Nov ruter - šta uzeti?

Ne bunim se uopste :slight_smile:

Na 2.4 je i na 5, sa ddwrt ni da zucnd znaci nije ugasen od kako je kupljen hehehe

Cena je bila 54e na amazonu

Sent from my Nexus 5

Koristim telekomov internet i openAdsl ruter i hocu da uzmem brzi internet (a inace mi je telefon fiksni u boxu sa netom, tako da ce i on da ide sa brzim internetom), i dobicu nov ruter i spliter, pa cu imati dva splitera, i planiram da uzmem jos jedan ruter da uzmem pa da ga spojim. E sad, da li moram da uzmem Telekomov ruter? Jel ima neko pravilo kako mora da se postavi? I jel ima neki drugi nacin da se poveca domet? Izvvinjavam se za ovoliko pitanja, ali stvarno nisam nasao odgovor na netu.

Mislim da je to tehnički nemoguće na jedan broj dva adsl rutera,ostaje ti opcija most tj da drugi bude pojačivač wlan signala

Ne, ne ja imam 2 ulaza za telefon, i jedan spliter ce ostati a drugu cu prikljuciti.

Nije mi jasno šta hoćeš?Jači signal ili još jedan modem/ruter?

Pa jaci signal a to sam hteo ruterom. Mada ne mora, ruter, ako ima neki drugi nacin.

Onda ti posao radi WiFi Repeater ruter.

Jel bi mogao malo vise o tom ruteru da mi kazes? Gde, kako?

Pa, recimo, ovako nešto:
http://www.emmi.rs/wireless-ap-bežični-ap-ruter-dual-band-netis-wf-2710.11.html?productId=50628
http://www.winwin.rs/bezicni-ap-ruter-totolink-n302r-vpn-300-mbps-3x5dbi-mimo-universal-repeater-6769122.html
https://www.avmarket.rs/proizvodi/mreza/aktivna-mrezna-oprema/wifi-pojacavaci-signala/

Uzmes ovo na kp za 2000 din. Podesis za minut i resio si stvar

I sta, ovo se usteka, poveze se Lan i deli net?Nesho, jel taj ruter samo prenpsi signal, odnosta ako povezem na njega lan da deli net, nema ostale funlcije?

ne. Ubodes ga u struju, i preko laptopa nadjes wifi mrezu koja se zove WIFI REPEATER. Nakacis se na mrezu, i onda u browseru kucas 192.168.0.10. Pojavice ti se screen za podesavanje repeatera, imas opciju survey, kliknes, on ce pretraziti wifi mreze dostupne, slektujes tvoju wifi mrezu, stavis ime nove mreze koja je sa ovog repeatera, i MORAS da stavis isti password koji je na original wifi mrezi koju si selektovao putem survey opcije. Kliknes apply, i resio si stvar.

Neces produziti domet per se, nego ces imat jos jednu mrezu, ali bilo koji uredjaj bilo laptop ili telefon, kad se nakacis na obe mreze jednom, uvek ce se kaciti na onu sa jacim signalom. Jednom kad podesis taj repeater, ostaje ti da ga bodes gde god hoces po stanu/kuci, i radice, dokle god hvata original mrezu.

Lan port je tu ako nemas laptop, pa ne mozes da se nakacis na njegov default wifi radi podesavanja.

Meni je recimo setup, soba sa kompom i ruterom - kuhinja - dnevna soba. Debeli zidovi, velika kuca, pa je wifi signal u dnevnoj sobi dosta slab i neretko se desi da jednostavno nestane. Kako sam uzeo ovaj repeater, ustekao sam ga u kuhinju, taman dobro hvata iz sobe sa ruterom , odlicno salje u dnevnu i pola dvorista. resena stvar.

2 Likes

Hvala vam Akirise,Ninjo i Slobexe, verovatno cu uzeti ovaj ripiter koji je Akiris predlozio. Meni je u principu isto, isto sam u kuci i isto debeli zidovi. :slight_smile:

Akirise, jedno pitanje samo… Posto drugar zivi u studentskom domu, a oni u sobi imaju samo lan kabl, a hteli bi cimer i on da imaju wifi zbog fona a i laptop im je lakse da je na wifi nego da vuku kabl, pa me zanima, ako se u taj repeater ukljuci lan kabl, da li ce on to pretvarati u wifi signal?

Mnogo mi se svidja ova ideja. Meni ruter koji su dali ovde u Kanadi nije imao dobar signal, kroz samo tipa dva zida. Odem u Best Buy da pitam za nekakvo pojacanje signala, a oni sve nesto skupo imaju. Na kraju mi ta devojka kaze, a da nemate nekakav metal izmedju? Ja razmislim, kazem pa pozicija je takva da mu je mozda mikrotalasna malo na putu. Dodjem kuci, pomerim ruter 15cm, odjednom signal savrsen. :smiley:

(znam da zvucim ko apsolutni duduk, u moju odbranu ta mikrotalasna je podignuta iznad sporeta, nije ona ni u kakvoj direktnoj liniji. Ali jeste blizu rutera, pretpostavljam da je krivila signal)

Imaš i takvih, najbolje da odeš u neku specijalizovanu radnju i da kažeš šta ti tačno treba. Evo, ovako nešto nije ni skupo:

https://m.banggood.com/WAVLINK-WN560N2-300Mbps-Wireless-WiFi-Repeater-Soft-AP-WLAN-Extender-Wireless-Bridge-p-1033539.html

Nek urade kao i ja kod kuce. Naprave hotspot na laptopu uz pomoc virtual router programa. Moj lap sada odasilja wi fi, zena i klinac koriste na svojim telefonima.

nisam siguran. mogu da probam danas pa javim ali mislim da moze. doduse najlakse je nek uzmu neki tendin ruter za 1500 dinara i naprave wifi mrezu.

@Bogdan2016

Odmah da ti kazem koje su zamerke. Uredjaj radi odlicno, ali posle nekog vremena, tipa dve tri nedelje, zna da se zaglupi. U kom smislu. Mreza je tu, ali jednom mi se desilo, da trazi password (sto je cudno jer sam vec bio nakacen na mrezu) i kad ukucam password kaze da nije dobar, a drugi put mi se desilo da nema interneta. Jedino resenje je reset (vidi se dugme na slici pored lan porta), drzis deset sekundi dok ne zasvetle sve lampice, i ponovis postupak kreiranja mreze. Mislim to sve ukupno traje minut. Ali cisto da znas ako uzmes i desi ti se ovo. Inace radi savrseno.

Inace neki ruteri sa repeater funkcijom znaju da salju samo “pola” neta, pa tako ako imas 30 mbita, preko repeater mreze ces uvek imati samo 15. Ovaj salje u fullu.

Imacu to na umu, mada to mi uopste ne predstavlja problem. Hvala svakako trebalo mi da ga porucim, uskoro pa cu i ja reci kakav je. Javi kad proveris da li moze lan da se ukljuci u njega pa da deli WiFi i mene zanima.

Razmisljao sam i to da im odradim, ali imaju samo jedan laptop, pa kada jedan od njih napusti sobu sa laptopom, onda nema wifija…

@Akiris ajde proveri kada budes mogao… Zivo me zanima da li moze…