiš ga da skoči i puti talas, u toku tog poteza, preskoči se talas i lupi protivnik, malo ponavljanja i gotovo. Kakvo je to bilo olakšanje. Sada znam da svi imaju neku foru i sao ih malo prostudiram i idemo dalje :slight_smile:

Savršenstvo od igre, zato mi je i žao da je prekidam, a znam da ću se navući ponovo na Diablo.

2 Likes

Treci kandidat za igru godine :slight_smile:

Epic game

Meh, zna se da će jebeni RDR2 pokupiti većinu nagrada, i tu nema neke diskusije.

Kandidata ce biti tri, a prvo mesto je zacementirano za RDR2. Mislim da vise niko i ne diskutuje oko pobednika :slight_smile:

Zaboravili ste god of war…