Nov ruter - šta uzeti?

Deco treba mi nov ruter

zapao mi za oko MikroTik RB951UI-2HND znaci ako uzimam vec da uzmem klasu, cena mu nije visoka tako da ono…

Kanim se izmedju njega i TP LINK 1043ND i da mu spucam OpenWRT ili gargoyle fw, ali ono MikroTik je MikroTik

sta mi je najbitnije, da ima dobar domet i stabilnost pre svega!!!

jer na njega se kaci sledece

zicno:
3x PC
1x AV receiver

bezicno
3x konzole
2x TV
4x telefon
2x laptop

neke ideje, saveti i slicno?

Pozdrav
I ja sam u procesu kupnje novog rutera. Problem kod TP LINK 1043 je sta ako zelis WRT treba biti verzija V1 (bijele boje). Medutim ja nigdje nisam uspija pronac verziju 1, vec samo V2 (crne boje). Nakon dosta razmisljanja moj izbor je TP LINK WDR3600. Ima podrsku za WRT, opcije sve kao i 1043 plus 5GHz.
LP

evo ovo je od danas konekcije na moj ruter, svi su u kuci znaci

i to 2 PC-a nisu zakacena, i 2 konzole nisu zakacene…

dakle ovo je nazovimo redovno stanje svakodnevno…


merkam sada trenutno TP-LINK TL-WDR4300 sad jbm li ga lomatam se, onaj MikroTik nema Gigabitne lan portove to sam sad tek video verzija G ima ali je 90 evra

Informaciju koju sam dobio za openwrt i drugi linux za wifi routere je da kada se nakaci neki uredjaj za wifi standard N sve pocne da zeza.
Ja dam hteo moj da fleshnem ali nece da primi firnware tj kao da je lockovan firmware. Sta jos hteo sam direktno dump i write NOR-a ali nigde upustvo sta je na kojoj lokaciji.
Na kraju sam odustao ali zanimljiv je openwrt. Ja sa TP-Linkom nemam losih iskustava pogotovu kada imaju atheros chip, pouzdani su maksimalno a cena pristupacna.

Sent from my Sensation XL using Tapatalk

ja koliko vidim na wrt open ili dd svejedno ili na gargoyle ljudi kazu da je sve stabilnije

sto se N standarda tice, pa meni je 90% na N hehehe, sve je maltene na N sada, tako da ne vidim zasto bi tu bio problem, posto vecina uredjaja ti je sada N, a i nisam naisao na tu informaciju, mozda si ti naisao za tvoj ruter i da je izolovan slucaj, postoji u stvari jos 1000 varijabli zasto moze itd itd itd

porucen TP-LINK TL-WDR4300 jer moze ddwrt da mu se spuca samo tako, milijardu opcija, hvale ga da je ok, 560MHz CPU 128MB RAM, dosta za ovaj moj home usage :stuck_out_tongue:

a moze i gargoyle fw, ali ono ddwrt je ddwrt…

a onda lepo cika namesti VPN pa ima Netflix i sve sto se inace nema, jer ima nativno kroz ddwrt :P, mislim na VPN

Meni je receno, ja sam koristio N imam i karticu za lap i sve Ok kada sam vratio na G samo stabilnije radili jer je vise G uredjaja. Nije nesto drasticno ali deluje da mnogo brze reaguje. Moracu nekako ja da mu spucam openWRT, iste opcije i mene zanimaju :slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

Ne open nego DDWRT open manjka u opcijama

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

OpenWRT je free a DDWRT se placa otuda to.
Hristos se rodi, Srećan Božić

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

Not correcto :slight_smile: skinuo sam vec ddwrt, od uvek je free, e sad ima aktivacija za odredjene modele jedino, to je mozda to, a na vecini je sam fw free

Vaistinu se rodi :slight_smile:

OpenWRT ima za trendnet TEW692gr a DdWRT nema, mislim da su nesto iskrajcovalu :slight_smile: video sam da prodaju pre modovane routere sto je dobro ali nema cari da to sam uradis :slight_smile:
Svakako ja hocu da ubacim OpenWRT isto mislim da ovaj fabricki fw lose radi .

Sent from my iPhone using Tapatalk
Error bot

e da ima i toga da nema jedan a ima drugi, vidi imas i gargoyle takodje, mozda ima… Evo npr moj ruter, ja se poradovao kad sam ga kupio DLINK DIR-655 rekoh ajde sad cu ja tebi ddwrt, a nisam ni gledao da li moze, kad ono svi mogu sem njega, pa bemu misa da mu bem bas… Ima neki cipset koji je nemoguce provaliti

Nije rdjav ruter, nesto mi na pocetku ispadala konekcija ali sam promenio samo kanal na kome emituje i sirinu kanala, od tada ne ispada uopste, ali mu je domet slab generalno… Uzeo sam ga polovnog, nasao sam za ok novce… ali mu fale neke opcije, ovamo mu je fw razbacan do zla boga…

Stoji mi gore na spratu a treba mi da baci signal dole, sto je daljina 5m u vrh glave, znaci kroz plocu jedva prolazi signal, dole imam 2 crte, ali nedovoljno da ostvari stabilnu konekciju tj da nema gubitke, a ima ih… Za neko prosto surfovanje i slicno zavrsava posao, ali cim krece nesto vise, neke zahtevne slike, ili video on se pogubi.

Interesantno da mi LG TV hvata ok i da YT ne secka uopste… Ali svakako hocu bolji ruter nema sta dalje, nisam zadovoljan i kraj :slight_smile:

Rekao sam sebi kad budem jednog dana renovirao komplet kucu ili daj boze pravio novu, ima da razvucem svuda UTP kablove, uticnice, coax kablove, speaker kablove, znaci u svakoj sobi da imam razvucenu mrezu za sve moguce uredjaje, pa po potrebi kad kako zatreba… Centralni neki gigabitni switch u odvojenom cosku samo za to, nesto kao rack closet i sve odatle da krece dalje… Nema dalje znaci :smiley: heheheh

Ti jeftini ruteri su na zalost krs nevidjeni. Pocnu da baguju posle nekog vremena, iz misterioznog razloga, ali bas svi… Ja sam na kraju prinudjen da koristim, necete verovati, neki praistorijski apple xpress port kojeg sam svojevremeno uzeo zbog bezicnog strimovanja muzike, ovaj Asus ruter, kao i pre njega D Link, uopste ne valjaju, domet je blago receno katastrofa, ni nekoliko metara horizontalno ne mogu da dobace, a dva zida su im nepremostiva prepreka.

Posto se selim u nov stan koji je poveliki razmisljam i ja da uzmem neki malcice bolji ruter, ali iskreno malo me odbija ovo smaranje sa ddwrt, ja bih nesto dobro sto radi out of the box ali tako nesto a jeftino verovatno ne postoji.

Ista situaciaj kao Vlada, imam u stvari jos vise uredjaja, haos totalni…

znas sta je najgore, ovaj 655 DLINK se kotira medju skupljim, tri antene N300 ili N600 ne secam se… trt cvrc, ali brend kao brend je krs, mnogo lose prave i to je glavni problem…

TPLINK imam i od pre ok su, Netgear mi je dolazio sada u obzir takodje ali mi se nije svidelo sto nema externe antene, WNDR4300 model ili 4000 nebitno, znaci sve ok ali antene unutra, pa nije mi to resenje ako hocu domet, ruter dobar ali dzaba, takodje moze ddwrt

Sta znam eto odlucio sam se za ovaj TP pa videcemo, stize sledeceg petka pa javim utiske posle ddwrt-a…

Zanimljiva stvar, Nexus 5 na donjem spratu 2 crte a Huawei G630 komada 2 i G740 valjda, svi pun signal… ajd ovi 630 imaju metalni cover pa im je tu i antena odmah, logicno da hvataju vise, ali 740 i N5 su plastikaneri pa N5 i dalje ima losiji signal, no otvara sve iako je na 2 crte… nema stucanja i slicno

Hoce chicha jos, ne moze to tako, dok N5 nema full signal ne priznajem nista hehehehe

And BAM!!!

Baglama ogromna, ruter je glomazan za takav uredjaj u odnosu na standardne naravno…

Odoh sad da podesim DD-WRT jer sam ga odmah spucao hehehe

Sent from my Nexus 5

E ja da vas pitam… Ovako posto imam neki telekomov, standardni, mislim da je predposlednji model koji su oni dobili u ponudi… U sustini nije los, lepo baca wifi signal, meni dovoljan domet, ne zaglupljuje se kao onaj prosli, i solidno radi u sustini… Jedini problem mi je sto kao i ostali telekomovi on ima 4 porta 1 i 4 su za net 2 i 3 za iptv. Еh sad, posto mi je na prvom portu naravno PC, na drugom kevi i caletu iptv, treci slobodan, a na 4. mi je D3i, posto je to kao kablovska preko neta, i uzima mi nekih 200kb/s u downloadu, no nebitno samo objasnio za one koji ne znaju…
Eh sada, posto kada imam konzolu, i hocu lupam da skidam cover na xbox, prebacujem igru preko lana ili tako nesto moram da gasim D3i, tacnije cupam ga iz rutera, pa ukljucujem xbox itd… Zanima me ako bih kupio neki ruter sa vise portova, kako se na njemu podesi koji portovi su za IPTV, koji za net?

koliko je zagadjen 2.4GHz spektar pa to je strasno, znaci 2 uredjaja imam vezana na Wifi trenutno, 1 na 2.4GHz i drugi na 5GHz, oba su na 3-4m od rutera sa preprekom tj zid…

Evo koliko je cistiji signal na 5GHz, mislim da se provaljuje odmah, totalno cistiji signal jer sam spektar nije zasicen okolnim uredjajima i mrezama iz komsiluka…

Pitanje nesto za vas koji se malo razumete…
Imam telekomov ruter na koji su mi nakaceni pc i d3i, e sada posto mi d3i skida odredjeni deo brzine, da vas pitam, da li je moguce da lupam port 4 na koji mi je nakacen d3i da stavim neki limit koliko sme da koristi, i isto tako na port jedan gde je pc? Zato sto mi se desava kada skidam nesto da mi secka ova slika od d3i…

mozes da stavis, udji na ruter 192.168.1.1 je adresa username je admin sifru izguglaj ztonpk je ili ztonkispk tako nesto ima 2-3 u zavisnosti od modela

Nadjes opciju za limitiranje protoka i lepo dodelis max protok ili ukljucis QOS opciju za port 4 da on ima prioritet uvek i kraj

ne znam napamet da znas, da ne ocekujes sad da cu da te vodim kroz postupak, niti imam telekomov net i ruter ehehe, naglabam ono cega se secam

Cu se snadjem… Ako ne, zovem telekom, oni znaju sigurno :smiley: