Nov ruter - šta uzeti?

Moze da radi i kao repeater i kao access point

Super, hvala ti puno… Ako ti nije tesko pusti mi link toga sto si ti uzeo ako si zadovoljan sa njim naravno…

http://www.kupujemprodajem.com/WIFI-ruter-ripiter-router-repeater-41519822-oglas.htm?filter_id=163088

To iz Kine s**nje, 10ak $ tamo… sa 2dbi antenom mozes da se zakrpis tesko nesto ozbiljno da mozes da uradis sa pojacavanjem signala. Ja konkretno gledam netgear i tp link modele od 80-90$ ali preko kod nas nema za te pare.

Akirise, jel istina ovo sto prica @M007P? :grinning:

Evo, upravo naruceno, najverovatnije u petak stize, pa javljam kakav je :slight_smile:.

Ma @M007P hoce da nahrani pola smedereva njegovim netom :grinning_face_with_smiling_eyes: Ovaj repeater ce odraditi to sto treba, nemoj da brines :blush:

1 Like

Neće da radi g*ovno malo. Pokusao sam vise puta ovo svaki put nije moguće povezivanje na mrezu. To se desi kad otkucam onaj dns za survey. Probao sam i drugu varijantu sa wps-om i poveze se na net ali nista nece da ucitava kaze nema dns servera. Plus kad upalim wps gasi se wifi.

Nemoj da brines sada ce @akiris da ti pomogne da namestis :blush: lepo ja rekao k.s. moze da se namesti kopiraj iz svog rutera koji su dns-ovi.

Ma uopste nece da se poveze na net. Nisam te najbolje razumeo. @Akiris pomozi molim te bitno mi je da sad povezem

Ovo je varijanta setovanja preko WI-FI-ja

Ubodes repeater u struju. Sacekas da se podigne i nadjes ovu mrezu

Nakacis se na tu mrezu. Odes u browser i kucas 192.168.10.1 i pojavice se ovo

Kucas username/ password admin/admin i pojavice se ovo

kliknes na REPEATER i pojavice se ovo

Na slici se vide dve mreze i selektovana je moja kucna mreza.

Connect to: selektovana mreza
Repeater SSID: IME NOVE MREZE (moze da stavis sta god)
Password: PASSWORD SELEKTOVANE MREZE (dakle ako je password na original mrezi 12345, isti password mora da ima i ova mreza)

Kliknes APPLY, sacekas da odradi posao i nakacis se na novu mrezu, ukucas pass i kraj price.

Evo upravo sam sve ovo ponovo uradio kako bi imao slike.

Kakve ti i gde ti DNS-ove kucas, pojma nemam. ovo je sve sto je potrebno da se uradi. Nikakvo proizvoiljno dodavanje IP adresa i DNS-ova nije potrebno.

1 Like

Kad sam ukucao ovaj dns 192.168.10.1 onda radi ali gore si rekao 192.168.0.10 i nije radilo, verovatno je došlo do zabune :slight_smile:. A jel je i debi download speed na playstation-u enormno mala? Meni je nekih 50 kbps a signal je 100% jak. A kad hoću na telefon da se povežem pise nesto tipa dobijanje ip adrese nije moguće. Da li možda utice to sto je ruter daleko od ripitera?

jel ti nasao mrezu na survey? kakav je bio signal?

Meni je konzola spojena lanom sa glavnog rutera tako da to ne znam. a telefon radi normalno

Verovatno jeste, nekada mu dns ne prebaci pa mora rucno da bi radilo.

Da si uradio kao sto sam ti rekao da kopiras dns iz rutera na ripiter brze bi proradilo :wink:

@M007P ne znam kako da uradim to. @Akiris sve se lepo konektovalo bilo, evo sad nece ip ni na konzoli da nađe. Gde signal na ripiteru ili na soniju?E a ovo mi je bitno, da li ti je brzina neta na ruteru i ripiteru ista?

Jeste ista je.

E onda je kod menw neki problem. Da nije zato sto je ripiter daleko od rutera?

repeater ili hvata ili ne hvata.

Rešio sam problem ripiter je bio daleko od rutera. E sad hoću da opremim učionicu sa ovim, da malo jos vise krademo net :grin: i ucionica ima oko 30,35 kvadrata. Da li će ovaj tvoj ripiter biti dovoljan, a ako neće jel biste mogli da mi preporucite neki do oko 4000 a da ima osiguran domet.?

Uzmi i odnesi u ucionicu pa probaj