Nintendo Switch

Bio sam kod @Zoorulee i upoznao coveka konacno, malo smo opicili i Battlefield na 65" 10-bitnom HDR TV-u + neki soundbar koji gruva za sve pare, a mi hakujemo tamo neku prenosnu konzolu :smiley:

Ispostavilo se medjutim da je hak sasvim ok, a da moje nsp verzije nesto nisu valjale, cudno jer sam skidao sa Pirate Bay-a i nekog sajta koji izgleda pristojno. Zokijeva biblioteka od 500gb igara deluje bas impresivno, mislim da je pretekao cak i Wii U po broju igara koje bi me zanimale.

Informacija za @umnjak da budes bez brige, samo skidaj sa rutrackera fajlove. Kopiraj ih u tinfoil/nsp folder, udjes u album koji je u stvari skriveni homebrew meni, pokrenes tinfoil i u njemu instaliras nsp koji si prethodno skinuo sa torenta i prebacio na microsd karticu. Postupak paljenja konzole i injectovanja payloadera, verovatno si kao i ja dobio objasnjen na papiricu.

5 Likes

Hvala😀. Probaću, mada nisam siguran šta ću uraditi

Ma lako je, kada udjes u fazon. Kad se samo setim da sam se dvoumio izmedju online igranja i da sam cekao godinu dana da ga hakujem, a sada sam za jedan jedini dan napunio celu karticu od 128gb. Inace sa Sandiskovom karticom (i dalje traje akcija) ucitavanja su brza. Mozda moze i brze sa nekim boljim read/write karakteristikama, ali slicno je bilo i sa kertridzima.

Na Switchu nisam stigao da se posteno naigram, joyconi za neko ozbiljnije igranje ne ulivaju poverenje. Ali nosim ovo sada kod rodbine koja ima klince, nije losa ideja da mogu da se skinu i koriste kao nuncake, npr za Let’s Dance. Zokijevi klinci to izgleda obozavaju.

edit: Bizarno: Nintendo je ipak dobio neki VR mod… u vidu kartonskog dodatka za Labo.

Mora se priznati da se Hellblade odlicno drzi u odnosu na konzolne verzije.

Probao sam malo i Doom, nisam siguran koliko je igrivo. Ekran na Switchu je bas uzasan (uglovi, refleksije, boje), rezolucija niska, ali nista to nije u odnosu na neudobne kontrole. Ipak, mozda ce nekome biti cool sto moze da igra ovakav jedan punokrvni shooter u pokretu.

Ista prica i za Diablo, sve je suvise sitno i neudobno, ne mogu da zamislim freneticno igranje kao na PC-u i konzolama.

Switch je super format za neke RPG-jeve i indie igre, mozda i neke emulatore, ali ovi punokrvni AAA naslovi… ne bas. Naravno, u docked modu sve moze da se igra normalno.

Doom jednostavno nije igra za analoge koje ima Switch. Meni nikako nije legla igra, uz to teksture su toliko mrljave I low rez da je ruzno za vidjeti.

Thumper je recimo susta suprotnost, format Switcha mu perfektno lezi. Jedino je bolja PSVR verzija.

Sto se tice neispravnih romova za Switch, obavezno skinuti xci explorer, i ucitati fajl u njega, ako se fajl ne ucita kako treba, rom je krs.

https://github.com/StudentBlake/XCI-Explorer/releases

Nabavio sam ionako sve sto me interesuje. Ne znam kako da instaliram XCI, kod mene je samo NSP podrzan izgleda. Postoji neki konvertor iz XCI u NSP, ali nije bas tako jednostavno.

Koji cfw koristis?

6.22 reinx hak… mislim, nebitno je manje vise, jer ionako svuda ima nsp romova.

Ja sam od pocetka na sx os. Apsolutno najbolji.

Nisam siguran sta bih vise dobio sa OS SX, jer i ovde samo kopiras nsp i pokrenes instalaciju sa kartice a igre se posle pojave u home meniju isto kao da su iz nintendo shopa. Ne znam na osnovu cega SX i dalje opravdava naplacivanje usluge. Istina, nisam probao USB instalacije… to bi bilo zgodno da ide bez vadjenja kartice.

Ono sto nedostaje u odnosu na Wii U je user friendly program sa grafickim interfejsom za skidanje, ali nisu ni torenti ili fajl serveri toliko losi.

Nisam samo jos uvek probao da instaliran apdejte i DLC-jeve ali kontam da se instaliraju na slican nacin, pokretanjem nsp fajla.

Isti je sistem sa DLC-om, kao i sa samim update-om igara, samo se instaliraju kao i igre. Uvek su u NSP formatu.

Lepota SX OS-a, je grafički prikaz, opcije za backup Nand-a, brisanje instaliranih fajlova, instalacija sa eksternog USB diska i pokretanje igara u dock sistemu sa USB diska, generalno dosta je udobniji za korišćenje od ostalih hack-ova.

2 Likes

What he said :smiley:

Ispostavilo se da dečica u Norveškoj nisu bogznakako oduševljena Switchem. Nove generacije povezuju gaming samo sa tabletom i telefonom, što je pomalo tužno. Možda kad malo porastu, ne znam. Još ja jurio da kupim tračice za vezivanje u Gamestopu u Oslu, koje mislim da nisam ni dobio uz polovan Switch, ako krenu mnogo da mlate uz Let’s Dance, ali su zbog uskršnje akcije svi rasprodati, akcija je bila nekih 6e za par, što je sigurno jedno 2-3x manje nego u Srbiji.

Da ne bude baš totalni fijasko, pronašao sam konačno igru za coop sa Milicom. Uopšte joj se nije svideo Unravel 2, iako sam mislio da će biti savršena igra za coop, zbog previše skakanja za koje je potrebna veština, a i probali smo na malom ekranu sa postoljem u avionu, suviše je sitno. Ali zato je Overcooked legao savršeno. Gomila komičnih situacija, zabavni i izazovni nivoi. Onaj ko je smislio foru sa raskačinjanjem Switch joycona je genije. Čak i tako sitni su savršeni za neko neobavezno igranje u coopu.

1 Like

Switch nastavlja da dominira sa 34,74 miliona :slight_smile:

Mario Kart 8 Deluxe - 16.69m
Super Mario Odyssey - 14.44m
Super Smash Bros. Ultimate - 13.81m
The Legend of Zelda: Breath of the Wild - 12.77m
Pokémon Let’s Go Pikachu/Eevee - 10.63m
Splatoon 2 - 8.7m
Super Mario Party - 6.4m
New Super Mario Bros. U Deluxe - 3.31m
1-2-Switch - 2.97m
Mario Tennis Aces - 2.64m
Kirby Star Allies - 2.56m
Donkey Kong Country: Tropical Freeze - 2,25m

Inace Super Smash Bros. Ultimate postao najprodavanija tabacina svih vremena, takodje i Super Smash Bros. kao fransiza :slight_smile:

Brate koja je plata?

1 Like

3 miliona muze kravu :thinking:

(nisam siguran samo nad kime dominira, Vita je odavno prestala da se proizvodi).

Kako nad kime dominira? Pogledaj brojke za igre pa mi reci koja se PS4 ekskluziva prodala u skoro 17 miliona ili kao Smash 14 miliona za par meseci :slight_smile: